[D1] 0136 Říkovice – Přerov

Praha – Jihlava – Brno – Vyškov – Hulín – Přerov – Lipník nad Bečvou – Bělotín – Ostrava – Polsko
Odpovědět

Podaří se letos získat SP a zahájit stavbu?

Ano
55
36%
Ne
80
52%
Netroufám si odhadovat
19
12%
 
Celkem hlasů: 154

Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

kot píše:Myslím si, že Honey v debatě poněkud zacyklené přišel s dobrým a dle mě jasným argumentem UZEMNÍ PLÁN. Jeho změna je otázka 3 - 5 let u malého města. Nevím jak u Přerova. Spíše déle... A to je důvod, že Přerov CHCE a CHCE a CHCE tuto trasu. Křišťálovou kouli nemaje, bere to co se nabízí a několik málo staveb /z toho některé zříceniny/ obětuje ve prospěch Přerova jako celku.
Výše čtu, že byl územním plánem stanoven koridor široký 600 metrů !!! z nějž jenom část jde přímo přes Dluhonice. Proč tedy ŘSD neudělalo v rámci projektování alespoň tento malý ústupek a V RÁMCI ÚP NEVEDLO TRASU MIMO DLUHONICE ? ! Proč ?

V jednom z příspěvků uživatele Trex výše v diskuzi máte jednu takovou trasu přímo zakreslenou. Ale ani o tenhle malý krůček ŘSD neustoupilo, přestože mohlo a bez zdržení výstavby. Takže ani tenhle územně plánovací argument neplatí.
kot píše:Omlouvám se rovněž za sáhodlouhý příspěvek - doufám, že prudičem nazván nebudu :oops:
Není důvod kohokoliv nazývat prudičem, když píše normální příspěvky k tématu a chce seriozně diskutovat. Prudičem nazývám jen lidi co přišli záměrně vyvolat konflikt, tím že stále dokola píší nějákou zjevnou nepravdu, protože nesnesou odlišný názor. Já jsem cizím názorům naopak otevřený, vítám je a upravuji si podle nich své vlastní názory. Takže k děkuji za váš názor.
Naposledy upravil(a) Lynx dne 22.11.2018 18:16:48, celkem upraveno 1 x.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od JirkaS »

Lynx píše:Ale kdy někdo (JirkaS) přijde s nesmyslem, a začne tvrdit, že jsem demagog, protože říkám, že Přerov po léta nechce změnu trasy kvůli tomu, že by to prodloužilo výstavbu - což podle něj není pravda,
Jsi demagog a ještě větší než tvrdíš. Připomínám tvou původní větu:
Lynx píše:Jirka95: Přerov je celou dobu proti dluhonickým požadavkům, protože jim ŘSD v každém okamžiku řekne (ať v roce 1995 nebo 2018) - když chcete změnu, bude to znamenat zdržení o 5 let.
Takže si tvrdil, že Přerov je proti jen díky tlaku ŘSD. Teď už meleš něco trochu jiného. Že každá změna by nebyla jen brzdou pro samotný proces na ŘSD ale i pro městskou a krajskou byrokracii, která je minimálně stejně tak časově náročná, si původně ve svém svatém boji totiž opomněl. A že do každé takové změny s radostí hodí vidle šmejdi země a jim podobní, o tom radši nepíšeš nic.
Naposledy upravil(a) JirkaS dne 22.11.2018 18:15:22, celkem upraveno 1 x.
kot
Příspěvky: 10545
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od kot »

Jsem zvědav na to Poříčí na D11...
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od JirkaS »

Vidím to tak, že jakmile bude stavba na spadnutí, přižene se Patrik s požadavkem na změnu trasy :D
kot
Příspěvky: 10545
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od kot »

Alespoň o 50 metrů...
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

JirkaS píše:
Lynx píše:Ale kdy někdo (JirkaS) přijde s nesmyslem, a začne tvrdit, že jsem demagog, protože říkám, že Přerov po léta nechce změnu trasy kvůli tomu, že by to prodloužilo výstavbu - což podle něj není pravda,
Jsi demagog a ještě větší než tvrdíš. Připomínám tvou původní větu:
Lynx píše:Jirka95: Přerov je celou dobu proti dluhonickým požadavkům, protože jim ŘSD v každém okamžiku řekne (ať v roce 1995 nebo 2018) - když chcete změnu, bude to znamenat zdržení o 5 let.
Takže si tvrdil, že Přerov je proti jen díky tlaku ŘSD. Teď už meleš něco trochu jiného. Že každá změna by nebyla jen brzdou pro samotný proces na ŘSD ale i pro městskou a krajskou byrokracii, která je minimálně stejně tak časově náročná, si původně ve svém svatém boji totiž opomněl. A že do každé takové změny s radostí hodí vidle šmejdi země a jim podobní, o tom radši nepíšeš nic.
Já zastávám stále stejné stanovisko, jako jsem napsal Jirkovi 95 a nevím proč bych proto měl být demagog. Takže nepište nepravdy o tom, že nyní zastávám něco jiného. Jistěže Přerov od začátku ustupuje ŘSD kvůli tomu, že mu ŘSD hrozí odkladem stavby při jakékoliv změně. Jinak by neměl důvod dluhonickým nevyhovět.

Děti Země do toho mícháte zcela nesmyslně, nevím proč bych měl o nich cokoliv psát. Ano, protestují proti všemu, tak to je. Ale jak s tím má proboha souviset neochota vést dálnici mimo Dluhonice ? Kdyby ŘSD udělo alespoň malý kompromis a navrhlo dálnici kousek mimo Dluhonice, neprotestovali by Děti země více a zřejmě ani méně než protestují teď. Takže v tomhle vůbec nehrají roli.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Sosa »

Lynx píše:Já zastávám stále stejné stanovisko, jako jsem napsal Jirkovi 95 a nevím proč bych proto měl být demagog. Takže nepište nepravdy o tom, že nyní zastávám něco jiného. Jistěže Přerov od začátku ustupuje ŘSD kvůli tomu, že mu ŘSD hrozí odkladem stavby při jakékoliv změně. Jinak by neměl důvod dluhonickým nevyhovět.

Děti Země do toho mícháte zcela nesmyslně, nevím proč bych měl o nich cokoliv psát. Ano, protestují proti všemu, tak to je. Ale jak s tím má proboha souviset neochota vést dálnici mimo Dluhonice ? Kdyby ŘSD udělo alespoň malý kompromis a navrhlo dálnici kousek mimo Dluhonice, neprotestovali by Děti země více a zřejmě ani méně než protestují teď. Takže v tomhle vůbec nehrají roli.
A furt melete, že Přerov tu trasu takto nechce a jen ustupuje ŘSD. Prostě neumíte připustit, že Přerov tu trasu takto chce. To potvrdil již několikrát.
To že zastáváte stále stejné stanovisko a jakékoliv argumenty, které by ho mohli zpochybnit odmítáte stylem, že útočíte na osoby jinak argumentující, je pravda.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Honey72 »

Pro zajímavost: Územní plán Přerova - doprava, část Dluhonice.
https://www.prerov.eu/filemanager/files ... file=47016
https://www.prerov.eu/filemanager/files ... file=47024

Hlavní výkres:
https://www.prerov.eu/filemanager/files ... file=47098
https://www.prerov.eu/filemanager/files ... file=47102

Takto zasíťované území jsem už dlouho neviděl :-) Ke všemu ten připravovaný nadjezd přes kolejiště a most přes řeku, jak se jim vyhnout ? Prudkým esíčkem na estakádě, navíc mezi po sobě navazujícími MÚK a uzlem ? ŘSD ani nemusí na nikoho tlačit, aby pochopil, že jinak to prostě nepůjde a musí se zvolit kompromis.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Sosa píše:
Lynx píše:Já zastávám stále stejné stanovisko, jako jsem napsal Jirkovi 95 a nevím proč bych proto měl být demagog. Takže nepište nepravdy o tom, že nyní zastávám něco jiného. Jistěže Přerov od začátku ustupuje ŘSD kvůli tomu, že mu ŘSD hrozí odkladem stavby při jakékoliv změně. Jinak by neměl důvod dluhonickým nevyhovět.

Děti Země do toho mícháte zcela nesmyslně, nevím proč bych měl o nich cokoliv psát. Ano, protestují proti všemu, tak to je. Ale jak s tím má proboha souviset neochota vést dálnici mimo Dluhonice ? Kdyby ŘSD udělo alespoň malý kompromis a navrhlo dálnici kousek mimo Dluhonice, neprotestovali by Děti země více a zřejmě ani méně než protestují teď. Takže v tomhle vůbec nehrají roli.
A furt melete, že Přerov tu trasu takto nechce a jen ustupuje ŘSD. Prostě neumíte připustit, že Přerov tu trasu takto chce. To potvrdil již několikrát.
To že zastáváte stále stejné stanovisko a jakékoliv argumenty, které by ho mohli zpochybnit odmítáte stylem, že útočíte na osoby jinak argumentující, je pravda.
Narozdíl od vás osobně na nikoho neútočím, ale argumentuji k tématu. To že se ohradím vaší agresi vůči mě, lze těžko považovat za osobní útok z mojí strany. Celá moje diskuze s vámi začala tím, že jsem se slušně zeptal do pléna jak funguje vnitřní systém ŘSD a vy jste mě místo odpovědi začal agresivně napadat, zpochybňovat mojí inteligenci atd. Přitom z mé strany nic negativního vůči vám nebylo, takže jste neměl žádný ospravedlnitelný důvod na mě osobně útočit a vyvolat tak celý tento konflikt. Takže si zameťte před svým prahem.

A k tématu: Přerov tuto trasu takto chce, protože je mu 23 let předkládáno, že když jí nebude chtít, tak to zdrží výstavbu. To je po celých těch 23 let takto prezentováno i přerovskými politiky, to není nic co bych si já vymyslel. Jiný důvod není a ani vy jste žádný nedokázal za celou dobu vymyslet. Asi to Přerov nechce přes Dluhonice jen tak pro nic, za nic, že ?
Honey72 píše:Pro zajímavost: Územní plán Přerova - doprava, část Dluhonice.
https://www.prerov.eu/filemanager/files ... file=47016
https://www.prerov.eu/filemanager/files ... file=47024

Hlavní výkres:
https://www.prerov.eu/filemanager/files ... file=47098
https://www.prerov.eu/filemanager/files ... file=47102

Takto zasíťované území jsem už dlouho neviděl :-) Ke všemu ten připravovaný nadjezd přes kolejiště a most přes řeku, jak se jim vyhnout ? Prudkým esíčkem na estakádě, navíc mezi po sobě navazujícími MÚK a uzlem ? ŘSD ani nemusí na nikoho tlačit, aby pochopil, že jinak to prostě nepůjde a musí se zvolit kompromis.
Jaké konkrétní vedení sítí podle vás brání vedení trasy kolem Dluhonic ? Asi nevíte, že ? Tam kde je navržena dálnice nyní jsou sítě taky a jde to. Uživatel Trex výše v diskuzi předkládal jedno z možných řešení a žádné prudké esíčko to není, je to poloměr 1350 m, což není tak hrozné a je to normové.
Co se týče těch ostatních staveb, tak ty jsou tam kde jsou navrženy kvůli tomu, že dálnice je nyní navržena přes Dluhonice. Kdyby byla navržena jinde a kolidovalo to se současnou navženou polohou nadjezdu, nepochybně by byl jinde i nadjezd přes trať. Mimochodem, kdyby spolu SŽDC a ŘSD komunikovali, mohlo by být pro některé přemostění tratě využito i estakády dálnice, podobně jako je například cyklostezka na Zbraslavi zavěšená zespodu na dálniční estakádě pražského okruhu.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Sosa »

Lynx píše:Narozdíl od vás osobně na nikoho neútočím, ale argumentuji k tématu. To že se ohradím vaší agresi vůči mě, lze těžko považovat za osobní útok z mojí strany. Celá moje diskuze s vámi začala tím, že jsem se slušně zeptal do pléna jak funguje vnitřní systém ŘSD a vy jste mě místo odpovědi začal agresivně napadat, zpochybňovat mojí inteligenci atd. Přitom z mé strany nic negativního vůči vám nebylo, takže jste neměl žádný ospravedlnitelný důvod na mě osobně útočit a vyvolat tak celý tento konflikt. Takže si zameťte před svým prahem.

A k tématu: Přerov tuto trasu takto chce, protože je mu 23 let předkládáno, že když jí nebude chtít, tak to zdrží výstavbu. To je po celých těch 23 let takto prezentováno i přerovskými politiky, to není nic co bych si já vymyslel. Jiný důvod není a ani vy jste žádný nedokázal za celou dobu vymyslet. Asi to Přerov nechce přes Dluhonice jen tak pro nic, za nic, že ?
Jasně. Na nikoho neútočíte, nenazýváte lhářem apod. A podle vás Přerov tu variantu takto nechce, ale ŘSD ho do toho tlačí. Pořád stejné zaslepené "argumentování". Jak u D8.
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Vždyť jsem vám to jasně vysvětlil a připomněl, že s útoky jste začal vy a to zcela bezdůvodně. To nemůžete popřít. Já se jen bráním vaší tupé agresi, kterou nastartuje zřejmě jakákoliv zmínka o ŘSD. Nebo snad chcete tvrdit, že jsem začal napadat já vás ? Není tomu tak. Začal jste vy navážet do mě a já si to jen narozdíl od jiných lidí nenechám líbit.

Ad Přerov - proč by Přerov proboha chtěl dobrovolně variantu přes zástavbu, když lze vést dálnici mimo obec ? Ve vaší argumentaci chybí důvod pro takové jednání, chybí jakákoliv logika.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Honey72 »

Sítě myslím všeobecně, nejen elektřinu. Vidím tam plynovod, kanalizaci, dokonce s čerpací stanicí apod. A buďme realističtí. Pokud by dálnice vedla blíže k městu, kam přeložíte ten nadjezd přes železnici ? Blíže k Dluhonicím těžko, takže jedině ho posunout společně s dálnicí a už tu je zase nutnost překládat i silnici. A co s mostem přes řeku ? Zbourat a postavit nový ? A co chemička, ta bude novou halu stavět až za dálnicí ?
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Sosa »

Lynx píše:Vždyť jsem vám to jasně vysvětlil a připomněl, že s útoky jste začal vy a to zcela bezdůvodně. To nemůžete popřít. Já se jen bráním vaší tupé agresi, kterou nastartuje zřejmě jakákoliv zmínka o ŘSD. Nebo snad chcete tvrdit, že jsem začal napadat já vás ? Není tomu tak. Začal jste vy navážet do mě a já si to jen narozdíl od jiných lidí nenechám líbit.

Ad Přerov - proč by Přerov proboha chtěl dobrovolně variantu přes zástavbu, když lze vést dálnici mimo obec ? Ve vaší argumentaci chybí důvod pro takové jednání, chybí jakákoliv logika.
Ano, začal jste napadat vy, jako napadáte mnoho ostatních zde. Slovní spojení tupá agrese to dokazuje.
Třeba proto, že je tato varianta pro Přerov nejvýhodnější, ostatní by pro město byly horší. Město nejsou jen Dluhonice. Ale to zkrátka nechcete připustit.
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Lžete. Že vám to není trapné. Začal jste mě napadat, když jsem se ptal na ŘSD v jiném tématu. Ani jsem otázku nesměřoval na vás, ale volně ke všem. A nebyla to otázka niják kontroverzní, ale obyčejná otázka jak funguje ŘSD uvnitř organizace. A vy jste na to reagoval tím, že jste mě začal nesmyslně urážet. Slovní spojení tupá agrese přesně vystihuje, jak jste se do mě začal navážet, aniž bych vám cokoliv udělal. Není pravduo ani to, že bych napadl jako první někoho jiného. To je další vaše lež.

Takže už na mě vůbec nereagujte a nechte si své výpady, když nejste ani natolik rovný, abyste přiznal, že jste začal s těmi výpady vy. Já jsem se vás předtím vůbec niják nedotknul. Jediné mé provinění spočívá v tom, že si nenechám líbit urážky od takových jako jste vy a nezapomínám, když se někdo vůči mě chová jako dobytek.

A co se týče tématu Přerova, nikoho nenapadám pro jiný názor ani z jiného důvodu. Vy jste přišel s tím, že jste se jako obvykle vůči mě začal vymezovat, že nemám pravdu (na tom není nic špatného) co je ale horší, že jste to doteď nebyl schopný podložit jediným argumentem a přitom je to vaše vymezování poměrně vulgární a obviňující. Jako, že nedokážu přijmout jiný názor atd. Přitom vy žádný názor neprezentujete resp. jen papouškujete, že je něco pro Přerov nejvýhodnější, ale nejste schopen říct jediný důvod proč. Prostě je to nejvýhodnější a basta. To je vaše dětská argumentace. Nadáváte mi, že to prý Přerov podporuje bez ohledu na to, že by jiná varianta znamenala zdržení, to podle vás nemá vliv , ale přitom neumíte říct, proč se Přerov rozhodnul právě takto. Jinými slovy vaše příspěvky jsou: Logická argumentace - nula, invektivy - 100 procent.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lenny »

Čte to tady ještě někdo, kromě diskutujících Lynx, Sosa, JirkaS a Honey72? Mě přijde, že už ani nikdo ten balast číst nechce.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Honey72 píše:Sítě myslím všeobecně, nejen elektřinu. Vidím tam plynovod, kanalizaci, dokonce s čerpací stanicí apod. A buďme realističtí. Pokud by dálnice vedla blíže k městu, kam přeložíte ten nadjezd přes železnici ? Blíže k Dluhonicím těžko, takže jedině ho posunout společně s dálnicí a už tu je zase nutnost překládat i silnici. A co s mostem přes řeku ? Zbourat a postavit nový ? A co chemička, ta bude novou halu stavět až za dálnicí ?
Vůči chemičce by to posunutí bylo naopak výhodnější, teď to jde přímo přes skládku nějáké chemikálie, tuším nějáké skalice nebo čeho (Prachař v roce 2014 nadával, že dal projektant sloupy estakády přímo do toho a že to nejde), napravo by se to mohlo vyhnout. Ani ty další věci nejsou neřešitelné. Je to jen otázka priorit a tím se vracíme na začátek. Pro ŘSD zjevně není první a hlavní prioritou vyhnout se zástavbě, tady jí to možná ještě projde (uvidíme) ale do budoucna to bude procházet čím dál tím hůře. Měli by si zapsat za uši, že prostě ohled k obyvatelstvu v místě bydlícímu je priorita číslo jedna a to ve vlastním zájmu, jinak budou každou stavbu protlačovat 30 let.

Lenny: Máte pravdu, že je to zacyklené a probrané několikrát dokola. A osobní výpady asi taky málokoho zajímají. proto se snažím vyzývat k tomu, aby to dotyční nedělali a chovali se se základním respektem k ostatním diskutujícím. Je pravda, že kdyý se do mě naveze, tak nedokážu odolat a reaguji. Což je možná chyba, tedy spíš určitě. Na druhou stranu ale je potřeba nesnášenlivým lidem čelit a alespoň dát najevo, že se to nedělá.
Naposledy upravil(a) Lynx dne 23.11.2018 14:09:50, celkem upraveno 1 x.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Sosa »

A proč by mi mělo být trapně? Že mne bezdůvodně urážíte? Máte pravdu, opět to sklouzává jen k vašemu urážení mé osoby.
Tedy, musím se opravit, ne jen mé osoby.
I když argumentovat stylem, že názor někoho jiného jsou jen tupé argumenty je i na vás celkem originální.

Přesuňte to někdo, prosím, jinam.

Děkuji.
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Sosa píše:A proč by mi mělo být trapně? Že mne bezdůvodně urážíte? Máte pravdu, opět to sklouzává jen k vašemu urážení mé osoby.
Tedy, musím se opravit, ne jen mé osoby.
I když argumentovat stylem, že názor někoho jiného jsou jen tupé argumenty je i na vás celkem originální.

Přesuňte to někdo, prosím, jinam.

Děkuji.
Trapně by vám mělo být kvůli tomu lhaní. Nikde jsem nenapsal že je něčí názor tupý argument , zase lžete. A to že jste začal vy a já se jen bráním vaší tupé agresi je prostý fakt, ověřitelný listováním v diskuzi. Z toho se nevykroutíte, ani dalším lhaním, ani odváděním pozornosti a jinými argumentačními fauly.

Už dejte pokoj člověče. Naučte se vve vlastní zájmu snášet cizí názory a nechovat se jako dinosaurus co reaguje na každý podnět k pro vás zřejmě citlivému tématu útokem na dotyčného (viz téma ŘSD, kterým jste s těmi výlevy začal).
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Sosa »

Lynx píše:Trapně by vám mělo být kvůli tomu lhaní. Nikde jsem nenapsal že je něčí názor tupý argument , zase lžete. A to že jste začal vy a já se jen bráním vaší tupé agresi je prostý fakt, ověřitelný listováním v diskuzi. Z toho se nevykroutíte.

Už dejte pokoj člověče. Naučte se vve vlastní zájmu snášet cizí názory a nechovat se jako dinosaurus co reaguje na každý podnět k pro vás zřejmě citlivému tématu útokem na dotyčného (viz téma ŘSD, kterým jste s těmi výlevy začal).
Já reaguji pouze na vaše urážení mé osoby. Nemám, bohužel, takový nadhled jako jiní. :(

To, že mé názory jsou jen tupá agrese jste tu napsal, nebo i to je jen má lež? Prostým listováním je možno doložit, kdo má větší počet invektiv vůči tomu druhému.
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Sosa:

To opravdu nejste schopen přiznat ani to, že jste začal s tou agresí vůči mě vy v tématu o ŘSD ? Že já jsem se vás před tím ani písmenkem nedotknul ? Odpovězte prosím.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Sosa »

Aha, vy si myslíte, že tím, že jsem vám odmítal potvrdit vaše spekulace jsem se dopustil agrese. To pak ano. Tedy tupé agrese.

Docel mě fascinuje, že nejste ani zbla se schopen zamyslet nad tím, že se tu s vámi spousta lidí nebaví a trochu upravit své chování. Ale asi je to neustálé urážení ostatních, obviňování všech okolo z různých útoků na vaší osobu normální vaší reakcí.

Nu což, když vás tady administrátoři strpí....
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od P_V »

Pánové, je úplně jedno kdo začal, ale kdo v tom pokračuje. Nepokračujte v tom.
nuoleM
Příspěvky: 10
Registrován: 11.11.2018 0:29:34

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od nuoleM »

Sice starší článek ale od dubna 2018 se nestalo nic a dlouhou dobu se nic nestane. Úplně stejně se tady bude debatovat o odsunu nebo neodsunu ještě za 5 let. Takže pevné nervy diskutérům.
https://olomouc.idnes.cz/dostavba-dalni ... WeIdjqmocY
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Sosa píše:Aha, vy si myslíte, že tím, že jsem vám odmítal potvrdit vaše spekulace jsem se dopustil agrese. To pak ano. Tedy tupé agrese.
Já jsem neříkal žádné spekulace, které by měl někdo potvrdit nebo vyvrátit. Tedy zase lžete a vykrucujete se. Zase nejste schopen postavit se k tomu jako chlap a přiznat chybu. Já jsem jen položil otázku jak funguje ŘSD, nic víc, a vy jste na to reagoval tupou agresí vůči mě, aniž bych vám osobně udělal cokoliv špatného. Taková je pravda, před kterou kličlkujete jako zajíc, ale ona stejně nakonec zvítězí :)

Je ostuda, že se k tomu nedokážete rovně postavit. Jste to vy kdo rozpoutal celý tenhle flame a pořád v tom nesmyslně pokračujete.
Sosa píše:Docel mě fascinuje, že nejste ani zbla se schopen zamyslet nad tím, že se tu s vámi spousta lidí nebaví a trochu upravit své chování. Ale asi je to neustálé urážení ostatních, obviňování všech okolo z různých útoků na vaší osobu normální vaší reakcí.
Zamýšlím se nad tím a vychází mi z toho, že je spousta lidí neschopných připustit jiný názor, který není konformní s establishmentem. Spousta lidí reaguje agresivně jako vy a pak se diví, že si to nenechám líbit, protože nejsou na odpor zvyklí. Myslí si, tak jako vy, že když jdou se středním proudem, tak jim nějáký ten kopanec do někoho kdo je za černou ovci projde. Že se to smí, kopnout si do někohop, do koho kope i někdo z adminů. Tak jako jste do mě začal kopat vy na té diskuzi o ŘSD. Zejména tihle lidé nesnesou, když jim připomenu, jak se mýlili, když mě nejprve agresivně napadali například v případě D8, nadávali mi do patriků, hlupáků atd. a pak se ukázalo, že jsou za hlupáky sami. To těžce nekoušou, viz třeba JirkaS, MPMP a MichalR. Zatím jsem se nesetkal s nikým, kdo by přiznal chybu na svojí straně.

Je smutné kolik lidí je netolerantních a neschopných diskuze s někým, kdo má odlišný názor. Kolik lidí bere diskuzi jako boj, namísto aby to brali jako příležitost k obohacení a utříbení vlastních názorů - tak se to snažím brát já. Přitom by stačil jen základní respekt a odpuštění si napadání druhého pro odlišný názor. Ale abyste si nemyslel, že nezřím břevno v oku svém, tak přiznávám , že na mojí straně je také spousta chyb. Jsem vznětlivý, snadno se nechám strhnout k agresi a na útok reaguji protiútokem, nenchám si nic líbit, místo abych to přešel. Nikdy však nikoho nenapadám pro odlišný názor, jak se mi snažíte vytrvale přišít. Vždy se jen bráním agresorům jako jste vy. Nikdy nezačínám s agresí já. A nesnáším nespravedlnost a lež, tedy když někdo není schopen přiznat ani to, že s tím flamem začal. Tak jako nyní vy.

Howgh. Domluvil jsem. A teď už doufám jen k tématu. Bylo by osvěžující, kdybyste zkusil také diskutovat bez invektiv a bral diskuzi jako obohacení a ne jako příležitost si na někom vybít frustraci.
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Zpět k tématu. Tady je něco k tomu jak "demokraticky" rozhoduje Přerov o tom, že nejlépe je vést dálnici přes Dluhonice. Dluhonice se chtěly odtrhnout, ale mocní jim to nedovolilili. Takže jsou teď v pozici africké kolonie, která je nedobrovolně pod správou cizí mocnosti, která si klidně "demokraticky" odhlasuje, že co je špinavé nahrne do Dluhonic.
Houdini píše:Není to pouze o dálnici.
Cituji z Wikipedie 26. března 1993 se v Dluhonicích konalo místní referendum o odtržení od Přerova. Z 266 zapsaných oprávněných občanů hlasovalo 227, z toho 152 pro oddělení a 71 proti oddělení, 4 hlasy byly neplatné. Výsledek referenda byl kladný, oddělení však nepovolilo ministerstvo vnitra z důvodu přerušení souvislého území obce Přerov
Přičemž "souvislé území" = Henčlov, který je za řekou.https://mapy.cz/s/3cUV2 Prostě účelové svinstvo. Exkláv u nás existuje asi sto a ničemu to zásadně nevadí. https://cs.wikipedia.org/wiki/Exkl%C3%A1va
Zde je zajímavý příspěvek uživatele Trex na který bohužel nikdo ze zastánců řešení prosazovaného ŘSD neodpověděl. Proč to nejde takto - viz příspěvek ?

Trex píše:Docela mě zaujala zdejší obsáhlá diskuze, resp. konfrontace „hledačů nových tras“ se zastánci současného návrhu D1 u Dluhonic. Na str. 46 tohoto vlákna k D1 0136 jsem našel odkaz na zákres varianty DZ (s vyústěním ještě do původní MÚK Přerov sever):
https://g.denik.cz/60/25/prerov-zmena-t ... ie-980.jpg

Rád bych se zeptal, jaké jsou ty opravdu zásadní (normové, koordinační) připomínky proti této variantě? Mám na mysli dva protisměrné oblouky R 1350m (cca u Bečvy navazující na již projektantem D1 0136 navržený pravostranný R 1350) - naposledy jsem toto řešení viděl i v záběru reportáže TV Přerov z 16.11. 2018 (zde s vyústěním do aktualizované MÚK Přerov sever, na kameře v čase 3:01 až 3:08).
http://tvprerov.cz/2018/prerovske-aktuality-16-11-2018/

U RD určených k demolici a u hřiště toto řešení DZ posouvá trasu jen o cca 50-80m a největší odsun (možná skoro těch často zmiňovaných 150m) se odehrává až v polích za obcí. I tato minimalistická změnová verze je ale, předpokládám, pro místní obyvatele schůdná, když tento návrh opakovaně prostřednictvím DZ u ŘSD a v médiích prezentují.
Kromě argumentů ŘSD o zpoždění a prodražení jsem našel jen vyjádření ing. Kroupy v TV Přerov ze 7.11.2018 „ ..tak jak je teď nápad odklonu o 150m od Dluhonic ta se dostáváme do problémů s MÚK z pohledu bezpečnostních parametrů..“
Nebo opět ředitel ŘSD: „Problém není, že je to 150 metrů od Dluhonic, ale problém je i s výškovým řešením, musela by se rozšířit mostní estakáda." (článek v Tyden.cz, 6.11.2018). To jsou podle mě řešitelné věci - čekal bych nějakou významnější výtku pro potopení tohoto směrového řešení.
V diskuzi k této variantě na str. 46 jsem (kromě zhodnocení významu tohoto mini přesunu s ohledem na bezprostřední blízkost ponechaných RD u estakády) našel jen jednu tech. připomínku – ohledně možné kolize s novou lávkou nebo nadjezdem na koridoru SŽDC. Dle této varianty DZ je posun dálnice v jejím křížení s koridorem SŽDC odhadem 40-50m. Když o těch max 50m posunu estakádu směrem k lávce (viz situačka s polohou nové lávky a nadjezdu nad žel. koridorem níže v odkazu – v prezentaci na str. 21), tak sice ne moc, ale nějaká ta „mezera“ tam ještě zbývá.
https://www.szdc.cz/soubory/konference- ... ra-mco.pdf
Odpovědět

Zpět na „D1“