[D1] 0136 Říkovice – Přerov

Praha – Jihlava – Brno – Vyškov – Hulín – Přerov – Lipník nad Bečvou – Bělotín – Ostrava – Polsko
Odpovědět

Podaří se letos získat SP a zahájit stavbu?

Ano
55
36%
Ne
80
52%
Netroufám si odhadovat
19
12%
 
Celkem hlasů: 154

theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od theodor less »

Aram96 píše:
Laskavě se uklidni, já se právě ptám, jak moc by to s normami pohlo ;)
Nedá mi to, abych se v majorem Terazkym nezeptal: A čo si predstavujetě pod takým "pohnúť s normami" ?
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

theodor less píše:Jsem na http://www.ceskedalnice.cz ? Nebo jsem zabloudil na forum maminek na mateřské?
Vy to berete tak, jakoby člověk podporující výstavbu dálnic musel být nutně zároveň fanatik, který podporuje dálnice i přes mrtvoly a bez ohledu na cokoliv jako jedinou absolutní prioritu. Představte si, že existují také lidé, kteří podporují dálnice, ale zároveň mají rádi přírodu a berou ohled na obyvatele a tak se snaží najít nějáký rozumný kompromis v trasování dálnice. Nejsou tady jen fanatici, kteří výskají radostí, když vede dálnice těsně kolem domů (viz Čadca), jak to těm místním a ekologům natřeli. Fandit výstavbě dálnic neznamená nutně být bezcitný sobec, co uznává jen své vlastní priority.

Jinak bych řekl, že ŘSD by si ve vlastním zájmu, ale i v zájmu nás všech mělo uvědomit, že ať se vám to líbí nebo nelíbí, tak do budoucna to už takhle jako v Dluhonicích nepůjde. Dluhonice jsou ještě relikt minulosti, ale u dalších novějších projektů už takovéhle věci procházet nebudou. Společenské priority se změnily, protlačování silou už nepůjde. A tak by na to měli myslet od začátku projektování. Dřív byla hlavní priotita vyhovět průmyslu, zejména velkým mocným podnikům (v daném, případě co chtěla Precheza), případně také armádě a dalším silovým složkám (vyhnout se letišti za každou cenu), pak parametry dálnice a na posledním místě místní obyvatelé. Dnes je to spíš naopak.
michal
Příspěvky: 4593
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od michal »

Lynx píše: Dluhonice jsou ještě relikt minulosti, ale u dalších novějších projektů už takovéhle věci procházet nebudou. Společenské priority se změnily, protlačování silou už nepůjde.
Problém je v tom, že ŘSD dosud nedokončilo ani tu páteřní síť, která byla určená v dost daleké minulosti... A potřeba základní dálniční sítě se tak za ta desetiletí stala ještě větší společenskou prioritou, než tomu bylo dříve... A vemte si třeba situaci u Litomyšle. Tam je to to samé v bleděmodrém. Prostě je varianta 0 a basta. Tam to dopadne úplně stejně jako tady... Ale docela by mě zajímalo: jestli na začátku "Boje o Dluhonice" byly nějaké oficiálně propočítané varianty vedení (tím nemyslím východní obchvat města), které z nějakého důvodu nevyšly, co by na ně řekli Dluhoničtí, Přerov a MP dnes. Jen čistě teoreticky.
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Ano, to máte pravdu. Na to jsem také myslel (na to stáří projektů), když jsem to psal. Měli by přehodnotit svojí neústupnost i u těch starších věcí a snažit se předejít dalším podobným sporům. Alespoň u projektů, u kterých je jasné, že hned tak nebudou a je čas na změnu ÚR, by si měli vyhodnotit si, kde je tvrdý odpor už nyní a popřemýšlet zda to nejde jinak a lépe.
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Trupman »

To je pořád "Jinak a lépe", ale když přijde s vlastním návrhem, tak je to ještě horší než to bylo...
Jedna věc je kecat, druhá je si to zkusit nakreslit do mapy.

Projektant má zadání - udělej dálnici v parametrech, aby obsloužila jistý dopravní proudy, aby vyhovovala předpisům na ochranu přírody a obyvatel, aby vyšla ekonomická efektivita a bylo to technicky možné (jinak řečeno - tunel mezi Prahou a Ostravou umí nakreslit každej).

No a pak jsou tu jistý skupiny obyvatel co říkají třeba:
- Chci to, ale ne za svým barákem (NIMBYsti)
- Nechci to vůbec, všem lidem by bylo nejlépe na stromech (Patrikové)
- Všichni jste idioti, já to umím líp (Diskuzní plácalové a "burešové")

A u Dluhonic si dali sraz. :D
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Těžko vám tady někdo mezi pauzou na kávu a vlastní prací jen tak mimochodem na koleni vyprojektuje dálnici. Proto platí tohle:
P_V píše:Ti vzdělaní odborníci našli trasu vyhovující nějakým kritériím. Kdyby kritérium jít dále od obce mělo vyšší prioritu, možná by našli trasu vyhovující normě i tomu požadavku. Nebo ne. Ale teď už je to jen hra na kdyby.
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Trupman »

Věřím tomu, že kritérium "jít dále od obce" mělo a má velmi vysokou váhu. Ostatně stavba musí splňovat docela přísné požadavky hlukových a jiných norem a vždy je výhodnější takovou stavbu projektovat daleko od zástavby.
Jenže to není jediné kritérium, těch je víc (nastínil jsem je výše) a je potřeba prostě splnit všechna. Případ Dluhonic JE zásahem do životního prostředí obyvatel, to nerozporuji, ale zde jiná přijatelná možnost NENÍ.
A takových staveb bylo a (...já doufám, že...) bude, protože chceme stavět liniové stavby spojující velká sídla a to v extensivně využívané krajině.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
nuoleM
Příspěvky: 10
Registrován: 11.11.2018 0:29:34

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od nuoleM »

Nechci vytahovat nějakého bubáka, mám takové tušení že pokud to někdo, někdy chce stavět bude nutné začít pracovat na nějaké nové variantě. Pokud lidem co neprodali své domy nenabídnou mnohem, mnohem, mnohem víc než nabídli tak jim to prostě neprodají. Oni to vlastně nechtějí prodat vůbec.... Sportovní areál stěhovat také nikdo nechce. Současný je zcela dostačující. Jediný požadavek, který bude podán je kompletní urbanistická studie Dluhonic to však nebude nijak spojováno s tím že pokud bude zpracována bude někdo se stavbou souhlasit (možná jedinci ano), nebo snad prodá pro stavbu dům. Pokud dojde na vyvlastnění, na které si ŘSD vůbec nevěří bude to jen další ztráta času. Sorry jako ale žádné dobré zprávy.
expert
Příspěvky: 240
Registrován: 1.11.2012 9:18:18

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od expert »

Sorry jako, ale vyvlastněno to může být raz dva. Není jediný představitelný důvod, proč by vyvlastnění nemělo být úspěšné. Nabídnout lze jen to, co připouští předpis, tady nejsme na trhu. Dům je tam kromě toho "moderního hřiště" k vyvlastnění jeden, žádné domy.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od theodor less »

[quote="nuoleM"]Nechci vytahovat nějakého bubáka, mám takové tušení že pokud to někdo, někdy chce stavět bude nutné začít pracovat na nějaké nové variantě. ....pokud nenabídnou mnohem, mnohem, mnohem víc......
Někdy není důležité co je napsáno, ale proč je to napsáno. Co by řekl
učitel:"ignoruje interpunci, má problém s dodržováním pravidel, je to provokatér"
psycholog:"dostal nápad, musel ho ventilovat, touží po uznání"
psychiatr:"obsedantní myšlenky, obsedantně kompulzívní porucha"
lobbysta:"je to jasný, dělá pro patrika"
pracovník PR:"ale dělá to dobře"
agent tajných služeb:"ne, dělá pro Rusy, vyvolává všeobecnou nespokojenost"
pracovník katastru:"ano, tento má domek v Dluhonicích"
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lenny »

Pokud si správně pamatuji, tak tento pozemek https://mapy.cz/s/3dg0f je rezerva pro další rozvoj chemičky. Odtud plyne snaha se mu vyhnout.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
nuoleM
Příspěvky: 10
Registrován: 11.11.2018 0:29:34

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od nuoleM »

theodor less píše:
nuoleM píše:Nechci vytahovat nějakého bubáka, mám takové tušení že pokud to někdo, někdy chce stavět bude nutné začít pracovat na nějaké nové variantě. ....pokud nenabídnou mnohem, mnohem, mnohem víc......
Někdy není důležité co je napsáno, ale proč je to napsáno. Co by řekl
učitel:"ignoruje interpunci, má problém s dodržováním pravidel, je to provokatér"
psycholog:"dostal nápad, musel ho ventilovat, touží po uznání"
psychiatr:"obsedantní myšlenky, obsedantně kompulzívní porucha"
lobbysta:"je to jasný, dělá pro patrika"
pracovník PR:"ale dělá to dobře"
agent tajných služeb:"ne, dělá pro Rusy, vyvolává všeobecnou nespokojenost"
pracovník katastru:"ano, tento má domek v Dluhonicích"
Možná od každého něco, nevím to však jistě.
Je to jen shrnutí středečního setkání občanů Dluhonic.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od 1975 »

Co je to "mnohem, mnohem, mnohem" více? Více než co? Víte to? Díky.
Jixm
Příspěvky: 271
Registrován: 19.4.2018 21:37:50

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Jixm »

Tak jsem se na ten "drahocenný klenot" mrknul na Panoramě a vypadá docela zanedbaně. Kdyby to prodávali normálně tak to valnou cenu mít nebude. Pokud jim stát nabídl slušnou cenu tak na tom jenom vydělají. Teda pokud nechtějí tak 50 melounů :lol:
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Honey72 »

Lenny píše:Pokud si správně pamatuji, tak tento pozemek https://mapy.cz/s/3dg0f je rezerva pro další rozvoj chemičky. Odtud plyne snaha se mu vyhnout.
Asi věděli, proč to potrubí vedou takovým obloukem okolo louky a ne přímo. Zřejmě je to rezerva pro nějakou halu. Navíc ta vysoká halda s materiálem, kam by to přesunuli ? Komín už naštěstí tuším zbourali.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Sosa »

Hledači nových variant zkrátka nepřipustí, že tato varianta může být nejlepší. Ono pokud se vybere jen jedno kritérium, tak se dá shodit každá varianta. Proto je jich několik a vybere se ta, která má nejmíň negativ. Proto se dělají všechny ty procesy před zahájením výstavby.
To, že je výstavbou vždy někdo postižený je jen výsledkem hustoty osídlení u nás.
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Sosa píše:Hledači nových variant zkrátka nepřipustí, že tato varianta může být nejlepší.
Proč lžete ?
Lynx píše:
P_V píše:Ti vzdělaní odborníci našli trasu vyhovující nějakým kritériím. Kdyby kritérium jít dále od obce mělo vyšší prioritu, možná by našli trasu vyhovující normě i tomu požadavku. Nebo ne. Ale teď už je to jen hra na kdyby.
Přesně tak. Tohle se tady také snažím neúspěšně vysvětlit zastáncům teorie o jediném správném řešení. Projektant projektuje podle zadání od objednatele a podle zadaných priorit. To je to podstatné. Protože nikdy nedostal jako prioritu vyhnout se obci, tak nevíme jak by takové řešení reálně vypadalo, zda by bylo normové či nenormové atd.
Čili je to přesně naopak. Já a další uživatelé co mají pochybnosti nemáme problém připustit různé možnosti. Jste to naopak vy zastánci jediné správné pravdy ŘSD svatého, kdo nepřipouští možnost, že by mohla být správná jiná varianta, než ta co prosazují vaši bozi.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Honey72 »

Rozhodli hlavně přerovští zastupitelé. Pokud by Přerov o jinou variantu stál, jistě by se tak velké město dokázalo bohům postavit.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Sosa »

Lynx píše:
Sosa píše:Hledači nových variant zkrátka nepřipustí, že tato varianta může být nejlepší.
Proč lžete ?
Nějak nechápu toto obvinění, ona toto varianta nemůže být nejlepší? Proč?
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Trupman »

Protože Lynx... a dál bych do toho nezabrušoval :D
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
nuoleM
Příspěvky: 10
Registrován: 11.11.2018 0:29:34

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od nuoleM »

1975 píše:Co je to "mnohem, mnohem, mnohem" více? Více než co? Víte to? Díky.
Připadne mi to že ten člověk je srdcař a že mu o prachy jde až na druhém možná třetím místě.... Ale i srdcaře pořádně nadsazenou sumou přesvědčíte....
Jixm píše:Tak jsem se na ten "drahocenný klenot" mrknul na Panoramě a vypadá docela zanedbaně. Kdyby to prodávali normálně tak to valnou cenu mít nebude. Pokud jim stát nabídl slušnou cenu tak na tom jenom vydělají. Teda pokud nechtějí tak 50 melounů :lol:
Zřejmě jsou to skromní lidé a nepotřebují nějaký luxus. Pokud by jim šlo tedy o vydělávání peněz, asi se už dohodli. Částku netuším jakou jim nabídli, zaslechl jsem od místní drbny cifru 1,2 melounu. To se mi zdá jako hrozně málo. Potřebují si přece koupit jiný dům. Za 1,2 možná byt 2+1 na sídlišti v Přerově...
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od theodor less »

Lynx píše:
Jste to naopak vy zastánci jediné správné pravdy ŘSD svatého, kdo nepřipouští možnost, že by mohla být správná jiná varianta, než ta co prosazují vaši bozi.
Kdysi jsme měli Pána prstenů a Středozemi. Teď už jsme velcí kluci, takže máme jiný souboj dobra a zla. "Hledači jiných tras" versus "zlá ŘSD".
michal
Příspěvky: 4593
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od michal »

nuoleM píše: Částku netuším jakou jim nabídli, zaslechl jsem od místní drbny cifru 1,2 melounu. To se mi zdá jako hrozně málo. Potřebují si přece koupit jiný dům. Za 1,2 možná byt 2+1 na sídlišti v Přerově...
Tak tohle je samozrejme problem. Vetsinou jsou vystavbou dotceny mene hodnotne nemovitosti, takze si za ty penize clovek stezi neco muze sehnat. To se pak lidem nedivim, ze chteji vic nez je v posudku, i kdyz to pusobi nesmyslne. Ale vysvetlete nekomu, ze to neni jen o hodnote te nemovitosti. A ze neco srovnatelneho (dostupnost, rozloha pozemku a jine faktory), dostanou majitele nakonec do horsiho, protoze podle posudku je to tolik a basta a za ty prachy nic sroclvnatelneho nesezene... Samozrejme je neco jineho, kdyz tam ma nekdo trvaly pobyt a prokazatelne tam bydli, ne ze je to nejaky vykuk a chce ryzovat...
Maxík
Příspěvky: 64
Registrován: 25.5.2011 11:40:45

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Maxík »

Reportáž Televize Přerov https://www.youtube.com/watch?v=lEPD7J_16QA i s Patrikem vyznačenou změnou trasy.
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Sosa píše:
Lynx píše:
Sosa píše:Hledači nových variant zkrátka nepřipustí, že tato varianta může být nejlepší.
Proč lžete ?
Nějak nechápu toto obvinění, ona toto varianta nemůže být nejlepší? Proč?
Přijde mi to neuvěřitelné, ale dejme tomu, že to nehrajete a opravdu nechápete jednoduchý text. Pokusím se vám to tedy vysvětlit jako malému dítěti.

Vy jste vznesl toto obvinění:
Sosa píše:Hledači nových variant zkrátka nepřipustí, že tato varianta může být nejlepší.
Já jsem vám oponoval, že lžete a ptal jsem se proč to děláte. Protože pravda je taková, že hledači nových variant ve skutečnosti v diskuzi klidně připouští, že tato varianta může být nejlepší. A to jsem také doložil tímto textem:
Lynx píše:
P_V píše:Ti vzdělaní odborníci našli trasu vyhovující nějakým kritériím. Kdyby kritérium jít dále od obce mělo vyšší prioritu, možná by našli trasu vyhovující normě i tomu požadavku. Nebo ne. Ale teď už je to jen hra na kdyby.
Přesně tak. Tohle se tady také snažím neúspěšně vysvětlit zastáncům teorie o jediném správném řešení. Projektant projektuje podle zadání od objednatele a podle zadaných priorit. To je to podstatné. Protože nikdy nedostal jako prioritu vyhnout se obci, tak nevíme jak by takové řešení reálně vypadalo, zda by bylo normové či nenormové atd.
Už to chápete ? Zase jste se dopustil lživého obvinění a hráním si na nechápajícího to moc nevylepšujete.
Odpovědět

Zpět na „D1“