[D1] 0136 Říkovice – Přerov

Praha – Jihlava – Brno – Vyškov – Hulín – Přerov – Lipník nad Bečvou – Bělotín – Ostrava – Polsko
Odpovědět

Podaří se letos získat SP a zahájit stavbu?

Ano
55
36%
Ne
80
52%
Netroufám si odhadovat
19
12%
 
Celkem hlasů: 154

Pavel Ježík
Příspěvky: 28
Registrován: 15.2.2019 0:25:46
Bydliště: Dluhonice oskd(zav)dluhonice.cz

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Pavel Ježík »

[quote="bumbik"]
mohu mít ještě jeden dotaz ? ohledně parcely 1291 v k.ú. Dluhonice už Vás ŘSD oslovilo?

tak bumbíčku, trochu mne překvapuje požadavek, neb z let minulých jsem vnímal, že máte čerstvé a přesné informace přímo ze zdrojů řsd, tudíž bych si vsadil , že tato otázka a odpověď je pro Vás konkrétně zbytečnou, nicméně slušnost mi velí slušně odpovědět, člověku slušnému, byť mi neznámému, takže pro ostatní zvědavé,
přesná odpověď jest - ohledně parcely 1291 jsem oslovený nebyl,
ale,
ohledně parcely 1145/27 ano, cca před 5-ti roky
(totožná parcela digitalizací intravilánu přečíslovaná)
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

Pavel Ježík píše:
bumbik píše: mohu mít ještě jeden dotaz ? ohledně parcely 1291 v k.ú. Dluhonice už Vás ŘSD oslovilo?

tak bumbíčku, trochu mne překvapuje požadavek, neb z let minulých jsem vnímal, že máte čerstvé a přesné informace přímo ze zdrojů řsd, tudíž bych si vsadil , že tato otázka a odpověď je pro Vás konkrétně zbytečnou, nicméně slušnost mi velí slušně odpovědět, člověku slušnému, byť mi neznámému, takže pro ostatní zvědavé,
přesná odpověď jest - ohledně parcely 1291 jsem oslovený nebyl,
ale,
ohledně parcely 1145/27 ano, cca před 5-ti roky
(totožná parcela digitalizací intravilánu přečíslovaná)
ano z ŘSD jsem míval info, nicméně v poslední době to nějak neřeším, bohužel opravdu teď není čas ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od 1975 »

Je něco nového (=faktického) k průběhu papírování této stavby? Zkoušel jsem pár záložek zpět, ale je to tu v tomto vlákně dost zaneseno hlubokými lidskými příběhy:o) A leták je pozoruhodně neaktuální... Díky.
expert
Příspěvky: 240
Registrován: 1.11.2012 9:18:18

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od expert »

Zase tam hrozí vyvlastněním, to dělají už tři roky. Tak pořád nehrozte a pojďte už konečně na to. Někteří se dohodnout nechtějí, jinak by to už dávno udělali. Dnes je vyvlastnění záležitostí doručení rozhodnutí o vyvlastnění, jeden den je potížista vlastníkem a druhý už není. A bude vymalováno.
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od davidb »

expert píše:Zase tam hrozí vyvlastněním, to dělají už tři roky. Tak pořád nehrozte a pojďte už konečně na to. Někteří se dohodnout nechtějí, jinak by to už dávno udělali. Dnes je vyvlastnění záležitostí doručení rozhodnutí o vyvlastnění, jeden den je potížista vlastníkem a druhý už není. A bude vymalováno.
No nevím.
V Rychalticích by mohli vyprávět!
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

davidb píše:
expert píše:Zase tam hrozí vyvlastněním, to dělají už tři roky. Tak pořád nehrozte a pojďte už konečně na to. Někteří se dohodnout nechtějí, jinak by to už dávno udělali. Dnes je vyvlastnění záležitostí doručení rozhodnutí o vyvlastnění, jeden den je potížista vlastníkem a druhý už není. A bude vymalováno.
No nevím.
V Rychalticích by mohli vyprávět!
ano v Rychalticích by vyprávět skutečně mohli, neboť tam se šlo podle staré verze zákona, ale v tom videu p. Sosna řekl velmi správně, že stát využije nástrojů, které mu SOUČASNÁ legislativa dává, tedy především mezitimní rozhodnutí (tzv. předčasná držba) aby stát mohl dokončit výkupy, neboť jsou bohužel lidé v Dluhonicích, kteří prostě neprodají, protože s trasováním nesouhlasí a zatím se nesmířili s tím, že posun trasy v tuto chvíli již není možný ... o tom by prozměnu mohli v Dluhonicích vyprávět!
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od 1975 »

Bumbiku, a je opravdu možné mezitímní rozhodnutí na 0136 uplatnit? Nezačaly výkupy ještě před tímto zákonem? A pokud jsem poslouchal dobře, tak do konce 2019 dílčí změna ÚR, SP a 06/2020 že by chtěli stavět? To se asi princi líbit nebude, že?:o)
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

1975 píše:Bumbiku, a je opravdu možné mezitímní rozhodnutí na 0136 uplatnit? Nezačaly výkupy ještě před tímto zákonem? A pokud jsem poslouchal dobře, tak do konce 2019 dílčí změna ÚR, SP a 06/2020 že by chtěli stavět? To se asi princi líbit nebude, že?:o)
záleží na tom, kdy osloví chybějící majitele, pokud je osloví po novele znovu, pak již lze novinky v novele obsažené, aplikovat, proto taky po novém roce začalo vyvlastnění chybějících podílů na většině chybějících parcel v k.ú. Přerov, a očekávám, že v brzké době ŘSD osloví, či již oslovilo znovu vlastníky v Dluhonicích a pokud nedojde k dohodě, pak podle mě přistoupí k vyvlastnění skrz mezitimní rozhodnutí, jiná cesta bohužel není ... jiná věc je změna ÚR, tam skutečně v dohledné době bude vydáno rozhodnutí, které očekávám, že napadnou spolky, jak již avizovaly a je otázka, jak dlouho se spor o změnu ÚR bude táhnout ... pokud se podaří vyřešit nabytí právní moci ÚR ještě v letošním roce, pak je vydání SP v příštím roce skutečně reálné, avšak představa, že již v příštím roce se vyřeší rozklady žaloby atd. je podle mě naivní a příliš ambiciózní představa, budeme rádi, když 2021 aspoň provedeme šutrklep a i to jsem možná příliš ambiciózní ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
expert
Příspěvky: 240
Registrován: 1.11.2012 9:18:18

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od expert »

Mělo by to vyplývat z čl. II. z. č. 169/2018, dle nějž řízení zahájená přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona se dokončí a práva a povinnosti se posoudí podle zákona č. 416/2009 Sb., ve znění účinném přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona. Vyvlastňovací řízení zahájená po účinnosti zákona by se tedy měla řídit již novelou. Tak pojďme do toho.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od 1975 »

....pokud se podaří vyřešit nabytí právní moci ÚR ještě v letošním roce, pak je vydání SP v příštím roce skutečně reálné, avšak představa, že již v příštím roce se vyřeší rozklady žaloby atd. je podle mě naivní a příliš ambiciózní představa, budeme rádi, když 2021 aspoň provedeme šutrklep a i to jsem možná příliš ambiciózní ...
2021 by bylo zlatý...to souhlas. Třeba už příští rok na ty rozklady bude platit fikce souhlasu po 30 dnech:o) Na ty bych tedy zkrátil i ty lhůty správním soudcům...těch 90 je sice zlepšení, ale pořád hrozná doba.
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

tak doplněny podklady pro změnu ÚR na 0136, veřejné projednání územního řízení v květnu 2019 a vydání změny ÚR se předpokládá v září 2019

viz. leták:
https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/8/i ... prerov.pdf
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
ttc
Příspěvky: 431
Registrován: 9.2.2012 14:50:39

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od ttc »

Děkuji všem za velmi zajímavou diskuzi s místními...... dovolte mi pár poznámek.

1. Singulární vlastnictví jsem viděl u lesů (u zemědělské půdy je pro mně novinkou). Obecně se toho všichni bojí, tedy nechtějí to kupovat (tím míslím ti co zcelují půdu - nebavím se o stavařích), stejně tak se toho bojí i samotné obce. Důvodem je to, že většinou jsou podíly stejně malé (chybí tam z principu majoritní či alespoň podstatný vlastník. Obivnění těch pánů není korektní.

2. viděl jsem i jediné dědictví, kde původní RD a celkem 20 parcel (cca 1,5 ha orné půdy) v jediném řízení v roce 1993 bylo rozděleno mezi 13 spoluvlastníků (dotyčný měl 7 dětí, 2 zemřeli před ním, jeden znich měl 2 děti, druhý 4 děti, jedno z těch 4 vnoučat bylo po smrti a tak dědili malá pravnoučata celkem 3 - komu se nechce počítat tak výsledek byl 5 dětí podíl 1/7, 2 vnoučata podíl 1/14, 3 vnoučata podíl 1/28, 3 pravnoučata ve věku pod 10 let podíl 1/84). A protože tam bylo dost žen a jeden člověk si v rámci exekuce změnil příjmení z Král na Novák, tak to dodnes vlastní lidé od Liberce po Ostravu, celkem je tam 11 různých příjmení a dům již 25 let chátrá (navíc tam byla další dědictví co to časem nadrobila ještě víc). Prosím tedy o respekt k vlastnictví pokud nemáte další informace.

3. Na ŘSD tu všicni nadáváme za liknavost, ty dopisy tam měli jít - to je lumpárna.

4. Pokud by dopisy poslali a nechali to na ŘSD spát, tak to taky chápu. Po mně osobně chtělo jedno město můj malý podíl na kousku polní cesty kvůli cyklostezce, bohužel můj podíl odpovídal necelým 3m2, nabídka byla 200 Kč za můj podíl. Ve městě nebydlím, cyklostezka je mi jedno. Ale reálně odpovím jím 19 Kč, ověření mého podpisu 30 Kč, dorporučený dopis se smlouvou 50 Kč, takže bych 1/2 utratil za administrativu. Stejně neseženou všechny spoluvlastníky (navíc někteří mají podíl ještě menší, takže nabídky tam jsou do 50 Kč), tak ať to rovnou začnou vyvlastňovat. Já si klidně počkám až mi pošlou složenku, že si mám vyzvenout 200 Kč. Doposud, cca 3 roky a stále to vyvlastňovat nezačali.

5. Speciálně pro pana Ježíka - jste blázen pokud si myslíte, že toto je fórum zaměstnanců ŘSD. Kdyby bylo, tak není veřejné. Kdyby bylo tak tu v každém tématu není min. 1 příspěvek z 10 zcela mimo téma nebo od eviendtního neznalce, či nečtenáře tohoto fóra. Sám jej čtu již velmi dlouho a stále častěji i něco napíši (klidně si to přečtěte zpětně - pochopíte, že dálnice opravdu ani nestavím, ani neprojektuji, ani nepřipravuji a rozhodně nejsem zaměstnancem ŘSD). Toto fórum je úžasné v tom, že tu dokáží odpovědět na 1000 a 1 otázku a občas mně velmi poučit.

6. Aplikace zákona o vyvlastnění. Všichni předchozí se pletete. Ten zákon jen říká, že se nevztahuje nové mezitimní rozhodnutí na již zahájené řízení. Tj. pokud někomu byť před lety poslali nabídku, tak klidně můžou vyvlastňovat podle nového znění. Navíc kdyby zahájili vyvlastnění podle starého znění, tak je to opět velmi jednoduché - řízení o vyvlastnění se vede jen na návrh oprávněného (zde ŘSD), tak tento vezme žádost zpět - tj. vyvlastňovací úřad řízení zastaví (musí) - a pak se podá nová žádost a ta již půjde v aktuálním znění vč. mezitimního rozhodnutí.
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

ttc: ad 4) obce a města nemají možnost vyvlastňovat, proto nezačali ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Na tento úsek probíhá změna ÚR. Viz leták.

Nějáké ÚR,ale v minulosti už být muselo, jinak by nebylo co měnit a nebylo nic vykoupené, vykupuje se sice pomalu, ale už spoustu let ...... (dle letáku bylo ÚR už v roce 2006)

Ztrácím už v tom přehled, takže proč se mění ÚR a nejede se podle starého ? Co se změnilo ? Vždyť trasa vede pořád stejně blbě přes Dluhonice, tak proč nové ÚR ?
ttc
Příspěvky: 431
Registrován: 9.2.2012 14:50:39

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od ttc »

bumbik píše:ttc: ad 4) obce a města nemají možnost vyvlastňovat, proto nezačali ...
To není pravda. Vyvlastňovat může ten kdo je oprávněn stavět VPS (veřejně prospěšnou stavbu). Tedy když bude cyklostezka označena za VPS tak může vyvlastňovat obec.

To že se v ČR staví cyklostezky metodou vynechám kousek pozemku je dáno tím, že obec při stanovování trasy v UP zapomína na vyhlášení VPS a pak když čeká na dotaci tak na to nemá čas.

Mj. za VPS lze mimo liniových staveb označit i např. školy a dokonce i veřejné parky.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lenny »

Na základě projednání stavby přibyli nějaké nové objekty, změnily se za tu dobu normy a z toho plyne jiné technické řešení. DOSS požadují některé objekty upravit. Toto všechno se nevejde do stávajícího záboru.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

tak v řízení o změně ÚR se pokračuje, už to visí na úřední desce Přerova:
https://www.prerov.eu/redakce/index.php ... aim=19453&
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Hned na první stránce mají opakovanou chybu v datech

"Usnesením stavebního úřadu č.j. SMOL/194712/2018/OS/US/Sem ze dne 06.09.2019 bylo výše uvedené územní řízení přerušeno do doby doplnění žádosti o .........."

Tedy je to podle usnesení, které se podle data teprve bude konat v budoucnosti .... :roll: Na takových diletantech, co po sobě neprovedou ani základní kontrolu, si Patrik smlsne.

Přitom i na takovéhle formality se v našem formalistánu hledí jako na zásadní věci a padají kvůli nim rozhodnutí a projekty pod stůl. A pak se divíme, že všechno trvá 20 a více let, když zároveň statní úřady neumí bez chyby ani opsat datum.
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

opět nový leták:
https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/8/i ... prerov.pdf

stále se drží linie veřejné projednání ÚR květen 2019 předpoklad vydání změny ÚR září 2019 a vydání některých SP v červnu - září 2020, současně probíhá vyvlastňování některých pozemků ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od 1975 »

Bumbiku, kterých? Pořád tam ty vlastníci (727 z 884) přibývají nějak pomalu... I když to je asi zkresleno tím velkým počtem "malovlastníků"..., ne?
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od 1975 »

Lynx píše:Hned na první stránce mají opakovanou chybu v datech

"Usnesením stavebního úřadu č.j. SMOL/194712/2018/OS/US/Sem ze dne 06.09.2019 bylo výše uvedené územní řízení přerušeno do doby doplnění žádosti o .........."

Tedy je to podle usnesení, které se podle data teprve bude konat v budoucnosti .... :roll: Na takových diletantech, co po sobě neprovedou ani základní kontrolu, si Patrik smlsne.

Přitom i na takovéhle formality se v našem formalistánu hledí jako na zásadní věci a padají kvůli nim rozhodnutí a projekty pod stůl. A pak se divíme, že všechno trvá 20 a více let, když zároveň statní úřady neumí bez chyby ani opsat datum.
..no, chyba to je nepříjemná...i když - jak vidím těch 29 stránek hustotextu čísel parcel, tak tu kontrolu nezávidím.... ale už tady byl nějaký precedens, když takhle vydali "zjevnou písařskou chybu" a vydali obratem znovu, ne?
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

1975 píše:Bumbiku, kterých? Pořád tam ty vlastníci (727 z 884) přibývají nějak pomalu... I když to je asi zkresleno tím velkým počtem "malovlastníků"..., ne?
v podstatě :ok: pravda je taková, že pokud mezitimním rozhodnutím budou vyvlastněny spolupodíly na parcelách v k.ú. Přerov, tak počet chybějících vlastníků bude výrazně nižší, ale stále tu jsou Dluhonice a tam to tak lehké nebude ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od 1975 »

...tomu nerozumím...proč by to mělo být v Dluhonicích "těžší"? Stejná veřejně prospěšná stavba, podle zákona o klíčové infrastruktuře, ne?
Odpovědět

Zpět na „D1“