České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

[D1] 0137 Přerov – Lipník nad Bečvou
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=66&t=3210
Stránka 13 z 69

Autor:  DálničářMK [ 19.3.2013 14:53:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

Přátelé,chci se zeptat,co máte proti dnešní podobě MÚK Lipník? A povolení na samotnou dálnici existuje? Díky. MK

Autor:  Lenny [ 19.3.2013 15:50:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

DálničářMK píše:
Přátelé,chci se zeptat,co máte proti dnešní podobě MÚK Lipník? A povolení na samotnou dálnici existuje? Díky. MK

Asi jen toto:
Lenny píše:
Ještě k vypuštění MÚK Lipník-Trnávka. Pokud by se tak stalo šlo by ušetřit za tyto objekty:
- MÚK Lipník-Trnávka
- nadjezd II/437 - kratší most
- přeložka silnice II/437 - menší rozsah
- 2 mosty na kolektorech přes polní cestu,
- zkrácení levého kolektoru cca o 1,5 km (vozovka 8,5 m a dělící pás 5 m)
- zkrácení pravého kolektoru cca o 1,6 km

Určitě by se našly i další položky.

Autor:  Marooned17 [ 20.3.2013 11:03:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

Mě by zajímalo, jak ten úsek zvládne stavitel postavit za 2 roky tak, aby se stihl termín otevření podzim 2015... Protože jinak EU peníze z OPD 7-13 neproplatí.

Autor:  Lenny [ 20.3.2013 16:49:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

Šlo by to postavit za tu dobu, ale v tom případě by cena byla daleko vyšší než dnešní uvažovaná.

Autor:  bumbik [ 20.3.2013 20:21:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

ale protože se tendr bude tendrovat do hallelujah, tak vlastně dotaci nedostaneme že? takže národní zdroje ... nebo nakonec OPD2 ?

Autor:  martini [ 20.3.2013 20:28:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

No, minimálně to co se prostaví do 2015 bude uznatelné pro toto OPD, to by mělo platit, bude-li dokončena větší část prací... Další řešení je otázkou.

Autor:  bumbik [ 3.4.2013 13:02:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

Vv Oznámení o pokračování řízení - "Dálnice D1,st.0137 Přerov-Lipník, Dodatek",SO 301-1A Provizorní přečerpání sběrače" A",SO 365-1 Úprava vodovodů 2x DN 400 u silnice I/55 v k.ú.Předmostí-STAV-ZEM
http://www.prerov.eu/redakce/index.php? ... aim=12510&

Autor:  martini [ 21.4.2013 10:16:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

Tak si myslím, že se pomalu přibližujeme k situaci, že stavbu se letos nepodaří zahájit :-(. I kdyby byl tendr v půlce května vyhlášen (jako že tomu mnohé nenasvědčuje), tak potom druhé kolo trvá do září (očekávatelné dotazy uchazečů a posuny termínů pro podání nabídek) a to už zahajovat v říjnu nemá valného smyslu :-(. Čili: snad 2014 na jaře a potom se asi nevyhneme nutnosti dokončit to až v rámci OPD II.

Autor:  mapman [ 21.4.2013 13:12:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

A i proto bych znovu a znovu otevíral otázku nutnosti MÚK Trnávka než k tomu tendru dojde... to je holý nesmysl - raděj ty větve na konci silničního obchvatu...

Autor:  bumbik [ 21.4.2013 19:09:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

martini: co tomu nenasvědčuje? co je za problém? můžeš přiblížit? to přece není normální tak dlouho tendrovat jednu stavbu ... vždyť i temelín bude dřív vytendrován :D

Autor:  bumbik [ 29.4.2013 9:41:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

i TV Přerov informovala o tom, že stavba až v druhé polovině roku, ale martiniho info mě poněkud nepříjemně překvapilo :-(
viewtopic.php?f=197&t=3966

Autor:  Pjoter [ 29.4.2013 9:57:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

Mají zemní práce v prostoru MÚK Lipník souvislost s výstavbou tohoto úseku?

Autor:  bumbik [ 29.4.2013 10:48:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

možná archeologický průzkum ;-)

Autor:  viky [ 29.4.2013 13:14:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

nějaké terénní úpravy probíhají i tady : http://www.mapy.cz/s/70tH

Autor:  bumbik [ 29.4.2013 13:25:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

to viky - to je určo archeologický průzkum - protože to jsem tam viděl i v únoru, kdy jsem tam fotil ... ;-)
jinak probíhá stavební řízení na SSÚD Přerov viz.
http://www.prerov.eu/redakce/index.php? ... aim=12555&

Autor:  expert [ 29.4.2013 20:57:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

Může jít také o tohle.
http://www.isvzus.cz/cs/Form/Display/36 ... ght%3A60px

Autor:  Kolemjdoucí [ 3.5.2013 8:33:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

Zdravím, včera jsem jel kolem Lipníka po "staré" směr Olomouc a směrem na Přerov od nového křížení D1 probíhá masívní odkrývka zeminy až po Dolní Újezd, zatím.... ;)

Autor:  bumbik [ 5.5.2013 18:28:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

potvrzuji - z mých fotek patrné ... jinak jsem si všiml, že zřejmě již proběhl pyrotechnický průzkum, který zřejmě byl plánován u oseku nad bečvou, kde byla na poli spousta značek zákaz vstupu nebezpečí výbuchu se znakem, který znázorňuje, že tam může být vojenský materiál z 2. světové války ... a nyní tam již nejsou a na místě je skryta ornice ... takže příprava pro archeologický průzkum v plném proudu ... má někdo tušení jak dlouho bude trvat archeologický průzkum? (pro případ, že by se letos skutečně stavba vytendrovala, aby bylo zřejmé, zda začnou stavět nebo letos ani příprava staveniště apod ...

a zde fotky
http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... v/5-5-2013

jen mě mrzí, že některé fotky se moc nepovedly chvílemi bylo dost zataženo a dost málo světla ... a jinak část kolíků zlámáno či zcela chyběly oproti stavu v únoru ...

edit: zapomněl jsem říct, že nejlépe je naznačena MÚK Trnávka, takže se s ní asi počítá no ... :-/

Autor:  bumbik [ 29.5.2013 4:22:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

tak vydána další 2 stavební povolení viz.
http://www.prerov.eu/redakce/index.php? ... aim=12656&
http://www.prerov.eu/redakce/index.php? ... aim=12653&

Autor:  bumbik [ 4.6.2013 12:48:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

tendr se opět komplikuje:
Soutěž nyní řeší ÚOHS Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, na základě odvolání jednoho z uchazečů. Do doby rozhodnutí nelze určit termín vlastního zahájení stavebních prací.
zdroj: e-mail z ŘSD

Autor:  expert [ 4.6.2013 20:37:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

Odvolání proti čemu? To je ještě proti vyřazení ze soutěže (o kterém nikdo snad kromě bumbíka ani neinformoval) pro nesplnění kvalifikačních předpokladů??

Autor:  bumbik [ 4.6.2013 20:41:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

již dříve jsem se na to ptal a řsd mi napsalo, že vyřadili 2 uchazeče a zdá se, že jeden se s tím nehodlá smířit :-( ale nevím no, napsala mi to z řsd ta, co uvádí fake údaje typu vykoupeno 90% pozemků u 0136 ... zkusím se tedy pozeptat na podrobnosti, snad mi je sdělí, následně sem napíšu ... ;-)

Autor:  bumbik [ 21.6.2013 11:17:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

a je to v pasti, slova ŘSD o odvolání k ÚOHS se potvrdila:
viewtopic.php?f=197&t=4065

Autor:  kot [ 21.6.2013 13:17:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

Tak to je opravdu průšvih! Ale je vidět, že novináři u své práce fakt "myslí"! Viz bumbikův link: Dostavba D1 z Přerova do Lipníku se vzdaluje X v roce 2013 má být dostavěn poslední úsek u Přerova. To mi připadá, že má autor hlavu na to, aby mu nepršelo do krku... :shock:

Autor:  expert [ 21.6.2013 17:03:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: D1 0137 Přerov - Lipník na Bečvou (výstavba)

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonom ... ozastaven/
Podle toho, co jsem se dočetl, tak se slova o odvolání nepotvrdila, protože se do toho ÚOHS vložil dle toho článku z vlastního podnětu kvůli nějakým lhůtám. Připadne mi ale poněkud zbytečné, aby se do toho ÚOHS vkládal z vlastního podnětu, pokud si nikdo nestěžoval. Kdo chtěl, tak se do tendru mohl přihlásit a cena by jistě taky byla nižší než se vůbec očekávalo. Takhle mi to zatím připadá jako zbytečné zdržování, o které nikdo nestojí a nic nepřinese, neboť se nemá cenu zabývat formalitami, když termíny hoří. Uvidíme, ale jaké budou závěry, a proč to konkrétně vedou.

Stránka 13 z 69 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/