|
Právě je 27.4.2021 9:46:14
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
[D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
| Autor |
Zpráva |
|
Aram96
Příspěvky: 4336 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Co si tak vybavuji, tak u D11 a D0 jsou ty pruhy o dost delší 
|
| 31.10.2019 11:34:13 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
On je rozdíl, pokud se vozidla teprve rozjíždí (např. ta od Lipníku) anebo pokud pojedou ve dvou pruzích už kilometry od Olomouce. Ti se víceméně mezi sebou jen propletou.
Ale i tak jsem tam měl problém v sobotu i já. Prostě místo aby dojel až do konce, nacpal se mi do levého pruhu řidič, který ani nikoho nepředjížděl ještě před koncem kolektoru. Možná jen pro to, že před sebou spatřil značku o snížení pruhů. Podle mne a říkám to pořád, je číslovka pod podobnými značkami velice malá.
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 31.10.2019 12:17:18 |
|
 |
|
Geo
Příspěvky: 613
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Aram96 píše: Co si tak vybavuji, tak u D11 a D0 jsou ty pruhy o dost delší  Jen pokud pocitas i snizeni z 3 na 2 pruhy.
|
| 31.10.2019 12:19:53 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
No ano, připojení směr Ostrava úplně šťastné není, ale tak tu je takto stavebně řešené už od doby zprovoznění úseku Lipník - Bělotín, s tím se v rámci stavby 0137 vůbec nehýbalo. Zato na druhé straně - připojení kolektoru směr Přerov - tma už je to správně. Tj. chtělo by to upravit i na druhé straně, kde je to o to důležitější, že tam se stékají obě dálnice do šestipruhu...
_________________ KlarArt
|
| 31.10.2019 12:23:34 |
|
 |
|
Aram96
Příspěvky: 4336 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Ano, já vím, že to už takhle postavené dlouho, bohužel je to dlouho nedostatečné. Ale popravdě ani u některých nových staveb nevidím nějaké zásadní zlepšení. Dálničních křížení a rozpletů máme v republice pár, takže to nejsou nějaké extrémní náklady, když ty pruhy budou tak, jako v MÚK Hulín na každém křížení, 2 pruhy a dlouhé ... Právě proto, že často jsou řidiči (i já) zvyklí, že většina připojováků je krátkých, tak se snaží zařadit co nejdřív, bohužel. Já to dělám tak, že jedu v připojováku dokud se nedostanu minimálně na rychlost, jakou mají kamiony, ale je hodně míst, kde to prostě v rámci připojováku nejde ani stihnout, když bych se bavil o normálních nájezdech na dálnici. Potom chtějme, aby tam někteří "nelítali" co nejrychleji do průběžného. Tady u toho Lipníku je to ještě k tomu hodně podceněné v tom, že se mezi auta jedoucí rychle po D35 směrem na Ostravu připojí pomalu jedoucí z Lipníku (ne že by jich bylo nějak závratně moc, ale to je v tomto případě úplně jedno) a dostanou se hned do toho pravého průběžného, který stejně po chvilce končí a musí se tedy nacpat mezi ty úplné rychlíky z D35 a všichni samozřejmě ve štrůdlu do nového pravého průběžného na 6-pruhu. Říkám to dlouho, že když jsou tyhle velké rozplety, tak to má být 2+2 jak odbočování, tak především připojování. Bohužel tohle není správně řešené ani v největší naší křižovatce u Modletic  Konečně, jak píše Mapman, se toho snad dočkáme na opačné straně této křižovatky, kde je 2-pruhové připojování na dálnici, byť je to obyčejný sjezd, ale spojují se tam auta pomale jedoucí s "letícími", tak to má vypadat 
|
| 31.10.2019 15:19:17 |
|
 |
|
1975
Příspěvky: 3532 Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Z jiného soudku.. otevření se kvapem blíží - jak to dopadlo s těmi prasklinami v betonu?
|
| 31.10.2019 15:50:12 |
|
 |
|
zesp
Příspěvky: 925
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Neměl jsem možnost to nafotit, ale například pásmo prasklin nacházející se pod nadjezdem cesty na Žernavu přímo za Předmostím (přes most bude vedena doprava od I/55 k D1 na Lipník), je zapatláno černou hmotou (jakoby asfaltem), je to dobře viditelné až z toho mostu. Zatímco ty praskliny samotné byly patrny až z blízkého pohledu, teď je to jak pěst na oko... Je tak i vidět, kde všude jsou, tady pod tím mostem jsem si toho prve nevšiml, až když to zapatlali... V minulých dnech jinak začala výstavba SSÚD Přerov, buduje to HOCHTIEFF. Je tam už dost techniky, kopou tam hroznou jamu, přitom celou tu plochu pro SSÚD předtím dost vysoko naváželi... Na snímku 02 je vidět bagr již hluboko v té obří čerstvé jámě, v pozadí je nadjezd cesty z Předmostí na Žernavu, přes který bude veden příjezd k dálnici směr Lipník. POd ním se nachází jedno z pásem prasklin, nyní již čímsi zapatlané. Je to v pásu na brno, který v tomto místě již nebude pro dopravu využit...
Přílohy:
01.jpg [ 32.16 KiB | Zobrazeno 5974 krát ]
02.jpg [ 21.62 KiB | Zobrazeno 5974 krát ]
|
| 31.10.2019 19:06:19 |
|
 |
|
theodor less
Příspěvky: 2382
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
zesp píše: ......pásmo prasklin nacházející se pod nadjezdem cesty na Žernavu je zapatláno černou hmotou (jakoby asfaltem)........Zatímco ty praskliny samotné byly patrny až z blízkého pohledu, teď je to jak pěst na oko... Je tak i vidět, kde všude jsou, tady pod tím mostem jsem si toho prve nevšiml, až když to zapatlali... .. Zřejmě to bude asfaltová zálivková hmota za horka. Ošetření trhliny pouhým nátěrem asfaltem, asfaltovou emulzí s případným podrcením nebo tryskovou metodou je zásadně nepřípustné. Předpokládám, že na opravu byl vypracován Technologický postup. Vizuální či estetická stránka věci není podstatná. Je ovšem otázka zda oprava vydrží resp. zda tato oprava je považována za provizorium a nebude požadována "výměna desek".
|
| 31.10.2019 19:42:57 |
|
 |
|
zesp
Příspěvky: 925
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Doplňuji ještě foto té velké jamy na stavbě SSÚD Přerov. Bagrují a odvážejí to, co tam zhruba dva roky v kuse naváželi a hutnili. To už copak v té době nebyl projekt objektu, kde by stálo, že tady má být nějaký objekt, tudíž se tam má nechat jama??? Nemusela by se teď znovu hloubiti... Jinak úsek dálnice vlevo bude po zprovoznění D1 do Lipníka ležet ladem, auta se po něm projedou až po zprovoznění 0136... Foceno z nadjezdu cesty na Žernavu...
Přílohy:
01.jpg [ 33.44 KiB | Zobrazeno 5536 krát ]
02.jpg [ 33.5 KiB | Zobrazeno 5536 krát ]
|
| 2.11.2019 20:47:21 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Tak předpokládám, že jáma bude sloužit pro založení nějaké stavby a tu je opravdu lepší založit do zhutněné země o kterou se může opřít (stejně jako když kopeš základy pro dům), tady možná bylo cílem upravit celkovou nivelitu místa pro SSÚD např. ve vztahu k nájezdu do služební MÚK, nebo spíš potřebě vybudovat co největší rovnou plochu (s tím, že na stavbě dálnice byla pravděpodobně kladná bilance zemin). Co se dívám na mapu, tak ten plácek je původně svahován směrem k samotné dálnici. Že by se s SSÚD nepočítalo, bych se hodně divil, protože v projektu se řešilo snad od začátku.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 3.11.2019 0:30:27 |
|
 |
|
zesp
Příspěvky: 925
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
To máš pravdu, ten bagr může být nyní na té původní niveletě. Byl zde původně ďolík, vlevo pod dálnicí z tohoto důvodu taky vede propust (jeho čelo je vidět na prvním snímku vlevo) a ten je v trase strouhy, která vedla i pod tou plochou pro SSÚD. Původní úroveň terénu byla u spodní hrany té propusti. Ani nevím, jestli tu strouhu pod tím SSÚD zatrubnili, nebo jen zasypali... O kladné bilanci stavby by svědčily ty obrovské skládky zeminy v prostoru budoucí křižovatky Přerov sever, kterou jsou ještě stále z linie stavby naváženy (likvidace provizorních skládek kolem stavby).
|
| 3.11.2019 19:47:09 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Zemina tam byla navezena schválně. Jedná se o násep konsolidačního přitížení, který bude následně odtěžen.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 3.11.2019 19:53:32 |
|
 |
|
zesp
Příspěvky: 925
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Já vím, že už je to stará věc, ale pár dní po otevření jsemjel po té nové rampě na D35 v křižovatce s D1 pro směr OC - OVA. Pořídil jsem pár fotek a až dnes jsem měl čas je sem dát. Takže kdyby to někoho zajímalo, zde je odkaz na galerii: https://dopravnizesp.rajce.idnes.cz/Kri ... -_Ostrava/
|
| 8.11.2019 20:30:34 |
|
 |
|
TiVa
Příspěvky: 28
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
tak se dívám, že kamera na 296,3 km změnila své umístění Příloha:
2019-11-12_101713.png [ 136.38 KiB | Zobrazeno 3899 krát ]
|
| 12.11.2019 10:20:04 |
|
 |
|
hovi
Příspěvky: 858 Bydliště: Liberec
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
na mapy.cz už je nová rampa, ale otočily při úpravě šipky na ramenu směr Ostrava - Olomouc :O() https://mapy.cz/zakladni?x=17.5704088&y=49.5473232&z=16nahlásil jsem to a brzy to opraví...
|
| 12.11.2019 10:29:29 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Slavnostní zprovoznění bude už 6. 12. od 10,00.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 13.11.2019 16:44:13 |
|
 |
|
zesp
Příspěvky: 925
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
No nazdar, tak ten horor začne ještě o týden dřív... Jako kdyby to nestačilo v tom Přerově teď. To je ta jedna ze staveb, kterou de facto nikdo v takové podobě nechce, protože absolutně nic pozitivního nepřinese... Je to podobné, jako ten "neobchvat" Znojma. Prostě ta šňúra aut, co teď popojíždí v Přerově od Lipníka ke křižovatce I/55 a I/47 u Lidlu, je už alespoň za tou tratí na straně města. Teď se octne na konci dálnice před tratí a bude se chtít vecpat do podjezdu z těmi davy od Olomouce. Paráda... Ona se nabízí ještě jedna možnost - pokračovat po II/150 přes Dub do Prostějova, kde se přijede na okraji města hned k D46. Je to rychlá, prázdná (zatím) a kvalitní silnice, dá se tam letět jak kameň. Asi stejně rychlá jak po D35 kolem OC. Kamiony tam jet nemůžou kvůli nízkému podjezdu v Brodku, pro osobáky je to ale v pohodě. Takže si myslím, že ten provoz naroste i tady, protože si tudy tu cestičku partia určitě najde, s využitím nového úseku D1 to už asi bude velmi výhodná trasa... Takže radost na všech stranách....
|
| 14.11.2019 8:12:39 |
|
 |
|
apimen
Příspěvky: 64 Bydliště: u Humpolce
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
No na vzdálenost v km je to cca stejné po nové části D1 od Lipníka a dále po 150 na PV jako po D35 a D46 do stejného místa. Ale podle plánovače je to o 10 až 15 minut delší. Jedině jako alternativa v případě problémů na trase D35+D46.
|
| 14.11.2019 8:40:43 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1723
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
To jsem hlásil hned. rampu opravili, ale dali šipky špatně. Taky jsem jim psal před týdnem. Asi jsou šipky problém  k tomu jak bude vypadat cesta po otevření bych řekl. Waze si cestu vždy najde  Podle mě bude platit pořád za nejrychlejší trasu tahle: https://mapy.cz/s/hedenapeha
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
Naposledy upravil Warcz dne 14.11.2019 8:50:32, celkově upraveno 2
|
| 14.11.2019 8:43:08 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
zesp píše: No nazdar, tak ten horor začne ještě o týden dřív... Jako kdyby to nestačilo v tom Přerově teď. To je ta jedna ze staveb, kterou de facto nikdo v takové podobě nechce, protože absolutně nic pozitivního nepřinese... Je to podobné, jako ten "neobchvat" Znojma. Prostě ta šňúra aut, co teď popojíždí v Přerově od Lipníka ke křižovatce I/55 a I/47 u Lidlu, je už alespoň za tou tratí na straně města. Teď se octne na konci dálnice před tratí a bude se chtít vecpat do podjezdu z těmi davy od Olomouce. Paráda... Ona se nabízí ještě jedna možnost - pokračovat po II/150 přes Dub do Prostějova, kde se přijede na okraji města hned k D46. Je to rychlá, prázdná (zatím) a kvalitní silnice, dá se tam letět jak kameň. Asi stejně rychlá jak po D35 kolem OC. Kamiony tam jet nemůžou kvůli nízkému podjezdu v Brodku, pro osobáky je to ale v pohodě. Takže si myslím, že ten provoz naroste i tady, protože si tudy tu cestičku partia určitě najde, s využitím nového úseku D1 to už asi bude velmi výhodná trasa... Takže radost na všech stranách.... možná to horor nebude, za pár dní řidiči přijdou na to, že průjezd Přerovem je peklo, a tak se vrátí na D35/D46 kolem OC  možná to bude déle kvůli vadným mapám v GPS, ale brzy se vše vrátí do "normálu" navíc Magistrát Přerova a dopr. Policie nespí, takže pokud by byly nějaké závažné komplikace, určitě budou hledat řešení ... takže vyčkejme, co bude ... PS: očekávám, že již brzy bude vypsána soutěž na zhotovitele I/55 Přerov - průtah centrem 1. etapa, tzn. takže než se 2024 dočkáme 0136, tak aspoň trošku se to v Přerově zlepší ...
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 14.11.2019 8:44:11 |
|
 |
|
xipecko
Příspěvky: 248
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
tak ty první dny po zprovoznění to ještě takový horor nebude, např. když se v Brně otevíral 4 pruhový Dornych, týden po otevření tudy waze ještě cesty nevedl (než získal data z průjezdů)
|
| 14.11.2019 9:22:25 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
uvidíme, ty obavy jsou zatím dost předčasné ... ideální by bylo, pokud by už byl ve výstavbě průpich (I/55 Přerov - průtah centrem 1. etapa) to by opravdu byla aspoň částečná náplast, pokud by se tato stavba např. příští rok zprovoznila ... bohužel reálně budeme rádi, pokud se příští rok vůbec začne stavět ...
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 14.11.2019 9:28:21 |
|
 |
|
Aram96
Příspěvky: 4336 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
A až se postaví 0136, bude vůbec D1 kratší než D46+D35 ?  Rychlejší bude určitě i kvůli samotné D46, ale na km to bude max o pár km kratší, ne ? Tudíž jedna nějaká kolonka a už to pojede tak jak dnes 
|
| 14.11.2019 19:26:45 |
|
 |
|
xipecko
Příspěvky: 248
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Tak rozhodně to bude pohodlnější než po klikaté a na omezení rychlosti bohaté D46
|
| 14.11.2019 19:56:51 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
Lenny píše: Slavnostní zprovoznění bude už 6. 12. od 10,00. Změna zpět na 12.12. a od 14h.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 14.11.2019 20:16:58 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|