[D1] 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Praha – Jihlava – Brno – Vyškov – Hulín – Přerov – Lipník nad Bečvou – Bělotín – Ostrava – Polsko
Odpovědět
Veronss
Příspěvky: 339
Registrován: 11.5.2009 20:04:15
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od Veronss »

Jako by jsme v Cechach nenasli taky spoustu nesmyslnych kousicku dalnice.. Kdyz sem se tu kdysi oboril nad stavbou Sulec R7, tak sem byl nekolika uzivateli ukamenovan, jak potrebna je to stavba... Ja jako zaritej moravak priznam, ze nejvic potreba je uz konecne dodelat ta D8 a R1, ale hned za timto je potreba dodelat D1 a bez techto skladacek to asi nejde.. Myslim, ze vetsina vi jak to je a jak to bude, tak se nenechame rozhodit tema zblechtama od Svatosp a Jaroslava, kteri asi nikdy nebyli dal, nez na balkone ve sve prazske kralicarne...
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od bumbik »

:D - já říkám a tvrdím, že až bude D1 komplet, tak R46 podle mě dost klesnou intenzity a u R35 mezi olomoucí a lipníkem určitě taky ... ono vůbec 20 let po revoluci už bychom mohli mít ze 6 ti dálnic hotovo víc než jen 2 (D2 D5) min. tu D1 jako hlavní páteř jsme podle mě měli mít už dávno ... a D8 taky - a po dostavbě D1 jsem zvědav na intenzity mezi bělotínem a brnem - mám za to, že se budou všichni divit ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Marty
Příspěvky: 755
Registrován: 16.3.2009 9:00:04

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od Marty »

Koukám, že provokativně laděný článek p.Libigera splnil svůj účel - zaujal a rozvířil vášně...

- D1 u Hulína je strategická investice, kromě Hulínského špuntu se 20ti minutovými zácpami, kdy se 21000 aut muselo vejít do dvou kruháčů a přechodů nyní neřeší žádnou jinou dopravní závadu,
- vemte si prosím atlas Evropy se zakreslenou hustotou obyvatel, uvidíte, že Morava má tu smůlu/štěstí být mezi velkou Katowicko-Krakowskou a Vídeňskou aglomerací,
- dále v atlasu uvidíte, že Slovensko buduje svoji D1 na Košice, zhruba v prodloužení naší D1 Brno-Hulín, ten úsek u nás se jmenuje R49 a jeho nejpotřebnější část do Fryštáku byla stopnuta za úřadování p.Bárty, bude-li jednou slovenská D1(plus Púchovská spojka R6) a naše R49 celá bude cesta velmi vhodná pro tranzit Ukrajina-Německo. Zrovna u Hulína vznikne jedna z nejvíc frekventovaných dálničních křižovatek. Ovšem s nynějším tempem výstavby ne dříve než za 15-20 let.

Morava má oproti Čechám jednu nevýhodu. Historicky tu nevzniklo jediné centrum jako Praha, ale postupně se centra 3 - Olomouc, Brno a Ostrava. Dohromady sice dají srovnatelný počet obyvatel, ale největším problémem ekonomiky je dálniční dostupnost velkých letišť. Samotné Brno má pár low cost linek a letiště s 0,5 mio cestujícími, Ostrava má dvě pravidelné linky a 0,3 mio cestujících. Brzy však bude mít pohodlné spojení do Katowic s letištěm které má cca 3 mio pasažérů. Praha s cca 12mio pasažéry je dostupná jen po D1, R35 chybí. Dostupná je Bratislava s 2 mio pasažéry ale Vídeň s cca 20mio pasažéry je nejčastější volbou odkud lidé z jižní a střední Moravy létají za businessem. Respektive kam přilétají jejich obchodní partneři. Ti co znám si pak nejvíc stěžují na nedostatečnou dopravní infrastrukturu, možná největší z důvodů proč se Moravě spousta zajímavých projektů vyhne ...
Jaroslav
Příspěvky: 359
Registrován: 18.3.2009 10:49:10

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od Jaroslav »

Veronss píše:...Myslim, ze vetsina vi jak to je a jak to bude, tak se nenechame rozhodit tema zblechtama od Svatosp a Jaroslava, kteri asi nikdy nebyli dal, nez na balkone ve sve prazske kralicarne...
Málo čteš mé příspěvky.... jinak by jsi věděl, že většinu svého času trávím v regionu Olomouc, Vsetín, Valmez... Brno. A že se tam občas na silnicích bojim... protože jsem tam pořád sám ;).

Ostatně s tou R7 (respektive R6) jsem to byl já, kdo pochyboval o přínosu - konkrétně R6 se podle mě má řešit po R13 přes Chomutov a dále po R7...

hezký den :)
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od Svatosp »

Marty píše:
Morava má oproti Čechám jednu nevýhodu. Historicky tu nevzniklo jediné centrum jako Praha, ale postupně se centra 3 - Olomouc, Brno a Ostrava. Dohromady sice dají srovnatelný počet obyvatel,
Praha 1 272 690

Brno 384 277
Ostrava 302 456
Olomouc 100 043

To neni jako Praha ani nahodou!!
Marty
Příspěvky: 755
Registrován: 16.3.2009 9:00:04

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od Marty »

Svatosp píše:
Marty píše:
Morava má oproti Čechám jednu nevýhodu. Historicky tu nevzniklo jediné centrum jako Praha, ale postupně se centra 3 - Olomouc, Brno a Ostrava. Dohromady sice dají srovnatelný počet obyvatel,
Praha 1 272 690

Brno 384 277
Ostrava 302 456
Olomouc 100 043

To neni jako Praha ani nahodou!!
Ano máte pravdu, jsou to jen dvě třetiny. Obyvatel žijících v intravilánu obce. Vezmeme-li v úvahu aglomerace (ona dnes spousta lidí bydlí kousek za městem kam denně dojíždí)- což je podle mne lepší údaj (ale otázkou je jak najít metodiku umožnující srovnání...), najdeme jiná čísla:

dle Vyhláška č. 561/2006 Sb.:

pražská : 1.390.000
ostravská : 527.000
brněnská : 444.000
/olomouckou jsem nenašel/

dle jiného pohledu na aglomerace:

ostravská : 1.160.000
brněnská : 810.000
olomoucká : 480.000
/pražskou jsem nenašel/

(vše zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Aglomerace)

a další statistika třeba na: http://www.makroekonomika.wz.cz/aglomerace.htm

Tak pokud budeme aglomerace nafukovat do extrému OK - 6:4 (obyvatel Čech:obyvatel Moravy)

Ale snad se tu nebudeme přít o to, zda součet tří historických center Moravy je oproti centru Čech je dle této metodiky o třetinu menší, větší. Snad se shodneme, že v řádech srovnáváme podobné počty obyvatel. Na Moravě jsou holt distribuovány ne centrálně, ale zhruba do 3 center. Tudíž investice do dálnic tu jsou opodstatněné...
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od Standa »

Taky bych to počítal spíš podle těch aglomerací. Ale nevidím v historickém rozložení moravské (včetně části Slezska) městské populace do tří měst až takovou nevýhodu - umožňuje snadnější budování přímých směrů mezi okrajovými částmi území, než koncentrace všeho do jediného historického centra, jako je tomu v případě Čech v Praze. Samozřejmě je zde kritický směr Brno - Olomouc - Ostrava, který na sebe navíc nabaluje velkou část tranzitu, ale jeho částečné zdvojení (D1 + R46 a R48) určitě vyjde levněji, než budování spojek typu D19 mezi všemi výpadovkami z Prahy.
medvid
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2010 10:26:49

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od medvid »

Marty píše:
Svatosp píše:
Marty píše:

dle Vyhláška č. 561/2006 Sb.:

pražská : 1.390.000
ostravská : 527.000
brněnská : 444.000
/olomouckou jsem nenašel/

dle jiného pohledu na aglomerace:

ostravská : 1.160.000
brněnská : 810.000
olomoucká : 480.000
/pražskou jsem nenašel/

(

ještě nesmíš zapomenout, že v Praze žije spousta lidí s trvalým bydlištěm na Moravě, obráceně tomu asi není. A tyto lidé hlavně potřebují kvalitní dálniční spojení mezi Prahou, Brnem, Olomoucí a Ostravou.
X236K
Příspěvky: 130
Registrován: 7.12.2009 16:42:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od X236K »

JirkaS píše:
Svatosp píše:Ja myslim, ze specialne Morava je na nesmyslne dalnice opravdu expertni misto. Kdybysme byli tak bohati jako Nemecko, tak prosim, ale v nasi katastrofalni situaci je opravdu pravda, ze nevyuzita dalnice je mrhani penez a nelze proste stavet takove useky jen kvuli mistnimu lobby. Na Morave by se meli pit vinko, slivovice a jist klobasky, nechat Morave pohodu a klid, ne stavet dalnice.
To je naprostý nesmysl. Ta dálnice je prostě jen nedostavěná. Kdyby někdo zveřejnil intenzity na D1 před dostavěním úseku Humpolec - Jihlava, taky by to byl jen zlomek toho, co bylo po jeho otevření.
Budu se opakovat, ale souhlasim s nazorem, ze Morava je "expertni misto na nesmyslne dalnice". Nektere politicke priority i historicky vyvoj planovani se da chapat, ale vysledek jako celek je nestastny. Hulinske "esicko" na D1 i paralelni vedeni R48/D1 mi prijdou nestastne a zbytecne predimenzovane. Argument s budoucimi intenzitami neberu; jednak necekam, ze by v Cesku nejak rapidne rostl pocet aut ci najezd (copak muze mit kazdy dve auta??), druhak jsou v CR mista, kde jsou s intenzitami problemy nyni, a ne v dalne budoucnosti.

Na Ostravu urcite nemusela vest plnohodnotna dalnice paralelne k R48, a na Hulin bych si dovedl predstavit maximalne Rko. Nebo klidne Dcko, ale az budou vyreseny bolavejsi mista v Cesku.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od bumbik »

omg budu se opakovat - ale nemá cenu pokračovat v nesmyslné debatě - jen připomenu - u moravy jde o tranzit sever jih, tzn. někdo směřuje směrem do průmyslových zón podél R48 někdo směřuje do Ovy a někdo třeba dál po dálnici do polska, takže 2 dálnice mají své opodstatnění, ale mohlo se ušetřit kdyby se rozhodlo, že bude pouze R48 a na tu se napojí R56 všesměrovou múk a dálnice do Ovy se stavět nemusela, to je pravda - protože neprotíná průmyslové zóny, což je u ostravska jakožto centra průmyslu nejdůležitější, co se týče ovšem D1 u hulína, tam je třeba si uvědomit, že z EU nám plynou peníze na stavbu D1 a musí být dokončena komplet, proto se letos začne 0137 a v roce 2014 s trochou štěstí 0136 a teprve kompletní D1 bude znamenat nárůst intenzit a pak bude d1 u hulína zcela opodstatněná, dokud dálnice není komplet, tak je toto posuzování irelevantní, a další věc v praze a středočeském kraji je velmi malá nezaměstnanost, kdežto na ostravsku je to mnohem mnohem horší už proto je výstavba na moravě důležitá, což nepřímo souvisí ... a co se týče počtu aut onehda mluvil leoš tržil v roce 1946 bylo registrováno 120 000 aut, v roce 2000 to bylo 1 250 000 vozidel v roce 2005 už 2 800 000 vozidel a aktuálně je to něco přes 4 miliony vozidel - takže auta narůstají, kdo bydlí ve vesnici odkud je problém spojení pro odvoz dětí do školy k lékaři, do práce či je problém se spoji do středních či vysokých škol a tudíž bez auta ani ránu, tak je běžné, stejně jako u nás na vesnici, že lidé mají běžně 2 - 3 vozidla! a tento trend nejde zastavit se zdražováním veřejné dopravy, takže intenzity narůstat budou a proto je fakt, že každá postavená dálnice je velmi cenná, samozřejmě proto je třeba řešit nejpalčivější místa naprostý souhlas, D1/R48 je určitě zbytečnost stačilo by R48 a přímé spojení s R56 a bylo by po problému ;-) peníze se daly ušetřit na smysluplnější stavby :-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od Geo »

Je treba nevidim ani tak problem, v tom, ze se tam ty dalnice stavi, ale prijde mi, ze kdyby je nekdo soupnul o nejakej tech par desitek kilometru vedle, tak by se zmenisla redundance, a zlepsila obsluznost mnohem vetsiho uzemi. A okruh, pardon ctverec, okolo Troubek je proste blbost, coz imho nadherne dokresli carka v podani R55.
Marty
Příspěvky: 755
Registrován: 16.3.2009 9:00:04

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od Marty »

Meleme to tu furt dokola... A zablešujeme si tím vlákna. (tímto se omlouvám za svůj podíl)

Namátkou: http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=1332 , http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=2225 , http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=1320 ´

Tj. prosím adminy o vyloupnutí příspěvků mimo 0135 jinam... Děkuji.
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od Trupman »

Geo píše:Je treba nevidim ani tak problem, v tom, ze se tam ty dalnice stavi, ale prijde mi, ze kdyby je nekdo soupnul o nejakej tech par desitek kilometru vedle, tak by se zmenisla redundance, a zlepsila obsluznost mnohem vetsiho uzemi. A okruh, pardon ctverec, okolo Troubek je proste blbost, coz imho nadherne dokresli carka v podani R55.
Co je na tom blbost? Já to vidím naprosto jasně - D1 je páteř Brno - Ostrava, kolem Hulína vede, aby nemusely vznikat další zbytečné kilometry pro napojení Brno - Zlín (rozuměj, pokud by D1 vedla přímo zhruba kolem Chropyně, tak by stejně muselo vzniknout erko v trase dnešní D1). R55 je spojení Olomouc - Přerov, v širším smyslu severní Čechy/Morava - Moravské úvaly a R 46 doplňková pro Olomouc - Brno a místní obsluhu Prostějova (50 tis. obyv.). Asi nemám dostatek fantazie, ale opravdu nevidím rozumnější řešení.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od jannnn »

Já to vidím tak, že moravská část dálniční sítě je velice dobře navržená, leč v současná doba ji prostě nepřeje. Mít peníze, tak super, postavíme to co je plánováno a dopravní obslužnost Moravy je špičková, všechna klíčová centra dosažitelná po dálnici, rychlé spojení do všech směrů...Čechy mohou jen závidět...

Za jedinou nadbytečnou komunikaci tam považuji R55 od Otrokovic dál, na tu je ještě hodně času..
Maxík
Příspěvky: 64
Registrován: 25.5.2011 11:40:45

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od Maxík »

jannnn píše:...Za jedinou nadbytečnou komunikaci tam považuji R55 od Otrokovic dál, na tu je ještě hodně času..
No nevím, cesta od Uh. Hradiště do Hodonína je šíleným zážitkem pro řidiče i pro chudáky lidi bydlící u silnice č.55, ale to už je téma pro jiné vlákno. Ale času je opravdu bohužel dost, kvůli problémům s trasou erka zde budou lidé trpět dál.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od viky »

jannnn píše: Za jedinou nadbytečnou komunikaci tam považuji R55 od Otrokovic dál, na tu je ještě hodně času..
To,jaký je tam provoz a jak je třeba to řešit,bylo jasně vidět při opravě v Huštěnovicích.
Má nevýhodu v tom,že není možné budování po částech.
Ale při současném a budoucím stavu financí by stačil půlprofil,to je jasné.
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od Marooned17 »

Mám nápad (Martine z Ostravy, vy prosím nasledující nečtěte :) ), co kdybychom nechali přeprojektovat křižovatku R49, R55 a D1 taky na okružní, jako na R34 a D3? Určitě by se pak mohlo zdarma napojit nějaké to logistické nebo obchodní centrum. Stávající již postavené rampy by se zbouraly a jediný přímý směr vedoucí mimo kruhák by zůstal směr R55=>R49 :kladivo: :crazy: :ko:
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od viky »

Neví někdo,co ted řeší mezi MúK KM východ a MúK Hulín západ v pravém pásu směr Ova :?:
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od mapman »

Komplexní výměna CB krytu v km 263,5 v rámci záruky.
dps
Příspěvky: 144
Registrován: 25.5.2012 8:51:46

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od dps »

A co je tam za problem? (ja tudy nejezdim, jen me to zajima ;) )

Dik.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od Lenny »

Cca 60 m dlouhý úsek CB krytu byl vybourán a nově položen. Byly prořezány spáry. Ještě musí beton vyzrát, provést VDZ a může se zase jezdit.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od viky »

Ani mi nepřišlo,že je to tam zralé na takovou opravu :o
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od Toxy »

Pro zajímavost - nejen vozovka v tomhle (nedávném) počasí namrzá :) - 23.1.2013
2013_01_23_587.jpg
2013_01_23_587.jpg (81.6 KiB) Zobrazeno 24236 x
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od mbmat »

Hláska v takovém případě funguje? (resp. jestli do ní nezateklo apod., nemám na mysli to, že aby se se z ní dalo zavolat musí se odsekat led)
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: 0135 Kroměříž-východ – Říkovice

Příspěvek od Toxy »

Jj, funguje v pohodě. Zatékání nehrozí (IP65), normálně mylo možné se na hlásku dovolat. K volání Z hlásky se už se teda musel led sekat (a že to prý šlo dost blbě - ještě že je SOSka poměrně dost odolná) :)
Odpovědět

Zpět na „D1“