[D1] 4707 Bílovec – Ostrava-Rudná (tunel Klimkovice)

Praha – Jihlava – Brno – Vyškov – Hulín – Přerov – Lipník nad Bečvou – Bělotín – Ostrava – Polsko
Odpovědět
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od paja »

v úterý na obou koncích tunelu odstraňovali sníh za asistence PČR, už tehdy byl provoz pouze v P pruhu, L pruhy byly zaškrtnuty, takže už tehdy to byla příprava pro tu údržbu
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od martini »

To Lenny: Ty bazmekty jsou nazývány vodící desky.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od pp21 »

Vypadá to, že už se v Klimkovickém tunelu konečně naučili udržovat za provozu a ne za úplné uzavírky. Zelená vlna hlásí obousměrný provoz v jedné díře a druhá se udržuje ... zaplať pánbůh.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ale takto to bylo už při minulé údržbě, mám ten dojem.
R48 -> D48 se podařilo!
Honda
Příspěvky: 476
Registrován: 13.6.2009 15:39:21

Tunel Klimkovice

Příspěvek od Honda »

Tunel v Klimkovicích má opět problém,jezdíme směr na Brno jen 40km/h a to jen jeden tubus,prý voda v tunelu,ale už týden na severní moravě ani nekáplo. Metrostav tam odvedl,, kvalitní práci"! To tak vypadá když se pražáci seřou ostravákum do roboty.Havíři by tam vodu neměli. No jo kdo umí ,ten umí.


http://www.ct24.cz/regionalni/94535-do- ... lu-zateka/
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Kde se jezdí 40? Dnes jsem tam jel a jezdí se oběma tubusy a směrem na Ostravu je 80. V sobotu jsem tam jel taky normálně 80 a trochu vody, ale jsem zvědavý co s tím budou dělat.
R48 -> D48 se podařilo!
xlibor
Příspěvky: 18
Registrován: 17.8.2009 22:21:03
Bydliště: Ostrava!!!
Kontaktovat uživatele:

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od xlibor »

Muzu povrdit...je tam 80 a ten prosak vody neni zas kdovijak velky. Nechci se nikoho zastavat, ale ani sebelepsi projekt ani sebelepsi provedeni prace nikdy dopredu neodhadne kam az se dostane voda. Neco jineho jsou fatalni chyby v technologii vystavby a ty tady zjevne nejsou. Proste se zjisti kde to prosakuje a navrhne se opatreni. Nevidel bych to tak tragicky.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Inu zpravodajství ČT, co bychom chtěli, že ano.
Ale zajímalo by mě, jak se to opravuje ta poškozená izolace.
Navíc s průsakem se tam určitě počítá, když tam je odvodnění.
R48 -> D48 se podařilo!
Honda
Příspěvky: 476
Registrován: 13.6.2009 15:39:21

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Honda »

Martin z Ostravy píše:Kde se jezdí 40? Dnes jsem tam jel a jezdí se oběma tubusy a směrem na Ostravu je 80. V sobotu jsem tam jel taky normálně 80 a trochu vody, ale jsem zvědavý co s tím budou dělat.

:kladivo: Martine ,měl by ses více věnovat řízení motorového vozidla a sledovat dopravní značení 40 je zde viz foto!!! :kladivo: :kladivo:
Z Brna na Ostravu 80Km/h,z Ostravy na Brno 40Km/h.
Přílohy
02072010.jpg
02072010.jpg (89.46 KiB) Zobrazeno 14534 x
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ty! Když jsem tam jel já žádných 40 tam nebylo, bylo to v sobotu 26.6 v 23.15 a kaluž tam byla, ale nic hrozného.
Značky sleduji to se neboj.
Včera jsem jel pravda jen na Ostravu. :ok:
Předpokládám, že ta kaluž je pořád stejná, jen někdo alibisticky navrhl 40 kdyby něco.
Jinak kolik svítí na tom prvním portálu omezujícím rychlost před tunelem?
R48 -> D48 se podařilo!
Honda
Příspěvky: 476
Registrován: 13.6.2009 15:39:21

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Honda »

Martin z Ostravy píše:Ty! Když jsem tam jel já žádných 40 tam nebylo, bylo to v sobotu 26.6 v 23.15 a kaluž tam byla, ale nic hrozného.
Značky sleduji to se neboj.

Jinak kolik svítí na tom prvním portálu omezujícím rychlost před tunelem?
Tady se nikdo nebaví o prvním portálu,ale otom ,že v tunelu je omezená rychlost na 40Km/h směr Brno.Jestli sleduješ text tak jak značky,tak jsem rád ,že jsme se na cestě nepotkali!
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Sorry, že jsem se zeptal, kolik svítí na prvním portálu, když na druhém je 40, já to totiž nemůžu vědět, když jsem tam jel bylo tam standardních 130=>100 =>80, tak mě právě zajímalo, co tam svítí při 40.
Ale je fajn, že hned máš názor :ko:
R48 -> D48 se podařilo!
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od MiKu »

:D Pan Honda je dalším žhavým kandidátem 8-) :roll:
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od jannnn »

Pane drsňáku Hondo, ono je totiž to značení proměnné nejspíše od toho, aby na něm svítilo neustále to samé, že :lol:
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od andy »

Po nové dálnici čtyřicítkou: Tunel trápí voda

Ostrava - Po zvlněné vozovce v ostravské části dálnice D47 má nová autostráda další nečekaný problém. Klimkovický tunel, jedinečnou stavbu v rámci dálnice D47, trápí od nedávných povodní problém s prosakující vodou. Z bezpečnostních důvodů je v něm nyní snížena rychlost na čtyřicet kilometrů za hodinu.

Vinou vydatných dešťů a povodní se zvedla hladina podzemní vody až o tři metry, a tím se značně zvýšil tlak o tři tuny na metr čtvereční. „Tunel byl konstruován na dlouhodobý průměr hladiny podzemní vody, nikoliv naddimenzovaně, z tohoto důvodu se začala v tunelu objevovat voda,“ vysvětlila Martina Vápeníková, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Jeden ze dvou kilometr dlouhých tubusů Klimkovického tunelu proto musel být ve čtvrtek v rámci pravidelné odstávky za účelem kontroly a údržby uzavřen a stavební firma formou injektáže doplňovala izolaci tunelu. Doprava v obou směrech byla vedena jeho druhým průjezdem. V pátek už mohla tubusem auta opět proudit, ovšem jen poloviční rychlostí.

„Situaci se čtvrtečním zásahem podařilo zajistit pouze zčásti, ale nejedná se bohužel o finální řešení. Situaci velmi intenzivně řešíme se zhotovitelem, který provede v dalším termínu pravidelné odstávky, tedy 14. července, další etapu opatření formou injektáže přes dilatační spáry,“ přiblížila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková. Na trvající nebezpečí kvůli nadále prosakující vodě upozorňují řidiče proměnné tabule.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Mám obavy, že se ten problém nepodaří odstranit natrvalo, jak někde jednou voda teče, už je ji těžké zastavit, ale tak snad se zadaří. Pravda neznám dnešní technologie. :)
R48 -> D48 se podařilo!
Honda
Příspěvky: 476
Registrován: 13.6.2009 15:39:21

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Honda »

MiKu píše::D Pan Honda je dalším žhavým kandidátem 8-) :roll:
Díky MiKu,taky tě mám rád.
Honda
Příspěvky: 476
Registrován: 13.6.2009 15:39:21

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Honda »

Honda píše:
MiKu píše::D Pan Honda je dalším žhavým kandidátem 8-) :roll:
Díky MiKu,taky tě mám rád.
Jo Martine ,a o té 40 ví i andy,tak nejsem s Čt sám.
Honda
Příspěvky: 476
Registrován: 13.6.2009 15:39:21

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Honda »

jannnn píše:Pane drsňáku Hondo, ono je totiž to značení proměnné nejspíše od toho, aby na něm svítilo neustále to samé, že :lol:
Jannnne,byl ses tam aspoň podívat,když tak chytře debatuješ???
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Lenny »

andy píše:Vinou vydatných dešťů a povodní se zvedla hladina podzemní vody až o tři metry, a tím se značně zvýšil tlak o tři tuny na metr čtvereční. „Tunel byl konstruován na dlouhodobý průměr hladiny podzemní vody, nikoliv naddimenzovaně, z tohoto důvodu se začala v tunelu objevovat voda,“ vysvětlila Martina Vápeníková, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).
Nějak se mi to nezdá. Vždyť je tam celoplášťová foliová izolace, sváry byly kontrolovány. Dle mě došlo při armování sekundárního ostění k poškození izolace a díky zvýšené hladině spodní vody jím začla pronikat voda dovnitř.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od dd »

To se paní možná trochu prokecla. Normálně se snad neprojektuje na průměr, ne? Spíš na nějaké rozumné maximum..
Honda
Příspěvky: 476
Registrován: 13.6.2009 15:39:21

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Honda »

dd píše:To se paní možná trochu prokecla. Normálně se snad neprojektuje na průměr, ne? Spíš na nějaké rozumné maximum..
Zde potvrzeno i od TV Nova:
http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/kli ... ateka.html

Stále v tunelu směr Brno jezdíme 40Km/h,ale né všichni to berou na zřetel,asi nemají čas.

http://www.estav.cz/zpravy/new/dalnicni ... olace.html
Honda
Příspěvky: 476
Registrován: 13.6.2009 15:39:21

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Honda »

Zalepená díra

Ředitelství silnic a dálnic už místa, kudy zatékalo, nechalo opravit. „Spára je suchá, závada je pryč,“ uvádí Vladislav Beneš, mluvčí společnosti Subterra, která díry utěsnila a zaizolovala. Tunel je ještě v záruce, Ředitelství silnic a dálnic neplatilo za opravu ani korunu.......

http://www.sedmicka.cz/ostrava/clanek?id=198892
Honda
Příspěvky: 476
Registrován: 13.6.2009 15:39:21

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Honda »

Opět tubus na Brno uzavřen,jezdí se obousměrně v jednom tubusu.Začalo pršet ,tak se ta oprava prosaku vody do tubusu asi moc nepovedla??? :roll:
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od jonáš »

Jsme světoví jak v Německu. Neni tu někde Tachau :?: :lol:
Odpovědět

Zpět na „D1“