| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| [D1] 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=66&t=1183 |
Stránka 14 z 28 |
| Autor: | Honda [ 14.1.2012 17:09:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Na zvlněnou D47 si posvítí zahraniční experti Ostrava – Stavební a konstrukční problémy dálnice D47 na Ostravsku bude zkoumat expertní komise. Při dnešním jednání v Ostravě to řekl ministr dopravy Pavel Dobeš s tím, že zvažuje přizvání odborníků z Německa. Shodl se na tom s primátorem města Petrem Kajnarem a zástupci společnosti Eurovia. Na dálnici je od podzimu kvůli zvlněné vozovce zavedena snížená rychlost, ŘSD tvrdí, že mosty jsou po pěti letech provozu na konci životnosti. Ministr chce zahraniční experty přizvat především kvůli možné podjatosti těch domácích. "Budeme sahat pravděpodobně do Německa. Tam si myslím opravdu vědí, jak se staví dálniční síť. Oslovovat budeme vždy certifikované odborníky," řekl. Situaci na Ostravsku bude řešit experní skupina složená ze zástupců stavební společnosti, ŘSD a ministerstva. Dobeš dálnici fungující třetím rokem označil za problematickou. "Situace je špatná. Dálnice není postavena tak, jak bychom si představovali," komentoval současnou situaci. Podle něj je nyní potřeba určit, kdo komunikaci opraví a kdo rekonstrukci zaplatí. "Navíc je potřeba zajistit, aby se nedostatky neopakovaly na dalších stavbách," řekl. Například hlavním stavitelem úseku silnice 1/11 v Mokrých Lazcích na Opavsku, která se bude znovu zahajovat v letošním roce, je společnost Eurovia. Všechny mosty jsou v pořádku, tvrdí Eurovia Její generální ředitel Martin Brovka rozhodnutí ministra uvítal. "Jsem rád, že jsme se vrátili zpět na úroveň jednání expertů," řekl. Podle něj jsou ale všechny mosty v pořádku. "Nevykazují žádné vady, které by bránily v provozu," řekl. Expertní skupina ale přesto bude podle Dobeše zkoumat všech 17 mostů, které byly na tomto úseku dálnice postaveny. Ministerstvo dopravy chce udělat vše, aby případné opravy dálničních mostů a zvlněné vozovky nezkomplikovaly dopravu v Ostravě. Ta už i tak bude dost problematická. Od pátečního večera je totiž kvůli plánované rekonstrukci omezen provoz na dopravně velmi důležitých a vytížených Svinovských mostech. Dálnice D1, která vede pod nimi, bude po dobu 15 měsíců využívána jako důležitá objízdná trasa. "Musíme počkat na proces diagnostiky, která má určit míru poškození mostů. Pokud se potvrdí, že je možné mosty i nadále využívat, budeme dělat vše proto, aby v Ostravy nevznikl dopravní kolaps. Budeme jednat s představiteli města. Bude to vyžadovat velmi úzkou komunikaci. Nevezmu si ale na svou odpovědnost případný katastrofický scénář na některém z mostů," řekl. Experti by mosty měli prohlédnout během několika týdnů. por o vady na dálnici vypukl koncem listopadu, kdy ŘSD na poškozených úsecích nechalo provést kontrolní vrty. Podle státní společnosti dokládají, že Eurovia nedodržela domluvený postup stavby. To Eurovia odmítá. ŘSD už dříve uvedlo, že dálnice se zvlnila kvůli použití nevhodné ocelárenské strusky namísto dohodnuté vysokopecní. Podle Eurovie ale bylo do dálnice navezeno přesně to, co si ŘSD objednalo. Problematický úsek dálnice D47 u Ostravy v délce zhruba osm kilometrů postavilo za 4,5 miliardy korun konsorcium firem v čele se společností ODS-Dopravní stavby Ostrava, kterou později převzala stavební firma Eurovia CS. Jezdí se po něm od prosince 2007. Moravskoslezská D47 se začala budovat v roce 2004, nyní se stavba blíží ke konci. Zbývá dobudovat poslední úsek mezi Bohumínem a hranicemi s Polskem. Je zde i video z brífinku Pavla Dobeše k dálnici D47! http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... i-experti/ |
|
| Autor: | balance [ 25.1.2012 14:31:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Seznam členů pracovní skupiny ohledně komunikace D 47 Pracovní skupina D47 Ing. Daniel Bartek - pověřen řízením pracovní skupiny Státní tajemník - náměstek ministra Řízení mj. právní sekce Ministerstva dopravy Strojní inženýr – specializace metrologie (vstupní a výstupní kontroly vad, kontrola jakosti) 20 let praxe v řízení projektů a výroby Ing. Otakar Vacín - tajemník Poradce ministra dopravy Stavební inženýr Více než 50 let praxe v oboru dopravních staveb a pozemních komunikací. JUDr. Miroslav Duda Právník Od 2003 členem majetkové komise pro nakládání s majetkem státu na Úřadu pro zastupování s majetkem státu ve věcech majetkových Působí na katedře soukromoprávních disciplín Policejní akademie České republiky, vyučuje mj. specializovaný předmět právní vztahy k nemovitostem. Mgr. Jakub Kopřiva Právník – vrchní ředitel legislativně právního úseku Od roku 2005 odborník na legislativu Ing. Josef Kubovský Ředitel odboru infrastruktury a územního plánu Stavební inženýr, obor konstrukce a dopravní stavby Více než 30 praxe v oboru pozemních komunikací a budování infrastruktury. prof. Ing. Karel Pospíšil, Ph.D., MBA Ředitel Centra dopravního výzkumu (CDV). Soudní znalec v oboru dopravních a inženýrských staveb; obory: konstrukce a dopravní stavby, dopravní infrastruktura 20 let praxe - projektant silničních komunikací v SRN, později v ČR, následně profese výzkumného pracovníka, experta zabývajícího se v českých a zahraničních projektech geotechnikou dopravních staveb, podložím a konstrukcemi vozovek, nedestruktivní diagnostikou vozovek a mostů, přímo pojížděnými mostními konstrukcemi, dopravními systémy a systémy hospodaření s dopravní infrastrukturou. Ing. Vladimír Měšťan Ředitelství silnic a dálnic Ing. Ján Špaňo Eurovia CS, a.s. |
|
| Autor: | bumbik [ 26.1.2012 9:07:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
http://ekonomika.idnes.cz/dalnice-u-ost ... oprava_cen |
|
| Autor: | Kuba [ 26.1.2012 14:10:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Rozhovor s René Porubou: http://zpravy.e15.cz/nazory/rozhovory/rene-poruba-eurovia-dela-mrtveho-brouka-aby-jeji-zaruka-prosla-a-stat-opet-platil-737732 |
|
| Autor: | Lenny [ 28.1.2012 23:29:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Omezení 110 km/h je pouze mezi MÚK Rudná - MÚK Vrbice. Šedesátky na mostech jsou stále osazeny. Provoz již narostl, dálnice je využívána hodně i pro cesty Ova - Bohumín. Na 4709.1.1 a 4709.1.2 je znatelně cítit vlnící se podklad, ale není to takové jak na 4708.2 ... |
|
| Autor: | mbmat [ 30.1.2012 21:32:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Tak uvidíme co Reportéři ČT vymysleli ... |
|
| Autor: | bumbik [ 30.1.2012 21:45:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
no kdo viděl právě reportéry čt, tak si udělá jasný obrázek o korupci ždímání peněz z našich kapes lhaní podvádění a prachsprosté kradení milionů na stavbách ... jsem zvědav, jak ten spor jednou skončí a kdy se dočkáme kvalitní D47 ... |
|
| Autor: | mbmat [ 30.1.2012 21:49:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Nesmíš věřit všemu, co říkají v TV |
|
| Autor: | kot [ 31.1.2012 0:03:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
to mbmat: Samozřejmě plný souhlas, ale čisté to nebylo ani náhodou..... O tom žádná..! |
|
| Autor: | vaclav [ 31.1.2012 8:17:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
po shlednuti dokumentu je podle mne zakopany pes v tom, jakou presne mel kompetenci pan mracek. pokud zmenu mohl podepsat (jde o dulezite rozhodnuti, cena ocel strusky je 20% nizsi) je problem na strane rsd, pokud tu pravomoc nemel, pak to opravi eurovia. zbytecne smesne pak pusobi rceni, ze zamena strusky byla pro eurovii teoreticka ztrata v castce 1,262,000 kc. |
|
| Autor: | vaclav [ 31.1.2012 8:38:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
zhotovitel má konkrétní povinnost a odpovědnost, které se od roku 2008 snaží zbavit. Dělá mrtvého brouka, aby v listopadu 2012 veškerá garance na jeho straně padla a stát mu to zaplatil podruhé aha, on je to jeste navic boj s casem. ale hadam, ze eurovia si na brouka hrat nemuze, vzdyt by nedostala dalsi zakazky? teda alespon ja bych takto jednal s firmou, napr. kdybych stavel jeden barak s firmou X a ta se takhle chovala, na stavbu druhyho baraku uz bych ji nikdy nepouzil. |
|
| Autor: | Občan [ 31.1.2012 10:43:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
No jednou vetou, nikdo , tedy obe strany smluvniho vztahu v tom maji obrovsky bordel...kdyby jeden z nich mel vsechny, tim mam na myslim uplne vsechny doklady (od kazdeho prdnuti, tak jak by to melo byt), tak uz by davno bylo jasno co a jak se s tim bude delat a za koho penize, jenze ani jedna ani druha strana nemaji to vse OK tak to ted tak vypada...no trosku lepe je na tom dokladovani a argumentaci Zhotovitel, Investor...tonouci se stebla chyta.... |
|
| Autor: | dd [ 31.1.2012 10:51:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Tahle přestřelka přes média už je trapná. Jestli se nemůžou dohodnout (a obě strany tvrdí, že ne), tak ať to ŘSD pořádně připraví a dá k soudu a ten rozhodne. Čím dřív, tím líp. Pro uplatnění záruky samozřejmě (aspoň tedy všude jinde je to normální) stačí v záruční lhůtě dílo reklamovat. A když zhotovitel dělá průtahy a nechce reklamaci uznat, tak to neznamená, že se lhůta promlčela, naopak se její běh přeruší. To ale neznamená, že později je mnohem těžší vady prokázat. Nakonec, co říkáte s dalšími zakázkami je logické a soukromník to může bez problému udělat. Ale u státních zakázek to tak snadné není. Nelze vyřadit firmu kvůli subjektivnímu pocitu, že u jiné zakázky neuznala reklamaci podle představ ŘSD nebo postavila mizernou stavbu. To by hrozilo další arbitráží. Kdyby rozhodl soud, že je to chyba Eurovie, pak by to možná šlo. PS: Z mého pohledu je více chyba na straně Eurovie. Zhotovitel zkrátka odpovídá za výsledné dílo a nevšiml jsem si, že by měli černé na bílém potvrzené, že ŘSD trvalo na horší strusce. (trvalo i přes protiargumenty zhotovitele, ne schválilo na návrh zhotovitele nebo tiše tolerovalo) |
|
| Autor: | martini [ 4.2.2012 12:56:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
vaclav píše: po shlednuti dokumentu je podle mne zakopany pes v tom, jakou presne mel kompetenci pan mracek. pokud zmenu mohl podepsat (jde o dulezite rozhodnuti, cena ocel strusky je 20% nizsi) je problem na strane rsd Důležitá je však jiná věc a to, že odsouhlasením té změny správce stavby nepřebírá zodpovědnost za konečnou kvalitu díla, ta stále zůstává na zhotoviteli, neboť to byl on kdo změnu navrhoval. |
|
| Autor: | kot [ 4.2.2012 17:51:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Martini,to co ty píšeš i mě laikovi zní naprosto logicky , až se trochu bojím, že takhle jednoduše to snad u nás nemůže fungovat.Protože pak by byla ŘSD docela slušně na koni, což by bylo ve prospěch věci. V zátylku slyším ALE....od Eurovie!!!! |
|
| Autor: | Jarda Š. [ 5.2.2012 15:10:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Podle toho, co jsem vyrozuměl z prohlášení obou stran, jde o to, že Eurovia je ochotná v rámci záruční opravy provést pouze zbroušení hrbů, kdežto ŘSD požaduje v nejhorších úsecích kompletní výměnu podloží. O tom, jak se nakonec bude postupovat, se nyní vedou jednání. |
|
| Autor: | vaclav [ 6.2.2012 7:54:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
martini píše: Důležitá je však jiná věc a to, že odsouhlasením té změny správce stavby nepřebírá zodpovědnost za konečnou kvalitu díla, ta stále zůstává na zhotoviteli, neboť to byl on kdo změnu navrhoval. zajimave, dekuji za info. neni problem, ssz to jiste zatahne z dobre vydelavajici slovesnke pppribina. |
|
| Autor: | mbmat [ 7.2.2012 18:08:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
ČT24: ŘSD vrací kvuli závadám firmě EUROVIA stavbu dálnice D47 v úseku Ostrava-Rudná-Hrušov. |
|
| Autor: | kot [ 7.2.2012 19:36:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Tak to je hezký a hlučný plácnutí do vody. No moc si nedovedu představit co to OPRAVDU přinese. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 7.2.2012 20:04:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Teď jsem zjistil na naši OII nepříjemnou závadu, asi ji taky půjdu po 5 letech vrátit. Zajímalo by mě, kde mají tu expertízu, která měla být vypracována a jak pracuje ten tak těžce sestavovaný tým expertů... |
|
| Autor: | vaclav [ 8.2.2012 7:23:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
pokud mate na auto zaruku 5 let, a objevila se zavada, pak ano, reklamujte ho. a ano, zaridim, aby jste mel tu expertizu jako prvni k dispozici. martine, martine... |
|
| Autor: | Lenny [ 8.2.2012 20:16:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Tento způsob řešení sporů se mi zdá poněkud nešťastný. |
|
| Autor: | pohrabáč [ 8.2.2012 22:41:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
To Martin z Ostravy - navrhuji Vás pane kolego do týmu expertů D 47 - zřejmě máte velmi dobré informace o tom jak problém vznikl + kdo je vinen + kdo to opraví + kolik to bude stát nás uživatele.Pokud dáte své poznatky komisi, tak je možno ušetřit spoustu financí na dohadování a draze placený čas expertů. Mohli bychom za to něco postavit a nebo opravit. Máte moji plnou podporu za toto odborné forum.Volím Vás za uživatele do této komise! Jen nevím kam to mám nahlásit. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 8.2.2012 23:25:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
A to z jakého důvodu? Jen proto, že mi přijde divné, že po ujišťování, že zasedne expertní komise, která se má zabývat tím, jaký je skutečný stav stavby a jaké kroky je vhodné udělat, na čemž se shodl ministr dopravy s generálním ředitelem zhotovitele. Přijde ŘSD s tím,že vrací, oficiálně převzatou, stavbu zhotoviteli, s tím, ať si to opraví. A to aniž by proběhl veřejně jakýkoliv výstup z oné komise. Osobně mi tento postup přijde při nejmenším podivný, nestandardní a nekorektní jak vůči zhotoviteli, tak vůči laické veřejnosti, mezi kterou se řadím. A rozhodně nejsem žádný tvůj kolega. A nazvat toto fórum odborným, mi přijde, dosti úsměvné. Skutečné odborníky na danou problematiku, působící na tomto fóru, lze spočítat na prstech jedné ruky. |
|
| Autor: | hh [ 8.2.2012 23:45:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Fraška, VV zjistily, že do předvolební kampaně už nic nepostaví, takže jediné čím chtějí oslovit jsou reklamace a zatýkání. |
|
| Stránka 14 z 28 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|