D47 - aktuální stav

Praha – Jihlava – Brno – Vyškov – Hulín – Přerov – Lipník nad Bečvou – Bělotín – Ostrava – Polsko
Zamčeno
Honda
Příspěvky: 476
Registrován: 13.6.2009 15:39:21

Re: D47 - aktuální stav (srpen 2009)

Příspěvek od Honda »

Honda píše:
Martin z Ostravy píše:Co se ti nezdá, už je na něm položený asfalt, chybí jen kousek povrchu před mostem, osadit svodidla a nakreslit vodorovné značení a je hotovo.
To co se mi nezdá. je pracovní tempo,té slovenské stavební firmy.Snad tam vidíš ty dva pilíře,na druhé srtaně.Je fakt ,že v srpnu tam byli 4,ale zima je před náma a v mrazu se betonovát nedá ,jedině s chemii ,ale na ní asi peníze nebudou.
Však mají čas do srpna příštího roku. ;)

Tak co Martine z Ovy ,stále si myslíš ,že mají čas do srpna. :oops: :crazy: Já na ně už 16.11.2009 nesázel ,stále mají výmluvy,v zimě zima,na jaře deště,a vlétě teplo co bude na podzim ? Zase se něco najde .Tak snad jaro 2011. :kladivo: :kladivo: :kladivo:
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od Warcz »

Dneska jsem jel okolo a vypada to tam že už už by se mohlo a potom vidíte vyfrezovany asfalt ,!?!? špatna kvalita ? roztékání ?
Honda
Příspěvky: 476
Registrován: 13.6.2009 15:39:21

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od Honda »

Warcz píše:Dneska jsem jel okolo a vypada to tam že už už by se mohlo a potom vidíte vyfrezovany asfalt ,!?!? špatna kvalita ? roztékání ?
Je to fušeřina,oni umí tak max.chlastat borovičku ,v tom jsou super :ko:
Jirka
Příspěvky: 546
Registrován: 14.3.2009 21:58:48

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od Jirka »

Ve fotoreportu je z dokumentován úsek od Olomouce do Ostravy. Přesněji MÚK R35 a R46 až po sjezd 349km D1.

http://www.rychnovinky.cz/12908-olomouc ... 49-km.html

To admini: V případě že to jsem nepatří prosím o umístnění do odpovídajícího vlákna... Díky.
generix
Příspěvky: 140
Registrován: 23.1.2010 8:27:51

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od generix »

zrovna hlásili v rádiu Orion, že na D47 / D1 se ve směru Ostrava-Olomouc otevřela 1. benzínová pumpa a odpočívadlo , v opačném směru snad za několik týdnů
Domis
Příspěvky: 238
Registrován: 18.2.2010 20:58:02
Bydliště: Viničné Šumice

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od Domis »

Dnes 25. 11. je to přesně rok od zprovoznění (byť jen částečného) staveb 4705 a 4706 mezi Bělotínem a Hladkými Životicemi a stále tato část D47 není zakreslena na mapách Googlu, ani na Google Earth. :kladivo: Stejně jako slovenská D1 u Považské Bytrice, Pražský okruh, R4 Milotice - Třebkov, R6 Jenišov - Nové sedlo a nejspíš další stavby. Přitom nový rakouský most přes Dunaj na S33 tam už je!

By mě zajímalo, kdo má to vše na starost; zda ten "americký" Google, či nějaká jeho česká "pobočka"
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od pp21 »

Dá se na google přihlásit a nahlásit jim pomocí nějakého formuláře dodavatele dat pro mapy google co je špatně. Jednou jsem si s tím tu práci dal, zaregistroval se ... popsal jsem tam situaci, strávil s tím půl hodiny a ani půl roku po nahlášení se Opavská spojka S1 v mapě neojevila, takže jsem ztratil jakoukoliv chuť hlásit jim něco dalšího.
Celé je to takové "nejednoduché":
http://maps.google.com/support/bin/answ ... swer=98014
druhá otázka, CZ spadá pod Tele Atlas, takže chybu v mapě můžete ohlásit pomocí systému http://mapinsight.teleatlas.com/ . A tam jsem hlásil tu Opavu ... a furt nic.

EDIT: Tak koukám že ten Teleatlas má spojku S1 i celou D47 zakreslenou, tak nevím proč si to google od nich neaktualizuje... :(
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od adamos »

Jsou chvíle, kdy jsou www.openstreetmap.org prostě napřed. Zkuste se například podívat na malou Moravskou vísku Bánov :-)
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od jannnn »

Nejefektivnější je to hlásit asi zde, chodí tam zástupce CEDA (dodavatel ČR dat pro teleatlas) a na každý podmět reaguje..

..nicméně i podle toho co tam občas píše, je někdy problém aby i opravenou věc od nich zapracoval teleatlas, případně výrobci navigací..
miklo
Příspěvky: 21
Registrován: 22.6.2009 23:16:18

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od miklo »

Na straně Tele Atlasu problém opravdu není, ti zmíněné silnice a dálnice už dávno mají, sám je třeba používám ve svém TomTomu. Problém je na straně Google, který na aktualizaci CZ map už nějakou dobu naprosto kašle. D1 Bělotín-Bílovec tam není víc než rok, trochu jsem doufal že proběhne aktualizace po otevření Pražského okruhu a taky nic :( Přitom si pamatuju, že když se otevírala D1 v Ostravě, tak Google ji měl na mapách druhý den.
hiob
Příspěvky: 783
Registrován: 15.3.2009 19:13:36

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od hiob »

Stav odpočívek k 5.12.2010
- odpočívka Klimovice zprovozněna v obou směrech (Benzina Plus)
- odpočívka Vražné směr Brno zprovozněna (Shell Select)
- odpočívka Vražné směr Ostrava - budova téměř celá, chybí ale dokončit odstavné plochy + odvodnění - tj. chybí okolo 2-3 týdnů přijatelného počasí pro dokončení
miklo
Příspěvky: 21
Registrován: 22.6.2009 23:16:18

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od miklo »

Odpočívka Vražné směr Ostrava je v provozu, včetně benzinky Shell.
Galmar
Příspěvky: 80
Registrován: 7.12.2009 12:38:14

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od Galmar »

vsimate si tech der v asvaltu na dalnici za tunelem smerem na ostravu? zrejme kvalitni asfalt tam polozili kdyz se jim po dvou letech uz dalnice pomalu drolí :-)
X236K
Příspěvky: 130
Registrován: 7.12.2009 16:42:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od X236K »

Byly tam uz v zari... takze ani ne dva roky.
Galmar
Příspěvky: 80
Registrován: 7.12.2009 12:38:14

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od Galmar »

tak jsem po dlouhe dobe jel z ostravy smerem na Bohumin po D1 a heh. ty diry jsou i tam a celkem dost der. toto vazne uz nechapu. kamiona tam clovek nepotka. z ceho je ten asfalt? pisek a lepidlo?
Partyzan
Příspěvky: 37
Registrován: 11.1.2011 23:46:26

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od Partyzan »

Tak toto je opravdu skandální, jak je možné, že se na novém úseku objevují výmoly? Odpovím si sám, že by se ušetřilo na kvalitě materiálu, provedení?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Je to bída, dva roky provozu a takové poruchy :(
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od Lenny »

Jsem jediný komu subjektivně přijde, že provoz na dálnici rok od roku roste? Před 2 lety jsem si připadal na dálnici "skoro sám" a dnes tam panuje čilý provoz.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Určitě roste, lidé mění trasy se setrvačností. Takže postupem času na sebe dálnice stáhla dopravu. Se zprovozněním mostu v Mzsane na A1, ještě stoupne doprava nákladní auta.
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od bumbik »

právě jsem přijel z Prahy a mohu říci, že na D47 je provoz docela slušný, subjektivně mi přijde z několika posledních jízd po D47 a I/48, že provoz je na obou plus mínus stejný, uvidíme příští rok při sčítání dopravy, ale podle mě hodnoty budou velmi podobné ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od Sosa »

Taky jsem si tuhle říkal, že před 3 roky se tam člověk skoro bál a dnes je to lepší.

Stejně tak D1 u Kroměříže.
Sponik
Příspěvky: 350
Registrován: 20.6.2011 10:53:01
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od Sponik »

souhlasím cca dva roky zpátky sem tama jedzil dvakrát tydně a chílema nikde nikdo ani předemnou ani zamnou, obslucha na pumpě div nespala jakej tam měla klid. a ted když sem tama jel minulý týden i sem na pumpě stál frontu na stojan! :D
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od dvs »

Graf zátěže za roky 2009 až 2012 lze nalézt v loňské ročence řsd
http://www.rsd.cz/rsd/rsd.nsf/0/0071281 ... 2013cz.pdf
Jedině, že to jsou takové ty marketingové grafy, z kterých se nedají čísla moc odečíst.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od mapman »

Tak máme v provozu jak kompletní D47 (jako součást D1) tak i polskou A1 k dálnici A4, pojďme si trošku připomenout jeden příspěvek co se týká využitelnosti této dálnice pro cesty ze Slezska a Malopolska.

V tomto příspěvku jsem před otevřením mostu u Mszany bilancoval trasy po D1 a po R48:
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 299#p93299

Pojďme se podívat na aktuální data v ideálních podmínkách:

(1) A4>A1>D1
délka: 225 km
čas: 1:55

(2) A4>S1(DK1)>R48(I/48)>D1
délka: 239 km
čas: 2:25

Nejenže je tedy použití dálnice D1 k cestám do Olomouce či Brna namísto R48 z jakéhokoliv místa polské dálnice A4 kratší časově, ale je kratší i kilometrově a i samotná časová úspora činí po zprovoznění celou půl hodinu.

V českých podmínkách jsou zpoplatněny obě trasy, v polských podmínkách se k tomu v rámci zavádění elektronického výběru mýta i pro osobní vozidla schyluje v horizontu několika let taky.


Z výše uvedeného pro mě tedy vcelku jasně vyplývá, že spojení A1/D1 konečně převezme v podstatě veškeré dálkové tranzitní vztahy díky jeho vyhodnosti a R48 tak zůstane opravdu pouhou regionální spojnicí v rámci Ostravsko-Katowické aglomerace. Osobně jsem moc zvědavý na vyhodnocení dat ze sčítačů dopravy...
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: D47 - aktuální stav

Příspěvek od adi88 »

mapman píše:V českých podmínkách jsou zpoplatněny obě trasy, v polských podmínkách se k tomu v rámci zavádění elektronického výběru mýta i pro osobní vozidla schyluje v horizontu několika let taky.
Takže bude elektronickým mýtem zpoplatněna nejen A1, ale i S1? To tedy celkem lituju ty, co jezdí třeba z Těšína do Bielska za prací (a že jich podle provozu ve špičce nebude málo). Sem bych zaplatil exkurzi rýpalům z Karlovarska, co je jim 1500 za rok moc. Jinak osobně jsem za D47 i A1 moc rád, je dobře, že spojení druhého a třetího největšího města naší republiky s hornoslezskou aglomerací a v podstatě i celou severovýchodní Evropou není realizováno někudy oklikou a po komunikacích s méně luxusními parametry.
Zamčeno

Zpět na „D1“