[D1] 0136 Říkovice – Přerov

Praha – Jihlava – Brno – Vyškov – Hulín – Přerov – Lipník nad Bečvou – Bělotín – Ostrava – Polsko
Odpovědět

Podaří se letos získat SP a zahájit stavbu?

Ano
55
36%
Ne
80
52%
Netroufám si odhadovat
19
12%
 
Celkem hlasů: 154

Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Trupman »

Česká krajina je taková, že zástavbě se liniovou stavbou nikdy zcela nevyhnete. (A tím nechci říct, že je v tomto v Evropě něčím výjimečná. Není, tak je to takřka všude.) Zavede-li se nyní precedens, že raději postavíme dálnici nenormově (tj. neplnící požadovanou funkci bezpečné, rychlé a kapacitní komunikace) než abychom riskovali, že na dohled od stavby bude nějaký dům, tak tím otevíráme prostor pro úplné přepracování všech plánovaných staveb.

Chybou od počátku byla neotevřenost požadavkům obyvatel Dluhonic. Pokud jsou zde obce ovlivněny stavbou, je jim nutné nabídnout bezprostřední výhody a odpustky. Bohužel, to je ještě dědictví předchozích let a snad se z toho samospráva i ŘSD do příště poučí a jakákoliv dálniční stavba ničící veřejné hřiště bude spojena nejen s vyplacením majitele pozemku, ale i s výstavbou náhrady pro ostatní obyvatele, kterým bude narušeno jejich oblíbené životní prostředí.
Není ovšem možné přistupovat na požadavky každého vyděrače. Je potřeba stále myslet na to, že rukojmí jsou v tomto případě tisíce lidí bydlící u současné trasy tranzitu v Přerově a další tisíce řidičů, kteří tady stojí v kolonách.

Vlastníci nemovitostí a pozemků dostanou řádně zaplaceno, obyvatelé přilehlých nemovitostí ovlivněni stavbou dostanou řádná protihluková opatření, občané Dluhonic dostanou náhradu za své hřiště a případně další odpustky ve formě např. opravy veřejných prostor za to, že přítomnost dálničního mostu jim bude narušovat jejich denní panorama chemičky a železničního přejezdu. Tím by to mělo skončit.
Bohužel premiér svým vyjádřením činnost některých vyděračů legitimizuje tím, že tvrdí, že trasa dálnice měla být jiná a nestojí si za dlouholetou prací svých úřadů.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od 1975 »

Trupmane, má to logiku, jenže pak bude ŘSD pod tlakem z druhé strany, že utrácí víc než má, a přesně nějaký Patrik se na tom začne vozit a některý z vedoucích ŘSD pak bude mít/může mít "Svobodův problém".
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od 1975 »

bumbik píše:
1975 píše:A ten poslední dům - tam běží vyvlastnění, ne? ví někdo, v jaké je to vůbec fázi? Díky.
žádné vyvlastnění neběží, místo zahájení vyvlastnění se ŘSD rozhodlo, že se pokusí vypracovat nový posudek (v pořadí 4. posudek) a že se pokusí znovu o dohodu (tuto majitelku se pokusí oslovit v pořadí již počtvrté) a dosáhnout dohody ... ŘSD v červenci ukončilo vyvlastnění i spolupodílů na parcelách v k.ú. Přerov, se stejným vysvětlením, že se pokusí o dohodu s majiteli, jelikož změna ÚR je běh na dlouhou trať a tak mají čas na vyjednávání ...
Bumbiku, a je veřejné, na kolik vyšly ty odhady, resp. kolik chce ta majitelka? Jak velký je rozdíl?
bumbik
Příspěvky: 7956
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

1975 píše:
bumbik píše:
1975 píše:A ten poslední dům - tam běží vyvlastnění, ne? ví někdo, v jaké je to vůbec fázi? Díky.
žádné vyvlastnění neběží, místo zahájení vyvlastnění se ŘSD rozhodlo, že se pokusí vypracovat nový posudek (v pořadí 4. posudek) a že se pokusí znovu o dohodu (tuto majitelku se pokusí oslovit v pořadí již počtvrté) a dosáhnout dohody ... ŘSD v červenci ukončilo vyvlastnění i spolupodílů na parcelách v k.ú. Přerov, se stejným vysvětlením, že se pokusí o dohodu s majiteli, jelikož změna ÚR je běh na dlouhou trať a tak mají čas na vyjednávání ...
Bumbiku, a je veřejné, na kolik vyšly ty odhady, resp. kolik chce ta majitelka? Jak velký je rozdíl?
zveřejněno to nebylo ... takže kdo ví ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7956
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

v parcely 7164/3 se začal přepisovat spolupodíl 1/54, aspoň něco ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7956
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

ještě malý posun - ŘSD vkládá věcné břemeno do KN na pozemcích Prechezy v trase 0136 - zřejmě VB chůze a jízdy ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od P_V »

Ani nevíme s určitostí, zda by to uhnutí bylo nenormové.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2963
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Majkii »

bumbik píše:ještě malý posun - ŘSD vkládá věcné břemeno do KN na pozemcích Prechezy v trase 0136 - zřejmě VB chůze a jízdy ...
To bude asi na základě těchhle smluv (dovnitř jsem nekoukal):
https://www.hlidacstatu.cz/Detail/7275623
https://www.hlidacstatu.cz/Detail/7275607
https://www.hlidacstatu.cz/Detail/7275551
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

JirkaS píše:
Lynx píše:Na začátku ovšem vždy stojí ŘSD se svým vyděračským požadavkem.
Váš styl myšlení je pořád stejně hloupý. ŘSD to nejspíš dělá schválně...
Odpusťe si urážky a chovejte se slušně. Já vás taky neurážím, třebaže se dá o vašich názorech s úspěchem pochybovat.

Samozřejmě, že to ŘSD dělá schválně. Postaví obce před hotovou věc a zároveň přijde s vyděračským argumentem "když odmítnete naše řešení, tak tím oddálíte výstavbu". To je univerzální vyděračská metoda ze strany ŘSD, která se opakuje na všech stavbách, po celou dobu jejich fungování. Snad teprve v posledních letech se u nových staveb začíná blýskat na lepší časy, ale u těch starých jako je tato, postupuje ŘSD oid začátku do konce tímto stylem.
nuoleM
Příspěvky: 10
Registrován: 11.11.2018 0:29:34

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od nuoleM »

bumbik píše:kompenzace pro Dluhonice, které již byly schváleny:

1) Město Přerov postaví novou cyklostezku
2) ŘSD zaplatí nové sportoviště TJ Sokol Dluhonice za 40 milionů Kč

Dluhonice mají ještě sepsat případné další požadavky, které se mohou týkat např. opravy chodníků ...
Podle toho co jsem slyšel na schůzce s Babišem v Dluhonicích

1) Cyklostezku chtěli lidé z Dluhonic do Přerova kolem Prechezy přes Dluhoňské mosty, které jsou nyní v rekonstrukci. Byla by to nejkratší cesta na úřady do města na nádraží. Přerov cyklostezku postaví do Předmostí. Opět Dluhonicím nebylo vyhověno.
2) ŘSD sebere staré hřiště TJ Sokol Dluhonice a postaví nové, které však bude po dostavbě v majetku Města Přerova. To se TJ Sokol Dluhonice nelíbí.

Chodníky, cesty, veřejné osvětlení, kanalizaci vše co je v obci v havarijním stavu má město spravovat automaticky ne za to že občané podlehnou tlaku a nebudou remcat že jim chtějí přes vesnici vést dálnici. Myslím že každý brání jen svůj klid. Já bych řval zrovna tak jak oni.

Prezentují to tak že pro Dluhonice dělají nemožné, ale pravda je trošku jiná.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od JirkaS »

Lynx píše:Odpusťe si urážky a chovejte se slušně. Já vás taky neurážím, třebaže se dá o vašich názorech s úspěchem pochybovat.
To není urážka, ale popis vašeho chování. Z vaší nevole k ŘSD se již dávno stala víra.
Mipe
Příspěvky: 271
Registrován: 21.1.2015 19:53:34

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Mipe »

Lynx
To mi cosi říká .
Nemel kdysi tady zakaz někdo podobného jmena ?
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

JirkaS:

Je to osobní urážka. Já prezentuji svůj názor, který je navíc podložený fakty, vy namísto abyste jakkoliv polemizoval a s jeho pravdivostí, tak jen urážíte.

Argument ŘSD o tom, že se nemůže nic měnit, jinak se stavba protáhne o x let je základní silová metoda ŘSD, jak jakoukoliv stavbu protlačit bez diskuze a beze změn svého prvotního řešení. To se projevuje na mnoha stavbách, vlastně na všech kde je jakýkoliv spor. Namísto aby dali možnost korekce, tak to protlačují silou, v tomto případě už cca 25 let. V každém okamžiku vyhrožují, že kdyby ustoupili tak bude zdržení stavby a přitom naopak zdržují stavbu sami svojí extrémní neochotou udělat jakýkoliv kompromis. - Tomuhle oponujte, jestli na to máte. To že někomu nadáváte není argument, to je jen vaše vizitka

Mipe:

Ano, několikrát mě zde zablokovali, protože poukazuji že "král je nahý" a lidé jako JirkaS (někteří z nich jsou i adminy) tohle neunesou. Dodnes mi napřiklad blokují příspěvky do tématu o D8, protože jsem poukazoval na to jak se fatálně mýlili ohledně úseku přes České Středohoří. Oni pak na to reagují osobními útoky - jak JirkaS názorně předvedl, ale potrestají za to mě, i když se osobních útoků narozdíl od nich nedopouštím :-) Ale jsem vinen, protože jsem je chytil na hruškách a oni si neumí přiznat chybu.
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

nuoleM píše:Prezentují to tak že pro Dluhonice dělají nemožné, ale pravda je trošku jiná.
Díky za zprávy z terénu. Já znám Dluhonice jen ze streetview, ale i z toho co je takto vidět, je zřejmé, že je tam veřejná infrastruktura dost bídná. Něco málo tam podle fotek udělali v posledních letech, ale jinak se tam čas zastavil kolem roku 1970. Rozhodně to nevypadá ze strany Přerova na funkci řádného hospodáře. A to že prezentují slibované investice do 50 let neudržovaných chodníků jako milodar, to je opravdu chucpe.
luke777
Příspěvky: 39
Registrován: 25.10.2012 0:08:13

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od luke777 »

Ta slavna cyklostezka jak tady nekdo psal ma nekolik problemu.Je planovana predmosti dluhonice coz je nejednodusi varianta z toho duvodu ze cycklostezka kolem chemicky by vedli pres jeji pozemky plus musi se pocitat ze se prejezd zrusi a bude se stavet nadjezd takze nema smysl stavet tuhle variantu.
V odkaze ve spodni casti je pdf soubor námitky občanského sdružení Krajina Dluhonice.
Opravdu zazivne cteni a clovek si udela obrazek co za mistni spolek lidi tam maji.
https://zdopravy.cz/nejvetsi-zakazka-sz ... ove-17499/
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Jejich připomínky jsem si z větší části prostudoval a udělal jsem si o nich obrázek, že mají dobrý přehled o místní situaci a zároveň i dobrou znalost navrženého projektu, kterému oponují. Připomínky mi jako nezúčastněnému připadaly logické a řada odůvodnění projektanta je podle nich v rozporu s normami a dalším právními dokumenty. A hlavně s logickými požadavky obyvatel - například aby na místní komunikaci mohli i pěší a nebo aby cyklista nemusel na lávce sesedat z kola.

Co se vám tedy na těch připomínkách nezdá ? Prosím konkrétně. Je samozřejmě možné, že jsem něco špatně pochopil a nebo že v něčem nemají pravdu a špatně citují normy a zákony, takže se rád poučím, co je na těch připomínkách špatného.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od theodor less »

Zachování normových dálničních parametrů má přednost před lidmi co tam žijí. Jakoby byl větší problém lokálně NEDODRŽET PARAMETRY DÁLNICE než projít územím zastavěné části obce.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od theodor less »

Předchozí věty napsal Lynx.

A já to otočím:Ignorování normových dálničních parametrů má přednost před řidiči, kteří zde jezdí. Jakoby byl větší problém dodržet parametry dálnice než počítat smrťáky na komunikaci, která parametry nesplňuje.
Tento web se jmenuje České dálnice, a proč zrovna zde propagovat kastraci dálnic?
Což napsat na web řeholních sester, že častý sex je velmi důležitý?
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Sosa »

Ale to by nebylo špatné, neboť by se mohlo Dluhonickým říci, že ať si ho zkrotí, nebo nic nebude.
Vždy bude lepší, pokud s tím budou občané souhlasit a jediný proti bude Patrik. To se mu bude špatně jeho postup obhajovat.
martys
Příspěvky: 349
Registrován: 25.5.2011 19:49:48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od martys »

Lynx píše:Jejich připomínky jsem si z větší části prostudoval a udělal jsem si o nich obrázek, že mají dobrý přehled o místní situaci a zároveň i dobrou znalost navrženého projektu, kterému oponují. Připomínky mi jako nezúčastněnému připadaly logické a řada odůvodnění projektanta je podle nich v rozporu s normami a dalším právními dokumenty. A hlavně s logickými požadavky obyvatel - například aby na místní komunikaci mohli i pěší a nebo aby cyklista nemusel na lávce sesedat z kola.

Co se vám tedy na těch připomínkách nezdá ? Prosím konkrétně. Je samozřejmě možné, že jsem něco špatně pochopil a nebo že v něčem nemají pravdu a špatně citují normy a zákony, takže se rád poučím, co je na těch připomínkách špatného.

na první pohled to vypadá logicky, ale:

Jedná se o zrušení přejezdu ke dvou domům u bečvy za trafostanicí a náhradu mostem, přibližně v místech kde bude stát dálniční estakáda. Dnes přes tento přejezd je umění projet, kvůli častému průjezdu vlaků. Chodci a cyklisté to asi neřeší ale s autem si to asi riskne málokdo. Tento bude zrušen a provoz převeden po souběžné komunikaci s kolejemi na ten druhý nově budovaný nadjezd. A ten druhý most? vede k výhybně kde jsou dva domy u kolejí a pár zahrádek. To tam opravdu chtějí postavit most 30 m široký a ještě cyklostezku???

Proč napadají investora že neřeší urbanitu a architekturu? To jako vážně -že by dostali repliku karlova mostu i se sochami kvůli pár lidem za den? A že je tam problém se vyhnout? Já bydlím v ulici kde každý den musí desítky lidí řešit problémy s úzkou ulicí při parkování...stěžuji si?

mají kecy ohledně povodní. kvůli tomu chtějí zvednout niveletu kolejí o 300mm. Kolejiště je z nasypaného kamení, voda jím stejně proteče,a jejich starost že při povodni nepojedou vlaky je směšná. Chtěli by tam tunel místo mostu- pořád se bavíme o pár autech za den.

tak a teď od kolejí k dálnicím: předpokládám že zvednutím nivelety nastane problém s hlukem. SŽDC naopak chce koleje zapustit pod zem. V první případě (i v druhém předpokládám) se budou muset stavět PHS. Takže dálnici nechtějí ale koleje směrem nahoru jim nevadí?? změna nivelety kolejí nahoru by znamenala ještě vyšší estakádu u dluhonic, nebo se pletu?

Z mého pohledu se tedy jedná o účelové napadnutí této stavby a jehož cílem je hodit vidle i do dálnice kolem dluhonic.
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

theodor less píše:Předchozí věty napsal Lynx.

A já to otočím:Ignorování normových dálničních parametrů má přednost před řidiči, kteří zde jezdí. Jakoby byl větší problém dodržet parametry dálnice než počítat smrťáky na komunikaci, která parametry nesplňuje.
Tento web se jmenuje České dálnice, a proč zrovna zde propagovat kastraci dálnic?
Což napsat na web řeholních sester, že častý sex je velmi důležitý?
1) Není vůbec jisté, jestli by se nešlo Dluhonicím vyhnout i za dodržení parametrů
2) Pokud by parametry nebyly dodrženy, tak by to nebylo nic dramatického.
3) I dálnice a cokoliv se dá stavět tak, aby to bylo přijatelné pro většinu veřejnosti, nejen pro lidi co dálnicím fandí. Pokud posuzujete něco jednostranně jen ze svého úzkého zájmu, tak to obvykle zbytek společnosti nepřijímá.


martys píše: na první pohled to vypadá logicky, ale:

Jedná se o zrušení přejezdu ke dvou domům u bečvy za trafostanicí a náhradu mostem, přibližně v místech kde bude stát dálniční estakáda. Dnes přes tento přejezd je umění projet, kvůli častému průjezdu vlaků. Chodci a cyklisté to asi neřeší ale s autem si to asi riskne málokdo. Tento bude zrušen a provoz převeden po souběžné komunikaci s kolejemi na ten druhý nově budovaný nadjezd. A ten druhý most? vede k výhybně kde jsou dva domy u kolejí a pár zahrádek. To tam opravdu chtějí postavit most 30 m široký a ještě cyklostezku???
Já to četl zběžně, ale pokud vím, tak projektant tam chce postavit silnici v těch nejminimálnějších parametrech a zakázat na ní vstup chodcům. Což je u novostavby jednak nepřípustné a za druhé i nelogické. Navíc se dá předpokládat, že tam chodci budou chodit, tak jako tak, když tam mají nejkratší cestu směrem do Přerova k nádraží.
Aram96
Příspěvky: 7894
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Aram96 »

Už docela žasnu nad některými lidmi zde na fóru. Jsem tu sice nováček, ale hromada lidí zde asi nemá tušení o něčem jako "selský rozum". Kecy typu posunout to nejde, nedodržely by se parametry (o kolik? o nějaké minimum?) jsou buď holá arogance nebo hloupost. Laskavě si uvědomte, kam se ŘSD tou hloupou strategií dostalo ... kdyby to opravdu posunuli před 20 lety, tak se jezdilo před 15 lety. Takhle se ještě za 5 let jezdit nebude. :?
A ohledně norem, promiňte, ale takovéhle kecy jsem tady na fóru ještě nezaznamenal ... ano, nechal jsem si vysvětlit proč nemůže D6+D7 vést v jedné dálnici alespoň částečně. Proč se nemohla D4+D3 vyprojektovat tak aby také od jisté doby vedla v souběhu a ušetřily by se miliardy a miliardy za tunely a mosty na D3. Ale tohle je opravdu moc už i na mě :(
Už dříve jsem tady psal, že být ŘSD, tak bych to u těch Dluhonic teď už prorval a chytl se za nos aby se to jinde už nestalo. Za tím si stojím i teď. I když strategie ustoupit Dluhonicím o 100 m výměnou za zrušení blokování DZ jinde by také možná byla varianta, ovšem s věděním co je Patrik zač, bych to asi vyloučil. Co mě ale vadí a mrzí, jsou názory vás tady na fóru, že se jich část z vás zastává, že je to vyprojektováno vlastně správně.
Atos
Příspěvky: 450
Registrován: 30.8.2016 21:05:42
Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Atos »

Nechci se účastnit "politických" bojů o stometrový posun, ale můj "selský rozum" mi napovídá, že bych ten dům určený k demolici radši prodal, než usilovat o posunutí dálnice a bydlet 100m od ní a s chemičkou v zádech.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Sosa »

Posun u Dluhonic o 100 metrů znamená zahájit vše znovu? Dochází Vám to vůbec? Na tuto trasu nemáte vůbec nic. A ty úvahy, že by vyhověním jedněm najednou vše zázračně šlo jsou velmi nerealistické.
Nějak tady spoustě chytráků nedochází, že většina tras se hledá už min 50 let a opravdu to není tak, že by se nakreslila tlustou fixou čára a té se ŘSD urputně drželo.
Proč nemůže jít D6 a D7 najednou? Tak se na úsek u Prahy podívejte, už dnes je přetížený. Pokud by šli společně, dnes by nestačil ani 4-pruh.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Sosa »

Atos píše:Nechci se účastnit "politických" bojů o stometrový posun, ale můj "selský rozum" mi napovídá, že bych ten dům určený k demolici radši prodal, než usilovat o posunutí dálnice a bydlet 100m od ní a s chemičkou v zádech.
Já také. Ale on je selský rozum a "selský rozum."
Odpovědět

Zpět na „D1“