České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

[D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=66&t=791
Stránka 76 z 90

Autor:  Lenny [ 21.5.2017 18:56:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Kterou stavbu myslíš, složení se liší.

Autor:  _jan91 [ 21.5.2017 20:54:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Cokoliv z 199-210 P+L kde se mění CB za AB, jen tak pro představu...

Autor:  ada031 [ 22.5.2017 4:47:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Tak a máme zde zadání zakázky na rekobstrukci 181-189 L

https://www.vestnikverejnychzakazek.cz/ ... play/18076

Autor:  Ales [ 22.5.2017 8:24:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

To je nějaký úřední fígl nebo proč se píše
Název: D1 Rekonstrukce vozovky km 189,5 - 181,8 vlevo
Popis: Rekonstrukce bude provedena mezi koncem modernizovaného úseku 25 dálnice D1 v km 181.997 v PJP a km 181.834 v LJP a rozhraním staré a nové AB vozovky v km 193.800 dálnice D1, těsně před MÚK Brno-centrum.

Ty čtyři kilometry rozdílu (189,5 vs. 193,8) mi nejsou jasné...

Autor:  balance [ 22.5.2017 8:29:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Budou asi 4 etapy (181-189 L/P a 189-194 L/P) ... zatím se soutěží jen 181-189 L.
Ale popis je na celou zakázku ...

Autor:  Lenny [ 22.5.2017 20:38:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

_jan91 píše:
Cokoliv z 199-210 P+L kde se mění CB za AB, jen tak pro představu...

Snad toto bude stačit, když tak na profilu zadavatele se dají dohledat kompletní projektové dokumentace.

Přílohy:
D1 199-204 P.png
D1 199-204 P.png [ 48.59 KiB | Zobrazeno 6427 krát ]
D1 204-210 P.png
D1 204-210 P.png [ 93.2 KiB | Zobrazeno 6427 krát ]
D1 204-210 L.png
D1 204-210 L.png [ 33.55 KiB | Zobrazeno 6427 krát ]
D1 199-204 L.png
D1 199-204 L.png [ 26.94 KiB | Zobrazeno 6427 krát ]

Autor:  Lenny [ 23.5.2017 19:36:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

ada031 píše:
Tak a máme zde zadání zakázky na rekobstrukci 181-189 L

https://www.vestnikverejnychzakazek.cz/ ... play/18076

Provoz veden v 2+1+1 pruzích. Ve směru na Prahu budou kolony často. :ko:

Autor:  bumbik [ 23.5.2017 20:08:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Lenny píše:
ada031 píše:
Tak a máme zde zadání zakázky na rekobstrukci 181-189 L

https://www.vestnikverejnychzakazek.cz/ ... play/18076

Provoz veden v 2+1+1 pruzích. Ve směru na Prahu budou kolony často. :ko:



je snad jiné řešení? :?

Autor:  Lenny [ 23.5.2017 20:12:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Ano, rozšířit provizorně druhou polovinu a dopravu vést ve 2+2 pruzích po jedné polovině.

Autor:  adi88 [ 23.5.2017 21:36:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Asi jsem nechápavý, ale v čem by bylo 2+2 lepší než 2+1+1? Já vidím jako problém, že standardně je v tom stoupání ke Kývalce stoupací pruh, který bude chybět za každých okolností. Pomalu jedoucí kamiony, velká hustota provozu, já to vidím tak, že se těm problémům nevyhneme ať tak nebo tak. A to nejen na D1, ale i na I/23, podobně jako tomu je na I/50 při rekonstrukci km 204-210

Autor:  petsheny [ 24.5.2017 6:36:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

No několik výhod by tu bylo.
1) ve zkrácení doby omezení - odhaduji tak 15-20%, jelikož při provozu 2+1+1 se musí dělat ten směr 2x
2) využije se tahle úprava při rozšiřování v rámci stavby 0117.1 a 0117.2 (rozšíření D1 na 3+3). Stejně by to cca do 3 let dělali

Autor:  Lenny [ 24.5.2017 7:11:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

V uspořádání 2+2 pruhy se netvoří kolony tak často jako při uspořádání 2+1+1 pruhy. Řidičům dělá z nějakého důvodu problém se rozdělit do dvou proudů, z nichž jeden je veden protisměrně. U Brna se pravidelně tvořili a ještě tvoří kolony ve směru, kde je rozdělení na 1+1.
Je to dražší.
Je to časově delší, v řádu měsíců.
Provizorní rozšíření se někdy v budoucnu využije při rozšíření D1 na 3+3, ale za 3 roky to nebude.

Ono by stačilo 2+2 se souběžnou jízdou obdobně jako je to v Rakousku, jak tady na to několik let poukazuji, čímž by odpadla nutnost rozšíření vozovky.

Autor:  mapman [ 24.5.2017 7:22:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

1) 2+2 na stávající vozovce nejde v našich podmínkách zrealizovat, střídavá jízda o délce 8 km na vozovce šířky 10,75 m je neprůchodná; bylo prokázáno, že i na kratších úsecích střídavé jízdy při modernizaci tu byla zvýšená nehodovost (drobné ťukance a škrábance), což by při 8 km vedlo k častějším kolapsům.
2) Provizorní rozšíření taky zabere nějaký čas a vyžaduje výrazně větší stavební zásah do tělesa dálnice než prostá výměna krytu vozovky. Což je spojené s dalšími časovými nároky. To co tu navrhuješ, je v podstatě modernizace, která trvá déle než tato oprava.
3) Režim 2+1+1 má i nesporné výhody:
- jízdní pruhy jsou mnohem širší,
- na polovině kde se nepracuje se dá jezdit 100kou,
- když se něco stane v jenom z pruhů ve směru, kde je jeden převeden do protisměru, dá se použít ten druhý bez omezení,
- po značnou část opravy se dá používat sjezd a nájezd v křižovatce v uzavřeném úseku atd.

Autor:  zesp [ 26.5.2017 7:19:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Nevíte, co má znamenat broušení povrchu dálnice před jejím koncem na km 270 u Říkovic?? Předvčírem měli už tak půl kiláku uděláno... Vždyt zrovna tady se ten povrch povedl a je přímo luxusní... Nespletli si to a neměli začít spíše brousit ten hrbolatý povrch od Vyškova směr Ivanovice? Neposlali je špatně? Zatímco předtím byla jízda po tomto úseku narosto klidná, po zbroušení jsou cítit nepříjemné "rázy" při přejezdu příčných spár, tak jako na tom krátkém zbroušeném úseku z dřívějška u Mořic. Jízdní pohoda se tedy zbroušením zhoršila. Nechápu...

Autor:  hh [ 26.5.2017 10:35:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Havarijní protismykové vlastnosti. Záruční oprava.

Autor:  Georg [ 26.5.2017 18:15:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Záruční opravu nelze udělat tak, aby sebou nepřinesla jevy, které popsal zesp?

Autor:  Martin z Ostravy [ 27.5.2017 8:48:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Protismykové vlastnosti a hladkost, tedy pro řidiče tichost vozovky jdou proti sobě.

Autor:  evilcleaner [ 27.5.2017 11:22:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

jo i ne, v extrému po dokonale hladkém povrchu bude jízda taky velmi hlučná, ale ve vysokých frekvencích, takový sykavý zvuk. jinak je jinak pravda, že v běžných hodnotách je jízda po povrchu s nevyhovujícími PSV tišší.

Autor:  ada031 [ 31.5.2017 18:04:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Tak na celém úseku je už položen AB povrch i na vnější rekonstruované části, takto už schází na obou částech jen položení obrusné vrstvy. Termín pro omezení je do úterý 6.6.2017, takže předpokládám, že snad o víkendu položí poslední vrstvu ......

Autor:  hh [ 31.5.2017 20:16:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Jestli myslíte km 210-204, tak to končí až v červenci.

Autor:  Hanpav [ 13.6.2017 12:35:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Ve středu 14. 6. bude zahájena z dopravního hlediska zřejmě nejkritičtější část opravy, neboť z důvodu pokládky obrusné vrstvy musí dojí k uzavření celého jízdního pásu, což znamená vedení dopravy v režimu 2+1.
V termínu od 14. 6. 2017 do 23. 6. 2017 bude platit následující dopravní omezení:

Ve směru na Ostravu je v km 203,750 – 211,185 provoz veden ve dvou zúžených provizorních pruzích ve vnější části jízdního pásu.

Ve směru na Prahu je v km 211,700 provoz sveden do jednoho zúženého provizorního pruhu, přičemž přejezdem SDP v km 211,043 – 210,923 je převeden do protisměrného pásu dálnice a přejezdem SDP v km 204,108 – 203,995 je vrácen zpět do levého pásu dálnice.

V rámci této etapy je uzavřena odpočívka Rohlenka v km 206,9, vlevo, a nájezdová větev levé poloviny MÚK Holubice (EXIT 210).

Objízdná trasa pro dopravu ve směru Slavkov u Brna (I/50) → Brno (D1) je pro vozidla do 3,5 t vedena po silnici I/50 a II/430 do Brna.

Objízdná trasa pro dopravu ve směru Slavkov u Brna (I/50) → Praha (D1) a pro vozidla nad 3,5 t ve směru Slavkov u Brna (I/50) → Brno (D1) je vedena po tělese dálnice D1 závlekem přes MÚK Rousínov (EXIT 216), kde je doprava po křižovatkových větví a silnici III/0476 svedena zpět na dálnici D1 ve směru Brno a Praha.


Rekonstrukce bude po ukončení této etapy dále pokračovat dle stanoveného harmonogramu do 30. 7.

Zdroj: ŘSD

Odkaz: https://www.rsd.cz/wps/portal/web/domu/ ... 7728af5eb0

Autor:  ada031 [ 13.6.2017 12:52:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Vše už k tomu směřovalo. Svodidla na vnější straně jsou hotova, AB povrch taky krom tedy obrusné vrstvy, probíhají jen drobné práce ve zpevněné krajnici .....

Autor:  bumbik [ 17.6.2017 10:28:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

už aby to kruté omezení mezi 204 a 210 skončilo, hrůza viz.
http://www.denik.cz/ekonomika/doprava-n ... 70614.html

Autor:  Lenny [ 17.6.2017 10:48:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Jen se budu opakovat. Rakouský model 2+2 se střídavou jízdou by byl rozhodně lepší než tento stav. Bohužel MV ČR to nechce povolit.

Autor:  Hanes [ 17.6.2017 10:52:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

A to je bohužel ten problém, který u nás je. Věc, která je dobrá a vyzkoušená se v našich končinách nerealizuje a šunty, které napadnou nějakého "chytrolína", jsou schváleny rychle a nejsou absolutně k ničemu........

Stránka 76 z 90 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/