[D1] 0136 Říkovice – Přerov

Praha – Jihlava – Brno – Vyškov – Hulín – Přerov – Lipník nad Bečvou – Bělotín – Ostrava – Polsko
Odpovědět

Podaří se letos získat SP a zahájit stavbu?

Ano
55
36%
Ne
80
52%
Netroufám si odhadovat
19
12%
 
Celkem hlasů: 154

pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: 0136 a 0137 Říkovice - Přerov - Lipník

Příspěvek od pavel.hrdina »

Lenny píše:Už v tom zase vidítě někteří bůhvíco :D
Jde o to, že některé vyjímky vydáváji kraje a některé správy CHKO.
Pokud narazis na muj dotaz, tak pak mi vysvetli co ma spolecneho CHKO Litovelske Pomoravi s useky D1 0136 a 0137. Maji-li neco spolecneho, pak absolutne nechapu co (mozna mi chybi nejaka podstatna informace).
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 0136 a 0137 Říkovice - Přerov - Lipník

Příspěvek od Lenny »

pavel.hrdina píše:
Lenny píše:Už v tom zase vidítě někteří bůhvíco :D
Jde o to, že některé vyjímky vydáváji kraje a některé správy CHKO.
Pokud narazis na muj dotaz, tak pak mi vysvetli co ma spolecneho CHKO Litovelske Pomoravi s useky D1 0136 a 0137. Maji-li neco spolecneho, pak absolutne nechapu co (mozna mi chybi nejaka podstatna informace).
Tak trochu. :) Mají společného to, že určité vyjímky ze zásahu do ohrožených biotopů vydává jako příslušná Správa CHKO právě Správa CHKO Litovelské Pomoraví. Republika je nějakým způsobem rozdělena a každému tomu území je přiřazena jedna správa CHKO, která tyto vyjímky a další věci vydává a řeší. Jak je tomu přesně jsem nikdy nepátral.
http://www.litovelskepomoravi.ochranaprirody.cz/index.php?cmd=page&id=1057 píše:Správa CHKO Litovelské Pomoraví je orgánem ochrany přírody a krajiny a vede v rámci výkonu speciální státní správy nejrůznější správní řízení, vydává odborná stanoviska pro vytváření územních plánů obcí a měst, vyhlášky o zřízení přírodních rezervací a přírodních památek, zpracovává plány péče o tato území, působí jako dotčený orgán státní správy při rozhodování podle jiných předpisů (zejména stavebních), provádí kontrolní a inspekční činnost včetně projednávání a ukládání pokut za přestupky a protiprávní jednání.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: 0136 a 0137 Říkovice - Přerov - Lipník

Příspěvek od pavel.hrdina »

Lenny píše:Mají společného to, že určité vyjímky ze zásahu do ohrožených biotopů vydává jako příslušná Správa CHKO právě Správa CHKO Litovelské Pomoraví. Republika je nějakým způsobem rozdělena a každému tomu území je přiřazena jedna správa CHKO, která tyto vyjímky a další věci vydává a řeší. Jak je tomu přesně jsem nikdy nepátral.
Ovsem tak toto je hustota. To bych si naprosto nepredstavil - ani ve snu. Schvalne by me zajimala nejaka statistika kolik procent lidi toto tusi...

No nicmene, pro oblast Prerova je ve vecech ohrozenych biotopu mistne prislusne CHKO Litovelske Pomoravi. Dobry, beru jako fakt - a to novy fakt. A diky za vysvetleni.
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: 0136 a 0137 Říkovice - Přerov - Lipník

Příspěvek od andy »

Během ústního projednání SP pro stavbu Dálnice D1, stavba 0137 Přerov - Lipník byly zjištěny formální i věcné skutečnosti, které brání vydání stavebního povolení pro předmětnou stavbu podle stavebního zákona, a to v úseku km 85, 4 - 96, 8 hlavní trasy. Byl dohodnut postup řešení při odstraňování nedostatků žádosti a stanovena lhůta, ve které bude možno žádost doplnit. Že by se úřady konečně odhodlaly řešit problémy předem, a ne až ve chvíli, kdy jim to nařídí soud? :shock:

Stavební řízení pro provizorní napojení R55 v Přerově-Předmostí dokonce ŘSD samo stáhlo - nejspíš zjistili, že tam taky jsou nějaké problémy.

Pokud je to opravdu tak, zaslouží si ŘSD i ministerstvo dopravy pochvalu :!:

Veřejná vyhláška - Usnesení o přerušení stavebního řízení pro stavbu "Dálnice D 1, stavba 0137 Přerov - Lipník" (úsek v km 85,4 - 96,8)
Veřejná vyhláška - Usnesení o zastavení stavebního řízení pro stavbu "Dálnice D 1, stavba 0137 Přerov - Lipník" (v rozsahu SO 172)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 0136 a 0137 Říkovice - Přerov - Lipník

Příspěvek od Lenny »

Běžně se přerušují řízení, na tom není nic neobvyklého a dělat z toho nějakou senzační zprávu už vůbec ne. Prostě při ústním projednání se přišlo na to, že chybí nějaké povolení, nějaký papír, bez kterého nelze SP vydat. A s ohledem na nedostatek finančních prostředků v rozpočtu SFDI se to hodí. Toť celé.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: 0136 a 0137 Říkovice - Přerov - Lipník

Příspěvek od andy »

Jasně, ale dosavadní praxe byla, že i když se třeba přišlo na to, že chybí nějaké povolení, nějaký papír, bez kterého nelze SP vydat, tak se na to kašlalo, SP se klidně vydalo a ve chvíli, kdy ho soud zrušil, se začalo žehrat na zneužívání složitých zákonů občanskými sdruženími. Pro konkrétní příklad z poslední doby nemusíme chodit daleko.
Naposledy upravil(a) andy dne 18.3.2010 12:34:01, celkem upraveno 1 x.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 0136 a 0137 Říkovice - Přerov - Lipník

Příspěvek od Lenny »

andy píše:Jasně, ale dosavadní praxe byla, že i když se třeba přišlo na to, že chybí nějaké povolení, nějaký papír, bez kterého nelze SP vydat, tak se na to kašlalo, SP se klidně vydalo a ve chvíli, kdy ho soud zrušil, se začalo žehrat na zneužívání složitých zákonů občanskými sdruženími.
Opravdu, že jsem si nevšiml, že by se něco takového dělo v nějaké nezvykle velké míře. Soudně zrušené SP je pouze na část 1105. Jinak o žádném dalším nevím, které vydalo MD ČR.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: 0136 a 0137 Říkovice - Přerov - Lipník

Příspěvek od andy »

Lenny píše:Opravdu, že jsem si nevšiml, že by se něco takového dělo v nějaké nezvykle velké míře. Soudně zrušené SP je pouze na část 1105. Jinak o žádném dalším nevím, které vydalo MD ČR.
Link na jeden příklad jsem mezitím doplnil do původního spotu (tam SP nezrušil soud, ale rozkladová komise, ale to je celkem detail).
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 0136 a 0137 Říkovice - Přerov - Lipník

Příspěvek od Lenny »

Zrušit SP rozkladovou komisí nebo soudem, je opravdu jen detail.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: 0136 a 0137 Říkovice - Přerov - Lipník

Příspěvek od andy »

Jakmile se odfláknuté rozhodnutí jednou vydá, je to každopádně malér - jestli pak ho zruší rozkladová komise nebo až soud skutečně není příliš podstatné. Sám ses pozastavil nad tím, že rozhodování rozkladové komise trvalo rok a půl. Není tedy lepší (=v důsledku levnější a rychlejší) usilovat o vyřešení problémů ještě PŘED vydáním SP :?:
vik623
Příspěvky: 1
Registrován: 18.3.2010 23:05:17

Re: 0136 a 0137 Říkovice - Přerov - Lipník

Příspěvek od vik623 »

Chci se zeptat. Jak to vypadá se zahájením stavby úseků dálnice kolem Přerova. Je nějaká možnost že se začne tento rok jak je to (bylo) v plánu nebo termín výstavby je definitivne posunut na rok 2012? Už takto má tento úsek dálnice několikaleté zpoždění. ;)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 0136 a 0137 Říkovice - Přerov - Lipník

Příspěvek od Lenny »

Letos se bohužel rozhodně nezačne. Nejdříve příští rok.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: 0136 a 0137 Říkovice - Přerov - Lipník

Příspěvek od andy »

Zbrzdí stavbu dálnice do Přerova ekologičtí aktivisté?

Olomoucký kraj – Ministerstvo dopravy se v těchto dnech zabývá námitkami aktivistů z organizace Děti země, kteří koncem minulého roku napadli regulérnost povolení na výstavbu úseku dálnice D1 z Říkovic do Přerova. Ochránci přírody tvrdí, že územní rozhodnutí bylo vydáno nezákonným způsobem. Nové přezkoumání věci by ale mohlo znamenat výrazné zdržení zbudování obchvatu, na který Přerov léta marně čeká...
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

Příspěvek od andy »

Bylo vydáno stavební povolení pro úsek km 96, 8 - 99, 712 (jedná se o nejsevernější úsek stavby 0137 včetně MÚK Lipník-Trnávka, Lipník-Bohuslávky a úpravy MÚK Loučka).

Předpokládané zahájení stavby: 11/2011
Předpokládané dokončení stavby: 11/2016
Předpokládané náklady: 1620 mil. Kč včetně DPH
Svatosp
Příspěvky: 465
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

Příspěvek od Svatosp »

andy píše:Předpokládané zahájení stavby: 11/2011
Předpokládané dokončení stavby: 11/2016
Předpokládané náklady: 1620 mil. Kč včetně DPH
Co tam budou 5 let delat na tak kratkem useku??
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

Příspěvek od pp21 »

andy píše:Bylo vydáno stavební povolení pro úsek km 96, 8 - 99, 712 (jedná se o nejsevernější úsek stavby 0137 včetně MÚK Lipník-Trnávka, Lipník-Bohuslávky a úpravy MÚK Loučka).
Co to je za informaci? Vypadá to, jako kdyby se rozdělila stavba 0137 na dva díly. Stavět tuto útvarovou MÚK (ve skutečnosti sloučené 3 MÚK) v délce 3 km mi přijde naprosto zbytečné, pokud nebude stát pokračování na Přerov :(
Koukám že po investici 1 mld na dostavbu R35 estakády Opatovice je tohle další investice 1,6 mld která je sama o sobě k ničemu a smysl bude mít až to povede dál...
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

Příspěvek od andy »

Petr Pokorný píše:Co to je za informaci? Vypadá to, jako kdyby se rozdělila stavba 0137 na dva díly. Stavět tuto útvarovou MÚK (ve skutečnosti sloučené 3 MÚK) v délce 3 km mi přijde naprosto zbytečné, pokud nebude stát pokračování na Přerov :(
Koukám že po investici 1 mld na dostavbu R35 estakády Opatovice je tohle další investice 1,6 mld která je sama o sobě k ničemu a smysl bude mít až to povede dál...
Stavební řízení bylo zahájeno na celou 0137, ale v úseku km 85, 4 - 96, 8 hlavní trasy jsou nějaké problémy a řízení pro tento úsek bylo přerušeno do 31/1 2011.

Jinak aniž bych chtěl dělat ŘSD advokáta, tak tento úsek na rozdíl od dostavby estakády v Opatovicích by aspoň byl samostatně použitelný (byť jeho dopravní přínos nebude příliš oslnivý).
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

Příspěvek od andy »

Svatosp píše:Co tam budou 5 let delat na tak kratkem useku??
To taky nevím. Je fakt, že ty křižovatky nebudou úplně triviální a že se stávající napojení R35 - D1 bude za provozu z gruntu předělávat. No uvidíme, jak dlouho nakonec reálně potrvá výstavba MÚK D1xR1, a podle toho si pak můžem říct, jestli je 5 let přehnaná doba, nebo ne :)
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

Příspěvek od pp21 »

andy píše:
Svatosp píše:Co tam budou 5 let delat na tak kratkem useku??
To taky nevím. Je fakt, že ty křižovatky nebudou úplně triviální...
Mě to spíš připadne jako taková časová "vata", protože je dneska všem jasné, že se stavět jentak nebude, poněvadž nejsou peníze. Nicméně je asi snaha udržet stavbu maximálně připravenou (včetně SP) na to až peníze budou. Zatím se třeba může začít s archeologickým průzkumem ;o)
Stejnej případ byl R4 Mirotice - Třebkov ... taky se to mělo stavět 5 let a teď se to bude otevírat o rok a půl dříve...
Superduck
Příspěvky: 22
Registrován: 25.3.2009 20:09:50

Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

Příspěvek od Superduck »

No já myslím, že by to mohlo vyřešit minimálně to, aby se nemuselo jezdit těma vracečkama u Lipníku, když se jede trasa Přerov-Ostrava nebo naopak.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

Příspěvek od pp21 »

Superduck píše:No já myslím, že by to mohlo vyřešit minimálně to, aby se nemuselo jezdit těma vracečkama u Lipníku, když se jede trasa Přerov-Ostrava nebo naopak.
Jasně ... ale je to jako s kanónem na vrabce ... tohle objíždění má řešení v podopě úpravy jedné z MÚK na I/47(I/35) u Lipníku. Dokonce ta úprava měla být součástí stavby 4704, ale nakonec z toho nějak vypadla...
vasa
Příspěvky: 34
Registrován: 25.5.2009 13:45:11

Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

Příspěvek od vasa »

Teď je ovšem otázka, zda je ty rampy vůbec v plánu postavit. Nechápu, jak mohly z původního záměru vypadnout, stávající řešení je tak kontraproduktivní.
michal
Příspěvky: 4595
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

Příspěvek od michal »

Mně jen prostě hlava nebere, proč se nedřív dělá rozplet, že by se pomalu i Němci styděli, a po pár kilometrech ve stejné situaci se použije zcela standardní řešení jak u odbočky do Horní Dolní... :roll:
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

Příspěvek od pp21 »

vasa píše:Teď je ovšem otázka, zda je ty rampy vůbec v plánu postavit. Nechápu, jak mohly z původního záměru vypadnout, stávající řešení je tak kontraproduktivní.
Ani já nechápu proř to z té stavby vypadlo, taky mi to přijde příšerný. Odhaduju to buď na nějakej problém v přípravě, nebo na nutnost snížení nákladů stavby D47. V kařdym pčípadě se s tím podle mě počítá, jen je to samostatná stavby, která si žije svým vlastním životem. A pokud na to někdo řádně nepřitlačí, tak se jí jentak nedočkáme :(
martini
VIP
Příspěvky: 3638
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

Příspěvek od martini »

michal píše:Mně jen prostě hlava nebere, proč se nedřív dělá rozplet, že by se pomalu i Němci styděli, a po pár kilometrech ve stejné situaci se použije zcela standardní řešení jak u odbočky do Horní Dolní... :roll:
Tím je myšleno odpojení/připojení R48?
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Odpovědět

Zpět na „D1“