[D1] 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Praha – Jihlava – Brno – Vyškov – Hulín – Přerov – Lipník nad Bečvou – Bělotín – Ostrava – Polsko
Odpovědět
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

[D1] 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od Warcz »

Vše k tomuto novému úseku... Dneska při průjezdu jsem si všiml že provádějí hned ze startu úpravy terénu a něco tam kutají

http://www.youtube.com/watch?v=dymteFKYbs8 Bohužel to youtube dost zhnusí :o(
Naposledy upravil(a) Warcz dne 14.4.2009 21:29:55, celkem upraveno 2 x.
Al-Es
Příspěvky: 58
Registrován: 16.3.2009 16:36:26

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od Al-Es »

Již minimálně měsíc kutají na napojení R48 na D1...ještě minulý týden tam byla rychlost snížena na 60. Další kutání je směrem na Olomouc před MUK Hranice, kde byl minulou neděli sesunut kus svahu u dálnice. Minulý čtvrtek jsem jel zpět a na místě to řešily dva bagry a svah upravovaly.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od Lenny »

Ujetý svah tam není poprvé, už jim tam jednou ujel svah v délce asi půl kilometru.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Někteří lidi jsou fakt idioti.
By mně zajímalo co se jim honí hlavou, když jedou prostředním pruhem a levý je volný. Tam by měly být ty passaty a těm lidem to vysvětlit jak se jezdí po dálnici.
Vůbec nejlepší byl ten vláček tří za sebou.
R48 -> D48 se podařilo!
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od Warcz »

Jako ti dva v tom mohli byt nevinně protože ten s tím vozíkem mohl jet tak 110 a oni ho dojeli, ale nenapadá mě způsob jak to těm lidem na té dálnici naznačit. když zajedu hned do pravého tak se divám jestli to pochopí a vůbec všichni 3 jeli stále vesele v prostředním
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od jonáš »

Tož při týhle hustotě provozu je to spíš pro srandu, to si spíš jeden řiká, proč je tam vůbec stavěli, ale u Popovic na D1 to je na krev. V pravym kamiony 90, kilometr od sebe, v prostřednim tihle střelci 100, 500 m od sebe, a v levym nalepenej vláček po 30m sunoucí se 120 bo víc to v tom štrůdlu nejde. Už je dost často opatrně podjíždim tim pravym, vědom si že páchám, bo jinak je to o nervy.
Jo a pro autora, filmečky pěkný, ale ta kamera by chtěla vejš, protože z perspektivy trpaslíka to hodně zkresluje. A míň širokoúhlej záběr, takhle to vypadá jak pirátský video ve 180 ;-)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od jonáš »

Jo, proč to dělaj -- protože jsou opatrný řidiči. Kdyby jeli v pravym, museli by riskovat a přejíždět do středního, kdyby náhodou dojeli kamion (si všimněte, některý co hazardujou dojedou na 10 m a pak teprve začnou zjišťovat situaci za sebou, pokud vůbec). No a když je volno, tak jim zase nehrozí že by sjeli do pankejtu, když to maj k oběma stejně daleko, ne? ;)
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od Warcz »

S umístěním kamery je problém aby mi na D1 neupadla :-)

Rosice - Bělotín 4x zrychleno :-)
http://www.stream.cz/video/11/286247-ro ... 46-r35-d47
Rallyman
Příspěvky: 63
Registrován: 15.3.2009 22:23:10

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od Rallyman »

Warcz
Povolená rychlost na dálnici je ale 130 a ne 180.. :twisted:
Takže 3tí král silnic.
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od Warcz »

180 jsi vzal kde ? Max jsem měl na 4704 - 160Km/h cele jsem to zajel v průměru za 138Km/h
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od jonáš »

Bacha na to, každý přiznání ztěžuje zapírání a naopak 8-)
Ale nízkej průlet neni špatnej.
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od Warcz »

Já to auto neřídil seděl jsem na místě spolujezce... Auto řídila osoba blízka, nebo nikdo ? .-) Jsem pro to aby kamery měli všechny auta ale zaběry se směli použít až v případě nehody, ne při policejních kontrolách atd...
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od martini »

Na otázku proč to tam stavěli je jasná odpověď. Je to jediný úsek, který se u nás postavil s rezervou na 20 let dopředu minimálně a to je jedině dobře. Až se v Lipníku napojí D1 z jihu a R35 bude dokončena doprava z těchto dvou dálnic zde bude svedena na jedno dálniční těleso, tzv. peáž a k oddělení větší části dopravy dojde na křížení s R 48. A právě kvůli tomuto souběhu dvou dálnic s vysokými předpokládanými intenzitami je tento úsek D1 mezi R35 a R48 postaven v kategorii D34/120, což je na naše poměry nevídaná předvídavost budoucího stavu...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od viky »

Warcz píše:Jako ti dva v tom mohli byt nevinně protože ten s tím vozíkem mohl jet tak 110 a oni ho dojeli, ale nenapadá mě způsob jak to těm lidem na té dálnici naznačit. když zajedu hned do pravého tak se divám jestli to pochopí a vůbec všichni 3 jeli stále vesele v prostředním


Lidi u nás nejsou zvyklí na 3 pruhé dálnice a holt ten pravý berou jako pruh pro pomalá vozidla.Kolikrát si říkám,že by to na D1 v kopcích měli přemalovat.Místo přídavného pravého udělat přídavný levý na předjíždění a lidi by se to naučili.Ta k jak je to na R48 v kopci před Č.Těšínem.Jestli tam někdo bezdůvodně přejede do prostředního,tak je už totální magor. :(
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od Warcz »

S tím musím souhlasit, řešení na R48 je přesně tak jak by to mělo být všude... Je jednodužší když se řadí auto z levého do středního pruhu než kamion z pravého... Až tam někdy pojedu tak udělám video...
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od martini »

Dle "nové" normy se všechny stoupací pruhy již staví tak, že třetí pruh vzniká vlevo, tzn. kamión nemusí z pravého nikam přejíždět. Je to samozřejmě logičtější. Jako první se to u nás tuším objevilo na úseku D5 Plzeň - Rozvadov. Na R1 už to také bude tak. Jiná situace vzniká však v okamžiku, kdy je rozšíření na tři pruhy dosaženo tím, že připojovací pruh se stává pravým průběžným, což bude/je právě případ R1, tam je kamión nucen přejet vpravo, protože pravý pruh se najednou stává prostředním. To však není takový problém, jako dostat se z pravého stoupacího do prostředního na jeho konci. Myslím, že by stálo zato přeznačit to takto i na D1, kde je stoupacích úseků také mnoho, avšak kapacita silnice není v tomto případě plně využívána.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Thomas
Příspěvky: 101
Registrován: 16.4.2009 20:15:39

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od Thomas »

no k autorovi videa je třeby podotknout, že 180 km/h (cca 17 km, video navíc začíná ještě před úsekem, délka 5 min. 40 s.; video zcela zjevně není urychleno, vzhledem k tomu, že vůči ostatním je autor jako stíhačka) rozhodně není rychlost při které by kritika "králů" byla namístě - spíš svědčí o tom, že si neuvědomuje co sám dělá (pro autora by se hodil v tomto kontextu titul "Císař"). Kromě toho přejetí přes pruh (z 1. do 3.), pokud se vůbec smí, je v této rychlosti dost nebezpečné, pokud se auto pohybuje dovnitř zatáčky, protože zatáčka má rázem o hodně kratší poloměr.

pokud jde o jízdu uprostřed - to není nic zas tak katastrofálního - u Prahy se proudy automaticky štosují tak, že zcela vpravo jedou pomalé kamiony, uprostřed rychlé kamiony a pomalé osobáky a vlevo "letci". Vjet do pomalejšího pruhu má smysl jen tehdy, když je vpředu dlouho volno. Provoz je plynulý.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od pp21 »

Na D5 jsou ty stoupací pruhy paskvil. Myslím že skutečný stoupací pruh "z leva" je jen a pouze na té R48 (a to hned 2x). Jde o to, že pruh se přidá zleva a u pravého pruhu zůstává k dispozici i odstavný pruh. Jen ta R48 je v R22,5, takže ten odstavnej je tak akorát pro motorku.
D5 za Plzní je postavená se stoupacími pruhy "staré generace" jako na D1, tj připojuje se z prava a je bez odstavného pruhu. Pouze je to nakreslené jako že se připojuje z leva. Má to za následek to, že rozšíření nutí řidiče z ničeno nic kličkovat a opticky vede beton dálnice jinam než namalované pruhy. No a poctivec jedoucí v pravém pruhu najednou zjistí, že mu bez varování zmizela krajnice a jede 130 km/h 20 cm od kraje ... nepříjemné.
Další oravdový stoupací pruh by se měl tuším oběvit na R6 Kamenný Dvůr - Tisová. Jen je to nějak podlíž MUK, takže není vyloučeno, že to bude jako na té R1 :(
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od viky »

martini píše:Dle "nové" normy se všechny stoupací pruhy již staví tak, že třetí pruh vzniká vlevo, tzn. kamión nemusí z pravého nikam přejíždět. Je to samozřejmě logičtější. Jako první se to u nás tuším objevilo na úseku D5 Plzeň - Rozvadov. Na R1 už to také bude tak. Jiná situace vzniká však v okamžiku, kdy je rozšíření na tři pruhy dosaženo tím, že připojovací pruh se stává pravým průběžným, což bude/je právě případ R1, tam je kamión nucen přejet vpravo, protože pravý pruh se najednou stává prostředním. To však není takový problém, jako dostat se z pravého stoupacího do prostředního na jeho konci. Myslím, že by stálo zato přeznačit to takto i na D1, kde je stoupacích úseků také mnoho, avšak kapacita silnice není v tomto případě plně využívána..
Možná je to norma,ale asi jen pro D.Na nově otevřeném obchvatu Jablunkova je pruh pro pomalá vozidla plynule přecházející na výjezd MUK.Ještě jsem v něm neviděl jet kamion,který by takhle pustil rychlejší auta.Takže je to úplně zbytečné :|
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od jonáš »

Thomas: xáleží na tom, čemu říkáte "plynulý". Pokud mě jízda cca 120 po ne zcela kapacitně zaplněné komunikaci nutí podjíždět pravym nebo se štosovat do levýho "vláčku" s rozestupy cca 50m (o hubu, to už radši fakt podjíždim) tak tomu tak neřikám. Jak jsem tu už popsal, mezi Chodovem a Mirošovicema jezdim tak ob den, a běžná situace v pravym 1km mezera, prostřední obsazen "stovkaři" (myšlena rychlost, ne auto) a v levym je obšourává fronta .. kdyby uhli, tak se to rozdělí do třech rovnoměrně. Nevim proč tam nejsou co 500m aspoň osvětový cedule, třeba by jim to po osmdesátý šestý jízdě došlo.
Thomas
Příspěvky: 101
Registrován: 16.4.2009 20:15:39

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od Thomas »

tak často tam sice nejezdím, ale co to tam znám, tak pravý je plný kamionů a některé rychlejší jsou v prostředním. Ale je pravda, že ti uprostřed moc neuhýbají, ani když je místo.
banjo
Příspěvky: 219
Registrován: 14.3.2009 16:06:15

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od banjo »

jonáš píše:Nevim proč tam nejsou co 500m aspoň osvětový cedule, třeba by jim to po osmdesátý šestý jízdě došlo.
tomu neverim, osvetovy cedule jsou na dve veci. osobne si myslim, ze lidi jezdici v prostrednim pruhu maji chorobnej strach z kamionu a uzkostlive se toho pravyho bojej. jedina zbran proti nim je sahnout jim na penize. poslat na ne passaty, nebo klidne i octavie s kamerou a chytat, pokutovat a k ty pokute jim dat nejakej infoletak. pak se bud naucej jezdit v pravym, nebo prestanou jezdit po dalnici. nerad jsem takhle kategorickej, ale situace na D1 u prahy je fakt neunosna a i na tech par kilometrech R1 cloveka otravuje, kdyz musi furt klickovat pres 3 pruhy jako blbec.
Drak
Příspěvky: 198
Registrován: 15.3.2009 11:12:05

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od Drak »

Jedno z mála míst, kde začíná (a končí) třípruh vznikem levého pruhu je na R1 u letiště. Ale i zde jsem mnohokrát viděl stovkaře jak bezdůvodně přejede z pravého do prostředního a to navíc v neděli, kdy široko daleko žádný kamion nebo auto pomalejší jak tento stovkař.
Bohužel, stále mi připadá, že spousta řidičů to má zafixováno z dob, kdy se 3. pravý pruh tvořil pouze ve stoupání pro pomalá vozidla.
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: D47 (4704) Bělotín - Lipník nad Bečvou

Příspěvek od Warcz »

Thomas píše:no k autorovi videa je třeby podotknout, že 180 km/h...
http://www.mapy.cz/#x=140581888@y=13418 ... 4+3072-640
15,32Km/340sekund=162Km/h
Ohledně rychlého předjíždění, je to o tom jak to cítíte ano uznavam že občas jsem za to více zatáhl, ale to by jste v te xantii musel sedět... V Berlingu bych si nelizl ani 150... Projeďte se někdy Citroenem DS, Xantii, C5 nebo C6 ve vysoké rychlosti... Opravdu to je jiný pocit z jízdy...

PS: omlouvam se za offtopic.

K tematu:
http://www.ceskedalnice.cz/video/navste ... 2008-05-31
Video máme přímo tady na webu - stoupací pruh je v čase 2:55

PS offtopic: Tady jde krasně vidět rozdíl v tom jak je tohle video roztřepané proti mému z dálnice...
Naposledy upravil(a) Warcz dne 19.4.2009 21:16:38, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „D1“