Ostravské přivaděče

Praha – Jihlava – Brno – Vyškov – Hulín – Přerov – Lipník nad Bečvou – Bělotín – Ostrava – Polsko
kutac
Příspěvky: 5
Registrován: 21.10.2009 11:44:45

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od kutac »

nevim na co cekali se severnim spojem ....

dnes to uz konecne je prujezdne a nemusi clovek pres vodarnu
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Jinak dnes jsem testoval i severní spoj, no nazval bych ho bobovou dráhou, je to z kopečka do kopečka a samé zatáčky :D
Provoz nulový, přínos dle mého bez navazující části žádný.
R48 -> D48 se podařilo!
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od vypravec »

Přínos je to zásadní, vyhnu se vodárně a najíždím tam na D1 bez průjezdu jakoukoliv ostravskou křižovatkou !!!!! ;)
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od andy »

Martin z Ostravy píše:Jinak dnes jsem testoval i severní spoj, no nazval bych ho bobovou dráhou, je to z kopečka do kopečka a samé zatáčky :D
Provoz nulový, přínos dle mého bez navazující části žádný.
Přínos je minimálně ten, že máte nový přivaděč do centra Ostravy postavený ze státního rozpočtu ;)

Nebyly by nějaké fotky MÚK s D47?
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od pp21 »

andy píše:Přínos je minimálně ten, že máte nový přivaděč do centra Ostravy postavený ze státního rozpočtu ;)
Jen doplním že je to bezkonkurenčně nejdražší stavba v přepočtu na 1km trasy. Dražší už jsou jenom tunely Dobrovského v Brně. Mluvím tedy o stavbách ze státních peněz, pražský tunelový komplex Blanka bude pochopitelně ještě dražší.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Petr Pokorný píše: Jen doplním že je to bezkonkurenčně nejdražší stavba v přepočtu na 1km trasy. Dražší už jsou jenom tunely Dobrovského v Brně. Mluvím tedy o stavbách ze státních peněz, pražský tunelový komplex Blanka bude pochopitelně ještě dražší.
A já se ani nedivím, protože to jen prakticky jen estakáda nebo most - a je to pro mně bobová dráha. Místo tohoto bych radši uvítal na I/56 most přes I/58 a ne jen ten stupidní kruháč.
R48 -> D48 se podařilo!
Galmar
Příspěvky: 80
Registrován: 7.12.2009 12:38:14

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od Galmar »

tak ten severni privadec (na marianskohorske) ma dle meho nazoru jeden problem. Pokud jedu z D1 a najizdim pak na ten kruhovy objezd, tak je to strasne nestastne reseno, nebot jelikoz musim davat prednost z leva autum, kteri po tom kruhaci jiz jedou, logicky se divam do leva, ale co vidim? nic - jsou tam svodidla pres ktere nevidim a tedy musim auto zastavit abych se presvedcil ze nic nejede.

a navic pokud to veznu z hlediska viditelnosti, tak nejde hned poznat kde je ten kruhac pac je to pekne ostra zatacka. kdyz jsem tam jel poprvy tak jsem na ten kruhovy objezd proste vletel a az v posledni chvili jsem si uvedomil ze privadec na D1 konci a jsem na kruhaci :-D
apach
Příspěvky: 43
Registrován: 14.3.2009 21:04:31

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od apach »

Celkově mi poněkud uniká koncepce dopravních staveb v Ostravě. Celorepublikově si myslím, že Ostrava vyniká komplexností a stavem svých páteřních komunikací, zácpy tady skoro neexistují, ale investuje se tady do takových prkotin, jako jsou dvě propojky mezi Mariánskohorskou a dálnicí. Kdyby raději dokončili R35 až k HK, to si myslím, že by Ostravě pomohlo daleko více, než to, co se tady předvádí nyní...
Čím jezdím: VW Passat 2,0 BiTDI, Honda CBF 1000F
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ten severní spoj je teď nelogický, protože chybí jeho pokračování a asi ještě dlouho chybět bude, ale až bude hotový jako celek tak odlehčí výrazně Opavské ulici.
R48 -> D48 se podařilo!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od mapman »

Martin z Ostravy píše:Ten severní spoj je teď nelogický, protože chybí jeho pokračování a asi ještě dlouho chybět bude, ale až bude hotový jako celek tak odlehčí výrazně Opavské ulici.
Přesně tak, navíc napojuje na dálnici přímo Chemickou ulici, kde jsou ty chemické závody. Na durhém konci kruháku má navíc vzniknout další průmyslová zóna, to taky přidá této stavbě na významu při odlehčovaní komunikační sítě města...
Galmar
Příspěvky: 80
Registrován: 7.12.2009 12:38:14

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od Galmar »

tak do budoucna bude mit tento spoj urcite vyuziti. akorad jsem nepobral najezd na ten kruhovy objezd ze smeru D1, celkem nebezpecne.

kazdopadne uz se tesim az bude hotovo najezd na dalnici prodloužená Místecká. tak se clovek dostane bez jakykoliv krizovatky po mistecke az na dalnici. tedy lidi z Ostravy Jih, hrabuvka, Dubina, Vitkovice, Moravska Ostrava a dalsi budou velice radi za toto napojeni.

jeste otazka, nevite jesli bude mozne se na tuto prodlouzenou Misteckou napojit i z Marianskohorske a nebo tam pres ni bude jen most?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Prodloužená místecká se kříží mimoúrovňově s marianskohorskou viz. leták ke stavbě
Jinak Místecká bude sloužit spíše centru Ostravy, z Dubiny to bude rychlejší na Rudnou a pak na dálnici.
R48 -> D48 se podařilo!
Galmar
Příspěvky: 80
Registrován: 7.12.2009 12:38:14

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od Galmar »

diky za odkaz na letak. tak snad to stihnou do 11/2010 a uz se tesim. jsem zvedav jak pad dopadne MUK Ceskobratrska, uz ted tam jsou celkem zacpy a az pak se tam privedou auta z dalnice ....

jeste si musime pockat az maps.google a mapy.cz se uraci zaktualizovat mapy o D1 a severni privadec.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Mě by zajímalo, kdy se začne stavět druhý most na Českobratrské.
Zajímalo by mně jestli za jeho zdržením stojí jen peníze?
R48 -> D48 se podařilo!
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od andy »

Galmar píše:tak ten severni privadec (na marianskohorske) ma dle meho nazoru jeden problem. Pokud jedu z D1 a najizdim pak na ten kruhovy objezd, tak je to strasne nestastne reseno, nebot jelikoz musim davat prednost z leva autum, kteri po tom kruhaci jiz jedou, logicky se divam do leva, ale co vidim? nic - jsou tam svodidla pres ktere nevidim a tedy musim auto zastavit abych se presvedcil ze nic nejede.
Je fakt, že ten kruhák tam působí dost zvláštně, nejspíš existuje nějaký důvod, proč tam nenavrhli normální trubkovitou MÚK ( že by se plánovalo i pokračování na jihovýchod :?: ). Jestli je tam dopravní značení tak, že cestou z D47 musím dát na kruháku přednost, tak to nechápu už vůbec :?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od Martin z Ostravy »

andy píše: Je fakt, že ten kruhák tam působí dost zvláštně, nejspíš existuje nějaký důvod, proč tam nenavrhli normální trubkovitou MÚK ( že by se plánovalo i pokračování na jihovýchod :?: ). Jestli je tam dopravní značení tak, že cestou z D47 musím dát na kruháku přednost, tak to nechápu už vůbec :?
Tak už to tu padlo, bude na něj napojena budoucí prům. zóna.
R48 -> D48 se podařilo!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od mapman »

Martin z Ostravy píše: Tak už to tu padlo, bude na něj napojena budoucí prům. zóna.
Doplním o foto:
IMG_3146.png
IMG_3146.png (832.31 KiB) Zobrazeno 25492 x
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od Lenny »

Martin z Ostravy píše:Mě by zajímalo, kdy se začne stavět druhý most na Českobratrské.
Zajímalo by mně jestli za jeho zdržením stojí jen peníze?
Investorem akce je KÚ Moravskoslezského kraje, první etapa byla částečně postavena z peněz EU.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od vypravec »

apach píše:Celkově mi poněkud uniká koncepce dopravních staveb v Ostravě. Celorepublikově si myslím, že Ostrava vyniká komplexností a stavem svých páteřních komunikací, zácpy tady skoro neexistují, ale investuje se tady do takových prkotin, jako jsou dvě propojky mezi Mariánskohorskou a dálnicí. Kdyby raději dokončili R35 až k HK, to si myslím, že by Ostravě pomohlo daleko více, než to, co se tady předvádí nyní...
:lol: No, nemyslím, že by Ostrava nějak vynikala komplexností, ale to, že tu skoro nejsou zácpy např. oproti Praze, je dáno zlomkovou hustotou provozu tady :lol:
Když sem přijedou mí příbuzní z Prahy a vezu je z nádru, tak se uchlamujou, jakej je tu v pracovní den provoz, asi jako v Praze o víkendu :lol:
Uvědom si, že v Ostravě oproti Praze chcíp pes, je tu prostě nesrovnatelně méně aut.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od Warcz »

Tak se postavte ve 3 hodiny k NHčku nebo Vítkovicím... Ne souhlasím že pokud člověk používá hlavní tepny Místeckou, Fydeckou, Rudnou a nově Dálnici tak se relatvně dostane všude rychle. To samé čeká Prahu po dokončení okruhu. Bohužel se bojím že Rudná další nápor aut neustojí a začnou tam přibývat rapidně smrťáky...
apach
Příspěvky: 43
Registrován: 14.3.2009 21:04:31

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od apach »

vypravec píše:
apach píše:Celkově mi poněkud uniká koncepce dopravních staveb v Ostravě. Celorepublikově si myslím, že Ostrava vyniká komplexností a stavem svých páteřních komunikací, zácpy tady skoro neexistují, ale investuje se tady do takových prkotin, jako jsou dvě propojky mezi Mariánskohorskou a dálnicí. Kdyby raději dokončili R35 až k HK, to si myslím, že by Ostravě pomohlo daleko více, než to, co se tady předvádí nyní...
:lol: No, nemyslím, že by Ostrava nějak vynikala komplexností, ale to, že tu skoro nejsou zácpy např. oproti Praze, je dáno zlomkovou hustotou provozu tady :lol:
Když sem přijedou mí příbuzní z Prahy a vezu je z nádru, tak se uchlamujou, jakej je tu v pracovní den provoz, asi jako v Praze o víkendu :lol:
Uvědom si, že v Ostravě oproti Praze chcíp pes, je tu prostě nesrovnatelně méně aut.
Ano, to si samozřejmě uvědomuji, právě proto to také píšu, protože je pak zbytečné, aby se tady stavěly stejně kapacitní komunikace jak v Praze, ne? Bydlím v Ostravě, proto mě samozřejmě tento stav těší, ale na druhou stranu vím, že se to dělá na úkor zbytku ČR...
Čím jezdím: VW Passat 2,0 BiTDI, Honda CBF 1000F
apach
Příspěvky: 43
Registrován: 14.3.2009 21:04:31

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od apach »

Warcz píše:Tak se postavte ve 3 hodiny k NHčku nebo Vítkovicím... Ne souhlasím že pokud člověk používá hlavní tepny Místeckou, Fydeckou, Rudnou a nově Dálnici tak se relatvně dostane všude rychle. To samé čeká Prahu po dokončení okruhu. Bohužel se bojím že Rudná další nápor aut neustojí a začnou tam přibývat rapidně smrťáky...
Rudnou v budoucnu čeká mimoúrovňové křížení se Závodní, to si myslím, že hodně uleví...
Čím jezdím: VW Passat 2,0 BiTDI, Honda CBF 1000F
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od vypravec »

MUK Ruudná x Závodní by určitě bylo super, ale to je hudba hodně vzdálený budoucnosti ne ?
apach
Příspěvky: 43
Registrován: 14.3.2009 21:04:31

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od apach »

vypravec píše:MUK Ruudná x Závodní by určitě bylo super, ale to je hudba hodně vzdálený budoucnosti ne ?
Ani ne, je to popravdě jediný pozůstatek plánovaného národního stadionu, který se měl stavět místo toho vítkovického a je nyní plánován ve Svinově. Mělo by se to platit z evropských peněz, tak ještě uvidíme, jak bude vypadat harmonogram, každopádně v příštím volebním období by se to snad mělo stihnout...
Čím jezdím: VW Passat 2,0 BiTDI, Honda CBF 1000F
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostravské přivaděče

Příspěvek od Martin z Ostravy »

apach píše: Ani ne, je to popravdě jediný pozůstatek plánovaného národního stadionu, který se měl stavět místo toho vítkovického a je nyní plánován ve Svinově. Mělo by se to platit z evropských peněz, tak ještě uvidíme, jak bude vypadat harmonogram, každopádně v příštím volebním období by se to snad mělo stihnout...
Já myslím, že to bylo plánováno nezávisle na nějakém stadionu, když je to i v územním plánu města.
R48 -> D48 se podařilo!
Odpovědět

Zpět na „D1“