[D1] 0136 Říkovice – Přerov

Praha – Jihlava – Brno – Vyškov – Hulín – Přerov – Lipník nad Bečvou – Bělotín – Ostrava – Polsko
Odpovědět

Podaří se letos získat SP a zahájit stavbu?

Ano
55
36%
Ne
80
52%
Netroufám si odhadovat
19
12%
 
Celkem hlasů: 154

theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od theodor less »

To není vzor žurnalistiky:
1) Změna trasy o 150 metrů, která by uspokojila občany, by měla za následek posunutí dálnice na pozemky Prechezy (Babiše). Takové podprahové sdělení, že nová trasa vadí Babišovi. Že se jednou budu zastávat Babiše mě skutečně nenapadlo!
2) Musím se zastat i Havlíčka. Prý tuší problémy při dostavbě. Já mám pocit, že kromě autora článku problémy tuší již několik let všichni občané ČR.
3) Kvůli stavbě páteřní komunikace by mělo v Dluhonicích padnout několik domů.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od kot »

Několik - že by dva ?
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Aram96 »

Tak je pravda, že Patrik teď nějak podezřele dlouho nebyl v televizi a nemohl tam máchat rukama a ukazovat premiérovi země, kde "by to viděl, že by to mělo vést, ta dálnice" :mrgreen: Snad se sejdou, pohoní si a změna nabude právní moci :jidlo: :zvraci: :zvraci:
Edit: pohoní si mám na mysli samozřejmě ego 8-)
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od 1975 »

theodor less píše:To není vzor žurnalistiky:
1) Změna trasy o 150 metrů, která by uspokojila občany, by měla za následek posunutí dálnice na pozemky Prechezy (Babiše). Takové podprahové sdělení, že nová trasa vadí Babišovi. Že se jednou budu zastávat Babiše mě skutečně nenapadlo!
Ale, ale, zamrzlo peklo:o) Takže jseš tím pádem také kobliha?:o)

Mimochodem, za podobnou kritiku "nevalné úrovně žurnalistiky" ve zprávě o posunu na 1109 jsem tam dostal zákaz:o)
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Lynx píše: .................................
Arogantní jsou, když nejednají s lidmi, kterých se to týká - v daném případě s Dluhonickými. S Patrikem žádný důvod k jednání nemají. A z výše uvedených důvodů považuji takové jednání za naprosto zbytečné.
1975 píše:Obecně asi ano, ale kdoví, co třeba stálo za stažením odvolání na 1109 - třeba to byla právě nějaká ta jednání....
Odvolání podalo celkem 9 osob ! 3 právnické osoby (jedno z toho je Patrik) a 6 fyzických osob. Takže i kdyby někdo něco vyjednal s Patrikem, tak zbývá ještě 8 dalších ......

Takže chápal bych, kdyby byl Patrik jediný, kdo to blokuje, že se s ním chtějí domluvit. Ale v tomhle případě to asi fakt nemá cenu. Někteří z těch 8 jsou možná Patrikovi známí, kteří by si třeba taky dali říct, ale někteří jsou místní a s Patrikem nemají nic společného. A na ty asi dohoda s patrikem platit nebude.
Stanley
Příspěvky: 74
Registrován: 14.3.2009 16:13:30
Kontaktovat uživatele:

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Stanley »

Taková kacířská myšlenka: Nejsem si teda úplně jistý, jak to historicky vzniklo, ale říkám si - pokud to celé stojí na změně územního rozhodnutí, tak mi z toho vyplývá, že nějaké pravomocné rozhodnutí na předchozí verzi (křižovatky?) existuje. Proč není možné se na tu změnu vykašlat a postavit to podle původního, platného ÚR? Je ten původní koncept opravdu tak strašně špatný / neprojednatelný / nevykoupitelný / nepostavitelný, že se vyplatí i současné martyrium s rizikem propadnutí EIA? Dost bych se tomu divil.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

Stanley píše:Taková kacířská myšlenka: Nejsem si teda úplně jistý, jak to historicky vzniklo, ale říkám si - pokud to celé stojí na změně územního rozhodnutí, tak mi z toho vyplývá, že nějaké pravomocné rozhodnutí na předchozí verzi (křižovatky?) existuje. Proč není možné se na tu změnu vykašlat a postavit to podle původního, platného ÚR? Je ten původní koncept opravdu tak strašně špatný / neprojednatelný / nevykoupitelný / nepostavitelný, že se vyplatí i současné martyrium s rizikem propadnutí EIA? Dost bych se tomu divil.
důvod je prostý, kromě změny tvaru větví MÚK se řeší i další drobnější změny jako odvodnění atd. atd. vyplývající ze změn legislativy a dle požadavku správců sítí atd. tudíž na změnu ÚR se vykašlat tak úplně nejde ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Majkl91
Příspěvky: 6
Registrován: 9.1.2020 23:46:57

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Majkl91 »

K tomu posunutí trasy: protestující občané Dluhonic si zaplatili Děti země na "ekologické poradenství", jinými slovy společně začali vytvářet právní obstrukce. Podle nich je posunutí trasy naprosto jednoduché; jenom udělat čáru na mapě o kousek vedle. Stále ale nikdo ze zúčastněných stran nepojmenoval 2 zásadní proměnné, které potenciální posun trasy ne/umožňují:

1) Když to povede blíže městu, musí se dálnice více zakřivit. Nikdo ale nedokázal definovat, jestli by zmenšený poloměr zakřivení po posunu trasy (naprosto zbytečně) nezpůsobil nutnost snížit povolenou rychlost v tomto úseku.

2) Část dálnice povede na estakádě přes Prechezu nad jejími chemickými skládkami (Prachař v jednom ze starších rozhovorů zmiňoval zelenou skalici). Město o tom s Prechezou vedlo dlouhá jednání a díky tomu jsou v nynějších plánech jasně definovaná místa, kde by ty piloty mohly stát s ohledem na podloží. Při myšlence posunu trasy ale tohle vůbec nikdo nebere v potaz, přitom už jen při laickém pohledu do mapy z toho lze usoudit, že to není žádná trivialita a případné sanace by stály spoustu času a peněz: https://mapy.cz/s/pufuveruso Na Googlu mají aktuálnější obrázky, je vidět, že tam toho sajrajtu určitě neubývá: https://goo.gl/maps/u7N24JC9XxDPHzEB9 Ale hlavně že Patrik dělá blbýho a prej neví, v čem je problém, aby byl pilíř o několik desítek metrů vedle.. :roll:

Kdyby někdo o těchto proměnných věděl více, budu rád za info. Protože pokud by nebyly realizovatelné bez dopadů, pak je veškerá diskuse o změně trasy naprosto bezpředmětná a dá se diskutovat akorát o snižování dopadů aktuálně plánované trasy na okolí (delší/vyšší protihlukové stěny atd.).
KarelLer
Příspěvky: 694
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od KarelLer »

Majkl91: před nějakou dobou tady někdo posílal odkaz, že Přerov se chystá západně od současné trasy obnovovat rybníky a vytvářet odpočinkovou zónu. Takže to by možná byl další problém pro přesun trasy.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od theodor less »

Majkl91 píše: Když to povede blíže městu, musí se dálnice více zakřivit. Nikdo ale nedokázal definovat, jestli by zmenšený poloměr zakřivení po posunu trasy (naprosto zbytečně) nezpůsobil nutnost snížit povolenou rychlost v tomto úseku.
Možná se najde i něco přesnějšího, ale pro začátek toto:
mapman píše:S posunem k letišti byl vždycky problém, tam to nejde, zahloubení je problematické kvůli spodním vodám a potřeba odčerpávat vodu z dálnice při větších deštích, o povodních nemluvě. Jediná reálná možnost by byla zmenšení oblouku za MÚK Přerov-západ a obejití Dluhonic esíčkem za cenu nenormových parametrů:
https://mapy.cz/s/3cbpD
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

bumbik píše:
Stanley píše:Taková kacířská myšlenka: Nejsem si teda úplně jistý, jak to historicky vzniklo, ale říkám si - pokud to celé stojí na změně územního rozhodnutí, tak mi z toho vyplývá, že nějaké pravomocné rozhodnutí na předchozí verzi (křižovatky?) existuje. Proč není možné se na tu změnu vykašlat a postavit to podle původního, platného ÚR? Je ten původní koncept opravdu tak strašně špatný / neprojednatelný / nevykoupitelný / nepostavitelný, že se vyplatí i současné martyrium s rizikem propadnutí EIA? Dost bych se tomu divil.
důvod je prostý, kromě změny tvaru větví MÚK se řeší i další drobnější změny jako odvodnění atd. atd. vyplývající ze změn legislativy a dle požadavku správců sítí atd. tudíž na změnu ÚR se vykašlat tak úplně nejde ...
Opravdu to nejde ? To je ta původní křižovatka tak fatálně špatně navržená, že jí nejde realizovat ?

Mě už vícekrát napadlo to samé co pana Stanleyho. připadá mi, že tohle si ŘSD zavařilo samo úplně nadbytečně. Jednu ne moc dobrou křižovatku předělává na jinou stejně tak blbou křižovatku a výsledek je zdržení o mnoho let ...... Aneb i kdyby nebyl žádný Patrik, oni si se zdržováním stavby vystačí sami.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Aram96 »

theodor less píše:
Majkl91 píše: Když to povede blíže městu, musí se dálnice více zakřivit. Nikdo ale nedokázal definovat, jestli by zmenšený poloměr zakřivení po posunu trasy (naprosto zbytečně) nezpůsobil nutnost snížit povolenou rychlost v tomto úseku.
Možná se najde i něco přesnějšího, ale pro začátek toto:
mapman píše:S posunem k letišti byl vždycky problém, tam to nejde, zahloubení je problematické kvůli spodním vodám a potřeba odčerpávat vodu z dálnice při větších deštích, o povodních nemluvě. Jediná reálná možnost by byla zmenšení oblouku za MÚK Přerov-západ a obejití Dluhonic esíčkem za cenu nenormových parametrů:
https://mapy.cz/s/3cbpD
Rozumím tomu, že tohle je (asi) nenormové, rozhodně to však není vedení takové, že by bylo nutné snížení rychlosti KVŮLI POLOMĚRŮM. To je bohužel naprostý nesmysl. Na mnoha místech dálniční sítě najdeme menší poloměry a 130 tam je. Tím se nijak nezastávám odpůrců současné trasy (pro jistotu to píšu znovu). :)
expert
Příspěvky: 240
Registrován: 1.11.2012 9:18:18

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od expert »

Pokud vím, tak myšlenka změny územního rozhodnutí začala tím, že nějakého genia napadlo, že ušetříme peníze na velkoryse (a bezproblémově) vyprojektované křižovatce. Konkrétní argumenty, proč by měly být nutné ty další drobnější změny jsem nikde nezaznamenal. Mám podezření, že se to s tím jenom svezlo.
Peda
Příspěvky: 61
Registrován: 15.2.2019 0:23:40

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Peda »

Za změnou bych hledal pana bývalého ministra Prachaře, který nechtěl zabírat příliš mnoho zemědělské půdy a teď kritizuje, že to není stát schopen postavit.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Aram96 »

Já bych byl pro další změnu, vím o řešení, které by postavením jedné kraťoučké vratné rampy vyřešilo asi 2 nebo 3 do očí bijící problémy naráz. :kladivo: :crazy: :crazy:
Sauce
Příspěvky: 610
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Sauce »

To už zase rozebírate přesun trasy? :roll: Stačí si projít celé toto vlákno, několikrát to už bylo řešené a víceméně vždy se stejným závěrem.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

Babiš nadává aktivistům kvůli dokončení D1:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babi ... paign=null
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Honey72 »

Už jsem to tu psal. Pokud uděláte na desítkách kilometrů trasy rovinatým územím najednou jiný poloměr, i kdyby 100% normový, bude tato náhlá změna pro řidiče nepříjemná až nebezpečná. Takže nutné snížení rychlosti je dost možné.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Aram96 »

A zatáčka v MÚK Hulín ? Nebo úplně stejná zatáčka přímo na 0136 před estakádou ? To není po rovných desítkách km problém ? :crazy:
Vochomurka86
Příspěvky: 128
Registrován: 11.10.2019 15:58:00

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Vochomurka86 »

v MÚK Hulín je snížena rychlost na 100km/h... minimálně ze směru od Brna
edit: je i od Ostravy
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od theodor less »

Sauce píše:To už zase rozebírate přesun trasy? :roll: Stačí si projít celé toto vlákno, několikrát to už bylo řešené a víceméně vždy se stejným závěrem.
:ok: Ano, o užitečnost (prospěšnosti, realizovatelnosti) odsunu (v místě domů jen o 50 metrů) je přesvědčeno jen pár lidí. Ale Majkl91 se pídil po informacích, tak píšu na co jsem narazil.
Trex píše:Rád bych se zeptal, jaké jsou ty opravdu zásadní připomínky proti této variantě? Mám na mysli dva protisměrné oblouky R 1350m
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od theodor less »

Aram96 píše:Rozumím tomu, že tohle je (asi) nenormové, rozhodně to však není vedení takové, že by bylo nutné snížení rychlosti KVŮLI POLOMĚRŮM. To je bohužel naprostý nesmysl. Na mnoha místech dálniční sítě najdeme menší poloměry a 130 tam je.
Na většině našich dálnic lze za běžných podmínek jet v pohodě 170 km/h. To znamená, že provoz při dodržování předepsané rychlosti probíhá se značnou rezervou. V úsecích, kde je možno jet technicky maximálně 130 km/h tato rezerva chybí. A to je to oč tu běží.
goldfinger
Příspěvky: 432
Registrován: 10.12.2019 1:24:50

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od goldfinger »

Podle čeho nebo koho se ta prezerva stanovuje, podle dědka v klóbrcu s favoritem? Protože mi připadá, že se z té bezpečnosti můžou všicni podělat. Na D1 exit 189 (od Rosic je omezení tuším na 60, kára s lepším podvozkem se tam dá jet bezpečně i dvojnásobek.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Aram96 »

Pardon, že je v MÚK Hulín 100 km/h jsem vůbec nevěděl, přiznám se, že to jsem tam v životě nedodržel :mrgreen:
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Stanley tady nadhodil , a já se připojil, proč se nepostaví tato stavba podle starého a PLATNÉHO ÚR ? !

Tomu brání zase jen nějáký úřední šiml. A tak se radši ŘSD snaží několik let protlačit změnu ÚR, kterou dost možná neprotlačí a propadne i výjimka z EIA .....

Tak proč se nevrátit k původní ÚR ? Relevantní důvod nezazněl.
Odpovědět

Zpět na „D1“