dopis na RSD - znaceni D1 v Hranicich

Praha – Jihlava – Brno – Vyškov – Hulín – Přerov – Lipník nad Bečvou – Bělotín – Ostrava – Polsko
Odpovědět
Galmar
Příspěvky: 80
Registrován: 7.12.2009 12:38:14

dopis na RSD - znaceni D1 v Hranicich

Příspěvek od Galmar »

jel jsem nedavno tuto trasu a byl jsem prekvapen jake je znaceni na Ostravu. proto jsem napsal nasledujici dopis. zatim zadna reakce
------------------

Dobry den,

muzete si prosim vzit na starosti nasledujici problem? Pote co byla otevrena D1 i na Ostravu, tesil jsem se az se po ni projedu. Velice casto jezdim usek Bystrice pod Hostynem - Ostrava pres Hranice. Od znamich jsem se dozvedel ze z D1 jsou dva exity do Hranic a tedy nemel jsem obavu ze bych v Hranicich na D1 smer Ostrava netrefil.

Tak jsem se ridil cedulemi, prvni na kruhovem objezdu (silnice I47 a 35). Smer Ostrava a jedeme. A vite kam jsem se dostal? Znaceni je stale stejne a najedou jedu do Ostravy po I48. Proc neni znaceni Ostrava D1 u krizeni I47 a 440 a take u konce I47 a zacatku R48 ? Jiste si dovedu predstavit nemalo nastvanych ridicu, kteri to tam neznaji a cedule je navedou na Ostravu po I48.

Tedy jste schopen v co nejblizsi dobe sjednat napravu a dat pokyn k tomu aby znaceni v Hranicich bylo dodano? Aby proste ridici na cedulach videli jak Ostrava D1 tak i Ostrava I48 a mohli si vybrat. Toto znaceni upravit ci dodat na :

1/ na kruhovem objezdu (I47 a silnice 35)
- znaceni pred prijezdem ke kruhovemu objezdu po silnici 35 takto : smer do prava - Ostrava D1, I48 , Brno D1
- z duvodu toho aby ridici kteri chteji jet smer Brno, Ostrava po D1 a prijizdeji z Bystrice, Valašského Mezirici - vedeli kam odbocit aby se na D1 dostali

2/ nasledne u krizeni I47 a silnice 440 (rovne Ostrava a Frydek Mistek I48 a do prava Ostrava, Brno D1)

3/ u konce I47 a napojeni na R48 cedule - rovne Brno, Ostrava D1 / do prava Ostrava, Frydek Mistek, Český Těšín R48

Soucasne znaceni vede ridice na Ostravu pouze na I48 smerem Novy Jicin.

Pokud nahodou tato problematika nespada pod Vaši pravomoc, prosím odkažte mne na kompetentního člověka.


Preji prijemny den
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: dopis na RSD - znaceni D1 v Hranicich

Příspěvek od martini »

A adresováno komu?
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Galmar
Příspěvky: 80
Registrován: 7.12.2009 12:38:14

Re: dopis na RSD - znaceni D1 v Hranicich

Příspěvek od Galmar »

nakonec se to dostalo na Petr.Baros@rsd.cz ( Správa Olomouc )
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: dopis na RSD - znaceni D1 v Hranicich

Příspěvek od siesa »

Galmar::: snad kdyby Vas dopis nebyl plny hrubek, mozna by se jim uz nekdo zabyval... :geek:
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: dopis na RSD - znaceni D1 v Hranicich

Příspěvek od rumpeak »

siesa píše:Galmar::: snad kdyby Vas dopis nebyl plny hrubek, mozna by se jim uz nekdo zabyval... :geek:
S hrubkama souhlasím, ale problém z něho (z dopisu) pochopitelný je. Doufám, že se jim někdo zabývat bude, protože pokud je značení v Haranicích opravdu tak špatné, jak Galmar píše, je to mnohem větší chyba, než pravopisně špatný Galmarův dopis.
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: dopis na RSD - znaceni D1 v Hranicich

Příspěvek od adi88 »

Hlavně nejzákladnější problém je v tom, že je Ostrava vůbec po I/48 značena. Neměl bych proti tomu nic, kdyby byla "pod čarou", jak už tu někdo navrhoval v návrhu změny značení. I/48 ani R48 nikdy do Ostravy nevedla a nepovede, tudíž mi to přijde jako logický nesmysl. Stejně tak soptím, když je všude po Brně značena Olomouc. Ať je, ale společně s Ostravou a na dálnici pak Olomouc pod čáru. Ale tohohle se u nás žel asi nikdy nedočkáme. Ale když nad tím tak přemýšlím tak zrovna v Bělotíně bych tu Ostravu posílal rovnou na D1, na R48 není důvod. To je asi jako kdyby někdo značil karlovy Vary na D5, protože tam po té D5 a ještě I/20 taky dojedu...
Galmar
Příspěvky: 80
Registrován: 7.12.2009 12:38:14

Re: dopis na RSD - znaceni D1 v Hranicich

Příspěvek od Galmar »

to znaceni v Belotine pri konci I47 a napojeni na R48 bych klidne dal tak, ze na Ostravu by byla cedule jak rovne na D1 tak i do prava na R48 (posleze I48), tedy napr. Cesky Tesin, Frydek Mistek, Ostrava. Sice I47 do Ostravy nevede, ale jiz desitky let to byla jedina cesta na Ostravu (s tim ze v Priboru se odbocuje) a tim padem dat moznost ridicum jet po D1 (placene) ci po I48 (neplacene zatim) do Ostravy.

Kazdopadne je pravda ze v Hranicich znaceni smer Ostrava D1 uplne chybi (urcite to bude podobne trebas v Lipniku a na jinych usecich) - a je toto celkem ostuda od RSD. Vystavba dalnic spolkne miliardy a oni nejsou schopni v den zprovozneni novych useku taky spravne oznacit cedule. Penize na to jsou, cas na pripravy meli roky a vysledek vidite sami.

Jelikoz jezdim po D1 vzdy jen usek Ostrava - Hranice a pak sup na Bystrici pod Hostynem, vzdy budu vyuzivat exit z D1 do centra mesta s tim, ze se pak napojim na I47.

Za gramaticke chyby se mohu jen omluvit, bohuzel nejsem v tomto zdatny a i kdyz si text po sobe nekolikrat prectu, chyby tam nevidim.
Galmar
Příspěvky: 80
Registrován: 7.12.2009 12:38:14

Re: dopis na RSD - znaceni D1 v Hranicich

Příspěvek od Galmar »

tak jsem dostal odpoved na muj dotaz ohledne toho znaceni (celkem uspokojivy). I ted zpetne chapu rozhodnuti radnice Hranic ohledne toho neznaceni kvuli vytizenosti II/440 (pak ale nechapu proc se delala ta MUK, kvuli dvoum, trem dedinam? ). A nebo kdyz uz udelat znaceni na tu MUK ale s omezenim pro auta nad 3.5t. Stejne tama budu jezdit. Tak jsem zvedav kdy opravi znaceni na I/47 / R48.

---------------------------------
Dobrý den,

Byl jsem pověřen ředitelem Správy Brno, Ing. Kremitovským, odpovědět na Váš podnět – viz níže.

Po seznámení se s okolnostmi předmětné záležitosti a obdržení příslušných podkladů si Vám dovoluji poskytnout následující vyjádření:

Značení na dálnici z centra města Hranice po II/440 nebylo požadováno, město Hranice se vždy velmi snažilo omezit průjezd větších vozidel po II/440 mezi jeho centrem a dálnicí.

Na křížení I/47 s R 48 v Bělotíně je v projektu stavby Dálnice D 47, stavba 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín jako výhled uvedena změna značení tak, aby směr na Ostravu vedl po D 1. V projektu je jasně uvedená poznámka, že tuto změnu je nutno provést při zprovoznění stavby Dálnice D 47, stavba 4705 Bělotín – Hladké Živoříce, ke kterému došlo 25. listopadu 2009.

ŘSD ČR, Správa Brno co nejdříve zajistí soulad provedeného značení s projektem.

Další dopravní značení již není v naší kompetenci, a proto se obraťte na naši Správu Olomouc, která je majetkovým správcem silnice I/47.

Pavel Renč

zástupce vedoucího manažera PT D47, HIS
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: dopis na RSD - znaceni D1 v Hranicich

Příspěvek od pp21 »

Galmar píše:...ohledne toho neznaceni kvuli vytizenosti II/440 (pak ale nechapu proc se delala ta MUK, kvuli dvoum, trem dedinam? )
Územní plán napoví, že je plánovaná přeložka II/440 mimo město:
http://www.mapy.cz/#mm=Z@dm=140683904+1 ... 02368@z=13
Galmar
Příspěvky: 80
Registrován: 7.12.2009 12:38:14

Re: dopis na RSD - znaceni D1 v Hranicich

Příspěvek od Galmar »

tak to je pak jina :-) kdyz to takhle udelaji v dohledne dobe 5 let tak to bude parada
Odpovědět

Zpět na „D1“