Nájezd na D1 z I/47 u Lipníka

Praha – Jihlava – Brno – Vyškov – Hulín – Přerov – Lipník nad Bečvou – Bělotín – Ostrava – Polsko
Odpovědět
vasa
Příspěvky: 34
Registrován: 25.5.2009 13:45:11

Nájezd na D1 z I/47 u Lipníka

Příspěvek od vasa »

Zdravím, podle googlu se to již zde probíralo, ale bohužel vlastní příspěvek jsem zde již nedohledal a odpověď tedy nenašel. Zeptám se tedy znova:
Nevíte prosím, jak je zamýšlený nájezd na D1/D47 směrem na Ostravu ze silnice I/47 od Přerova u Lipníka nad Bečvou? Tím, že se z obchvatu Lipníka dá odbočit pouze na Slavíč, celou situaci poněkud komplikují. To musím projet městem až na ten kruháč na východním konci? Pokud by z obchvatu šlo odbočit "doleva", tak nejen že by se vyřešil můj problém, ale taky by si možná v budoucnosti mohli odpustit sjezd z D1 u Trnávky.
Díky
PS: Situaci znám jen z map, v poslední době jsem tou oblastí neprojížděl, takže možná jsem něco přehlédl a můj dotaz je úplně irelevatní...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Nájezd na D1 z I/47 u Lipníka

Příspěvek od Lenny »

D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
vasa
Příspěvky: 34
Registrován: 25.5.2009 13:45:11

Re: Nájezd na D1 z I/47 u Lipníka

Příspěvek od vasa »

Díky, na toto jsem se díval, ale právěže mi to přišlo zvláštní: chápu to tedy dobře, že jediný rozumný nájezd bude přes křižovatku u Trnávky? Protože jestli ano, tak to má pár vad:
a) až bude postaven tento úsek (a dřív než za pět let to nebude, kdoví zda ne později), tak už skoro nikdo nájezd z I/47 řešit nebude, protože prostě pojede rovnou po D1 už z Přerova. Jaká je tedy varianta pro tento nájezd dnes? Přes město na kruháč, nebo po obchvatu, pak doprava a na kruháči se otočit o 180st? To mi vše přijde jako docela divoké, jenom pro to, že někde nejde odbočit. Stejný problém je samozřejmě i naopak -- z D1 na I/47.
b) jak jsem psal, kdyby šlo z obchvatu odbočit doleva, tak je tato křižovatka (Trnávka) zbytečná -- jistě by to byla levnější varianta

Omlovám se, jestli vypadám jako nějaký hnidopich, jen mi celá ta situace kolem Lipníka tak strašně na hlavu postavená (takové komplikace kvůli jedné křižovatce), že mám pocit, že něco přehlížím.
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: Nájezd na D1 z I/47 u Lipníka

Příspěvek od Mario »

Jsem tam jel taky od Prerova, chtel jsem se dostat na d1 a musel jsem jet po I/47 protoze nikde zadne znaceni pro najezd na dalnici. Pak se uz nedivim, ze po sestipruhu nikdo nejezdi a 47 byla narvana.. Sestipruh bude nejspis vyuzit az po dostavbe d1 z prerova na lipnik a cesty na valmez..
vasa
Příspěvky: 34
Registrován: 25.5.2009 13:45:11

Re: Nájezd na D1 z I/47 u Lipníka

Příspěvek od vasa »

Tak tak, toto je přesně to, co mi vrtá v hlavě. Vzhledem k tomu, jak se nám dostavba D1 v úseku Přerov -- Lipník ztrácí v mlze budoucnosti, tak bude po celou dobu přetížená I/47 jenom proto, že neexistuje rozumný nájezd na dálnici...? Nebo je vymyšleno tak, že kdo využívá I/47 jako náhradu zatím neexistující D1 od Přerova, tak má projet celým Lipníkem (a nevyužít tak nedávno postavený obchvat), aby se dostal na správnou stranu spojky I/47-D1? Prostě tomu nerozumím... :-(
michal
Příspěvky: 4588
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Nájezd na D1 z I/47 u Lipníka

Příspěvek od michal »

No mně spíš vrtá hlavou, proč je sjezd z D1 na stávající přivaděč k Lipníku(a taky v opačném směru) tak velkorysý, zatímco sjezd na R48 je řešen jako standardní český odbočovací paskvil... Na tohle tam jako intenzity budou, ale na pořádný nájezd na R48 ne? Jsem rád, že se to udělá, ale nechápu, proč se to neudělá tak i jinde, když se to tak může postavit zrovna tady. Já mám pocit, že už se těm dálnicím přestanu věnovat, protože to je jak s politikou. Člověk se jen nasere... :?
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Nájezd na D1 z I/47 u Lipníka

Příspěvek od mapman »

vasa píše: rozumný nájezd na dálnici...?
Rozumně značený nájezd neexistuje, je potřeba od Přerova:
1. projet obchvatem
2. na konci po napojení na čtyřpruh sjet na první MÚK, po mostě na druhou stranu 4pruhu a zpět směr MÚK s D1

Mapa

Google maps mají v tomto místě dokresleny i dvě pokud vím neexistující rampy, které ale elegantně řeší výše zmíněný problém, třeba na ně dojde...
vasa
Příspěvky: 34
Registrován: 25.5.2009 13:45:11

Re: Nájezd na D1 z I/47 u Lipníka

Příspěvek od vasa »

mapman píše:Google maps mají v tomto místě dokresleny i dvě pokud vím neexistující rampy, které ale elegantně řeší výše zmíněný problém, třeba na ně dojde...
Aha, díky moc, to je zajímavá informace -- přesně po takto vypadajících rampách jsem pátral, ale zatím jsem nenašel ani náznak, proto jsem ostatně začal tento thread.

Nicméně se obávám, že to s nimi moc slavné nebude: na URL, které zde dával Lenny, nic takového nemají, přitom jde o oficální, velmi detailní plán té oblasti (je fakt, že ten zákres přivaděče končí nedaleko D1, takže možná to tam chybí). No a za druhé, vybudování těchto ramp by IMHO bylo dost nákladné, protože přivadeč je v těch místech v zářezu a ten by se asi musel rozšířit, což by ovlivnilo i mostek na spojce Lipník -- Loučka. Leda by nějak šikovně využili té smyčky, co je hned vedle... Pokud se ale něco takového chystá, tak by s tím měli hodně pohnout, protože až bude dostavěna D1 k Přerovu, tak už to bude stejně jedno. Takové opatření má smysl hlavně dokud I/47 slouží jako náhrada za D1.
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: Nájezd na D1 z I/47 u Lipníka

Příspěvek od Mario »

2 mapman: Tak proč to tam není značeno? Jsou tam jen staré tabule pro cestu na Ostravu po 47.... Kdyby tam dali cedule, podtstatně by LIpníku ulehčili a auta poslali na dálnici...
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Nájezd na D1 z I/47 u Lipníka

Příspěvek od mapman »

To není asi úplně otázka na mě :) Ale troufám si říct že je to způsobené jen a pouze tím, že stavba D1 4704 a obchvat Lipníka jsou dvě na sobě nezávislé stavby kde nedošlo ke koordinaci dopravního značení po zprovoznění 4704ky. Přidělat na zmiňovanou křižovatku ať už zeleně nebo oranžově cíl Ostrava směřující na D1 není nic složitého, ale prostě to asi nikoho nenapadlo ... Zkusí to někdo napsat na ŘSD jako dotaz, proč tomu tak není?
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: Nájezd na D1 z I/47 u Lipníka

Příspěvek od Pavlík »

Nejjednodušší cesta od Přerova na D1 mi přijde nikoli po obchvatu I/47, ale postaru přes město, tzn. při příjezdu od Oseku odbočit na první křižovatce doprava. V Lipníku zůstala po původní silnici čtyřpruhová vozovka s minimálním provozem. Na konci Lipníku na kruháči odbočit směr Olomouc (!!!) a tak se dostat pomocí nadjezdu na přivaděč k D1 (jinak též I/35), z něhož lze bez problémů najet i na směr Ostrava. Čas se asi neušetří, kilometry určitě jo.
V opačném směru od Ostravy sjet z D1 na Lipník, na kruháči nedbat směrovek na Přerov, ale vydat se do centra města.
Podotýkám, že jezdím osobním autem. Tirákům to určitě nedoporučuju!!!
Odpovědět

Zpět na „D1“