Obchvat Písnice

Petr M
Příspěvky: 121
Registrován: 15.3.2009 17:43:08

Obchvat Písnice

Příspěvek od Petr M »

Před časem se tady psalo, že MÚK Břežany se může otevřít jako MÚK teprve až bude zprovozněný obchvat Písnice. Do té doby bude MÚK Břežany sloužit jen jako nadjezd přes R1. U Písnice se neděje naprosto nic. Neví někdo jak se mají věci ohledně jejího obchvatu ?
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od Bobek »

Nic moc, jen že 16.7. bylo vydáno souhlasné stanovisko s EIA. Vizte http://tomcat.cenia.cz/eia/detail.jsp?v ... &id=PHA433.
Království a půl princezny za 511.
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od andy »

Kromě obchvatu Písnice se připravuje i obchvat Dolních Břežan. Byla zpracována dokumentace EIA a teď k ní byl zveřejněn posudek:
http://tomcat.cenia.cz/eia/detail.jsp?v ... &id=STC872
(Je otázka, jestli to sem patří, tohle téma je ale nejblíž - možná by se dalo přejmenovat na MÚK Břežany a související obchvaty ;) )
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Obchvat Dolních Břežan

Příspěvek od andy »

andy píše:Kromě obchvatu Písnice se připravuje i obchvat Dolních Břežan. Byla zpracována dokumentace EIA a teď k ní byl zveřejněn posudek:
http://tomcat.cenia.cz/eia/detail.jsp?v ... &id=STC872
Vydáno souhlasné stanovisko.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: MÚK R1×D1

Příspěvek od pp21 »

kuzzzma píše:To že se nezprovozní MUK Pisnice je teda pekne na h..... bez pardonu. Takze tam ta krizovatka bude lezet destiky let ladem, protoze nez se postavi obchvat Pisnice, tak to uz bude snad i D3
...
A nebo se na to vykašlu a budu tam najíždět neofiko, nezákoně přes odstavnej pruh. Daj tam zákaz vjezdu, betony na rampy nedaj...
Podle mě do několaka měsíců po zprovoznění podlehnou úřady naštvaným občanům, protože to je opravdu kravina na entou. Jinak pčedpokládám, že tam nějakej ten beton či panel daj, aby tam nešlo najet.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: MÚK R1×D1

Příspěvek od kasme »

Petr Pokorný píše:předpokládám, že tam nějakej ten beton či panel daj, aby tam nešlo najet.
momentálně jsou tam napříč ta velká betonová svodidla a ani bych se nedivil, kdyby tam zůstala :)
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od pavel.hrdina »

Tak to vypada podle poslednich Kasmeho fotek, ze pri zrizovani vodorovneho dopravniho znaceni se vubec nepocitalo s tim, ze by v dohledne dobe mela MUK Dolni Brezany zacit fungovat.

Cary vypadaji jakoby tam ani zadne odpojovaci/pripojivaci pruhy nebyly. Jsem myslel, ze to nalajnuji standardne a pak dam daji nejake zabrany. A ono ne!
Petr M
Příspěvky: 121
Registrován: 15.3.2009 17:43:08

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od Petr M »

Kdyby aspoň povolili nájezd/sjezd na okruh od Břežan/do Břežan, aby si lidé z Břežan a okolí nemuseli zajíždět ... chápu že sjezd na Písnici či nájezd od Písnice by byl kvůli průjezdu Písnicí zatím neúnosný, to esíčko s třicítkou, příšerný stav vozovky v celé Písnici ..
Stejně mi přijde, že pouhé 2 radiály (čtyřproudová Strakonická a dvouproudová Vídeňská) k okruhu mezi D5 a D1 jsou málo a že se na Vídeňské silně zvýší provoz. Zvlášť pokud se nebude chtít kamionům jet z okruhu na Jižní spojku po D1 na Spořilov (kde bude asi husto), ale střihnou to po Vídeňské a najedou na jižní spojku za Thomayerkou, aby měli na Spořilově "přednost" ..
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od kasme »

Petr M píše:Kdyby aspoň povolili nájezd/sjezd na okruh od Břežan/do Břežan
to by se asi dost špatně realizovalo... zákaz odbočení by asi nefungoval:)
by se lidi všudemožně otáčeli...

uvidíme v září :)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od jonáš »

Petr M píše:že se na Vídeňské silně zvýší provoz
.. myslim že ne podstatně, ono se tam už o moc víc aut těma kruháčema a světelnejma ani neprocpe.

Jinak že tam zatim nenamalovali odbočováky je naopak chvályhodný, aspoň to nebude šoféry mást. Počítám že směrovýma cedulema tam nebudou plejtvat rovněž.
dubnic
Příspěvky: 80
Registrován: 14.3.2009 21:13:05
Bydliště: Dolnobřežansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od dubnic »

Coby obyvatel Břežanska jsem koukal, jak tuto situaci vyřeším, když budu chtít jet na Plzeň, nebo západní část Prahy vůbec. Buď můžu jako dosud Břežanským údolím a přes Zbraslavský most na MÚK Strakonická (což je už nyní dost vytížená trasa) a nebo si najet u Jesenice. Je to malinko zajížďka, ale víc se děsím něčeho jiného. Myslím, že většina řidičů jedoucích tímto směrem to vyřeší podobně a zvýší se intenzita na trase Dolní Břežany - Jesenice a Libuš/Písnice - Jesenice. A pak se někdo šprajcne i v Jesenici a podmíní zprovoznění současným otevřením MÚK Břežany. :?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od mapman »

dubnic píše:A pak se někdo šprajcne i v Jesenici a podmíní zprovoznění současným otevřením MÚK Břežany.
Teď už není třeba se bát, ty podmínky zproovznění křižovatek jsou obsaženy už ve stavebním povolení, takže teď už s tím Jesenice beztak nic neudělá, leda může tlačit na kraj aby postavil aspoň západní část jižního obchvatu Jesenice...
dubnic
Příspěvky: 80
Registrován: 14.3.2009 21:13:05
Bydliště: Dolnobřežansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od dubnic »

Já vím, tohle byla nadsázka. Spíš nechápu, proč v Písnici podmiňují tu křižovatku současnou křižovatkou v Komořanech. Podle mě jsou to docela odděleně vedené trasy a nezdá se mi, že provoz z Libušské by Komořanská nějak výrazně odlehčila a naopak. Ale nejsem odborník. Jen z pohledu řidiče se mi to zdá jako nepodložený argument. Nebo ta obava byla myšlena tak, že by se jak Komořanská, tak Libušská měly stát jakýmisi neplnohodnotnými radiálami? Ale když už bych chtěl použít jednu z nich jako radiálu, tak v případě Komořanské už pro mě nebude problém místo ní použít Strakonickou.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od Standa »

dubnic píše:Já vím, tohle byla nadsázka. Spíš nechápu, proč v Písnici podmiňují tu křižovatku současnou křižovatkou v Komořanech. Podle mě jsou to docela odděleně vedené trasy a nezdá se mi, že provoz z Libušské by Komořanská nějak výrazně odlehčila a naopak. ...
Já částečně chápu, jak to asi myslí: kdo jede po R1 do Modřan, bude do budoucna asi sjíždět v Komořanech (minimálně ze směru od D5), ale do zprovoznění KOMOKO by jezdil přes Břežanskou MÚK a projížděl ulicemi Libušskou, Meteorologickou a Generála Šišky. Problém je, že bez této MÚK sjede dotyčný na Vesteckou spojku a přes Vídeňskou a Kunratickou spojku to vezme (světe div se !) do Libušské, Meteorologické a Generála Šišky...
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od kasme »

Standa píše:Problém je, že bez této MÚK sjede dotyčný na Vesteckou spojku a přes Vídeňskou a Kunratickou spojku to vezme (světe div se !) do Libušské, Meteorologické a Generála Šišky...
A nebo taky K Barrandovu, Modřanská... :)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od Standa »

kasme píše:...A nebo taky K Barrandovu, Modřanská... :)
Ten by ovšem tudy nejspíš jel i v případě, kdy by MÚK Dolní Břežany byla otevřená :? ... Pointa je, že Libuši to nezprovoznění stejně moc nepomůže (spíš naopak, protože někdo by to do Modřan střihl i přes Cholupice) a Břežanům, Vestci a Jesenici vyloženě uškodí. Jedině Písnici a Cholupicím to pomůže. Ten obchvat Písnice má stavět TSK?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od mapman »

Standa píše:Ten obchvat Písnice má stavět TSK?
Jj, Praha to má stavět... Ta si taky vyžere tu případnou kritiku.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od jonáš »

Standa píše:bez této MÚK sjede dotyčný na Vesteckou spojku a přes Vídeňskou a Kunratickou spojku to vezme (světe div se !) do Libušské, Meteorologické a Generála Šišky...
No svět se možná divit bude, ale zjevně nebude jezdit přes Písnici. O Libuš nejde, tam se to nacpe i po dokončení obchvatu .. ovšem já bych Písnici taky vynechal, a nacpal se do Modřan přes Cholupice a Československýho Exilu. Tam to taky neodvratně směřuje k přímějšímu napojení (pokračování Kunratické spojky). Jen co to zablokujou Cholupice.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od Standa »

jonáš píše:...No svět se možná divit bude, ale zjevně nebude jezdit přes Písnici. O Libuš nejde, tam se to nacpe i po dokončení obchvatu .. ovšem já bych Písnici taky vynechal, a nacpal se do Modřan přes Cholupice a Československýho Exilu. Tam to taky neodvratně směřuje k přímějšímu napojení (pokračování Kunratické spojky). Jen co to zablokujou Cholupice.
Sorry, kolega Dubnic se podivoval nad Písnicí, zatímco já reagoval spíš na Libuš (zmátlo mě, že to řeší ÚMČ Praha-Libuš - no aby ne, když pod něj Písnice spadá :oops: ).
MartinL
Příspěvky: 2
Registrován: 28.7.2010 12:56:21

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od MartinL »

Já osobně považuji podobný blokace atd. za sprosťárnu největšího kalibru. Ty auta budou muset jet jinudy a zahltí o to víc tu obec, který zbyde v ruce černej Petr. Takhle by se alespoň nárůst intenzit rozptýlil do víc komunikací. Můj případ - jezdím z Kamýka na Plzeň, těšil jsem se na zkrácení trasy (hlavně z časového hlediska) a ono prd, nájez v Písnici nebude, musím jet až k Vestci a napojit se tam. Kdyby každá obec přemýšlela jako Písnice, tak bude zavřený všechno. Nechápu jak může zastupitelstvo obce zablokovat stavbu veřejného zájmu?!
dubnic
Příspěvky: 80
Registrován: 14.3.2009 21:13:05
Bydliště: Dolnobřežansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od dubnic »

Standa píše:
jonáš píše:...No svět se možná divit bude, ale zjevně nebude jezdit přes Písnici. O Libuš nejde, tam se to nacpe i po dokončení obchvatu .. ovšem já bych Písnici taky vynechal, a nacpal se do Modřan přes Cholupice a Československýho Exilu. Tam to taky neodvratně směřuje k přímějšímu napojení (pokračování Kunratické spojky). Jen co to zablokujou Cholupice.
Sorry, kolega Dubnic se podivoval nad Písnicí, zatímco já reagoval spíš na Libuš (zmátlo mě, že to řeší ÚMČ Praha-Libuš - no aby ne, když pod něj Písnice spadá :oops: ).
Aha, teď mě vlastně napadá, o jaké Písnici to tu vlastně píšeme? Máme na mysli tu okrajovou část Prahy, a nebo sídliště Písnice, což je vlastně ještě Libuš (nebo Ha-Noi :) )?
dubnic
Příspěvky: 80
Registrován: 14.3.2009 21:13:05
Bydliště: Dolnobřežansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od dubnic »

Tak abych to upřesnil za sebe, já měl pod pojmem Písnice celou dobu na mysli spíše oblast od Meteorologické ke křížení Libušské s Kunratickou spojkou (kde už by bylo docela akutní místo té stopky postavit kruhák.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od Standa »

dubnic píše:Tak abych to upřesnil za sebe, já měl pod pojmem Písnice celou dobu na mysli spíše oblast od Meteorologické ke křížení Libušské s Kunratickou spojkou (kde už by bylo docela akutní místo té stopky postavit kruhák.
Tak jsem to popsal správně :) . Ale faktem je, že hlavní problém je asi s průjezdem staré Písnice, jak upozornil Jonáš, ale ten se vyřeší až jejím obchvatem. Ta stopka je opravdu hrozná a po zprovoznění 512 - 514 bude hůř, protože všechen provoz ve směru Modřany, Libuš, Lhotka <> R1 (Jesenice) přes ni bude projíždět v nepreferovaném směru (možná by se to mělo změnit, pokud by nebyly prostředky na kruhák).
dubnic
Příspěvky: 80
Registrován: 14.3.2009 21:13:05
Bydliště: Dolnobřežansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od dubnic »

Nebyly peníze na kruhák??? Sice těm nákladům nerozumím a nemám ponětí, co to stojí, ale vidím jich tolik zbytečných skoro u každého krámu se sebemenším parkovištěm, nebo JZD (viz. Hodkovice - Vestec). Nevěřím, že na kruhový objezd by někde nebyly peníze.
Ale ještě k tomu problému Libuš-Písnice. Průjezd starou Písnicí by byl vážně nemožný. Ovšem Libušská od té stopky k Meteorologické je skoro totéž. Až se tam narvou ty auta z okruhu od Kunratické spojky, to budou Vietnamci nadšení. :D
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Obchvat Písnice

Příspěvek od jonáš »

Vietnamci budou v poho, akorát tam nacpou stánky s občerstvenim, aby šoféři v zácpě tolik nestrádali 8-)
Ono to stejně skončí nějakou spojkou do Modřan od Kunraticko-Vestecké spojky na Čsl. Exilu, jak bylo už dávno plánováno. Na Meteorologickou mimo zástavbu Libuše (opraveno, už jste mě konečně spletli, a to to tam mam zamlada fest naježděný na kole) je to už neschůdný a spojení dolu k Thomayerce pude východně za Sapou.
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“