| Autor |
Zpráva |
|
vondr
Příspěvky: 1973 Bydliště: vodňany
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
_________________ Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R
|
| 22.10.2019 11:37:01 |
|
 |
|
1975
Příspěvky: 3532 Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Trochu na kinedryl, ale díky za video!:o)
|
| 22.10.2019 14:40:13 |
|
 |
|
Maty
Příspěvky: 203 Bydliště: Kolín
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Hustý průlet. Jak to postupně graduje. Konec je nejlepší 
|
| 22.10.2019 22:40:40 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Podle stylu natáčení jsem čekal, že z toho dronu bude snad i střílet anebo skončí omotaný v drátech 
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 23.10.2019 9:24:30 |
|
 |
|
davidb
Příspěvky: 259 Bydliště: Vratimov
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Takhle nějak vypadají ty závody dronů ne? 
|
| 23.10.2019 9:53:00 |
|
 |
|
Tlamator
Příspěvky: 7
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Super video.
|
| 23.10.2019 15:13:07 |
|
 |
|
luke777
Příspěvky: 39
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
https://www.facebook.com/televizeprerov ... 848054012/Misto planovaneho kruhace tam dame semafory na par let.Pocitam ze kolony budou az do kokor
|
| 24.10.2019 9:07:53 |
|
 |
|
ada031
Příspěvky: 1917
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Tak na křižovatce D1 x D35 je dle mého již zcela hotová větev Olomouc - Ostrava, včetně svodidel, VDZ, apod. Dle mého bude doprava brzo převedena na větev, uvolní se tak jeden pruh v protisměru, a budou moci dodělat napojení budoucí D1 ...
|
| 26.10.2019 20:51:25 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1723
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Vcera jsem tudy jel a nicemu to zatim nepomuze protoze bezi oprava d35 v rezimu 2+1  Jinak to vypada ale luxusne
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 27.10.2019 9:36:27 |
|
 |
|
ada031
Příspěvky: 1917
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Tak už se jezdí po větvi křižovatky směr Olomouc - Ostrava, a hned už frezují starý AB povrch pro položení nového u napojení s původním úsekem, a oprava na D35 také finišuje, dle stavu se dle mého během týdne bude otvírat ...
|
| 28.10.2019 15:46:52 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1723
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Ano potvrzuji. Dneska jsem tudy jel a říkám si sakra to nikdo v protisměru nejezdí ?
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 28.10.2019 18:56:34 |
|
 |
|
vondr
Příspěvky: 1973 Bydliště: vodňany
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
_________________ Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R
|
| 29.10.2019 10:34:33 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 29.10.2019 11:04:04 |
|
 |
|
rumpeak
Příspěvky: 806 Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Kolegové jeli po mostě už v neděli 27. Jinak dnes se potvrdili mě obavy, že zúžení do 1 pruhu v kolektoru, navics připojovacím pruhem od Lipníku bude pěkně nebezpečné. Dávám tomu čas do konce týdne do první vážně nehody.
|
| 29.10.2019 21:15:46 |
|
 |
|
Geo
Příspěvky: 613
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Myslim, ze Lipnik bude nejvelkoryseji obchvacene mesto v CR. Kdyz to sectu, tak v kazdem smeru 4 (2+2) pruhy a jako bonus jeste I/47. Takze 5 pruhu v kazdem smeru. Kdyz to srovnam s Prahou, ktera ma 150x vice ovybatel a na jihu pouhe dva pruhy... 
|
| 30.10.2019 0:01:47 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
rumpeak píše: Kolegové jeli po mostě už v neděli 27. Jinak dnes se potvrdili mě obavy, že zúžení do 1 pruhu v kolektoru, navics připojovacím pruhem od Lipníku bude pěkně nebezpečné. Dávám tomu čas do konce týdne do první vážně nehody. Tohle by chtělo dovysvětlit, kde konkrétně vidíš problém? Ať se to dá případně ještě řešit...
_________________ KlarArt
|
| 30.10.2019 10:10:06 |
|
 |
|
theodor less
Příspěvky: 2382
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Geo píše: Myslim, ze Lipnik bude nejvelkoryseji obchvacene mesto v CR. Jistá velkorysost řidiče zaujme i u Bohumína nebo na výjezdu z Olomouce na Brno. V Olomouci v kontrastu se směrem na Ostravu či směrem od Ostravy.
|
| 30.10.2019 10:51:24 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Spíš bude zajímavé počítat řidiče, kteří směrem od Ostravy zapomenou odbočit na Olomouc podobně jako u Vyškova  Problém je, že pokud chybu hned zjistí ani nemohou sjet na nejbližším exitu a v Přerově už nemá cenu odbočit na Olomouc. Takže Přerov se má na co těšit. A pak řidiči zjistí, že přes ten Přerov to je nakonec i lepší ...
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 30.10.2019 12:36:39 |
|
 |
|
rumpeak
Příspěvky: 806 Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
mapman píše: rumpeak píše: Kolegové jeli po mostě už v neděli 27. Jinak dnes se potvrdili mě obavy, že zúžení do 1 pruhu v kolektoru, navics připojovacím pruhem od Lipníku bude pěkně nebezpečné. Dávám tomu čas do konce týdne do první vážně nehody. Tohle by chtělo dovysvětlit, kde konkrétně vidíš problém? Ať se to dá případně ještě řešit... Tady končí připojovák od Lipníku https://mapy.cz/zakladni?x=17.5934861&y ... 49.5473033 a o pár metrů dál se 2 pruhy mění v jeden https://mapy.cz/zakladni?x=17.5987414&y ... 49.5482722. Od Olomouce jede doprava pěkně nahusto a včera tam tedy dost řidičů hodně zmatkovalo. Začali brzdit na dálnici a dávat přednost autům z připojováku a celkově dost zmatkovali. Ono je to docela složité si hlídat, kdo mi tam vletí z připojováku zprava a zároveň si už hlídat levý pruh na zipování. Při té hustotě dopravy (než bude hotová kompletní D1 a doprava od Olomouce prořídne) to bude docela složité místo. Hlavně pro řidiče, kteří po dálnicích jezdí málo.
|
| 30.10.2019 13:11:29 |
|
 |
|
Aram96
Příspěvky: 4336 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Prostě děláme strašně krátké připojováky. A to především na velkých kříženích  A taky vůbec nerozlišujeme zatížení komunikace, jiná délka je potřeba na D35 od Mohelnice, jiná na D1 a jiná na D1 u Prahy 
|
| 30.10.2019 16:47:34 |
|
 |
|
rumpeak
Příspěvky: 806 Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Nejde o to, že je ten připojoval krátký, ale o to, že musel za ním se kolektor opět zužuje. Prostě že 3 pruhu se jde strašně rychle do jednoho.
|
| 30.10.2019 21:37:15 |
|
 |
|
Mario
Příspěvky: 846 Bydliště: Praha (Třinec)
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
rumpeak píše: Kolegové jeli po mostě už v neděli 27. Jinak dnes se potvrdili mě obavy, že zúžení do 1 pruhu v kolektoru, navics připojovacím pruhem od Lipníku bude pěkně nebezpečné. Dávám tomu čas do konce týdne do první vážně nehody. S tím nesouhlasím. Zúžení bude označeno, řidiči na to mají 150m, aby přejeli do levého pruhu. Navíc očekávám, že v kolektoru bude maximálka 100 km/h. V podstatě úplně stejné to je i na druhé straně v protisměru, kde se dálnice ze 3 pruhů mění na dva. Když by to někdo i přesto nestihl, pošle to do odstavného pruhu. U Opatovic na to sice je 250m, ale všichni se do levého pruhu na Prahu řadí ještě než se to začne zužovat...
|
| 30.10.2019 21:39:51 |
|
 |
|
Aram96
Příspěvky: 4336 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
rumpeak píše: Nejde o to, že je ten připojoval krátký, ale o to, že musel za ním se kolektor opět zužuje. Prostě že 3 pruhu se jde strašně rychle do jednoho. Tak jsem to myslel, prostě ty 2 pruhy z D35 hrozně rychle končí a pokračuje jen 1. A v tomto případě ne to o to horší, protože v pravém je ještě více aut o ty z Lipníku právě. Takovéhle křížení mají mít připojováky klidně 300 metrů. Odbočovací pruhy by také mohly být třeba 200 metrů už dvoupruhové, aby nejelo půl km před samotným odpojením všechno v jednom pravém pruhu tak jak u Modletic. Světlá výjimka je pro mě MÚK Hulín.
|
| 30.10.2019 23:25:27 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1723
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Pokud budou auta využívat cely připojovak bude to podle mě v klidu.
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 31.10.2019 7:15:19 |
|
 |
|
Geo
Příspěvky: 613
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Ja tam problem nevidim. Nejdriv se do kolektoru D35 pripoji jeden pruh (Kolik aut se tam asi bude od Lipnika pripojovat?). A pak se z 4 pruhu stavaji 3. Srovnej si to treba s D11 -> D0 smer jih. Taky zadny velky problem.
edit: I kdyz pravda je, ze vzhledm k monstroznosti cele MUK ten pripojovak pusobi dost kratce, ale rekl bych, ze to je spis obrovitosti toho zbytku.
|
| 31.10.2019 10:46:29 |
|
|