| Autor |
Zpráva |
|
Hanes
Příspěvky: 957 Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
Na to, jaké platy berou by měli makat 399 dní v roce a ne si ještě dávat prázdniny. beztak každou chvíli jich tam chybí čtvrtka. 
_________________ Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
|
| 7.7.2014 19:08:32 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
buď pan generální (Kubiš) nechce povolit tendr na 0137, nebo mi nad tím zůstává rozum stát ... půlka července a místo, aby už se otevíraly obálky a mohlo se v srpnu začít stavět, tak se ještě ani tendr nevypsal, to už je normálně k pláči ... vidím to, jak tady někdo kdysi psal, že pokud se to nepostaví v akci Z, tak se to fakt nepostaví vůbec ...
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 14.7.2014 16:50:13 |
|
 |
|
Marooned17
Příspěvky: 1074 Bydliště: Praha
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
bumbik: Není přece kam spěchat. Času dost.
|
| 18.7.2014 22:57:56 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
tak konečně jsme se dočkali!!! http://www.vestnikverejnychzakazek.cz/c ... lay/519943konečně vypsán tendr, otevírání obálek s nabídkami 9. října už se toho chytla i ČT http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonom ... -useku-d1/
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 21.7.2014 6:47:02 |
|
 |
|
mbmat
Příspěvky: 1332
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
Výborně. Bude se tedy v rámci stavby realizovat i SSÚD Přerov?
|
| 21.7.2014 23:36:49 |
|
 |
|
johnben
Příspěvky: 20
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
mbmat píše: Výborně. Bude se tedy v rámci stavby realizovat i SSÚD Přerov? Když se kouknu do letáku, tak to vypadá, že SSUD není součástí této zakázky. Akorát mne zarazila cena. V letáku je cena cca 6,6 mld bez DPH (cena z listopadu 2013) a v uveřejnění jen cca 4,9 mld. To by mě teda zajímalo, kde ušetřili 1,7 mld. Nejsou to žádné malé peníze.
|
| 22.7.2014 6:38:18 |
|
 |
|
otaznik
Příspěvky: 640
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
|
| 22.7.2014 14:47:06 |
|
 |
|
expert
Příspěvky: 230
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
Jestli už na jaře bylo jasné, že se letos stavět nebude, tak s ohledem na termín otevírání obálek je otázka, jestli se bude stavět aspoň příští rok, protože každý opravný prostředek k ÚOHS zabere tak aspoň rok. A s tím spěcháním, k tomu bych řekl, že se tady nespěchá už tak čtyři roky, takže by se konečně mohlo začít trochu spěchat. Zřejmě už padlo i to, že by se to mohlo financovat jako náhradní projekt z OPD.
|
| 22.7.2014 16:00:38 |
|
 |
|
Hanes
Příspěvky: 957 Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
Dle mého mdlého názoru by se mělo přestat spěchat a začít konečně něco dělat.
_________________ Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
|
| 22.7.2014 17:21:05 |
|
 |
|
otaznik
Příspěvky: 640
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
|
| 23.7.2014 10:08:50 |
|
 |
|
Hanes
Příspěvky: 957 Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
A v něm zase píšou, že se začne letos stavět. Tak to už je fakt Kocourkov.
_________________ Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
|
| 23.7.2014 17:39:26 |
|
 |
|
Country
Příspěvky: 492 Bydliště: Morava
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
Pan ministr přece nedávno jasně řekl, že by oba chybějící úseky D1 měly jít do provozu společně, tak není kam spěchat ... než se připraví a vysoutěží Říkovice - Přerov času dost 
_________________ Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD
|
| 23.7.2014 20:55:25 |
|
 |
|
Kuba
Příspěvky: 1310
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
proč je to v D26,5? Co je to za nesmysl zmenšovat kategorie na páteřní dálnice v TEN-T?
|
| 23.7.2014 23:34:57 |
|
 |
|
adi88
Příspěvky: 495 Bydliště: Brno, kousek od VMO
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
Kuba píše: proč je to v D26,5? Co je to za nesmysl zmenšovat kategorie na páteřní dálnice v TEN-T? Řekl bych, že důvodem je doba kdy to bylo vyprojektováno. I D1 VY-KM je v kategorii D26,5, byť v té době se již běžně stavělo v kategorii D27,5. A změna kategorie by v našem byrokratostánu znamenala dokončení dálnice tak kolem roku 2050.
|
| 24.7.2014 9:43:45 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
Neboť DÚR byla vyprojektována před změnou normy a územní rozhodnutí rovněž nabylo právní moci před změnou normy.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 24.7.2014 16:04:33 |
|
 |
|
johnben
Příspěvky: 20
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
Lenny píše: Neboť DÚR byla vyprojektována před změnou normy a územní rozhodnutí rovněž nabylo právní moci před změnou normy. Když se podívám do normy, tak ta je z října 2004. Úseky D47 měly územní rozhodnutí z roku 2005 a 2006 a jsou postaveny jako D27,5/120. Úsek 0137 má územní rozhodnutí z roku 2007. Tak to tedy nechápu, proč to tak nechali. Je možné, že už to tak nechali proto, aby byl úsek Vyškov - Lipník nad Bečvou v jedné kategorii. Střed zůstal šířkově nezměněn, v kategorii 27,5 je o 0,25 m širší vnitřní vodící proužek. Problém by mohl nastat u zpevněné krajnice, která je pouze 2,5 m, což není zrovna nejlepší z hlediska bezpečnosti. Pokud se po celé dostavbě D1 přesune veškerá doprava z R46 a R35, tak to bude mazec. Odlehčení by mohlo nastat až po zprovoznění severního spoje (celé R35). Ale i tak měl být úsek 0135, 0136 a 0137 už povolen na D27,5/120. Navíc úsek 0135 a 0136 je součástí tahu R55, takže zde předpokládám celkem velké intenzity. Všiml jsem si, že úseky 5501 a 5502 jsou projektovány pouze na R25,5/120, zde si také myslím, že z hlediska bezpečnosti by měly mít R27,5/120. Je to sice rychlostní silnice, ale i tak tam bude celkem velký provoz. Prostě když kamion píchne, tak musí dorazit na nejbližší odpočívku, kterých je konečně v této oblasti dost vyprojektovaných (a nejen v této oblasti, konečně se postupně začínají projektovat na více místech). Odpočívky jsou zde - 0137 (Osek nad Bečvou), 0134.1 (Křenovice), 5503 (Kurovice) a 5501 (Majetín).
|
| 28.7.2014 7:35:44 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
Specifikum úseku Vyškov - Hulín - Lipník je to, že ač se to staví jako D 26,5 tak delší mosty mají téměř vždy upravenou kategorii, tzn. jsou širší tak, aby se po nich provoz 2+2 vést dal...
_________________ KlarArt
|
| 28.7.2014 7:47:28 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
OT: D26,5 mimo mosty stačí na 2+2? To by se pak mohlo 2+2 jezdit i na D11 při rekonstrukci 0 až 8km. Tam jsou mosty dokonce připravené na třípruh.
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 28.7.2014 8:09:06 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
Mapman tím chtěl říci, že se dá provést rozšíření o 0,75 m na obě strany a nebude problém s velkými mosty. V červnu 2002 Viapont zpracoval dokumentaci pro územní rozhodnutí. 8. dubna 2004 byla vydáno územní rozhodnutí, které nabylo právní moci 2. července 2004.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 28.7.2014 16:24:31 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
tak ministr dopravy je optimista, stavba 0137 podle něj začne ještě letos, pobavilo mě, že řekl, že výběrové řízení na zhotovitele skončí již v září, když se nabídky mají otevírat až 9. října https://www.youtube.com/watch?feature=p ... C-LAU#t=44
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 25.8.2014 13:25:45 |
|
 |
|
Hanes
Příspěvky: 957 Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
_________________ Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
|
| 25.8.2014 18:59:52 |
|
 |
|
Robert
Příspěvky: 258 Bydliště: Jablunkovsko
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
... tentýž den možná ano, avšak je otazné jaký se bude psát měsíc a rok ... 
|
| 25.8.2014 19:31:48 |
|
 |
|
Hanes
Příspěvky: 957 Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
Třeba to stihnou do roka a do dne 
_________________ Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
|
| 25.8.2014 19:37:01 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
Hanes píše: Třeba to stihnou do roka a do dne  ... od roku následujícího ode dne uveřejnění (příští) televizní reportáže 
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 25.8.2014 21:35:39 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: [D1] 0137 Přerov – Lipník na Bečvou
tak přesně za měsíc by se měly otevírat obálky na tuto stavbu ... platí tento termín? Nebo došlo k posunutí? neví někdo něco bližšího ...
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 9.9.2014 12:00:07 |
|
|