Zpoplatnění na D1

Praha – Jihlava – Brno – Vyškov – Hulín – Přerov – Lipník nad Bečvou – Bělotín – Ostrava – Polsko
Bisma
Příspěvky: 35
Registrován: 23.8.2009 6:32:56
Bydliště: Brno; taky Pravčice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od Bisma »

Já osobně jsem také pro, aby byly všechny úseky dálnic zpoplatněné, jenže i tady se dá narazit, a to dost očividně. V Kroměříži byl nějaký ten pátek vybudovaný obchvat, samozřejmě bez poplatku. Namísto něj se teď postavila D1 a hle - už s poplatkem. Takže zatímco jinde se staví obchvaty měst, tak Kroměříž o něj přišla, resp. o ten zdarma.
Fabia Combi I, 1.4
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od viky »

Bisma píše:Já osobně jsem také pro, aby byly všechny úseky dálnic zpoplatněné, jenže i tady se dá narazit, a to dost očividně. V Kroměříži byl nějaký ten pátek vybudovaný obchvat, samozřejmě bez poplatku. Namísto něj se teď postavila D1 a hle - už s poplatkem. Takže zatímco jinde se staví obchvaty měst, tak Kroměříž o něj přišla, resp. o ten zdarma.
Ikdyž známku mám,tak mi to vadí. a to za všechny obyvatele KM a blízkého okolí.kteří R a D nevyužívají.Štve mne hlavně to,že se v podstatě celý obchvat boural a při stavbě D1 stavěl v novotě,takže šlo vlastně jen o pozemky a mohlo to stát obojí.D1 mohla mít kvalitní objízdnou trasu pro případ nehody a ted tam leží ladem nedělený čtyřpruh,který slouží jen pro výjezd na Chropyni a ti,co nemají známku,se musí proplétat už ted velmi přeplněným centrem,kde se 4-pruh zrušil na úkor parkovacích míst a odbočovacích pruhů.
Mám pocit,že je to podraz ze strany ŘSD,protože v době,kdy se to stavělo,tak bylo v povědomí,že vede D1 v trase obchvatu právě proto,že nebude zpoplatněný.Docela by mě zajímalo,jestli někdo místní a problému znalý to může vyvrátit,či potvrdit.
Bisma
Příspěvky: 35
Registrován: 23.8.2009 6:32:56
Bydliště: Brno; taky Pravčice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od Bisma »

Neksem k tomu rozhodně kompetentní, ale taky mám dojem, že tohle bylo ze strany ŘSD slíbené. Možná že bylo, ale třeba to zvrtla nějaká novela zákona???
Najde se někdo, jak to bylo??
Fabia Combi I, 1.4
FlakY`
Příspěvky: 1490
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od FlakY` »

Ten úsek byl pouze dočasně propojen. Byl to půl profil dnešní dálnice. Samozřejmě, že byly provedeny ještě velké úpravy, protože se musel posunout rybníček Šlajza, dostavit druhou půlku a zároveň dostavět a upravit křižovatky. V žádném územním plánu nebylo počítáno s další paralelní komunikací vedle dálnice. Né každné město nebo vesnice má 2 obchvaty. Vedlejší Hulín taky nebude mít obchvat II.třídy. Když už nějaké město má 2 obchvaty, tak to je spíše takový pozůstatek z minulých let, kdy se postavila nejprve silnice a pak až dálnice. Třeba Lipník nad Bečvou... napřed se postavila nová silnice a rychlostní komunikace na Olomouc, která vedla mimo město a pak se postavila na 2 etapy severní varianta obchvatu. A ještě dávno před tím se postavil obchvat vesničky Dolní újezd.
Vkládám zde mapku u nás méně ojedinělé místo, kde najdeme spoustu obchvatů. Postup výstavby obchvatů je očíslován, kde 1. znamená první stavba (nejdříve postavená). Takhle by to mělo vypadat asi všude ale nejsme v Německu 8-)
Přílohy
obchvaty.JPG
obchvaty.JPG (200.09 KiB) Zobrazeno 27314 x
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od Lenny »

Bisma píše:Já osobně jsem také pro, aby byly všechny úseky dálnic zpoplatněné, jenže i tady se dá narazit, a to dost očividně. V Kroměříži byl nějaký ten pátek vybudovaný obchvat, samozřejmě bez poplatku. Namísto něj se teď postavila D1 a hle - už s poplatkem. Takže zatímco jinde se staví obchvaty měst, tak Kroměříž o něj přišla, resp. o ten zdarma.
Taky jsem na to hleděl, že je to pryč a jak pěkně v tichosti.

Doufám, že bude Beroun, Brno, Mladá Boleslav, Praha velice rychle následovat.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Domis
Příspěvky: 238
Registrován: 18.2.2010 20:58:02
Bydliště: Viničné Šumice

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od Domis »

Lenny píše:
Bisma píše:Já osobně jsem také pro, aby byly všechny úseky dálnic zpoplatněné, jenže i tady se dá narazit, a to dost očividně. V Kroměříži byl nějaký ten pátek vybudovaný obchvat, samozřejmě bez poplatku. Namísto něj se teď postavila D1 a hle - už s poplatkem. Takže zatímco jinde se staví obchvaty měst, tak Kroměříž o něj přišla, resp. o ten zdarma.
Taky jsem na to hleděl, že je to pryč a jak pěkně v tichosti.

Doufám, že bude Beroun, Brno, Mladá Boleslav, Praha velice rychle následovat.
Proč následovat? jaká by to mělo smysl. Dokud je dálnice bez zpoplatku, tvoří vlastně kapacitní obchvat města, s poplatkem už je to jen odněkud někam vedoucí dálnice.
Například v Boleslavi zpoplatnění není možné, neboť tvoří jedinou kapacitní trasu sever - jih. Navíc je po ní vedena doprava Doksy - Jičín, Doksy - Nymburk. Kudy by podle vás měli motoristé (na těchto trasách většinou bez známek) jezdit, přes centrum Boleslavi?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od Lenny »

Domis píše:Proč následovat? jaká by to mělo smysl. Dokud je dálnice bez zpoplatku, tvoří vlastně kapacitní obchvat města, s poplatkem už je to jen odněkud někam vedoucí dálnice.
Například v Boleslavi zpoplatnění není možné, neboť tvoří jedinou kapacitní trasu sever - jih. Navíc je po ní vedena doprava Doksy - Jičín, Doksy - Nymburk. Kudy by podle vás měli motoristé (na těchto trasách většinou bez známek) jezdit, přes centrum Boleslavi?
Ale je, stejně jako všude jinde. Ještě mám stále v živé paměti, kdy se po od Doks do Nymburku jezdilo přes město. Podél řeky, kolem hradu a letiště do Bezděčína. Nepřišlo mi to nějak tragické. Když někomu stojí za to se proplétat přes město, tak ať. Jeho boj.

Ještě jsem zapomněl na Otrokovice.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od Martin z Ostravy »

No, ale co mám dělat já jako řidič bez známky, kdy po dálnici vůbec nejezdím a chci vyhnout centru města?
Kdysi jsem měl na toto obchvat, ale ten mi přestavěli na dálnici, kterou posléze zpoplatnili.
Toto není dobrý přístup, nehledě na to že dálnice pak neplní svou funkci, funkci tak často zmiňovanou v letáčcích - "Využitím dálnice účastníky dojde ke zklidnění dopravních situací v obcích nacházejících se na významných dopravních trasách nebo v jejich blízkosti."
Přesně toto D1 u Kroměříže neplní tak, jak by mohla, kdyby nebyla v tom úseku zpoplatněna, to samé D1 v Ostravě a bylo by to obdobné v Praze i Brně, kdyby se tam dálnice zpoplatnila.
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od Lenny »

Co má dělat? Jezdit vlakem. Bo v této zemi není žádná silnice, na které by člověk nepotkal průjezd nějakým městem nebo vesnicí.

Pokud jede jednou za rok do Brna, a ví, že už tam tento rok nepojede a ani nepojede po žádné jiné D nebo R, tak nejspíš pojede pěkně po staré, na které je teď minimální provoz.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od andy »

Dálnice v Ostravě zůstane zpoplatněna

Ostrava - Dálnice vedoucí přes Ostravu zůstane zpoplatněna. Úlevu od poplatků pocítí řidiči pouze v době smogové kalamity. Řekl to dnes v Ostravě ministr životního prostředí Pavel Drobil...
nightshooter
Příspěvky: 2
Registrován: 23.9.2010 21:22:24

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od nightshooter »

:lol: Bezva,pan ministr mi zřejmě hodlá vyřídit slevu z dálniční známky.Tak to by jsme měli dostat alespoň 20% :mrgreen: Další varianta ovšem je,že nás chce pomalu připravit na výkonové mýtné.
Jinak vážně:Dálnice bez přivaděčů(severní spoj do Poruby,R56 směr F-M) nic neřeší ať se známkou nebo bez ní.
Honda
Příspěvky: 482
Registrován: 13.6.2009 15:39:21

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od Honda »

Část ostravské dálnice D1 je opět zpoplatněna

Ostrava - Patnáct set korun na dálniční známku si musejí přichystat řidiči, kteří budou chtít využívat některé úseky autostrády, jež byly ještě v loňském roce kvůli rekonstrukci Svinovských mostů průjezdné zdarma.

Část dálnice D1 mezi Svinovem a Klimkovickým tunelem je totiž opět zpoplatněna, protože mosty už jsou průjezdné.

„Přestože původní termín platnosti uzavírky a objízdných tras byl stanoven až do 30. dubna 2013, ministerstvo dopravy sdělilo, že zprůjezdněním Svinovských mostů pominuly důvody vedení objízdné trasy mezi Klimkovicemi a Svinovem po dálnici D1, a tím osvobození od jejího bezplatného užívání," uvedla mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Bez poplatku naopak dále zůstává zhruba dvacetikilometrový úsek dálnice D1 od mimoúrovňové křižovatky s Rudnou ulicí až do Bohumína. „Tato trasa byla v rámci dlouhodobého úsilí vedení města Ostravy po dohodě ministerstev dopravy a životního prostředí od 1. ledna 2012 od dálničního poplatku osvobozena. Plní úlohu obchvatu Ostravy a přispívá k ochraně životního prostředí, zejména ovzduší ve městě," vysvětlila dále Vojkovská.

Autor: Martin Pleva

http://moravskoslezsky.denik.cz/z-regio ... -aj1j.html
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od viky »

Stejně mně nedává smysl trasa Klimkovice-Rudná,coby objízdná trasa kvůli Svinovským mostům :crazy:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od Lenny »

Vyhnat dopravu místo na Rudnou až na dálnici, a tím Rudné ulehčit.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od viky »

Ve směru z Poruby nikdy,co jsem tam jel,kolony nebyly.Význam to podle mně mělo jen pro ty,kteří z Klimkovic pokračovali po D1 směr Brno.Ve směru do Poruby to bylo jedno,křižovatka I/11xII/647 byla ucpaná z obou směrů.
bumbik
Příspěvky: 7956
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od bumbik »

tak to vypadá, že možná bude D1 pro kamiony kolem Velkého meziříčí dočasně bezplatná kvůli opravě povrchu II/602 ve Velkém meziříčí (D1 bude objízdnou trasou) viz.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... le-zdarma/
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Hanes
Příspěvky: 1053
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od Hanes »

Dle mého mdlého názoru by měli být všechny dálnice s poplatkem a hotovo. Pokud mi někdo tvrdí, že používá jen kousíček dálnice jako obchvat města, protože jinak nálepku vůbec nepotřebuje by se měl začít léčit. Nepřipadá mi normální, že má dálnici u baráku a nepoužívá ji. U nás má cca 50 procent lidí celoroční nálepku a mají to víc než 100 kilometrů k nejbližší dálnici. Zbytek si koupí desetidenní, když někam jedou, proto mi to hlava nebere........
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
bumbik
Příspěvky: 7956
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od bumbik »

Hanes: sorry, ale mi zas hlava nebere váš příspěvek :D :D :D "nepřipadá mi normální, že má dálnici u baráku a nepoužívá ji" jakoby snad bylo povinné dálnici používat ... a co víc, když chcete motivovat lidi, aby ji bezvýhradně použili jako obchvat města, tak by právě měla být bez poplatku, aby se skutečně vyplatilo každému ji použít, v opačném případě má člověk možnost volby (což je normální) a pak se bavíme o počtu aut v centrech měst a to opravdu chcete, aby ve městě bylo plné centrum aut (výfukové splodiny, hluk, vibrace, dopr. nehody aut či s chodci, ...) zapomínáte zkrátka, že každá mince má 2 strany, navíc né vždy je dálnice vítězství, např. pokud je v katastrofálním stavu, tak skutečně chcete zaplatit 1500 za to,že pojedete čistě po obchvatu města pár km a budete s autem skákat jak koza, nebo raději pojedete přes město po pěkné cestě pohodově? jinak s vámi souhlasím, klidně vše zpoplatnit známkou, ale to by kvalita dálnic musela odpovídat, nedávno jsme to tu řešili s Lennym, myslím, že ta doba přijde, až se některé tankodromy promění v opravdu kvalitní cestu, a na to se těším, pak vše zpoplatnit bez výjimek ;-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od siesa »

Bumbiku...jmenujte alespon tri mesta, ktera maji dalnicni obchvat v "kategorii" tankodrom..to by me opravdu zajimalo...diky
bumbik
Příspěvky: 7956
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od bumbik »

Rousínov, Vyškov, Břeclav (z poloviny) Hustopeče (taktéž D2) Tvarožná (u rohlenky na D1) atd. ale naštěstí do roka a do dne to tak nebude ;-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od siesa »

Rousinov a Vyskov dobra, Hustopece taky. Tvarozna neni mesto a D2 jako obchvat Breclavi? To je jako byste tvrdil, ze D1 je obchvatem Jihlavy...
No nic no. Ostatne si nemyslim, ze argument, ze je ta silnice ve spatnem stavu, by mel evokovat, ze se za ni kvuli tomu nebude platit. Spise naopak. Vice penez vice oprav...
A prujezd Rousinovem a Vyskovem mi moc pohodlenej neprijde. To se radejibudu "kodrcat" po ty katastrofalni D1....
Klonim se k nazoru Hanese. Kdyz dalnice neni, lidi rvou, ze ji nemaji. A kdyz ji maji, nechteji za ni platit. Je to ujety.
bumbik
Příspěvky: 7956
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od bumbik »

já netvrdím, že každý dá přednost průjezdu Rousínovem či Vyškovem, ale když jsem před 2 lety vyměnil tlumiče, bylo mi líto je drtit, tak jsem při cestě do Brna skutečně jel přes Vyškov a Rousínov ... ale jinak taky preferuju dálnici, já hlavně reagoval na to tvrzení, že když má někdo dálnici za okny, že po ní musí nutně jet, což prostě není pravda ... to je jak tvrzení, že každý kdo má za okny poštu, musí zaplatit za elektřinu poštovní poukázkou ... a jinak souhlasím "více peněz více oprav" to je přesně ono, pokud by tomu tak bylo, tak budou za dálnice platit všichni a rádi, ale vzpomeňme rok 2006 před zavedením mýta pro kamiony, tenkrát pan Řebíček říkal, že peníze z mýta půjdou do údržby a oprav dálnic a rychlostek, že jsou zanedbané a všechny peníze se tam nasměřují opakoval to v OVM pravidelně a stačí kouknout na rozpočet SFDI, kolik jde ročně na opravy dálnic a víme svoje a lidi to se známkami vnímají mnohdy stejně (sám jsem to slyšel několikrát)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od siesa »

No nezbyva nez konstatovat, ze se situace na D1 a D2 posledni dobou dost meni k lepsimu a ze za par let to budou normalni dalnice obstojnych parametru, za ktere se nebudeme muset stydet....Preju nam vsem, at se dobre dilo podari :)
hh
Autor
Příspěvky: 2554
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od hh »

A pak se zdvojnásobí sazby :)
bumbik
Příspěvky: 7956
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Zpoplatnění na D1

Příspěvek od bumbik »

siesa píše:No nezbyva nez konstatovat, ze se situace na D1 a D2 posledni dobou dost meni k lepsimu a ze za par let to budou normalni dalnice obstojnych parametru, za ktere se nebudeme muset stydet....Preju nam vsem, at se dobre dilo podari :)
přesně tak :ok: :ok: :ok: už aby to bylo, včera bylo pozdě ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Odpovědět

Zpět na „D1“