České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

[D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=66&t=791
Stránka 14 z 90

Autor:  Lenny [ 20.9.2011 17:34:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

balik píše:
D1, ve směru Praha, 98,1 - 96,65 km
15.9.2011 - 11.10.2011

Uzavírka stoupacího jízdního pruhu z důvodu opravy havarijního stavu CB vozovky. Doprava vedena 2 jízdními pruhy ošířce 3,5ma 2,5m. (Stoupání od Slavníče k Agipce).
Stoupací pruh je v dlouhých souvislých úsecích úplně vybourán až na podkladní vrstvy. Místy je na té pláni vidět příprava nějakého armování.

Ten byl špatný výměnu si zasloužil, ještě by mohli obnovit stoupací pruh na MÚK Psáře od Prahy.

Autor:  martini [ 21.9.2011 16:32:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

Lenny píše:
Ten byl špatný výměnu si zasloužil, ještě by mohli obnovit stoupací pruh na MÚK Psáře od Prahy.
To by měla být součást modernizace jednoho z prvních úseků D1 v 2012. Zvažovalo se i, že by to udělali přednostně, ale předpokládám že z toho asi sešlo. Nevím teď aktuálně.

Autor:  balik [ 21.9.2011 16:39:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

Na tom 98. do Prahy dnes Zelená vlna hlásila 7km kolonu (z důvodu manipulace na stavbě místy omezení pouze na 1 pruh).

Autor:  Lenny [ 22.9.2011 20:22:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

Připravuje se oprava pravého pruhu pravého jízdního pásu v km 220 - 225. Cena 50 milionů Kč + DPH.

Autor:  Veronss [ 22.9.2011 20:50:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

V tech mistech je tusim stoupaci pruh nebo ne? bude to komplet novy CB?

Autor:  Lenny [ 22.9.2011 21:21:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

Je, ale ten je krátký. Z toho co bylo zveřejněno to vypadá na komplet nový kryt v pravém pruhu.

Autor:  Veronss [ 23.9.2011 13:46:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

aspon neco, protoze ten pravy pruh je totalne odepsany uz od MUK Holubice po Vyskov v obou smerech.. doufam, ze pristi rok se dockame dalsich oprav na Vyskovske D1 .. :)

Autor:  medvid [ 29.9.2011 9:29:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

Ve schváleném rozpočtu na rok 2012 jsou ale i některé pozitivní změny, například 1,7 miliardy korun na zahájení modernizace dálnice D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou. To je o čtvrt miliardy víc, než se původně plánovalo. Bude možné také začít například se stavbami na D3 Borek - Úsilné a D1 Přerov -Lipník.
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/vlada-nasypal ... oprava_spi

Autor:  Avantime [ 9.10.2011 12:50:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

Nystrom píše:
a je to tady: Návrh rozpočtu SFDI na rok 2012 a střednědobého výhledu na roky 2013 a 2014 schválený vládou 27.9.: http://www.sfdi.cz/CZ/pdf/2011_navrh_rozpoctu_2012.pdf

Na str. 33 je mimo jiné vypsáno pět úseků s dokumentací pro stavební povolení (DSP). Jsou to:

MÚK Šternov - MÚK Psáře
MÚK Loket - MÚK Hořice
MÚK Větrný Jeníkov - MÚK Jihlava
MÚK Lhotka - MÚK Velká Bíteš
MÚK Velká Bíteš - MÚK Devět Křížů

Lze předpokládat, že tyto úseky budou rekonstruovány nejdříve?

Dále je tam seznam s názvem "dalších 5 nejhorších úseků":

MÚK Psáře - MÚK Soutice
MÚK Hořice - MÚK Koberovice
MÚK Humpolec - MÚK Větrný Jeníkov
MÚK Měřín - MÚK V. Meziříčí - západ
MÚK Devět Křížů - MÚK Kývalka

Věděl by k tomu někdo něco víc?

Autor:  mbmat [ 9.10.2011 14:10:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

Mě spíš zaráží, že ve výhledu na rok 2014 je na celou rekonstrukci navrženo jen 267 milionu.

Autor:  mapman [ 27.10.2011 14:20:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

Zítra 28.10. od 13:00 bude D1 mezi 18. a 20. km uzavřena do !! 1 !! pruhu, konkrétně pravého ze všech tří ... Je to další etapa včera a dnes probíhající uzavírky dálnice v těchto místech. Trochu nezvládnuté, jak je třeba říct ...

Opravuje se tam asfaltová vozovka, která by mohla v zimě zle dopadnout...

Autor:  kasme [ 27.10.2011 15:22:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

mapman píše:
...D1 mezi 18. a 20. km ... dnes probíhající uzavírky ...
Příloha:
jsdi399-111027-1610.jpg
jsdi399-111027-1610.jpg [ 16.09 KiB | Zobrazeno 4402 krát ]

jj, je to povedená a dobře načasováná akce :kladivo: :crazy:
kolona začíná aktuálně cca na km 10 a dle kamery na km 7 už to moc nejede
a na okruhu začíná kolona už někde za botičem :) (cca 3km)
chtělo by to na D1 udělat zas dočasné napojení do pravého pruhu a nebo odbočovat už do kolektoru :)

mapman píše:
Zítra 28.10. od 13:00 bude D1 mezi 18. a 20. km uzavřena do !! 1 !! pruhu

tak to bude ještě veselejší, to jsem na to zvědavej...

Autor:  kasme [ 28.10.2011 2:17:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

Citace:
D1, ve směru Ostrava, mezi 18,8 km a 20,775 km
28.10.2011 13:00 - 30.10.2011 17:00
dva jízdní pruhy uzavřeny oprava povrchu vozovky , uzavírka levého a středního jízdního pruhu dálnice D1. Provoz veden pravým jízdním pruhem. Oprava havarijního stavu komunikace.

Autor:  kasme [ 28.10.2011 11:39:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

a je to :)
Příloha:
D1-20-111028-1234.jpg
D1-20-111028-1234.jpg [ 14.1 KiB | Zobrazeno 4270 krát ]

kolona začíná cca na km 16
Příloha:
D1-16-111028-1235.jpg
D1-16-111028-1235.jpg [ 65.81 KiB | Zobrazeno 4270 krát ]

Příloha:
D1-18-111028-1353.jpg
D1-18-111028-1353.jpg [ 15.96 KiB | Zobrazeno 4252 krát ]

Autor:  Lenny [ 28.10.2011 19:09:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

Chtělo by to mezi Brnem a Vyškovem provést nějaké to broušení, kotvení, případně výměnu rozpadlých desek, tak jak se to dělávalo dříve (myšleno ještě před pár lety), a dnes už to není v módě, bohužel. A přitom takto opravené úseky jsou daleko lepší než ty neopravené.

Autor:  ElWapp [ 28.10.2011 20:59:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

Muzete mi nekdo vysvetlit, jak muze nekdo rozhodnout o zuzeni tri pruhu do jednoho pres svatky, kdy lide prchaji z Prahy? Proc se jeden pruh neprevedl do protismeru alespon jako 2+2 (viz Nuselak)? Proc se nepockalo tyden? Proc se do toho zuzeni nevejdou dva pruhy? Proc? Tohle opravdu nedokazu pochopit...

Autor:  kasme [ 28.10.2011 23:13:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

otázka je, jak moc havarijní ten stav byl...

a do toho večer ještě nehoda...
iDNES.cz píše:
"Na silnici vytéká nafta, provoz musel být úplně zastaven," řekl iDNES.cz operační důstojník dálničního oddělení policie v Mirošovicích v pátek po osmé hodině večer. V půl desáté mohli policisté provoz obnovit.
http://praha.idnes.cz/zuzenou-dalnici-d ... zpravy_mav

Autor:  viky [ 29.10.2011 10:54:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

ElWapp píše:
Muzete mi nekdo vysvetlit, jak muze nekdo rozhodnout o zuzeni tri pruhu do jednoho pres svatky, kdy lide prchaji z Prahy? Proc se jeden pruh neprevedl do protismeru alespon jako 2+2 (viz Nuselak)? Proc se nepockalo tyden? Proc se do toho zuzeni nevejdou dva pruhy? Proc? Tohle opravdu nedokazu pochopit...

Mám na jazyku (prstech) odpověď ve stylu,jak by to napsal uživatel Dobrenz,ale nechci mít v odpadkovém koši své okénko... ;) :kladivo:

Autor:  Majkii [ 29.10.2011 12:00:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

Jen aby se ta oprava ještě nezdržela, když ta večerní nehoda má na svědomí i finišer...
http://www.pozary.cz/clanek/48317-nehod ... voz-na-d1/

Autor:  dd [ 29.10.2011 12:08:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

viky píše:
ElWapp píše:
Muzete mi nekdo vysvetlit, jak muze nekdo rozhodnout o zuzeni tri pruhu do jednoho pres svatky, kdy lide prchaji z Prahy? Proc se jeden pruh neprevedl do protismeru alespon jako 2+2 (viz Nuselak)? Proc se nepockalo tyden? Proc se do toho zuzeni nevejdou dva pruhy? Proc? Tohle opravdu nedokazu pochopit...

Mám na jazyku (prstech) odpověď ve stylu,jak by to napsal uživatel Dobrenz,ale nechci mít v odpadkovém koši své okénko... ;) :kladivo:
Přes svátky bývají intenzity nižší. V pracovní dny by uzavírka od čtvrtka do pondělí způsobila daleko horší problémy.

Autor:  pp21 [ 29.10.2011 14:04:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

dd píše:
Přes svátky bývají intenzity nižší. V pracovní dny by uzavírka od čtvrtka do pondělí způsobila daleko horší problémy.

To furt ale nic nemění na tom, proč nebyl alespoň jeden pruh převeden do protisměru když se tam nic neděje.

Autor:  mapman [ 29.10.2011 14:47:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

Petr Pokorný píše:
dd píše:
Přes svátky bývají intenzity nižší. V pracovní dny by uzavírka od čtvrtka do pondělí způsobila daleko horší problémy.

To furt ale nic nemění na tom, proč nebyl alespoň jeden pruh převeden do protisměru když se tam nic neděje.


Ještě i ty začínej :) Převedení do protisměru je otázka minimálně 5-6 hodin práce postavit a zase sklidit. A navíc je to na dvouapůldenní uzavírku děsně drahej špás...

dd píše:
ElWapp píše:
Muzete mi nekdo vysvetlit, jak muze nekdo rozhodnout o zuzeni tri pruhu do jednoho pres svatky, kdy lide prchaji z Prahy? Proc se jeden pruh neprevedl do protismeru alespon jako 2+2 (viz Nuselak)? Proc se nepockalo tyden? Proc se do toho zuzeni nevejdou dva pruhy? Proc? Tohle opravdu nedokazu pochopit...
Přes svátky bývají intenzity nižší. V pracovní dny by uzavírka od čtvrtka do pondělí způsobila daleko horší problémy.

Tohle si myslím taky, kdy jindy než o prodlouženém víkendu udělat takovouhle zásadní uzavírku na tří dny ...

Autor:  kasme [ 29.10.2011 18:10:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

pěkně to shrnuli i s živým vstupem ve zprávách na Primě :crazy: :crazy:

Autor:  Lenny [ 29.10.2011 18:44:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

a pro ty co to neviděli, tak co tam bylo?

Autor:  mapman [ 29.10.2011 18:58:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Opravy D1

Že je to kolosální průser ;) to jsem zvědav jestli budou padat hlavy ...

Stránka 14 z 90 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/