[D1] 0136 Říkovice – Přerov

Praha – Jihlava – Brno – Vyškov – Hulín – Přerov – Lipník nad Bečvou – Bělotín – Ostrava – Polsko
Odpovědět

Podaří se letos získat SP a zahájit stavbu?

Ano
55
36%
Ne
80
52%
Netroufám si odhadovat
19
12%
 
Celkem hlasů: 154

paja
Příspěvky: 872
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od paja »

zesp píše:Tak zadání mají jasné - za jakoukoliv cenu zabránit výstavbě dálnice.. Tak se holt musí činit... To o ekologii přece vůbec není, to je jen nástroj k dosažení cíle... Hrají už o to , že buď to vyjde, nebo nevyjde. Bohužel...
já bych měl řešení pro jednou a navždy ... zaplatili by dálnici ze svého - tady totiž nejde o nic jiného, než evidentní a nelogické prodlužování výstavby

nechápu, že zákon nikdo neupraví, aby se odvolání dalo dát např. jen 2x a dost, tady to už je snad jako pohádka na dobrou noc
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

paja píše:
zesp píše:Tak zadání mají jasné - za jakoukoliv cenu zabránit výstavbě dálnice.. Tak se holt musí činit... To o ekologii přece vůbec není, to je jen nástroj k dosažení cíle... Hrají už o to , že buď to vyjde, nebo nevyjde. Bohužel...
já bych měl řešení pro jednou a navždy ... zaplatili by dálnici ze svého - tady totiž nejde o nic jiného, než evidentní a nelogické prodlužování výstavby

nechápu, že zákon nikdo neupraví, aby se odvolání dalo dát např. jen 2x a dost, tady to už je snad jako pohádka na dobrou noc

Investici platí investor tzn. nikdo z odpůrců není investor, tudíž nemůže platit investici ... od toho tu máme ŘSD potažmo SFDI a OPDII/III ...

co se týče toho zákona, to jsem si říkal posledních několik let a ejhle svítá naděje ... tato odvolání a obstrukce řeší rekodifikace stav. práva, která stanoví, že bude možné podat pouze 1 odvolání a jeho vyřízení zabere 30 dnů, navíc jako bonus bude možná pouze 1 spr. žaloba a veškeré připomínky bude možné podávat pouze v průběhu řízení a zrušení rozhodnutí nadřízeným spr. orgánem už nebude znamenat opakování stav. řízení a projednání a vydání nového rozhodnutí, ale jen vydání opraveného rozhodnutí ve lhůtě 30 dnů od zrušení původního rozhodnutí, čili to vyřizování odvolání bude podstatně rychlejší než nyní ... odvolání budou možná jen proti konkrétním věcem a jejich vyřízení 30 dnů lhůta ... navíc závazná stanoviska budou už jen některá, část stanovisek bude pouze doporučujících, tzn. spr. orgán se jim nebude muset řídit (stanoviska orgánů, kteří nebudou integrováni do st. stavební správy) atd. ... zkrátka nový stavební zákon u dálnic velmi velmi pomůže, bude to kladivo na Patrikův dálniční kabaret, škoda jen, že tato snaha nepřišla řadu let zpět, zrovna D1 0136 už mohla stát ... tady platí lépe pozdě než-li později, a velmi netrpělivě očekávám, jestli se stihne nový stav. zákon schválit do voleb, pokud ne, je to něco jako stavební apokalypsa ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Aram96
Příspěvky: 7902
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Aram96 »

Obávám se, že tahle vláda teď už nezvládne skoro vůbec nic, bude velkým vítězstvím, pokud vůbec dokáže dovládnout do voleb (pokud se jim podaří pořádně ututlat Faltýnkův deníček :) ).
Jinak s názorem souhlasím až na tu poslední větu. Myslím si, že stavební apokalypsa nenastane bez nového stavebního zákona. Ani obrazně řečeno. Zůstane stejná situace jako je nyní. U dálnic by se to mělo obecně lepšit už samo o sobě díky 416, nicméně ty nejsou úplně proti Patrikovi, ty umožňují akorát tak eliminovat jedno řízení ze 3, což je určitě ku prospěchu věci, nicméně u velké části dálničních staveb se už bohužel nevyužijí veškeré přínosy.
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

Aram96: stavební apokalypsa, na tom trvám, už proto, že bez nového stav. zákona je neprůchozí jak D1 0136 (v případě, že se letos nestihne získat SP) D49, D52 a středočeská D3, o D55 přes bzeneckou doubravu si snad nedělá iluze nikdo a obchvat Břeclavi zrovna tak, D0 nevím ...tam prostě 416 pomůže jen částečně, bez rekodifikace na tyto stavby můžeme na dlouho zapomenout, proto ta apokalypsa, tak jsem to myslel ... nebo-li moravský dálniční distanc (v čechách jen D3 a možná D0)

jinak pro 0136 bylo vydáno rozhodnutí o ustanovení opatrovníka pro stav. řízení zesnulým osobám, viz.
https://mdcr.cz/Ministerstvo/Uredni-des ... veni-opatr
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Aram96
Příspěvky: 7902
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Aram96 »

Aha, já to myslel jako obecně na stavbu čehokoli u nás. Co se týče tebou uvedených dálnic, tak souhlas, tam to asi bez nového stavebního zákona nepůjde. Nicméně je pořád šance, že nějaký bude v průběhu příští vlády, když se to teď nestihne. Nicméně je 100% jisté, že ten nepovede k tak razantnímu zlepšení jako nynější podoba (a to s něčím také nesouhlasím, ale jako celek je to prostě dobré).

OT: obchvat Břeclavi věřím, že se podaří i v rámci současné legislativy. Po letech je podle mě nakročeno dobře. Jako jediná stavba z tvého výčtu.
vondr
Příspěvky: 2917
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od vondr »

posun č.8- nově 12.8.2021
Davesson
Příspěvky: 528
Registrován: 10.12.2019 1:18:59
Bydliště: puvodne D1 0136, nyni III/18030

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Davesson »

https://zdopravy.cz/rsd-zaplati-dalsi-p ... eme-80080/

Další zbytečně vyhozené peníze za reklamu a menší info o stavebním řízení.
johnnyBgood
Příspěvky: 40
Registrován: 31.7.2020 11:39:44

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od johnnyBgood »

Ach jo, takhle se tedy rozhazují prostředky... Je to takový militantní výkřik do tmy. Divil bych se, kdyby se jim někdo na petici chytil.
Hodně mi vadí ono našroubované černo-bílé rozdělení a drnkání na emoce, spíš než aby si aspoň trochu zametli před vlastním prahem, ŘSD se místo toho uchyluje k takovému alibismu :-/ Ostatně je to trochu zmíněno i v tom článku...
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Taky nechápu, proč na tohle ŘSD dává peníze. Problém přece není, že by byla proti dálnici veřejnost a bylo potřeba jí přesvědčovat reklamou, problém je, že se nedaří dostatečně rychle věci úředně vyřídit. Místní dotčené stavbou bylo potřeba přesvědčit kompenzacemi - a to se zřejmě podařilo. No a ta zbylá část veřejnosti co je stále proti, tak to už jsou prakticky jen lidi typu Patrika a spol a ty rozhodně nic takového nepřesvědčí, spíš je to naopak vyburcuje ještě k větší aktivitě. Takže naprosto kontraproduktivní vyhazování peněz.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Honey72 »

Já ten šot ale nevidím jako reklamu a ani jako materiál, který má přesvědčit odpůrce. Vidím to spíše jako informační šot, který má lidem co se nepohybují v problematice výstavby dálnic jako jsme my, ukázat jak to bohužel chodí. A jelikož si v šotu píchli do Patrika a spol, je jasné, že se kejhá.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
liborp
Příspěvky: 39
Registrován: 4.1.2021 17:03:26

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od liborp »

Já bych ten šot neviděl až tak špatně. Ta cena se mi zdá sice vysoká, ale netuším kolik se za podobná dílka obvykle platí. (Kolik se obvykle platí?)
Spíše je otázkou, zda se Patrik a jemu podobní nevytasí s obdobnými dílky.
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Honey72 píše:Já ten šot ale nevidím jako reklamu a ani jako materiál, který má přesvědčit odpůrce. Vidím to spíše jako informační šot, který má lidem co se nepohybují v problematice výstavby dálnic jako jsme my, ukázat jak to bohužel chodí. A jelikož si v šotu píchli do Patrika a spol, je jasné, že se kejhá.
Já bych si dovolil taky zakejhat, jako potrefený daňový poplatník. Nelíbí se mi, aby se peníze z mých daní utrácely nesmyslně. Od informování veřejnosti má ŘSD placeného tiskového mluvčího a novináři obvykle jeho názory ochotně přetiskují. Dále má ŘSD celkem slušně vedený web s letáky staveb. Takže není sebemenší důvod do toho dávat další peníze bokem, aby si někdo dělal alibi proč to nejde, za státní peníze.
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

Změna ÚR na D1 0136 by dnešním dnem měla opět nabýt právní moci, tudíž ŘSD může odeslat nabídky na odkup chybějících nemovitostí jejich dosavadním vlastníkům, tak, aby po 90ti dnech mohlo požádat o vyvlastnění s vydáním mezitimního rozhodnutí ve všech případech, kde nedojde k dohodě nad výkupní cenou ... zároveň pokračuje stav. řízení, nyní musíme vyčkat na stav. úřad (MD ČR) kdy vydá veřejnou vyhlášku: "Seznámení s poklady před vydáním rozhodnutí" ....
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Aram96
Příspěvky: 7902
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Aram96 »

A na mezitimní rozhodnutí nemusí stavební úřad (MD) čekat ? Použije se vlastně ta nová 416, že se vydá SP i bez práv ke všem pozemkům, tak je ?
Davesson
Příspěvky: 528
Registrován: 10.12.2019 1:18:59
Bydliště: puvodne D1 0136, nyni III/18030

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Davesson »

Já bych řekl, že dneškem skončila tak maximálně lhůta pro doručení nového rozhodnutí o odvolání. Teď by mělo běžet 30 dní na podání správní žaloby. Až poté se stává ÚR pravomocné, ne? Což se samozřejmě nestane.

SŘ to naštěstí nebrání. Ale neviděl jsem zatím na desce MD ani oznámení o zahájení řízení? Asi to je to, na co si Patrik stěžuje.
vondr
Příspěvky: 2917
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od vondr »

posun č. 9 - nově 26.8.2021. Aby se vůbec letos stihly otevřít obálky
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

upřesním: SP nabylo právní moci. nyní běží lhůta 1 měsíc pro podání správní žaloby, kde může správní soud znovu zrušit rozhodnutí a tím i právní moc ... po celou dobu však běží stavební řízení. co se týče mezitímního rozhodnutí nová 416 od ledna retroaktivně použít nelze ... tzn. použije se mezitímní rozhodnutí po staru tzn. tam kde nedojde k dohodě se požádá kraj o vydání a dnem oznámení o zahájení vyvlastňovacího řízení už se bere nemovitost za vyřízenou z pohledu stavebního řízení a může tak doběhnout stav. povolení ale práce tam začnou až po nabytí právní moci MR.
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
kot
Příspěvky: 10515
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od kot »

Takže na počet dnů se nám lhůta od posledního posunu prodloužila... :mrgreen:
Aram96
Příspěvky: 7902
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Aram96 »

Bumbiku díky za objasnění. :ok: A jen upřesním, v tvojí první větě mělo být určitě UR namísto SP. :P
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

Aram96: máš pravdu, mělo tam být ÚR

včerejší reportáž:
https://youtu.be/EvAGX-0bFXk?t=319

RM potvrdil má slova, že do listopadu musí být vydáno SP, ale NEMUSÍ být pravomocné, protože zákon o právní moci nehovoří, v zákoně je jasně napsáno, že musí být vydáno navazující správní rozhodnutí o povolení stavby, ale o jeho právní moci se tam nepíše, tudíž pokud bude podán rozklad (což doufám nebude) tak se může klidně přes zimu vyřizovat a pokud dojde k zamítnutí rozkladu a posléze i případných žalob, tak lze příští rok stavbu D1 zahájit (stejný výklad, jak říká RM má i MŽP), je to tedy 50 na 50, snad správní orgány neudělají ve stav. řízení žádnou chybu a rozhodnutí sepíšou na jedničku s hvězdičkou ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Davesson
Příspěvky: 528
Registrován: 10.12.2019 1:18:59
Bydliště: puvodne D1 0136, nyni III/18030

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Davesson »

Napadla mě taková zajímavá varianta co se týče těch rozkladů SP a soudních žalob. Pokud MD vydá SP a následný rozklad se zamítne. Když pak soud vyhoví žalobě a zruší rozhodnutí o rozkladu, lze pak vydat nové rozhodnutí o rozkladu tak, aby změnil některé body SP (obdobně jako u ÚR) a s tím znovu rozklad odpůrců zamítl? Nebo rozklad nemá tu moc měnit podmínky SP a výsledkem je čistě jen zamítnuto/vyhověno?

Pokud by rozhodnutí o rozkladu mohlo měnit/doplnit SP o některé body tak by teoreticky ke zrušení SP dojít nemuselo.

Snad jsem to popsal srozumitelně.
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

Davesson: změna podmínek SP po rozkladu je celkem běžná věc, stalo se to např. i u obchvatu FM na D48 SP část 2 - tzn. ano, máte pravdu, pokud soud zruší rozhodnutí o rozkladu, tak EIA (podle mě) zůstává v platnosti, neboť SP je vydané (byť nepravomocné) a správní orgán znovu rozhodne o rozkladu, pokud změní podmínky SP (což může a na základě rozsudku soudu dokonce musí) tak posléze nabývá SP znovu právní moci a pokud je znovu napadeno rozkladem a žalobou, pokud pak dojde k zamítnutí, tak SP zůstane pravomocné a lze zahájit stavbu, což nás ale posouvá někdy do půlky příštího roku ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
kot
Příspěvky: 10515
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od kot »

Bumbiku i půlka příštího roku by byla VÍTĚZSTVÍM rozumu nad terorismem v podání šmejdů a stoky a dalším brzdičů všeho druhu !
Aram96
Příspěvky: 7902
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Aram96 »

Přesně tak, i zahájení příští rok by bylo super.
No .. smysl to celé dává, snad se bude úřad činit a stihne vydat kvalitní SP do letošního listopadu. Raději je vydat chvíli před deadlinem, ale mít vše pořádně vypořádané. S těmi vašimi úvahami souhlasím, nicméně je tam pořád ještě jeden strašák a to ten, že soud při případné žalobě (i když při žalobě na rozhodnutí o rozkladu) může celé SP shodit. To zde už také bylo. Proto jak správně píšete, musí být původní vydané SP co nejkvalitnější, aby případně i nějaké malé vyhovění něčemu v rozkladu neshodilo celé SP.
S tímhle výkladem podle mě trochu vstává z mrtvých šance na zahájení i 4901. :)
Jirka95
Příspěvky: 290
Registrován: 27.8.2014 12:39:31

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Jirka95 »

Abych to trochu odlehčil, všimli jste si, že jsou celou dobu v letáku Říkovice napsány s krátkým i? :D

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „D1“