| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| [D1] 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=66&t=1183 |
Stránka 15 z 28 |
| Autor: | Dr.Fe1 [ 8.2.2012 23:50:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Podivný, nestandardní a nekorektní je především stav té dálnice po několika málo letech provozu. Zhotovitel by měl, za to co stvořil, jenom držet hubu a šoupat nohama tak jak mu objednatel řekne. Jeho představitelé by se namísto drzých prohlášení měli pohybovat kanály mimo slušnou společnost. Katastrofální neplnění je na jejich straně, takže žádné námitky absolutně nejsou na místě. To jestli toho chce VV využít nebo zneužít je na jinou diskuzi. každopádně tvrdé zacházení s Eurovií je naprosto v pořádku, ba je to přímo nutné. Pokud nechceme aby si stavební firmy s námi všemi vytíraly zadek tím, že za tučné peníze zhotoví neskutečný šmejd a budou to považovat za normální a nepostižitelné. |
|
| Autor: | balance [ 8.2.2012 23:52:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Ja tomu rozumim tak, ze expertni komise resi jen technicke merito veci, pravni stranka veci je na pravnim oddeleni RSD. Zrizenim expertni komise prece RSD neustoupilo ze sveho nazoru, ze stavba je nevyhovujici a musi konat i po pravni strance. Pripadna necinost v teto veci by mohla prinest zaporne body pri soudnim sporu ... a verim tomu, ze Eurovia pouzije pri soudu vsechny prosredky. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 9.2.2012 0:06:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Ale tak nejdříve zjistím reálný stav věcí a posléze podniknu právní kroky, to vrácení stavby musíš něčím podložit, a myslím, že jeden posudek od MottMacDonald je málo. |
|
| Autor: | vaclav [ 9.2.2012 6:31:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
martine, ctete poradne. jak jsem to precetl ja, tak investor zada reklamaci nakumulovanych vad behem 5 let, myslim, ze se to zatim netyka vlneni. tady se ceka prave na tu komisi. |
|
| Autor: | vaclav [ 14.2.2012 16:22:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
viewtopic.php?f=188&t=3352 podle toho, co psal martini je to vyse nicmene o nicem, zodpovednost za kvalitu porad nese zhotovitel? |
|
| Autor: | martini [ 19.2.2012 11:43:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Dle standardních všeobecných podmínek je to tak jak jsem napsal, tedy správce stavby měl možnost změnu odsouhlasit, ale zodpovědnost nese zhotovitel. Pokud je smlouva nestandardní a změny by měly být schvalovány sepsáním dodatku, jak říká Poruba, tedy správce stavby by tu pravomoc schválit změnu neměl, pak je to samozřejmě chyba zhotovitele i jeho, že to chtěli takto "ošetřit". |
|
| Autor: | bumbik [ 19.2.2012 16:42:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
http://ekonomika.idnes.cz/eurovia-kvuli ... doprava_hv |
|
| Autor: | mbmat [ 19.2.2012 16:50:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
bumpiku říkám Ti to už poněkolikáté. Prosím aspoň zkopíruj nadpis článku, protože než na to kliknu bych rád věděl o čem to asi bude. Dík. |
|
| Autor: | bumbik [ 19.2.2012 17:31:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
sorry - ale stačí myší najet na odkaz a chvilku počkat a dole se ti ukáže celý odkaz, ve kterém je nadpis ... a ber to tak, že to máš jako překvapení |
|
| Autor: | mbmat [ 19.2.2012 18:13:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Neboj, já s tím umím, ale příště aspoň ten nadpis |
|
| Autor: | bumbik [ 19.2.2012 18:14:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
jasně polepším se, sorrač |
|
| Autor: | pp21 [ 24.2.2012 16:53:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Eurovia spustila web o sporech kolem D47 http://www.pravdaod47.cz/ |
|
| Autor: | vaclav [ 24.2.2012 17:05:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Přestože původní cena stavby bez DPH činila 4 338 585 492,- Kč, závěrečná faktura díla byla pouze 4 305 704 187,- Kč (bez DPH a bez valorizace). wow, 0,78% dolu. Z toho silniční dílo (tj. hlavní trasa bez mostů a křižovatek, přivaděčů, odvodnění, sanací, rekultivací ad.) činilo cca 1 mld. Kč, což představuje zhruba 154 tisíc Kč za 1 metr dálnice. to je 6mil EUR za km, to je silene moc bez mostu atd. |
|
| Autor: | bumbik [ 2.3.2012 9:34:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Bagr hrábl do náspu u dálnice D1 - našly se pneumatiky http://www.novinky.cz/ekonomika/260674- ... odpad.html |
|
| Autor: | Honda [ 18.3.2012 15:26:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Problém zvlněné dálnice D47 bude známý do měsíce Takzvané rozhodčí vrty na zvlněné dálnici D47 mají odhalit, co je příčinou jejího zvlnění. Do měsíce bude známé, v čem je příčina problému, kdo ji odstraní a kdo zaplatí, řekl ministr dopravy Pavel Dobeš. Ministr tvrdí, že příčinou zvlnění je špatná ocelárenská struska. "Problém je ale ve studeném odvahu," řekl naopak generální ředitel firmy Eurovia CS Martin Borovka. Eurovia CS právě problematické úseky dálnice stavěla. Obě strany se v současnosti kvůli dálnici ale nedokáží shodnout. Ministerstvo poslalo firmě přes 900 reklamací. Společnost Eurovia od počátku jakoukoliv vinu za nekvalitní ostravskou dálnici odmítá. Tvrdí, že vady nezpůsobuje odpad, ale chemické reakce strusky, kterou firma umístila pod dálnici podle platných norem. Stavební firma Eurovia CS se kvůli zvlněné dálnici obrátila na rozhodčí soud, aby určil, zda byla stavba dálnice D47 v letech 2007 a 2008 řádně dokončena a předána Ředitelství silnic a dálnic. Borovka tvrdí, že s opravami se nezačne dříve, pokud se s ŘSD nenastaví spolupráce. V případě, že by se zvlněný úsek dálnice zboural, oprava by trvala tři roky. http://www.mediafax.cz/domaci/4025876-D ... ef-Eurovie |
|
| Autor: | balance [ 2.4.2012 17:06:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
http://www.rsd.cz/doc/Informacni-servis ... ice-d47082 Citace: Ředitelství silnic a dálnic ČR získalo v těchto dnech klíčový důkaz - znalecký posudek v problematice úseku dálnice D4708.2. Posudek potvrzuje, že stát byl společností Eurovia CS, a.s. uveden v omyl tím, že po celou dobu hradil zcela něco jiného, než mu bylo dodáno. Státu bylo fakturováno podle původní nabídky, která ocelárenskou strusku nepřipouštěla. Tento důkaz nejen pomůže vyčíslit celkovou škodu, ale potvrzuje i slova generálního ředitele Reného Poruby, že stát si takovou stavbu neobjednal a hlavně platil zcela něco jiného. V této souvislosti vyzývá Ředitelství silnic a dálnic ČR pana Martina Borovku ředitele Eurovia CS, a.s., aby jako osoba jednající jménem dodavatele ve lhůtě 24 hodin předložil jím tvrzený dokument měnící veřejnou zakázku o výstavbě dálnice D47. Datum: 02.04.2012 |
|
| Autor: | Sponik [ 3.4.2012 15:09:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
tak že by nějaký nádech k vyřešení problému? |
|
| Autor: | Bobek [ 3.4.2012 15:37:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Pochybuju, že se to pohne z místa bez soudu. |
|
| Autor: | Lenny [ 3.4.2012 16:46:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Eurovia tvrdí naopak, že na onen posudek se již několikrát na svoji obhajobu odvolávala... Toto bude muset rozhodnout soud. Jak vůbec dopadlo rozhodčí řízení ohledně (ne)-předání stavby? edit: Má se jednat o posudek z února 2009, ke kterému zveřejnila Eurovia dodatek týkající se názvosloví http://www.eurovia.cz/gallery/html/GCon ... 202012.pdf |
|
| Autor: | balance [ 16.4.2012 16:17:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
http://www.rsd.cz/doc/Informacni-servis ... pane-sondy ŘSD provedlo o víkendu na zvlněném dálničním úseku D4708.2 u Ostravy další kopané sondy. Ty se uskutečnily za účasti zhotovitele, tedy společnosti Eurovia CS, která má vzorky z kopaných sond také k dispozici. Nešlo o sondy primárně zaměřené na zjištění důvodů bobtnání podloží dálnice, ale za účelem zjištění obsahu materiálů v dálničním tělese. Od kopaných sond se očekává další potvrzení informace ze znaleckého posudku, že dálniční těleso obsahuje jiný materiál, než ten, který ŘSD, tedy stát, objednal a následně zaplatil. Na straně státu tak došlo ke škodě tím, že mu bylo předáno a fakturováno dílo neodpovídající objednávce. „ŘSD bylo ze strany zhotovitele uváděno po celou dobu výstavby v omyl. Bohužel selhal nejen zhotovitel, ale i správce stavby a technický dozor investora,“ říká ředitel ŘSD René Poruba. Výsledky těchto kopaných sond očekáváme do tří týdnů. Ke kopaným sondám ŘSD přistoupilo v návaznosti na znalecký posudek z počátku dubna, který prokázal, že zhotovitel při výstavbě D4708.2 použil jiný materiál, než který byl státu vyfakturován. Datum: 16.04.2012 |
|
| Autor: | Sponik [ 17.4.2012 14:03:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
ano osobně sem to viděl měli snad omezený i jeden jizdní pruh z bohumína směrem na olomouc kolem jedné hodiny ale pršelo jim do toho |
|
| Autor: | Lenny [ 23.4.2012 17:59:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Včera celý den měřili geodeti na estakádě přes železniční trať a řeku Opavu. Jinak se vlní i stavby 4709.1.1 a 4709.1.2, ale zatím je to lehce. Co mě překvapilo jsou díry v asfaltu, asi tak 5x. |
|
| Autor: | mbmat [ 23.4.2012 18:40:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Lenny píše: Co mě překvapilo jsou díry v asfaltu, asi tak 5x. Díry jakého typu? Od testovací sondy nebo trhlina v asfaltu. |
|
| Autor: | Lenny [ 23.4.2012 20:08:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Díry po zimě. |
|
| Autor: | bumbik [ 24.4.2012 14:25:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 4708 a 47091 Rudná – Hrušov – Bohumín (průtah Ostravou) |
Expert: Mosty na D47 jsou v pořádku, ŘSD ale kašlalo na údržbu http://ekonomika.idnes.cz/mosty-na-d47- ... oprava_neh a ještě aktuální projev Reného Poruby: http://www.rsd.cz/rsd/rsd.nsf/a3eda25d0 ... %20D47.pdf |
|
| Stránka 15 z 28 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|