| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=66&t=791 |
Stránka 77 z 90 |
| Autor: | zesp [ 19.6.2017 10:51:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
Na opravovaném pásu ve směru do Brna se objevily nové tabule IJ 18 před sjezdem na odpočívku Rohlenka, kde je již název odpočívky "Rohlenka" se symboly parkoviště a WC (tím myslí asi ty mobilní WC buňky). |
|
| Autor: | hh [ 19.6.2017 11:21:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
Ano, všude se dávají postupně nové značky. To provizorium toalet by mělo vystřídat řešení z D55 Kurovice, pokud se povede. |
|
| Autor: | bumbik [ 21.6.2017 7:23:09 ] | |||
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci | |||
zdá se, že se již lajnují čáry ...
|
||||
| Autor: | bumbik [ 21.6.2017 9:51:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
ještě 3 dny a bude zase klid http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 70621.html |
|
| Autor: | bumbik [ 22.6.2017 7:18:26 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
Oprava: D1 Rekonstrukce vozovky km 189,5 - 181,8 vlevo původní termín otevírání obálek 27. června v 11:00 hod. posunutí termínu otevírání obálek č. 1 nový termín: 10. července v 9:00 hod. |
|
| Autor: | holbra [ 25.6.2017 11:40:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Pokládka nájezdu u Holubic |
Video z akce https://www.youtube.com/watch?v=d-VkqAFVxF4 |
|
| Autor: | zesp [ 28.6.2017 7:23:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
Včera jsem se projel po otevřené dokončené LP úseku D1 mezi Holubicemi a Brnem. Jsou tam již nové značky s názvem odpočívky Rohlenka. Nevím ale, proč je nájezd na odpočívku uzavřen, když najet na dálnici se zde dá... Jsou tak uzavřeny hned dvě možnosti parkování za sebou - Rohlenka a Tuřany. Apropo - v těch Tuřanech nákladně zrekonstruovali nadjezd přes dálnici k odpočívce (napojení směru na Prahu), dříve tam byl z důvodu havarijního stavu zakázán vjezd kamionů, teď po opravě je to uzavřeno úplně!!!??? Nevíte někdo, co to má znamenat??? V odkazu pár fotek s novými značkami k Rohlence... http://seta00121.rajce.idnes.cz/Zprovoz ... BM_Vychod/ |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 28.6.2017 11:33:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
Proč je stále zavřena Rohlenka nevím, pravděpodobně je tam ještě zařízení staveniště a budou probíhat dokončovací práce na opravě odpočívky. Most přes dálnici k odpočívce Brněnské Ivanovice (Tuřany) je ve vlastnictví společnosti OMV, která také financuje a realizuje jeho rekonstrukci, ke které mimochodem přistoupila až potom, co z mostu upadly na dálnici kusy betonu. |
|
| Autor: | Lenny [ 28.6.2017 17:05:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
Na to, že ten most má cca 17 let, to není žádná hitparáda. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 28.6.2017 19:50:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
Nulová údržba, OMV obecně na údržbu moc není. |
|
| Autor: | adi88 [ 1.7.2017 8:15:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
Název odpočívky u Rohlenky je fajn, ale proč tam jsou pouze symboly Parkoviště a WC? Vždyť dostat se na druhou stranu k restauracím a ČS OMV není přes most až takový problém. V Německu je celkem obvyklé, že je na dálnici značen Autohof, který neleží bezprostředně vedle dálnice. Nebo se tam po letech vrátil zákaz vjezdu z II/430? |
|
| Autor: | Lenny [ 1.7.2017 11:57:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
Propojení odpočívek vlevo a vpravo bylo vybudováno za účelem možnosti návštěvy motorestu a ČS. Dnes slouží jako křižovatka. |
|
| Autor: | hh [ 1.7.2017 13:06:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
V projektu 6pruhu je kompletní zrušení levé strany. |
|
| Autor: | balance [ 1.7.2017 20:43:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
D1 Rekonstrukce vozovky km 210,0 až 204,6 L Z lávky u Rohlenky ... (01.07.2017) Příloha: pic1.jpg [ 183.08 KiB | Zobrazeno 7299 krát ] Příloha: pic2.jpg [ 188.74 KiB | Zobrazeno 7299 krát ] |
|
| Autor: | balance [ 1.7.2017 20:44:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
Příloha: pic3.jpg [ 179.49 KiB | Zobrazeno 7308 krát ] Příloha: pic4.jpg [ 186.71 KiB | Zobrazeno 7308 krát ] |
|
| Autor: | balance [ 1.7.2017 20:45:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
D1 Rekonstrukce vozovky km 210,0 až 204,6 L |
|
| Autor: | balance [ 1.7.2017 21:31:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
Martin z Ostravy píše: Proč je stále zavřena Rohlenka nevím, pravděpodobně je tam ještě zařízení staveniště a budou probíhat dokončovací práce na opravě odpočívky. Most přes dálnici k odpočívce Brněnské Ivanovice (Tuřany) je ve vlastnictví společnosti OMV, která také financuje a realizuje jeho rekonstrukci, ke které mimochodem přistoupila až potom, co z mostu upadly na dálnici kusy betonu. Na celé ploše odpočívky (Rohlenka vlevo) ještě chybí obrusná vrstva, dále běží dokončovací práce na nových lampách venkovního osvětlení a přístupových chodnících navazujících na lávku přes dálnici. Samotná lávka byla rekonstruována v minulém roce. Viz několik foto zde: viewtopic.php?f=211&t=2188&start=25 Povrchy na pravé straně se měnily částečně před 2 lety, letos jen před OMV v místě napojení na II/430. Subjektivní poznámka k organizaci dopravy v rámci odpočívky - jen za tu chvíli, co jsem tam byl, tak několik aut couvalo z nájezdu směr Ostrava zpět před OMV, aby jí mohla projet "v protisměru" a napojit se na II/430 resp. najet smět Praha. IMHO by stálo za zvážení doplnění VDZ/SDZ v rámci odpočívky. |
|
| Autor: | Lenny [ 1.7.2017 21:49:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
Chtělo by to ten výjezd uzavřít. Panuje tam docela chaos, neboť spousta řidičů netuší kudy se vracet. |
|
| Autor: | bumbik [ 3.7.2017 14:49:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
bumbik píše: Oprava: D1 Rekonstrukce vozovky km 189,5 - 181,8 vlevo původní termín otevírání obálek 27. června v 11:00 hod. posunutí termínu otevírání obálek č. 1 nový termín: 10. července v 9:00 hod. posunutí termínu otevírání obálek č. 2 nový termín: 14. července v 9:00 hod. |
|
| Autor: | zesp [ 4.7.2017 2:58:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
Rohlenka: Uzavřít výjezd??? Vždyť je to jediná možnost, jak se rozumně dostat z dálnice na II-430 (a opačně) východně od Brna až po Rousínov a je tudíž značně využívaná. Lenny, neznáš tam místní poměry, ale mnohem více je to tu využíváno jako exit, než odpočívka. V Holubicích je nutno se motat přes I-50 a sjet až do Holubic a pak zase zpět (něco jako u Lipníka), aby bylo možno z dálnice na II-430 dostat a to samé v opačném směru. Exit v Rousínově je moc daleko za městem a ve Slatině je nutno projet půlku Brna... Celkově mi koncepce exitů na D1 v úseku Brno - Rousínov připadá nedořešená. Spíše jsem taky očekával, že už se na té Rohlence doplní SDZ a exit se zoficiální. Předtím je ale třeba upravit ten výjezd na II-430 z D1 ve směru od Prahy, tam je to "vo hubu"... Zrušení by asi nikomu za této situace neprošlo... |
|
| Autor: | hh [ 4.7.2017 6:08:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
Vzniknou všechny chybějící větve na Exitu 210 a tento se uzavře jak píše Lenny. |
|
| Autor: | bumbik [ 4.7.2017 7:02:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
to jako se z D1 nedostanu na Rohlenku ? to je vtip? |
|
| Autor: | hh [ 4.7.2017 7:42:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
Cituji z projektu šestipruhu. Bude to pouze pravá odpočívka a nájezdy budou 204 a 210. |
|
| Autor: | bumbik [ 4.7.2017 7:53:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci |
hh: takže to zrušení sjezdu přijde až s 6ti pruhem, do té doby to bude všesměrová záležitost? |
|
| Stránka 77 z 90 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|