|
Právě je 27.4.2021 9:48:31
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
[D1] 0136 Říkovice – Přerov
[D1] 0136 Říkovice – Přerov
| Autor |
Zpráva |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
no nevím, jak jsou ta čísla přesně, podle mě je v tom dost chaoz ... ale zkrátka důležité je, že stavba se připravuje a přerov lipník letos bude zahájeno ... to je pro mě podstatné
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 27.5.2013 20:36:19 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
Nejsou 3 křižovatky pro Přerov trochu příliš? Je nutné stavět MÚK Přerov-západ? Podle mě by stačily křižovatky sever a jih (Říkovice), které jsou napojeny na hlavní tah Přerovem. Západ je dobrý NA, které neprojedou pod podjezdem pod železniční tratí.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 11.9.2013 20:37:33 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
přerov západ je kvůli prechezy a letiště a multimodálního carga a počítalo se s budoucí spalovnou odpadů, kam by jezdilo 150 kamionů s odpady denně a sjíždělo na přerov západ do spalovny (vedle prechezy) ale zdá se, že spalovna bude v mohelnici, ale to se uvidí příští rok po referendu v přerově (má proběhnout březen 2014)
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 11.9.2013 20:40:36 |
|
 |
|
viky
Příspěvky: 1277 Bydliště: na trase budoucí R49
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
Lenny píše: Nejsou 3 křižovatky pro Přerov trochu příliš? Je nutné stavět MÚK Přerov-západ? Podle mě by stačily křižovatky sever a jih (Říkovice), které jsou napojeny na hlavní tah Přerovem. Západ je dobrý NA, které neprojedou pod podjezdem pod železniční tratí. Myslím,že bude užitečná právě proto,aby všichni z Tovačovska a Chropyňska až po samotný Přerov měli přímý přístup na dálnici a nemuseli se cpát městem přes podjezd.V městě budou intenzity po dostavbě D1 i tak dost velké,tak je zbytečné tam natahovat další dopravu. Navíc jsem slyšel o modernizaci bochořského letiště pro civilní využití,což je strategické pro Olomoucko i Zlínsko a přímé napojení na dálnici je logické. Ale i bez toho mně připadá mnohem užitečnější,než třeba MúK Třebětice na R49,když je MúK Hulín postavená jako všesměrová,oproti původním plánům.
_________________ MEGARAPID.EU - Z RAPIDSHARE.COM NEOMEZENĚ
|
| 13.9.2013 16:15:20 |
|
 |
|
Marty
Příspěvky: 755
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
viky píše: Lenny píše: Nejsou 3 křižovatky pro Přerov trochu příliš? Je nutné stavět MÚK Přerov-západ? Podle mě by stačily křižovatky sever a jih (Říkovice), které jsou napojeny na hlavní tah Přerovem. Západ je dobrý NA, které neprojedou pod podjezdem pod železniční tratí. Myslím,že bude užitečná právě proto,aby všichni z Tovačovska a Chropyňska až po samotný Přerov měli přímý přístup na dálnici a nemuseli se cpát městem přes podjezd.V městě budou intenzity po dostavbě D1 i tak dost velké,tak je zbytečné tam natahovat další dopravu. Navíc jsem slyšel o modernizaci bochořského letiště pro civilní využití,což je strategické pro Olomoucko i Zlínsko a přímé napojení na dálnici je logické. Ale i bez toho mně připadá mnohem užitečnější,než třeba MúK Třebětice na R49,když je MúK Hulín postavená jako všesměrová,oproti původním plánům. Naštěstí je ta modernizace přerovského letiště passé... Viz. http://www.aeroweb.cz/clanek.asp?ID=3939&kategorie=30 Díky Bohu, jinak by se evropské dotace zase jednou probetonovaly neefektivně. Zlínsko má slušné letiště např. v Kunovicích, problém je spíš že tam nic nelítá. Dokonce ani Ostrava a Brno nemá žádný přehršel linek. Z Moravy se létá "autem" z Vídně, Katowic nebo Prahy. Proto potřebujeme spíš slušné dálnice a levné parkování u těchto letišť...  I když já bych klidně vyměnil auto za vlak, jenže to jde jedině u VIE, ale zatím docela složitě...
|
| 13.9.2013 21:20:07 |
|
 |
|
kalanis
Příspěvky: 310
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
Tak to opatrně. Moravskoslezský kraj (podle posledních novinářských údajů - Metro cca tři dny zpátky) sype spoustu peněz do připojení Mošnova na železniční síť - něco, o čem se i Praha léta hádá! V tu ránu má Mošnov lepší napojení na návaznou infrastrukturu, než Katowice nebo Vídeň. Ano, není to Přerov, ale pořád je to "moravské" letiště.
|
| 14.9.2013 19:41:15 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
Mno, to není špatné... Ale kolik letadel týdně tam přistane ? A hlavně do jakého "zahraničí" létají?
|
| 14.9.2013 21:21:39 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
Na Mošnově chcípl pes a ani železnice to nezachrání. Kvůli kšeftíkům bývalého vedení kraje, nám to vyfoukl Katowice a Krakow, a ten Krakow mě překvapuje, protože je to taky pidi letiště. Samozřejmě bych byl rád, kdyby se Mošnov zvedl, ale podle mě je už je pozdě.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 14.9.2013 23:00:02 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
je to sice OT: ale jelikož mám info z první ruky, tak co se týče Mošnova, tak přes prázdniny to nebylo špatné ... docela lákadlo byla akce letenek do Londýna za 750 Kč, doslova tryskově se plnila letadla do UK, ta akce sice již skončila, ale i tak, díky pravidelným linkám do Paříže a Londýna a díky charterům je Ostravské letiště v chodu, není to ideál, ale drží se ... a to nemluvím o dnech NATO příští víkend  prostě neodsuzovat letiště v Mošnově, ta železnice totiž bude hlavně sloužit k připojení vlečky pro multimodální cargo a vyjednává se s jedním investorem, který by chtěl postavit halu právě u toho carga, viz. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... te-mosnov/
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 15.9.2013 7:29:36 |
|
 |
|
Marty
Příspěvky: 755
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
V Tuřanech se předělá na žel.trati jedna zatáčka u Šlapanic a vybuduje se na ní zastávka Brno-Letiště a můžou tam stavět rychlíky na Přerov celkem rychle a za malý peníz. Vlečka na letiště tam už dokonce je. Akorát z Brna se dá slušně jen dostat do Londýna, Moskvy, Eindhovenu, Bergama a letními chartery k moři. V Ostravě je asi nejužitečnější linka do Prahy (s možností přestupu na navazující lety ČSA po Evropě), nově Londýn, snad ještě stále fungující Vídeň a Paříž (obojí bohužel bez návaznosti) a chartery k moři. Laskavý čtenář porovná sám s nabídkou linek Vídně, Prahy a Katowic odkud se v reálu z Moravy lítá. Proto modernizovat letiště u Přerova za půl miliardy by byla dle mého skromného nazoru zhovadilost. Spíš by se moravské kraje měly domluvit v podpoře rozlítání Brna a Ostravy. (např. do Německa s možností přestupu na lety Lufthansy apod.) A taky podporovat R52 a R35 (=Vídeň, Praha).
Naposledy upravil Marty dne 16.9.2013 10:45:26, celkově upraveno 1
|
| 15.9.2013 7:36:12 |
|
 |
|
kalanis
Příspěvky: 310
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
Ještě jednou železniční OT směr Mošnov: Tady jsou fotky a plánky k trati na mošnovské letiště. V trati už leží výhybky, je upravené zabezpečovací zařízení a postupně se připravuje spodek do zóny Carga.
|
| 15.9.2013 21:14:27 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
Taky jsem zaznamenal, že část trati je už od Studénky směr Mošnov elektrifikována. Tohle OT později přesunu jinam.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 15.9.2013 22:25:17 |
|
 |
|
otaznik
Příspěvky: 640
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
|
| 1.11.2013 19:50:48 |
|
 |
|
kentanjack
Příspěvky: 143 Bydliště: Praha
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
"Provedena byla expertiza DSP, která prokázala možné úspory kolem 500 milionů korun, což si pravděpodobně vyžádá vrácení přípravy před územní rozhodnutí." Má aspoň úsek Přerov - Lipník nějakou šanci na zahájení letos (když v letáku furt visí datum 12/2013)?
|
| 1.11.2013 20:50:00 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
A stavíme UŽ za dva roky.
|
| 1.11.2013 20:53:12 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
šanci 0.00001% - koukni kousek nahoru na můj příspěvek s reportáží ČT v té reportáži se dozvíš ... co se týče ÚOHS tak přerov lipník nedořeší dřív než o vánocích či po novém roce, pak do jara případné 2. kolo tendru pak další odvolávky k ÚOHS a na podzim příští rok budem rádi, když začnem kopat ...
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 1.11.2013 20:56:01 |
|
 |
|
expert
Příspěvky: 230
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
bumbik píše: šanci 0.00001% - koukni kousek nahoru na můj příspěvek s reportáží ČT v té reportáži se dozvíš ... co se týče ÚOHS tak přerov lipník nedořeší dřív než o vánocích či po novém roce, pak do jara případné 2. kolo tendru pak další odvolávky k ÚOHS a na podzim příští rok budem rádi, když začnem kopat ... To bych řekl, že je značný optimismus s tím příštím rokem. Pokud by to ÚOHS neměl zrušit, tak by asi ani nezahajoval to řízení. Nechci nijak strašit, ale podle mne se už blížíme roku 2020.
|
| 2.11.2013 22:56:56 |
|
 |
|
Pavel Q
Příspěvky: 325
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
otaznik píše: http://www.rsd.cz/rsd/rsdcat.nsf/0/E44883B42EED0C23C125755C0035B13F/$file/d1-rikovice-prerov.pdf Jak tak koukám na ten plánek, napadá mě otázka, to neprotestují Bochořští, že cesta do Přerova se jim prodlouží asi o 2 km, tím, že přímá silnice bude přerušena? Řekl bych, že se tam docela hodně jezdí na kole...
|
| 2.11.2013 23:48:40 |
|
 |
|
pp21
Autor
Příspěvky: 1632 Bydliště: Praha
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
Pavel Q píše: Jak tak koukám na ten plánek, napadá mě otázka, to neprotestují Bochořští, že cesta do Přerova se jim prodlouží asi o 2 km, tím, že přímá silnice bude přerušena? Řekl bych, že se tam docela hodně jezdí na kole... Dle modelu obchvat Příbora budou protestovat přesně v okamžiku, kdy se to začne stavět a cesta se přeruší. Problém je, že nadjezd (lávka) tam kvůli tetišti výkově nepůjde, a podjezd/podchod taky moc ne ... protože by tam bylo komplikované odvodnění.
|
| 3.11.2013 0:09:48 |
|
 |
|
viky
Příspěvky: 1277 Bydliště: na trase budoucí R49
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
pp21 píše: Pavel Q píše: Jak tak koukám na ten plánek, napadá mě otázka, to neprotestují Bochořští, že cesta do Přerova se jim prodlouží asi o 2 km, tím, že přímá silnice bude přerušena? Řekl bych, že se tam docela hodně jezdí na kole... Dle modelu obchvat Příbora budou protestovat přesně v okamžiku, kdy se to začne stavět a cesta se přeruší. Problém je, že nadjezd (lávka) tam kvůli tetišti výkově nepůjde, a podjezd/podchod taky moc ne ... protože by tam bylo komplikované odvodnění. Tak letiště už odpískali,ne?
_________________ MEGARAPID.EU - Z RAPIDSHARE.COM NEOMEZENĚ
|
| 3.11.2013 8:03:27 |
|
 |
|
Pavel Q
Příspěvky: 325
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
Obecní zastupitelstvo se k tomu snad muselo vyjadřovat, ne?
|
| 3.11.2013 16:30:56 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
pp21 píše: Pavel Q píše: Jak tak koukám na ten plánek, napadá mě otázka, to neprotestují Bochořští, že cesta do Přerova se jim prodlouží asi o 2 km, tím, že přímá silnice bude přerušena? Řekl bych, že se tam docela hodně jezdí na kole... Dle modelu obchvat Příbora budou protestovat přesně v okamžiku, kdy se to začne stavět a cesta se přeruší. Problém je, že nadjezd (lávka) tam kvůli tetišti výkově nepůjde, a podjezd/podchod taky moc ne ... protože by tam bylo komplikované odvodnění. Pardon, bydlím na venkově, co je TETIŠTĚ? To jsme ve škole neměli...
|
| 3.11.2013 16:36:12 |
|
 |
|
mbmat
Příspěvky: 1332
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
Asi myslí letiště, stačí se kouknout do mapy.
|
| 3.11.2013 16:47:32 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
Sorry, jsem cca o trochu víc než 8000 km daleko od ČR a data tady platím o hodně víc než ve "zlém česku" takže odtud ty "hloupé" dotazy...
|
| 3.11.2013 16:55:34 |
|
 |
|
Pavel Q
Příspěvky: 325
|
 Re: 0136 a 0137 Říkovice – Přerov – Lipník
pp21 píše: Dle modelu obchvat Příbora budou protestovat přesně v okamžiku, kdy se to začne stavět a cesta se přeruší. Problém je, že nadjezd (lávka) tam kvůli tetišti výkově nepůjde, a podjezd/podchod taky moc ne ... protože by tam bylo komplikované odvodnění. Co se přerušilo v Příboře?
|
| 4.11.2013 0:23:14 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|