|
Právě je 27.4.2021 9:47:40
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
[D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci
| Autor |
Zpráva |
|
balance
Příspěvky: 2149
|
 Re: Opravy D1
Lenny píše: Připravuje se oprava pravého pruhu pravého jízdního pásu v km 220 - 225. Cena 50 milionů Kč + DPH. Zacatkem dubna byly vypsany tendry i na tyto opravy: D1 Rekonstrukce CB vozovky D1 km 211,0 - 214,6 vpravoCelková výměra CB krytu v tl. 28 cm. Vybourání stávajícího CB krytu a betonáž nové CB vozovky v šířce 10,75 m a délce 3,6 km. Odhad ceny: 100 000 000 Kc D1 Oprava AB vozovky D1 km 193,8 - 199,3 včetně MÚK Brno-centrum a MÚK Brno-jih vlevoVýměna obrusné a ložní vrstvy asfaltové vozovky, úprava DZ. Odhad ceny: 120 000 000 Kc
|
| 12.4.2012 16:33:33 |
|
 |
|
balance
Příspěvky: 2149
|
 Re: Opravy D1
Dale zajimave info k oprave mostu Vysocina:
Provadi: FIRESTA-Fišer Odhad ceny: 96 000 000,00 Vysoutezena cena: 53 978 830,00
|
| 12.4.2012 16:37:20 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: Opravy D1
Tato první letošní dálniční oprava začíná v sobotu.
|
| 12.4.2012 17:56:09 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: Opravy D1
A v pondělí začínáme zase na D1 × R1 s další etapou, zavře se větev na Říčany a postupně se bude opravovat vše co se loni nestihlo, včetně hlavní trasy a těch propadlých míst mostních závěrů...
_________________ KlarArt
|
| 12.4.2012 17:59:56 |
|
 |
|
jannnn
Příspěvky: 753
|
 Re: Opravy D1
Kolektor směr Praha se také letos dokončí?
|
| 12.4.2012 18:08:30 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: Opravy D1
Prostor Shellky směr Praha je jediným otazníkem, má se ale každopádně dokončit a zprovoznit ten připojovací pruh za ní.
_________________ KlarArt
|
| 12.4.2012 18:14:55 |
|
 |
|
pohrabáč
Příspěvky: 211
|
 Re: Opravy D1
V sobotu při cestě do Prahy jsem viděl, že se usilovně pracovalo na cca 173 km směr Brno. Dnes jsem se vracel a zvědavost mi nedala abych zpomali a zjistil co to bude. A hleme se -našel jsem tam cca 1,5 km ,,nového povrchu,, v pomalém pruhu téměř bez drncání. Copak se to tam děje , že by příprava na výměnu povrchu a rozšíření? Tento úsek přece není v žádné blízké etapě rekonstrukce D1? Nebo co se tam připravuje za opravu?
|
| 22.5.2012 20:24:10 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Opravy D1
Je to cca v km 172,5-175 a jedná se o zbroušení nerovností v pravém jízdním pruhu. Provedli to hezky, při jizdě to vůbec nedrncá, a požitek z jízdy po takto upravém povrchu je velice příjemný a dobrý. Něco podobného by mohli provést i na ostatních úsecích. 
Přílohy:
D1_174_5.jpg [ 207.99 KiB | Zobrazeno 4277 krát ]
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 27.5.2012 20:02:01 |
|
 |
|
mbmat
Příspěvky: 1332
|
 Re: Opravy D1
A taky vyměnili boční svodidla ?
|
| 27.5.2012 20:46:16 |
|
 |
|
balance
Příspěvky: 2149
|
 Re: Opravy D1
To by mě celkem zajímala nákladová stránka věci. Nepodařilo se mi dohledat výsledek veřejné zakázky. Kéž by to aplikovali na D2 a na "letiště" na R46. 
|
| 27.5.2012 21:39:46 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: Opravy D1
2 mil. to stálo. Ta svodidla jsou jiná akce.
|
| 27.5.2012 22:19:57 |
|
 |
|
balance
Příspěvky: 2149
|
 Re: Opravy D1
A jaké bylo technické zadání zakázky? Sorry, že si moc vymýšlím 
|
| 27.5.2012 22:47:48 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: Opravy D1
Nevím detaily, frézování vozovky 1-4 cm tak odhadem.
|
| 28.5.2012 10:59:37 |
|
 |
|
dps
Příspěvky: 145
|
 Re: Opravy D1
balance píše: To by mě celkem zajímala nákladová stránka věci. Nepodařilo se mi dohledat výsledek veřejné zakázky. Kéž by to aplikovali na D2 a na "letiště" na R46.  Co ja vim, tak na D2 uz tohle kdysi aplikovali ... alespon v useku Hostopece - Brno kde obcas jezdim (netvrdim, ze plosne, ale na dost usecich). Ale uz je to davno. Ihned po aplikaci znatelny rozdil ... v podstate jako kdyby clovek jel na novym CB povrchu  Casem to sice zacne znovu clovek citit, ale rozhodne lepsi nez pred zbrousenim. D.
|
| 28.5.2012 11:08:06 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: Opravy D1
Ano D2 km 48L, D11 km12P, D5 139P ... Ale vždy jen tak kilometr, pokud vím, v USA to dělají na těch vozovkách z 60 let plošně dlouhé úseky. Myslím, že je to i na A10 v Rakousku ve větším rozsahu.
Přílohy:
freza.jpg [ 36.19 KiB | Zobrazeno 4068 krát ]
|
| 28.5.2012 12:01:39 |
|
 |
|
Pišta
Příspěvky: 87
|
 Re: Opravy D1
A čo bráni aplikácii na ďalších úsekoch?
|
| 28.5.2012 12:12:04 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: Opravy D1
Za dost peněz se stav trochu zlepší a ne na delší období ...
Ať frézování CB nebo remixy AB jsou řešení na místa, kde se rychle něco musí "zalepit", ideální a včase nejekonomičtejší je vždy pořádná rekonstrukce. Tu D1 moc přeju a D2 či začátek D11 jsou místa, kde asi takovéto poloopravy ještě několikrát zažijeme.
|
| 28.5.2012 12:16:07 |
|
 |
|
balance
Příspěvky: 2149
|
 Re: Opravy D1
Zdá se mi, že je to pouze zfrézování, tj. desky se po čase vůči sobě zase pohnou. Na těch starších zmíněných opravách (možná ne na všech) došlo ještě k sešívání desek, kde je ten posun částečně eliminován.
Znám právě tuto metodu "opravy" z USA, kde se po tom jezdí docela dobře.
|
| 28.5.2012 12:56:47 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: Opravy D1
To je tzv. vkládání trnů, to bylo třeba na té D2, ale na té D5 nebo teď na D1 před modernizací již ne. Ano, zase trochu lepší, ale tím pádem dražší a je třeba již pak velmi zvažovat jestli např. 15 mil. za něco na 1km, když celková oprava přijde na 30 ...
Přílohy:
trny.jpg [ 40.66 KiB | Zobrazeno 4113 krát ]
|
| 28.5.2012 13:21:14 |
|
 |
|
adamos
Příspěvky: 1615 Bydliště: D1, 2,78 km
|
 Re: Opravy D1
Díky za obrázek, nikdy jsem neviděl, co konkrétně v těch "švech" je. To, co vidíme, je celé a pouze se zalije betonem? Asi mylně jsem se domníval, že konce trnů jsou ještě pevně přichyceny do betonové desky šroubem a hmožďinkou, nebo něco na ten způsob. Ví někdo ze zdejších víc?
_________________ Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
|
| 28.5.2012 14:00:31 |
|
 |
|
P_V
Příspěvky: 1663 Bydliště: Praha
|
 Re: Opravy D1
adamos píše: Díky za obrázek, nikdy jsem neviděl, co konkrétně v těch "švech" je. To, co vidíme, je celé a pouze se zalije betonem? Asi mylně jsem se domníval, že konce trnů jsou ještě pevně přichyceny do betonové desky šroubem a hmožďinkou, nebo něco na ten způsob. Ví někdo ze zdejších víc? Ty trny mají dovolit dilataci podélnou, ale ne příčné pohyby. Mně spíš udivují materiálové vlastnosti takto vytvořeného spoje. Že ta zálivka bude pevně držet na okolním betonu, že se to neulomí celé v kořeni těch betonových zubů...
|
| 28.5.2012 15:12:57 |
|
 |
|
adamos
Příspěvky: 1615 Bydliště: D1, 2,78 km
|
 Re: Opravy D1
P_V píše: Ty trny mají dovolit dilataci podélnou, ale ne příčné pohyby. Mně spíš udivují materiálové vlastnosti takto vytvořeného spoje. Že ta zálivka bude pevně držet na okolním betonu, že se to neulomí celé v kořeni těch betonových zubů... Právě proto jsem předpokládal pevnější fixaci než jen zálivkou...
_________________ Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
|
| 28.5.2012 15:19:07 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Opravy D1
Pak by se to ovšem utrhlo skoro natuty, protože síly vyvolaný tepelnou dilatací jsou obrovský (viz modul pružnosti). A dobře "nastavenej" betonovej spoj správnym matrošem na čistý podklad má prakticky vlastnosti kompaktního materiálu.
|
| 28.5.2012 15:35:50 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Opravy D1
Např.: Citace: Rekonstrukce vozovky dálnice D1, km 196,880-200,020 P měří 3,140 km. Předmětem rekonstrukce bylo broušení nerovnosti, zvedání CB desek, vybourání porušených desek a nahrazení novými, dodatečné vložení kluzných trnů do spár pomalého jízdního pruhu, rekonstrukce AB vozovky na předpolí a mostě D1-238 a D1 240, a vodorovné dopravní značení. Rekonstrukci provedly Silnice Brno. Náklady byly 12 milionů Kč. Realizace proběhla v období 18. května až 18. srpna 1998. Dnes ten CB povrch zrálý na výměnu. Anebo další stavba: Citace: Rekonstrukce vozovky dálnice D1, km 200,954-204,015 L měří 3,061 km. Předmětem rekonstrukce bylo broušení nerovnosti, zvedání CB desek, vybourání porušených desek a nahrazení novými a dodatečné vložení kluzných trnů do spár pomalého jízdního pruhu. Na úsecích s AB povrchem byla vyměněna obrusná a ložní vrstva mimo místo D1-243 a D1-245. AB povrch v úseku km 201,944-202,121 byl nahrazen novým CB povrchem. Přejezd SDP v km 204,014 byl prodloužen na 100 m. Rekonstrukci provedly Skanska DS. Náklady byly 63 milionů Kč. Realizace proběhla v období červenec až 11. říjen 2004. Tady to zatím drží a je to rozhodně lepší než ty okolní úseky. A takových úseků je více
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 28.5.2012 16:08:49 |
|
 |
|
pohrabáč
Příspěvky: 211
|
 Re: Opravy D1
Tak jsem trochu zapojil známosti - spolužák - kamarád se neztratí - první pivo. Cena cca do 2 mil je správně,zatím je ale provedena necelá polovina zakázky - celá akce je cca kolem 15 - 17 tis m2 - šířka PJP cca 4m? Odstranění vertikálních nerovností v PJP do 3 cm. Efektivnost zakázky je snadné spočítat - srovnej akce uvedené výše - co se z toho dozví hh za dost peněz? Amerika nemusí být ale vždy jen dobrý vzor z hlediska efektivnosti. V závislosti na rychlosti - okamžitému použití opravy - bych uvítal i další zmiňované úseky - letiště R 46 - balance. Kamarád druhé pivo - odzkoušeno prý na D2 - cca 47 km směr Brno - pět let funguje s min náklady - pouze obnova VDZ + vyzkoušen mikrokoberec. Kamarád třetí pivo - nutno dořešit min 15 let neopravované zálivky ditatačních spár a je možno velmi rychle odstranit drncání na D1. Dnes jsem s kamionem jel v daném úseku a ,,znalci situace v osobácích,, se tlačili do PJP - nezvyklá sizuace na D1. Asi to múžeme na tankodromu D1 řešit - pokud nebude chybět snaha a selský rozum, těch co tom rozhodují.
|
| 28.5.2012 21:08:21 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|