| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| [D1] 0136 Říkovice – Přerov http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=66&t=355 |
Stránka 100 z 113 |
| Autor: | bumbik [ 9.6.2020 8:13:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
vydán nový leták: https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/8/i ... prerov.pdf takže v létě žádost o SP a před vánocemi očekávám zahájení soutěže na zhotovitele stavby (není kam spěchat s ohledem na předpokládanou délku stavebního řízení) |
|
| Autor: | 1975 [ 9.6.2020 9:30:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
bumbik píše: ... tzn. čas je před námi, pokud se ještě v červenci požádá o SP, tak je šance 70% že se do listopadu 2021 stihne vše vyřídit včas!, s každým dalším zpožděním žádosti o SP ta šance klesá ... ...i proto nechápu, že si ŘSD dalo termín "do léta", když se na tom mohlo už dělat, ne? Anebo musejí zapracovat věci z toho 203 stránkového potvrzení ÚR? |
|
| Autor: | bumbik [ 9.6.2020 9:33:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
1975: nepochybně projekční firma, která pro ŘSD dělá IČ k SP už chystá žádost o SP a chystá k tomu veškeré podklady, ale před podáním žádosti se musí vše pečlivě překontrolovat, aby to bylo neprůstřelné, s ohledem na rozklady a žaloby ... a pak teprve lze podat, až bude ÚR pravomocné |
|
| Autor: | 1975 [ 9.6.2020 10:20:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
..že musí být pravomocné, je jasné. Btw, může to něco zhatit, nebo se jen čeká na uplynutí lhůty? Ale pravomocné by mělo být 9.7., tak za mě by žádost o SP měla odejít nejpozději na konci července. Hrajeme přeci jak o kvalitu, to souhlas, tak ale i o čas.. |
|
| Autor: | Davesson [ 9.6.2020 10:37:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
Někde jsem včera zahlédl, že Mátl uváděl podání žádosti o SP konkrétně do konce srpna. Má nějaký vliv na stavební řízení a vydání SP fakt, že některé důležité pozemky a stavby nejsou vykoupeny? Pochybuju, že se ŘSD podaří domluvit v Dluhonicích tak rychle, aby se např. poslední dům převedl do vydání SP (pokud by to byla podmínka). |
|
| Autor: | Majkii [ 9.6.2020 10:56:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
Není to podmínka. |
|
| Autor: | bumbik [ 9.6.2020 11:11:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
Davesson, Majkii - zákony 416/2009 a 183/2006 stanoví, že pro vydání SP je podmínkou, aby byly nemovitosti ve vlastnictví investora (ŘSD), to neplatí, pokud jsou nemovitosti předmětem vyvlastňovacího řízení dále stanoví, že k zahájení stav. prací na nemovitostech je nutný nabývací titul k předmětným nemovitostem (rozhodnutí o vyvlastnění, mezitimní rozhodnutí, či obdobná listina) tzn. ŘSD podle mě podá na krajský úřad Ol. kraje žádosti o vyvlastněnní nemovitostí v Dluhonicích, všude tam, kde se nepodaří dohodnout prodej taktéž podle mě podá žádost o vydání mezitimního rozhodnutí, to pro případ, že by odpůrci přestali odporovat a umožnili získání právní moci SP bez rozkladu a v takovém případě, aby mohly být práce zahájeny v plném rozsahu včas, bez zbytečného časového odkladu, než se vyřeší prodej a vyklizení nemovitostí, každopádně budu sledovat, kdy dojde k ukončení majetkoprávní přípravy |
|
| Autor: | Majkii [ 9.6.2020 11:43:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
To je příliš extenzivní výklad. Zákony o tom jsem nestudoval, ale podle mě stačí k vydání SP, že pro předmětnou stavbu lze nemovitosti vyvlastnit. Důkazem o tom budiž například včerejší vydání SP na rozšíření D1 u Brna. Tam ŘSD určitě není majitelem všech pozemků a určitě na všechny neběží vyvlastňovací řížení. |
|
| Autor: | bumbik [ 9.6.2020 12:03:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
Majkii: máš pravdu, špatně jsem to interpretoval |
|
| Autor: | bumbik [ 10.6.2020 9:10:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
tak ŘSD neuvažuje o vyvlastňování v Dluhonicích - s majiteli se chce dohodnout - správný přístup https://prerovsky.denik.cz/zpravy_regio ... -2020.html |
|
| Autor: | 1975 [ 10.6.2020 9:36:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
Bumbiku, obecně...ano. Ale k dohodě musejí být dvě strany:o) No, snad panu Ježíkovi a ostatním napoví ten případ pana soudce Kučery - od ŘSD mohl mít 300K, vyvlastňovací úřad mu přiklepl 30K. Takže to, že chtěl 500K, je pěkné, ale vypadá to, že je opravdu lepší brát návrhy od ŘSD jako lepší cestu... A jen mě trochu mrazí z věty Fialy "čas nás netlačí". Doufejme, že to myslel jen ohledně těch výkupů. |
|
| Autor: | bumbik [ 10.6.2020 10:42:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
1975: zarazilo mě to taky s tím "čas nás netlačí" taky to vnímám, že myslel výkupy pozemků, protože dobře ví, že v tomto směru je legislativa naštěstí na straně ŘSD, tzn. v případě nouze je tu možnost vyvlastnění mezitimního rozhodnutí atd. jinak souhlas s tím příkladem Kučery, kéž by si to všichni majitelé vzali k srdci |
|
| Autor: | goldfinger [ 10.6.2020 10:53:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
Nějak se mi nechce věřít, že by DZ, VT nebo pan Ježík nevyužili možnosti podat správní žalobu (v poslední den lhůty) a následně případně i kasační stížnost spojenou se žádostí o odkladný účinek. |
|
| Autor: | 1975 [ 10.6.2020 17:48:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
Panu Ježíkovi jde podle mého hlavně o dukáty, a tedy záleží, zda si myslí, že tou žalobou by zvednul svou cenu. Já bych na to nesázel a raději šel na dohodu, než přijde vyvlastnění za zlomek těch dukátů. DZ, resp. Miroslav P. jsou svým bizarním způsobem pragmatici - jakmile si vyhodnotí, že tady už to nemá cenu, přejdou škodit jinam. Ale je možné, že tu žalobku přeci jen ještě sesmolí. A Vodník je "čistokrevný maniak", podobně jako Mach z Egerie - tam se dá spoléhat jen na to, že na to nebude mít čas, nebo to nestihne... |
|
| Autor: | Jirka95 [ 10.6.2020 19:29:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
@1975: Nečekal bych že si pan Ježík, DZ a zbytek nechají ujít šanci dotáhnout to k novému procesu EIA.. ty udělají zuby nehty cokoliv, aby se to nestihlo. |
|
| Autor: | bumbik [ 10.6.2020 22:06:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
DZ zřejmě žalobu podají viz. https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/pre ... zpravy_stk |
|
| Autor: | 1975 [ 11.6.2020 7:46:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
Mně to spíš připadá, že si připravuje půdičku pro to, že už nepodá...ale uvidíme, samozřejmě to přijde až na poslední chvíli... Rozhodnutí úřadu nepovažuje za neúspěch. „Díky odvolání spolků došlo k přezkoumání závazných stanovisek a zjistilo se, že jedno bylo vydáno nezákonně, takže bylo bez náhrady zrušeno. Podmínky dvou dalších se změnily,“ dodal. Zdroj: https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/pre ... zpravy_stk |
|
| Autor: | bumbik [ 11.6.2020 8:25:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
1975: „Teď se soustředíme na anketu Ropák roku, rozhodnutí krajského úřadu tak prostudujeme až v červenci. Teprve tehdy zjistíme, jak budeme reagovat,“ uvedl Patrik. Zdroj: https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/pre ... zpravy_stk takže prostudují, nachystají žalobu, v poslední den lhůty ji odešlou - přesně stejná slova použil u SP 2 na D48 FM obchvat a taky přišla správní žaloba v poslední den lhůty a tenkrát říkal, že se soustředí na nezákonosti u D8 ... ještě bych ten článek idnes někde našel ... takže rozhodující budou rozsudky správního a posléze nejvyššího správního soudu ... |
|
| Autor: | bumbik [ 11.6.2020 8:45:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
jak uvedl RM na twitteru: ŘSD ještě po nabytí právní moci změny ÚR musí získat asi 10% stanovisek k žádosti o vydání SP, proto až v srpnu hodlá požádat o SP na MD ČR, co se týče výkupů pozemků: ŘSD se snaží dohodnout, avšak všechny potenciální cenové výjimky jim byly zamítnuty, takže pokud se nepodaří dohodnout, půjde ŘSD cestou mezitimního rozhodnutí |
|
| Autor: | 1975 [ 11.6.2020 9:26:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
Jasně, v tom máš pravdu. Na 1106/1107 se zase nakonec spokojili s výsledkem a už to nechali být. Určitě je potřeba být připravený na tu horší variantu, ale malá ta naděje tam podle mého je:o) |
|
| Autor: | ppepe [ 15.6.2020 20:36:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
V novém letáku jsem si všiml, že na druhé straně v přehledové mapce je zvýrazněna D55, nikoliv D1. Kdo máte starší letáky - je to nová "tisková chyba", nebo to tam bylo i dříve nepovšimnuto? |
|
| Autor: | Aram96 [ 15.6.2020 22:03:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
Nechápu, kde je D55 ? Všude vidím napsané i namalovanou D1 tak, jak má být |
|
| Autor: | vodouch2000 [ 16.6.2020 9:15:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
ppepe: Jj, je to tak. Chyba se kopíruje od 2/2020. Ale už to opravili, protože to tady čtou. Děkujeme! |
|
| Autor: | Aram96 [ 16.6.2020 10:13:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
Tak to jsou teda rychlíci, v ten den, kdy jsem psal svůj příspěvek to bylo už ok |
|
| Autor: | ppepe [ 16.6.2020 16:13:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov |
vodouch2000 píše: ppepe: Jj, je to tak. Chyba se kopíruje od 2/2020. Ale už to opravili, protože to tady čtou. Děkujeme! Také děkuji. Kdyby tak lehce šlo i to ostatní papírování lehce OT: Takový nápad/námět pro adminy: co založit samostatné téma, kde bychom mohli podobné postřehy psát? Myslím, že mít takové připomínky na jednom místě by prospělo oběma stranám. |
|
| Stránka 100 z 113 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|