České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

[D1] 0136 Říkovice – Přerov
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=66&t=355
Stránka 14 z 113

Autor:  bumbik [ 10.12.2011 12:17:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

martini a kdy vidíš termínově obchvat přerova?

Autor:  martini [ 10.12.2011 12:41:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

0136 se chce začít v 2014, ale je otázka, zda se to stihne majetkově vypořádat.

Autor:  bumbik [ 10.12.2011 14:16:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

no jak říká Rach - prostě otevřít obě stavby najednou jinak chudáci v přerově vytáhnou kyje a povalí po té D1 až na druhý konec do Prahy a půjdou s nima dělat pořádek ... takovou dopravu si v Přerově nedovede představit ani žádný šaman :D

Autor:  Lenny [ 10.12.2011 15:40:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

A co by se pro ně zprovozněním 0137 bez 0136 mělo změnit? Po počátečním náporu zabloudivších řidičů bude provoz zhruba stejný. Kdo jede ve směru Brno - Ostrava dál pojede po R46+R35. Jediná relace pro kterou by to mohlo být aspoň trochu atraktivní je Zlín - Ostrava, ikdyž s ohledem na delší trasu a průjezd Přerovem, to nevidím nijak černě. Strašením katastrofickým scénařem chápu jen jako páku na rychlejší dostavbu 0136.

Autor:  Jarda Š. [ 11.12.2011 13:33:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

Ano, spíš jde o to, že bez 0136 by 0137 měla minimální dopravní význam, šlo by o nevyužitou investici.

Autor:  kot [ 13.12.2011 12:31:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

Jistě, ale tak je to s každou rozestavěnou investiční akcí. Třeba obchvat České Lípy. Momentálně se staví luxusní přivaděč do Kovošrotu. Smysl bude mít za x let po dokončení třetí etapy. Stejné je to s 0136.

Autor:  Jarda Š. [ 13.12.2011 12:38:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

kot píše:
Jistě, ale tak je to s každou rozestavěnou investiční akcí. Třeba obchvat České Lípy. Momentálně se staví luxusní přivaděč do Kovošrotu. Smysl bude mít za x let po dokončení třetí etapy. Stejné je to s 0136.

To souhlasím, jestli se nenajdou v dohledné době peníze na další etapy obchvatu ČL, tak MÚK Sosnová byla celkem zbytečná investice. Přerovu by ale daleko víc pomohla 0136 bez 0137 než naopak.

Autor:  bumbik [ 13.12.2011 14:18:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

http://ekonomika.idnes.cz/posledni-usek ... zpravy_stk - pokud to tu ještě nebylo ... no zkrátka to vypadá, že rok 2016 je opravdu reálný - bylo by to super za 5 let se projet konečně po D1 kolem přerova ... :-) už se nemůžu dočkat ;-)

Autor:  Lenny [ 13.12.2011 21:49:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

Dnešní ranní Přerov, provoz jako v každém jiném městě, nic co by nešlo vyjezdit.

I u I/55 se nacházejí 2 ryhy ZAV.

Autor:  Maxík [ 14.12.2011 7:20:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

V Přerově bývá dopravní krize při jakékoliv drobné nehodě na hlavních tazích nebo při uzavírce, jinak podle sčítání nepřesahuje intenzita dopravy 20.000 aut denně, byť těsně (úsek v Kojetínské ulici a podjezd směr Olomouc se ke dvacítce blíží).
Na rozdíl od většiny natěšených Přerováků si nejsem jist, zda dostavění dálničního obchvatu zásadně zlepší zdejší situaci. Dálnice přitáhne tranzit Polsko - Ostrava - Brno - Praha a tak možná dojde k dalšímu zhoršování ovzduší - snad se mýlím. Řidičů bez dálniční známky bude s rostoucí cenou spíše přibývat a město potřebuje nutně vyřešit vnitřní dopravu. Tím nechci říct, že dálnici nechci... :)

Autor:  bumbik [ 24.5.2012 14:09:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

nový leták ohledně 0136 - bohužel nic moc nového
http://www.rsd.cz/rsd/rsdcat.nsf/0/E448 ... prerov.pdf

Autor:  johnben [ 25.5.2012 9:09:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

bumbik píše:
nový leták ohledně 0136 - bohužel nic moc nového
http://www.rsd.cz/rsd/rsdcat.nsf/0/E448 ... prerov.pdf


No teda nevím nevím. Pokud si dobře pamatuji, tak minulý leták měl datumy zahájení a ukončení stavby.
Takže jestli tomu dobře rozumím, tak se i přes sliby ministra dopravy nakonec nezačne stavět????
To se těch slibovaných 200 mil. pro letošní rok na výkupy přesunulo na jinou stavbu??
To budou asi lidé v Přerově nadšení.
Pevně věřím, že je to ze strany ŘSD překlep a mýlím se.

Autor:  bumbik [ 25.5.2012 10:40:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

ano potvrzuji minulý leták skutečně měl termíny zahájení a ukončení stavby a mělo se proinvestovat 200 mil. kč tak snad překlep ... jinak bude přerov štěstím bez sebe!!!

Autor:  mikeyb [ 25.5.2012 16:01:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

bumbik píše:
ano potvrzuji minulý leták skutečně měl termíny zahájení a ukončení stavby a mělo se proinvestovat 200 mil. kč tak snad překlep ... jinak bude přerov štěstím bez sebe!!!

Preklep? Nove letaky treba k R7 taky mely datumy, ted uz je ale pro jistotu neuvadeji a myslim, ze toho bude vic i na R6. Jen pro priklad, ale drzme se tematu o dalnicich. ;)

Autor:  Lenny [ 25.5.2012 16:08:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

200 milionů mělo jít na výkupy pozemků.

Autor:  Mario [ 26.5.2012 11:57:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

bumbik píše:
...mělo se proinvestovat 200 mil. kč tak snad překlep...


V tom letáku píšou, že nebyly přiděleny žádné finanční prostředky a proto se příprava pozastavila, takže asi o překlep nepůjde. Je škoda, že se alespoň pozemky nevykupuje.

Autor:  vaclav [ 31.5.2012 8:03:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

ten odhad ceny v ankete, neni to ted nahodou 5mld?

Autor:  bumbik [ 4.6.2012 12:08:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

měl bych dotaz na základě rozjeté diskuze o značení E462 - bude po dostavbě 0136 0137 E462 po D1 kolem Přerova nebo to zůstane u R35 a R46 ??? neví někdo?

Autor:  FlakY` [ 4.6.2012 12:11:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

Po dokončení D1 určitě dojde k doplnění E462.

Autor:  Standa [ 4.6.2012 12:20:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

Řekl bych, že to bude složitější. Asi bychom to měli prodiskutovat v samostatném vláknu, zkusím ho založit ;) !

Autor:  Lenny [ 4.6.2012 18:19:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

Dojde k přesunu, např. u Vyškova je na to na tabulích vynechané místo.

Autor:  bumbik [ 4.6.2012 18:47:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

a zůstane tam Kroměříž Zlín D1 (E462) ??? nebo tam bude Kroměříž Ostrava a R46 Vyškov Olomouc ??? aby řidiči věděli, že na Ostravu mají jet po D1 hlavně ti zahraniční, že se tudy dostanou ... ???

Autor:  adamos [ 4.6.2012 19:11:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

Předpokládám Ostravu směřovanou po D1. I když je te Vyškovský dreieck ideální místo pro proměnné dopravní značení.

Autor:  Lenny [ 4.6.2012 19:31:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

Ostrava bude nahrazena Prostějovem na R46 a na D1 by měla přibýt Ostrava a Kroměříž nejspíš půjde ven.

Autor:  bumbik [ 4.6.2012 19:32:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník

to tam zůstane Zlín, který na D1 není a vypadne Kroměříž, který na D1 je? nemělo by to být spíš opačně?

Stránka 14 z 113 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/