České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

[D1] 0136 Říkovice – Přerov
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=66&t=355
Stránka 99 z 113

Autor:  bumbik [ 24.5.2020 18:52:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

V novém letáku se píše o tom, že žádost o vydání stavebního povolení bude podána v létě. Na podzim soutěž na zhotovitele stavby ... Potvrzuje informace, které jsem dostal ...

Autor:  1975 [ 24.5.2020 20:01:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

i s tím, co napsal náčelník na twitteru:o)

D1 0136 - vydána všechna stanoviska v odvolání ke změně ÚR, čeká se na právní moc, žádost o SP podáme v létě a VŘ zahájíme na podzim.

Včetně potvrzení, že kruciální termín je listopad 2021, kdy musí být stavební povolení, v pravomocném stavu.

Autor:  kot [ 25.5.2020 13:08:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

No, uvidíme kolik škodičů se objeví s vidlemi. :mrgreen:

Autor:  Davesson [ 8.6.2020 9:54:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Tak, a máme to tady. https://udeska.olkraj.cz/dokument?ude?KUOL0B3CT464-0

Autor:  bmw740d [ 8.6.2020 10:44:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Olomoucký krajský úřad potvrdil změnu územního rozhodnutí na stavbu poslední části dálnice D1 z Přerova do Říkovic, příprava tak může dál pokračovat. Co to teda znamená?

Autor:  Davesson [ 8.6.2020 10:58:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

ŘSD může v létě požádat o stavební povolení, jak tu je výše zmíněno.

A to do doby, než dorazí žaloba se žádostí o odkladný účinek, a případnému vyhovění. Pokud soud odkladný účinek nepřiřkne, tak bych řekl, že příprava může pokračovat dál.

Znalejší mě kdyžtak jistě opraví:)

Autor:  Roman813 [ 8.6.2020 11:08:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Tak po nabytí právní moci (tedy po sundání z úřední desky? - 24.6.?) může asi ŘSD podat žádost o SP. Spolky budou hádám čekat s žalobou na poslední možný den (nevím, jestli vlastně vůbec existuje nějaká lhůta pro žalobu) ale myslím si, že odkladný účinek jim už nikdo nepřizná. Zákon o EIA si prošel soudem, ochrana živočichů taky a jasně je tam napsáno v úvodu toho odůvodnění, že i tak šel úřad nad rámec svých povinností a trpělivě zdůvodnil i věci na kkteré spolky něměli vůbec se odvolávat (lze pouze na vliv na ŽP).

Autor:  Davesson [ 8.6.2020 11:10:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Mám pocit, jestli není na správní žalobu lhůta 2 měsíce. Alespoň ta základní, pokud to neupravuje jiný zákon (v tomto případě stavební).

Autor:  martini [ 8.6.2020 11:24:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Zde je lhůta zkrácena zákonem č. 416 na polovičku (30 dní), tj. o (ne)podání žaloby budeme informováni záhy...

Autor:  kot [ 8.6.2020 13:18:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Předpokládám , že do 30 dní od PM výše uvedeného rozhodnutí... Je tomu tak ?

Autor:  bumbik [ 8.6.2020 13:24:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

kote ano 9. července právní moc, pak žádost o SP

Autor:  kot [ 8.6.2020 13:27:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

bumbiku díky, už aby to bylo.

Autor:  1975 [ 8.6.2020 13:29:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

..tak doufejme, že na ŘSD jsou připraveni, a na podání SP dnem i nocí bude dělat spousta lidí, aby 10.7. mohlo být podáno....no, dobře, jsem se zasnil....i RM uvádí "během léta". Tyhle termíny, když existuje kalendář, nesnáším...asi jako na P22 "do prázdnin"...

Ale jinak super, je to krok vpřed a radujme se z něj:o)

Autor:  1975 [ 8.6.2020 15:42:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

...že by světélko naděje?

Dobry den!

Prave jsme si rozhodnuti stahli a ma 203 stran.

Co budeme dale s D1 delat, nevime. Nyni resime jine akutni problemy se zasahy do zivotniho prostredi.

Hezky den preje Miroslav Patrik, predseda Deti Zeme

Autor:  Aram96 [ 8.6.2020 15:45:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

No, tak nevím, jestli se ten Mikulov podaří v 2021 zahájit :lol: .. teda spíš :cry: Ale pro D1 dobrá zpráva, snad to tak zůstane.

Autor:  kot [ 8.6.2020 16:03:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

2 1975 + Arame : No pánové, skoro se mi zdá, že toho šmejda poněkud podceňujete ! A to byste neměli, neboť je to velmi zkušený škodič a brzdič veškeré silniční výstavby.

Autor:  Aram96 [ 8.6.2020 16:05:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Nejlepší by bylo, kdyby většinu své energie věnoval již zprovozněné D8.
Jinak teď vážně, myslím si, že hlavní zrak DZ se bude ubírat k brněnskému nádraží, D52, či možná obchvatu Břeclavi, i když u toho také zaznělo, že by měli být ekologové spokojeni. Horší bude co ekoteroristé.

Autor:  kot [ 8.6.2020 16:09:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Všetečný dotaz Arame, kdo je kdo ? Ekolog a kdo ekoterorista ?

Autor:  1975 [ 8.6.2020 16:14:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Rozhodně nepodceňuji, proto jsem použil kondicionál "že by?" Na druhou stranu si pořád myslím, že to není Vodník nebo Mach, a že nějaká šance tam je...když uzná, že už žádnou šanci nemá:o)

Autor:  Aram96 [ 8.6.2020 16:50:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Já osobně mám DZ za ekoteroristy, Kote. :( A tím právě také vyjadřuji jistou skepsi k tomu, že by DZ nechali už D1 nebo Břeclav být. :(

Autor:  kot [ 8.6.2020 17:48:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Tak to jsme na tom stejně, bohužel i z toho vznikající skepsi... :mrgreen:

Autor:  zesp [ 8.6.2020 21:25:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Podle mě to rozhodně být nenechá a žaloba dorazí. A i když ne, stejně na to nebudou díky současné situaci prachy. To uvidíte ten sešup rozpočtu na investice... Já už se smiřuji s tím, že tato část jen tak nebude a tiše doufám, že se podaří alespoň "zprůjezdnit" tu přerovskou estakádu. I kdyby se už nedodělal ten kružák u Lidlu, pomohla by už hodně... Dálnice už je v nedohlednu, s tím se smiřte... Nehodlám být sice pesoš, ale nemyslim se, že se na to ty prachy najdou......

Autor:  Aram96 [ 8.6.2020 21:37:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Na D1 0136 budou peníze absolutně kdykoli. Na to bych i něco vsadil. Žádná vláda si nedovolí nedat peníze na dodělání posledního úseku D1 a tudíž jejího nedokončení, 70% voličů v ČR zná jedinou dálnici v Česku - D1 ;) Pokud dorazí jedna žaloba, tak se to podle mě pořád dá stihnout. Horší by byl scénář typu D49. Já popravdě nyní věřím v dokončení, nejvíce jsem se bál samotných úřadů. Věřím, že pokud to teď bylo OK, tak to již soudy podrží.

Autor:  kot [ 8.6.2020 22:38:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Zdvojnásobil bych Aramovu sázku a šel do toho s ním...

Autor:  bumbik [ 9.6.2020 7:03:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

zesp: my oba víme, že peníze nejsou problém, navíc možná dotace EU, čili o peníze nejde, problém jsou jednotlivá správní řízení k povolení stavby a tady máme před sebou ještě dlouhou cestu, ikdyž se nakrásně požádá v létě o vydání stav. povolení, není nikde napsáno, že hned rychle bude stav. řízení zahájeno, svoláno veřejné projednání a rychle vydáno rozhodnutí, to vše bude mít svůj čas ... a pak přijdou odvolání, žaloby ... tzn. čas je před námi, pokud se ještě v červenci požádá o SP, tak je šance 70% že se do listopadu 2021 stihne vše vyřídit včas!, s každým dalším zpožděním žádosti o SP ta šance klesá ...

Stránka 99 z 113 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/