[D1] 0136 Říkovice – Přerov

Praha – Jihlava – Brno – Vyškov – Hulín – Přerov – Lipník nad Bečvou – Bělotín – Ostrava – Polsko
Odpovědět

Podaří se letos získat SP a zahájit stavbu?

Ano
55
36%
Ne
80
52%
Netroufám si odhadovat
19
12%
 
Celkem hlasů: 154

Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Trupman »

Aram96 píše:Kecy typu posunout to nejde, nedodržely by se parametry (o kolik? o nějaké minimum?)
Nedodržení parametrů je při stavbách samozřejmě vždy možné, ale musí to být dostatečně zdůvodnitelné. Zde je důvod pár NIMBYstů, takoví jsou všude a vždy. Jakékoliv dopravní liniové stavby budou v našich zeměpisných šířkách VŽDY někdy někde nějak narážet na zástavbu. Nebo byste si představoval D1 do Ostravy třeba takto a D11 u Trutnova povede asi takto? A D1 u Kroměříže, D48 u Frýdku, D3 u Budějovic ... ty všechny dálnice asi nemají existovat, případně mají být "lehce nedodržené parametry", že? Jsou to pořád "jen kecy"?
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
kot
Příspěvky: 10545
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od kot »

Dovolím si ještě přihodit přihodit k chemičce a dálnici rovněž sakra vytíženou železnici. Takže o důvod více Atosi a Soso. A teď do nás !
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Sosa píše:Posun u Dluhonic o 100 metrů znamená zahájit vše znovu? Dochází Vám to vůbec? Na tuto trasu nemáte vůbec nic. A ty úvahy, že by vyhověním jedněm najednou vše zázračně šlo jsou velmi nerealistické.
Přesně o tomhle tady mluvím. ŘSD přijde s nějákým řešením, které prezentuje jako jediné možné a jediné správné a od první chvíle vyhrožuje (v tomto případě minimálně od roku 1995), že pokud by chtěl něco někdo změnit byť jen o píď, takže se stavba zpozdí o x let.

Následkem toho jim vedení Přerova vždy ustoupilo na úkor vlastní okrajové části, protože se bálo, že nebude mít Přerov obchvat, který jim přitom slibovali "už za pár let". Přitom máme rok 2018 a obchvat je stále v nedohlednu, protože ten problém s Dluhonicemi nejméně 23 let jen hrnou před sebou.

Takže nejenže je takové nepřátelské jednání ze strany ŘSD vůči veřejnosti pro demokraticky smýšlejícího člověka nepřijatelné, ale realita navíc ukazuje, že nevede k úspěšné výstavbě. Pokud tedy za standardní dobu prosazování stavby nepovažujete 30 let .....
musklin
Příspěvky: 459
Registrován: 10.11.2013 11:54:33

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od musklin »

Trupman: To je radost číst, takže jako analogii posunu o 150 m sem dáte příklad posunu v řádu km :-)

Hlavně jste zapomněli na hlavní důvod, proč nelze dálnici posunout.
Není to ani letiště (nesmysl) ani nějaké normy (nesmysl).. je to Pozorovatelna civilní obrany - Pevnost, bunkr - část obce Přerov V-Dluhonice. Bojeschopnost NATO by se totiž otřásla v základech.
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Trupman »

Chcete snad světu říct, že obyvatelé Hladkých Životic a Kujav jsou něco méně než obyvatelé Dluhonic? Ale no tak,... kde je ta vaše představa, že pokud jde o to zachránit jedinou zahradu a jediný dům, tak nějaké normy, délky dálnic nebo snad finanční náklady přece nehrajou žádnou roli.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
KarelLer
Příspěvky: 699
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od KarelLer »

Myslíte, že se projektant této části D1 nevyhnul Dlouhonicím jenom proto, že měl po ruce jenom pravítko? Měl možnost je jim vyhnout? Ví někdo, z jakých důvodů se jim nevyhnul? Já to nevím a myslím, že to neví (skoro) nikdo.

Nemohl by se ho někdo dojít zeptat? :)
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Trupman »

Ale o tom zde již dobrou čtvrthodinu hovoříme, Mlho!
mapman píše:Jediná reálná možnost by byla zmenšení oblouku za MÚK Přerov-západ a obejití Dluhonic esíčkem za cenu nenormových parametrů:
https://mapy.cz/s/3cbpD
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Trupman:

ad 1) Dluhonicím se vyhnout dá a celkem snadno, vámi zmíněným obcím jen velmi obtížně. Není to ani trochu srovnatelné.

ad 2) Pokud by se trasa mimo Dluhonice projektovala od začátku včetně navazujících úseků a křižovatky, tak by se i ty parametry daly dodržet normově.

Kareller:

Zřejmě proto, že průchod dálnice skrz obec nepovažoval za zásadní problém, stejně jako řada zde diskutujících.

Mimochodem bývalý ministr Prrachař se rozčiloval (tuším někdy v roce 2014), že je to vyprojektované úplně diletantsky a například průchod chemičkou počítá se sloupy v místech uložení nějáké chemikálie a že to vůbec nelze provést. Tenkrát podle jeho tvrzení museli estakádu přeprojektovat.
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Trupman »

Lynx píše: ad 1) Dluhonicím se vyhnout dá a celkem snadno, vámi zmíněným obcím jen velmi obtížně. Není to ani trochu srovnatelné.

ad 2) Pokud by se trasa mimo Dluhonice projektovala od začátku včetně navazujících úseků a křižovatky, tak by se i ty parametry daly dodržet normově.
To je zajímavá teorie, nechtěl byste ji něčím podložit? 8-)
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Zkuste se podívat na mapu. V obou případech je to celkem zřetelně vidět.
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Trupman »

:lol: Holt ne každýmu bylo dáno umění svý domněnky umět vysvětlit.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Někomu kdo nedokáže číst v mapě se trasování dálnice vysvětluje velice špatně, stačí tohle a nebo mám nakreslit obrázky s autíčky ?

https://mapy.cz/s/3cU4S

A co se týče toho rozdílu mezi Dluhonicemi a Hladkými životicemi, tak ty šedé či hnědé obdelníčky jsou zástavba a ta v případě Životic liniově brání průchodu dálnice v délce několika km. U Dluhonic žádná taková dlouhá bariéra není.
Naposledy upravil(a) Lynx dne 13.11.2018 15:47:39, celkem upraveno 1 x.
KarelLer
Příspěvky: 699
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od KarelLer »

Lynx píše:Kareller:

Zřejmě proto, že průchod dálnice skrz obec nepovažoval za zásadní problém, stejně jako řada zde diskutujících.
A proč se o kousek dál vyhnul Vinarům? Mohl to tam mít podle pravítka, pokud by to střihnul pěkně přes náves. Možná dostal za mlada v Dluhonicích v hospodě do držky a chtěl se jim pomstít?
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Pokud nechcete vést seriozní diskuzi, tak se přesuňte do Odpočívky. Díky.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od P_V »

Můžeme tu jen spekulovat. Jaké jsou poloměry v těch náčrtcích co jste sem dávali, a zda v té posunuté trase není nějaká strašlivá ekologická zátěž, nebo něco jiného, co by vyšlo hodně draho přeložit (podstatně dráž než výkup kusu Dluhonic). Zatím tu nikdo nenapsal něco jako "ten poloměr je nedostatečný, PROTOŽE jsem to změřil."
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Trupman »

Lynx píše:Někomu kdo nedokáže číst v mapě se trasování dálnice vysvětluje velice špatně, stačí tohle a nebo mám nakreslit obrázky s autíčky ?

https://mapy.cz/s/3cU4S
Možná mě trochu podceňujete. Číst v mapě docela umím a s nástroji Mapy.cz to jde raz dva. To, co jste tady navrhnul, je směrový oblouk o poloměru 960 m, což vám nestačí ani na návrhovou rychlost 120 km/h (googlit taky umím). Gratuluji, právě jste dokázal navrhnout takovou dálnici, která se zástavbě Dluhonic vyhnula asi o 50 metrů (tím asi názor NIMBY moc nezměníte) a zároveň kvůli tomu citelně snížila bezpečnost a plynulost provozu.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
michal
Příspěvky: 4596
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od michal »

Mohu se jen pro představu zeptat, kolik je poloměr D1 u odpočívky Střechov? Prudčí zatáčku na D1 neznám, tak ať mám nějaké srovnání a mohu dál sledovat diskuzi.
martys
Příspěvky: 349
Registrován: 25.5.2011 19:49:48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od martys »

pánové, nevím tedy co se tady pořád řeší. diskutovat o tom co se mělo udělat před 30 lety je pozdě."Dnes" máme postavenou dálnici až k I/55. Reálných možností jak to dneska propojit se zbytkem dálnice již moc není.
Kdyby ted šmejd Bárta nerozdrbal koncepci dálnic na moravě, tak dneska máme schválený územní rozhodnutí a řešíme jen stavební povolení a výběr dodavatele. V těchto etapách se již nediskutuje o trase. Bohužel se stalo co se stalo, a je potřeba se posunout dál.

Úpřimně když se podíváte třeba na tento dům:
https://mapy.cz/letecka?x=17.4181780&y= ... itch=0.314 není problém ho zbourat. Co se týče těch dvou zbývajících obývaných domů přímo u trati,zeptám se úpřimně: opravdu byste tam chtěli bydlet i když tam žilo 5 pokolení před vámi?
Já bych radši hledal dohodu s RSD a přestěhoval se na druhou stranu Dluhonic. Dálnice +žel.koridor +babišova chemička není ideální místo k žití. A je úplně jedno jestli ta dálnice bude tam kde je dnes nebo o 100m vedle. Navíc kde je psáno že se chemička nebude časem rozšiřovat.
Co se týče sportoviště- ideální místo pro pivko v letním parnu. Ale když zaprší...? A ten plácek tam stejně zůstane, a ještě budou mít nové kvalitní hřiště za 40mega, o kterém si jiné obce mohou nechat jen zdát...
zesp
Příspěvky: 1116
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od zesp »

Naprostý souhlas s Martysem. Včera jsem tamdudy opět jel, abych objel tu šílenou kolonu na I/55 od Olomouce/Prostějova a říkal jsem si to samé... Jak už jsem psal několikrát, ta dálnice a s ní spojené stavby a úpravy to místo jedině zvelebí. Teď je to tam upřímně docela odpudivé. A navíc v zátopové zóně. I to sportoviště, na které jsem se byl extra podívat, má už ty nejlepší chvíle slávy za sebou a je zralé na pořádnou rekonstrukci. K tomu už ty prázdné a chátrající vykoupené baráky se zarostlým a zpustlým okolím. Tady už opravdu cesta zpět není. Ale je to můj názor. Jen je tedy tragické, že je to v takové podobě, přesně jak řekl ten zmetek, v "zákopové válce", kterou je asi on schopen vést až do toho roku 2023, jak prohlásil. Dnes kolem deváté ráno byla souvislá kolona od křižovatky v Předmostí až k nádraží. To už se fakt nedá. A to je čas, kdy je v Přerově již po špičce....
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lenny »

R=900 m na základě výjimky z norem, aby se využilo rozestavěné těleso.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
martys
Příspěvky: 349
Registrován: 25.5.2011 19:49:48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od martys »

zesp píše:Dnes kolem deváté ráno byla souvislá kolona od křižovatky v Předmostí až k nádraží. To už se fakt nedá. A to je čas, kdy je v Přerově již po špičce....
možná je čas na rozmělnění dopravního proudu. zrušil bych hned po dostavbě dluhonských mostů zákaz průjezdu kamionů přes dluhonice....omlouvám se za tento názor,ale situace ve městě je už fakt neúnosná. Nedá se to srovnat ani s jinými městy- v přerově nefunguje ani MHD. Ano pěškobus a kolo ještě funguje,ale ne každý si může dovolit tento luxus...Zkuste se třeba podívat ve špičce na waze.Auta stojí nejen na hlavních tazích ale i na vedlejších a není možno se dostat od nikud nikam. A bohužel to není kudy objet :-(
michal
Příspěvky: 4596
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od michal »

Lenny píše:R=900 m na základě výjimky z norem, aby se využilo rozestavěné těleso.
Díky. Tak trochu voda na mlýn těm, kteří tady kreslí ty nové varianty...
Houdini
Příspěvky: 277
Registrován: 10.2.2011 9:42:32

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Houdini »

Není to pouze o dálnici.
Cituji z Wikipedie 26. března 1993 se v Dluhonicích konalo místní referendum o odtržení od Přerova. Z 266 zapsaných oprávněných občanů hlasovalo 227, z toho 152 pro oddělení a 71 proti oddělení, 4 hlasy byly neplatné. Výsledek referenda byl kladný, oddělení však nepovolilo ministerstvo vnitra z důvodu přerušení souvislého území obce Přerov
Přičemž "souvislé území" = Henčlov, který je za řekou.https://mapy.cz/s/3cUV2 Prostě účelové svinstvo. Exkláv u nás existuje asi sto a ničemu to zásadně nevadí. https://cs.wikipedia.org/wiki/Exkl%C3%A1va
"Při plánování dálnic se nedívám na mapu Čech, ale na mapu Evropy."
Aram96
Příspěvky: 7918
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Aram96 »

Trupman píše:
Aram96 píše:Kecy typu posunout to nejde, nedodržely by se parametry (o kolik? o nějaké minimum?)
Nedodržení parametrů je při stavbách samozřejmě vždy možné, ale musí to být dostatečně zdůvodnitelné. Zde je důvod pár NIMBYstů, takoví jsou všude a vždy. Jakékoliv dopravní liniové stavby budou v našich zeměpisných šířkách VŽDY někdy někde nějak narážet na zástavbu. Nebo byste si představoval D1 do Ostravy třeba takto a D11 u Trutnova povede asi takto? A D1 u Kroměříže, D48 u Frýdku, D3 u Budějovic ... ty všechny dálnice asi nemají existovat, případně mají být "lehce nedodržené parametry", že? Jsou to pořád "jen kecy"?
No, nejen že je trochu od vás hloupé srovnávat posun o 150 m a posun o několik km, ale když už, tak se právě podívejte, který příklad jste dal. Ten váš příklad D11 je krásný příklad, kdy opravdu uznávám není jiné řešení a dálnice musí jít výstavbou. Ono když dálnice vede horami a údolími, tak tam není moc co vymýšlet za posuny, jiné varianty, jiné trasy. Když je ale vedle Dluhonic místo a rovná zem, tak to také nejde ?
Ovšem ani tohle nebylo mým příspěvkem myšleno. Všimněte si, že já opravdu vážně uznávám ty technické argumenty typu, že je tam stejně kde co, koleje, letiště a já nevím co.
Jediné co mi vadí, je vůbec vyslovit, že dálnice nejde posunout kvůli normě, že by potom byla moc zahnutá, rozhodně by to nebylo tolik, že by to nevyřešilo např. omezení rychlosti a další věc je, že pokud by se měla dálnice vzdálit od Dluhonic, tak se může trochu změnit i v místech dříve a tudíž začít zahýbat již dříve, nevznikla by potom "prudká zatáčka".
Ale opakuji, nezastávám názor, že by se měla měnit trasa. Jedno hřiště jeden dům by mohli přežít. Mě vadí, že 20 let s tím ta vesnice nesouhlasí a ŘSD či Přerov pořád tlačí silou špatnou variantu. Po 20 letech má postavené hovno, takže myslím, že je to pro ně minimálně na zamyšlení. Ale co mi vadí, že tady na fóru někdo dokáže napsat, že důvod pro nepředělávání trasy je mimojiné norma zatáčky. Tam kde by ŘSD mělo "normy" (myšleno selským rozumem) dodržovat, tam je nedodržuje. Mluvím například o některých tragicky navržených MÚK, tragicky krátkých odpojovacích pruzích a jejich počtu na některých místech nebo o samotném množství pruhů na D0 například.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lenny »

michal píše: Díky. Tak trochu voda na mlýn těm, kteří tady kreslí ty nové varianty...
Taky to tam není dobré.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Odpovědět

Zpět na „D1“