České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

[D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=66&t=791
Stránka 77 z 90

Autor:  holbra [ 17.6.2017 15:06:09 ]
Předmět příspěvku:  Rohlenka, Holubice

Úsek od Brna na Vyškov se blíží k cíli. Dneska probíhala pokládka u Rohlenky a nájezd u Holubic.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Udělal jsem aj nějaké vide, pak to sem nahraju ;)

Autor:  zesp [ 19.6.2017 10:51:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Na opravovaném pásu ve směru do Brna se objevily nové tabule IJ 18 před sjezdem na odpočívku Rohlenka, kde je již název odpočívky "Rohlenka" se symboly parkoviště a WC (tím myslí asi ty mobilní WC buňky).

Autor:  hh [ 19.6.2017 11:21:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Ano, všude se dávají postupně nové značky. To provizorium toalet by mělo vystřídat řešení z D55 Kurovice, pokud se povede.

Autor:  bumbik [ 21.6.2017 7:23:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

zdá se, že se již lajnují čáry ... :ok:

Přílohy:
m2.jpg
m2.jpg [ 28.42 KiB | Zobrazeno 8452 krát ]
m1.jpg
m1.jpg [ 34.25 KiB | Zobrazeno 8452 krát ]

Autor:  bumbik [ 21.6.2017 9:51:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

ještě 3 dny a bude zase klid
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 70621.html

Autor:  bumbik [ 22.6.2017 7:18:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Oprava: D1 Rekonstrukce vozovky km 189,5 - 181,8 vlevo
původní termín otevírání obálek 27. června v 11:00 hod.

posunutí termínu otevírání obálek č. 1 nový termín: 10. července v 9:00 hod.

Autor:  holbra [ 25.6.2017 11:40:56 ]
Předmět příspěvku:  Pokládka nájezdu u Holubic

Video z akce
https://www.youtube.com/watch?v=d-VkqAFVxF4

Autor:  zesp [ 28.6.2017 7:23:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Včera jsem se projel po otevřené dokončené LP úseku D1 mezi Holubicemi a Brnem. Jsou tam již nové značky s názvem odpočívky Rohlenka. Nevím ale, proč je nájezd na odpočívku uzavřen, když najet na dálnici se zde dá... Jsou tak uzavřeny hned dvě možnosti parkování za sebou - Rohlenka a Tuřany. Apropo - v těch Tuřanech nákladně zrekonstruovali nadjezd přes dálnici k odpočívce (napojení směru na Prahu), dříve tam byl z důvodu havarijního stavu zakázán vjezd kamionů, teď po opravě je to uzavřeno úplně!!!??? Nevíte někdo, co to má znamenat??? V odkazu pár fotek s novými značkami k Rohlence...

http://seta00121.rajce.idnes.cz/Zprovoz ... BM_Vychod/

Autor:  Martin z Ostravy [ 28.6.2017 11:33:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Proč je stále zavřena Rohlenka nevím, pravděpodobně je tam ještě zařízení staveniště a budou probíhat dokončovací práce na opravě odpočívky.
Most přes dálnici k odpočívce Brněnské Ivanovice (Tuřany) je ve vlastnictví společnosti OMV, která také financuje a realizuje jeho rekonstrukci, ke které mimochodem přistoupila až potom, co z mostu upadly na dálnici kusy betonu.

Autor:  Lenny [ 28.6.2017 17:05:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Na to, že ten most má cca 17 let, to není žádná hitparáda.

Autor:  Martin z Ostravy [ 28.6.2017 19:50:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Nulová údržba, OMV obecně na údržbu moc není.

Autor:  adi88 [ 1.7.2017 8:15:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Název odpočívky u Rohlenky je fajn, ale proč tam jsou pouze symboly Parkoviště a WC? Vždyť dostat se na druhou stranu k restauracím a ČS OMV není přes most až takový problém. V Německu je celkem obvyklé, že je na dálnici značen Autohof, který neleží bezprostředně vedle dálnice. Nebo se tam po letech vrátil zákaz vjezdu z II/430?

Autor:  Lenny [ 1.7.2017 11:57:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Propojení odpočívek vlevo a vpravo bylo vybudováno za účelem možnosti návštěvy motorestu a ČS. Dnes slouží jako křižovatka.

Autor:  hh [ 1.7.2017 13:06:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

V projektu 6pruhu je kompletní zrušení levé strany.

Autor:  balance [ 1.7.2017 20:43:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

D1 Rekonstrukce vozovky km 210,0 až 204,6 L
Z lávky u Rohlenky ... (01.07.2017)
Příloha:
pic1.jpg
pic1.jpg [ 183.08 KiB | Zobrazeno 7299 krát ]

Příloha:
pic2.jpg
pic2.jpg [ 188.74 KiB | Zobrazeno 7299 krát ]

Autor:  balance [ 1.7.2017 20:44:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Příloha:
pic3.jpg
pic3.jpg [ 179.49 KiB | Zobrazeno 7308 krát ]

Příloha:
pic4.jpg
pic4.jpg [ 186.71 KiB | Zobrazeno 7308 krát ]

Autor:  balance [ 1.7.2017 20:45:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

D1 Rekonstrukce vozovky km 210,0 až 204,6 L


Autor:  balance [ 1.7.2017 21:31:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Martin z Ostravy píše:
Proč je stále zavřena Rohlenka nevím, pravděpodobně je tam ještě zařízení staveniště a budou probíhat dokončovací práce na opravě odpočívky.
Most přes dálnici k odpočívce Brněnské Ivanovice (Tuřany) je ve vlastnictví společnosti OMV, která také financuje a realizuje jeho rekonstrukci, ke které mimochodem přistoupila až potom, co z mostu upadly na dálnici kusy betonu.

Na celé ploše odpočívky (Rohlenka vlevo) ještě chybí obrusná vrstva, dále běží dokončovací práce na nových lampách venkovního osvětlení a přístupových chodnících navazujících na lávku přes dálnici. Samotná lávka byla rekonstruována v minulém roce.
Viz několik foto zde:
viewtopic.php?f=211&t=2188&start=25

Povrchy na pravé straně se měnily částečně před 2 lety, letos jen před OMV v místě napojení na II/430.
Subjektivní poznámka k organizaci dopravy v rámci odpočívky - jen za tu chvíli, co jsem tam byl, tak několik aut couvalo z nájezdu směr Ostrava zpět před OMV, aby jí mohla projet "v protisměru" a napojit se na II/430 resp. najet smět Praha. IMHO by stálo za zvážení doplnění VDZ/SDZ v rámci odpočívky.

Autor:  Lenny [ 1.7.2017 21:49:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Chtělo by to ten výjezd uzavřít. Panuje tam docela chaos, neboť spousta řidičů netuší kudy se vracet.

Autor:  bumbik [ 3.7.2017 14:49:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

bumbik píše:
Oprava: D1 Rekonstrukce vozovky km 189,5 - 181,8 vlevo
původní termín otevírání obálek 27. června v 11:00 hod.

posunutí termínu otevírání obálek č. 1 nový termín: 10. července v 9:00 hod.

posunutí termínu otevírání obálek č. 2 nový termín: 14. července v 9:00 hod.

Autor:  zesp [ 4.7.2017 2:58:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Rohlenka: Uzavřít výjezd??? Vždyť je to jediná možnost, jak se rozumně dostat z dálnice na II-430 (a opačně) východně od Brna až po Rousínov a je tudíž značně využívaná. Lenny, neznáš tam místní poměry, ale mnohem více je to tu využíváno jako exit, než odpočívka. V Holubicích je nutno se motat přes I-50 a sjet až do Holubic a pak zase zpět (něco jako u Lipníka), aby bylo možno z dálnice na II-430 dostat a to samé v opačném směru. Exit v Rousínově je moc daleko za městem a ve Slatině je nutno projet půlku Brna... Celkově mi koncepce exitů na D1 v úseku Brno - Rousínov připadá nedořešená. Spíše jsem taky očekával, že už se na té Rohlence doplní SDZ a exit se zoficiální. Předtím je ale třeba upravit ten výjezd na II-430 z D1 ve směru od Prahy, tam je to "vo hubu"... Zrušení by asi nikomu za této situace neprošlo...

Autor:  hh [ 4.7.2017 6:08:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Vzniknou všechny chybějící větve na Exitu 210 a tento se uzavře jak píše Lenny.

Autor:  bumbik [ 4.7.2017 7:02:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

to jako se z D1 nedostanu na Rohlenku ? to je vtip?

Autor:  hh [ 4.7.2017 7:42:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Cituji z projektu šestipruhu. Bude to pouze pravá odpočívka a nájezdy budou 204 a 210.

Autor:  bumbik [ 4.7.2017 7:53:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

hh: takže to zrušení sjezdu přijde až s 6ti pruhem, do té doby to bude všesměrová záležitost?

Stránka 77 z 90 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/