České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=68&t=134
Stránka 13 z 40

Autor:  chemer [ 16.1.2012 11:26:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

Na konci roku? Někde jsem v posledních dnech četl, že otevření bude přibližně v 9/2013.

Autor:  Michal R [ 16.1.2012 12:58:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

chemer píše:
Na konci roku? Někde jsem v posledních dnech četl, že otevření bude přibližně v 9/2013.


To je asi zmatení informací. Pokud jsem pochopil dobře, tak 12/2012 "otevření" a následně 09/2013 "dokončení"....

Autor:  Kuba [ 16.1.2012 14:07:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

Užovka píše:
na tom videu me prekvapil ten kus podkladniho asfaltu, ten je kde ? jinak drzim palce at se to podari na konci roku otevrit !!


Ten asfalt je před S stranou mostu přes Lužnici. Taky mě překvapilo, proč to tam dělali už teď. Mostovka směr Praha se na podzim ještě dodělávala. Jinak myslím, že se plánovalo zprovoznění než na konci roku 2012, spíš v jarních měsících 2013.

Autor:  chemer [ 16.1.2012 14:17:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

Michal R píše:
chemer píše:
Na konci roku? Někde jsem v posledních dnech četl, že otevření bude přibližně v 9/2013.


To je asi zmatení informací. Pokud jsem pochopil dobře, tak 12/2012 "otevření" a následně 09/2013 "dokončení"....


Dokončení a otevření jsem mylně považoval za to samé. Díky.

Autor:  Martin z Ostravy [ 16.1.2012 14:24:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

[OT]To je častá chyba, kterou dělají hlavně novináři u kterých to ale poněkud více, než tady mezi nadšenci, neboť matou veřejnost.
Zprovoznění znamená, že stavba je uvedena do provozu, tj. že se po ní dá jezdit, dá se využívat.
Dokončení znamená, že jsou hotovy všech stavební práce včetně finálních terénních úprav, výstavby oplocení či výsadby stromků a keřů, tyto práce se dají samozřejmě provádět i po zprovoznění, lze díky ním rozložit financování.[/OT]

Takže D3 bude, když vše půjde dobře, zprovozněna 12/2012 a dokončena 9/2013.
Ale asi bych si na to nevsadil, neboť v letáku nejsou uvedena žádná data.

Autor:  Michal R [ 17.1.2012 0:24:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

btw: Ostravský Martine, netušíte, zda u 0307 je možné (smysluplné!) částečné zprovoznění? Neříkám, že bych něco takového chtěl, ale pokud bude realita na konci roku taková, že stavba nebude kompletní (ať už z jakéhokoliv důvodu), je logická otázka, zde se dá úsek otevřít částečně.

Oba jsme viděli to parádní video na táborských stránkách, a ačkoliv nejsem stavař, mám pochybnosti o termínu dokončení dlouhé estakády u Veselí...

Mohl by se pak otevřít úsek pouze po MÚK Dráchov?

Autor:  Dr.Fe1 [ 17.1.2012 0:51:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

To mě naopak připadají mosty obecně nejvíc dodělané a odhadoval bych, že se dají stihnout do konce roku (včetně mostu přes Lužnici). Obavy mám spíš z hlavní trasy, tam je spousta práce na mnoha a mnoha kilometrech .....

Autor:  Martin z Ostravy [ 17.1.2012 6:41:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

Souhlasím s Dr.Fe1, z toho videa usuzuji, že většina mostních objektů má ke konci roku 2012 hotovu hrubou stavbu, takže mostů bych se nebál.
Otázkou je co hlavní trasa, ale z toho co bylo na videu soudím, že jedna stavební sezóna by mohla stačit, jen snad podotýkám, že taky nejsem stavař :)

Co se týče částečného zprovoznění, tipoval bych to tak, že bude spíše snaha to zprovoznit naráz.

Autor:  martini [ 17.1.2012 7:29:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

Aktuální harmonogram (ze září tedy...) počítá se zprovozněním celé trasy 06/2013 neboť možnost etapizace je pouze do MÚK Dráchov a to by musel být nesmyslně velký politický tlak před komunálními volbami... Zase je zde faktor letošní velmi mírné zimy, čili těžko odhadovat, ale raději ať je to v 06/2013 v klidu, než ať se tam hrotí dokončovací práce na podzim a zprovozňuje se to za každou cenu.

Autor:  Dr.Fe1 [ 17.1.2012 10:18:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

martini: Hlavně bych prosil povrch bez vln. Strusku tam sice nemají, ale u mostů tohle vždycky hrozí. Snad bude tahle stavba v tomto směru úspěšnější, než Ostrava nebo Kočov na I/21.

Autor:  Martin z Ostravy [ 17.1.2012 14:04:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

Zatím to vypadá pěkně, tak snad to vyjde.
Jinak ten harmonogram je zajímavý, no myslel jsem, že to bude skutečně toho 12/2012, ale souhlasím s tím, že lepší později a kvalitně, než to ušít horkou jehlou.

Autor:  jonáš [ 17.1.2012 21:43:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

To se nám to staví, když tam bydlí vlivnej bafuňář ;-)
http://budejovice.idnes.cz/poslanec-ods ... -zpravy_pp

Autor:  Martin z Ostravy [ 17.1.2012 21:54:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

Ale nějak nechápu k čemu by mu to bylo, když stejně D3 až do Prahy v současné době nevede.

Autor:  kot [ 17.1.2012 22:04:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

Dřív se říkalo : Voják se stará, voják má!!! A že by dnes platilo : Poslanec se stará, kraj má...???? No nic,jinde závidí. :twisted: :crazy: :cry:

Autor:  jonáš [ 17.1.2012 22:15:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

No k čemu .. přece aby moh drandit z Veselí do Bošilce ;-) a taky aby mu ten provoz nejezdil hned kolem rodný vísky moc dlouho .. http://www.mapy.cz/s/2RrS

Autor:  Martin z Ostravy [ 17.1.2012 22:20:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

Tak možné to je, u nás bych se nedivil ničemu. Náhod by to ale byla vskutku velká.

Autor:  Užovka [ 18.1.2012 6:54:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

jonáš píše:
No k čemu .. přece aby moh drandit z Veselí do Bošilce ;-) a taky aby mu ten provoz nejezdil hned kolem rodný vísky moc dlouho .. http://www.mapy.cz/s/2RrS


no právě, že bude, vždyť tam je vlastně současná trojka tělesem budoucí dálnice...navíc, teď najede přímo z Neplachova na I/3, ale potom stejně bude muset jet na nejbližší MUK, další pro něj mínus je, že ta jeho prodejna traktorů je vidět a je dostupná z hlavní silnice tzn. vidím prodejnu a můžu zastavit, to postavením plnohodnotné dálnice taky nebude...nechci se nikoho zastávat, ale v tomhle případě zas neměli novináři o čem psát :-((

Autor:  Dr.Fe1 [ 18.1.2012 11:00:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

Poslanci se obecně snaží zavděčit svému obvodu a tak se snaží urvat pro svůj kraj co nejvíc. Neznamená to, že zrovna oni to budou využívat, jde o to, že takhle ukážou svým voličům a spolustraníkům z regionu (kteří rozhodují o jejich umístění na kandidátkách), že pro ně něco "urvali". Jak je to v tomhle konkrétním případě ale hodnotit nechci.

Autor:  pp21 [ 18.1.2012 14:31:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

Užovka píše:
jonáš píše:
No k čemu .. přece aby moh drandit z Veselí do Bošilce ;-) a taky aby mu ten provoz nejezdil hned kolem rodný vísky moc dlouho .. http://www.mapy.cz/s/2RrS

no právě, že bude, vždyť tam je vlastně současná trojka tělesem budoucí dálnice...navíc, teď najede přímo z Neplachova na I/3, ale potom stejně bude muset jet na nejbližší MUK...

Jedná se o stavbu 0308C Veselí - Bošilec, a ta končí ještě před Neplachovem, tohle by měl být její rozsah.
Kolem Neplachova vede až stavba 0309/I Bošilec - Ševětín, trasování tam není v trase původní I/3, ale v prostoru mezi ní a železnicí.

A ještě pro zajímavost ... stavba 0308C k realizaci potřebuje přeložku části železniční trati, která se má dělat v rámci přestavby IV koridoru ... tahle zatáčka se bude stěhovat. To zase bude překvapení, až se na to veřejně přijde, že se musí financovat ještě kus IV TŽK, aby se tam mohla postavit dálnice :)

Autor:  Dusanh [ 18.1.2012 15:54:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

pp21 píše:
A ještě pro zajímavost ... stavba 0308C k realizaci potřebuje přeložku části železniční trati, která se má dělat v rámci přestavby IV koridoru ... tahle zatáčka se bude stěhovat. To zase bude překvapení, až se na to veřejně přijde, že se musí financovat ještě kus IV TŽK, aby se tam mohla postavit dálnice :)

Tak ono by se to nejspíš přestavovalo tak jako tak, protože ten oblouk nestačí na 160km/h. Stejně jsou to všechno investice SFDI, takže to akorát bude opticky vypadat jako "drahé", ale v konečném součtu těch staveb se peněz vynaloží stejně...

Autor:  Užovka [ 18.1.2012 16:30:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

no tak tím pro něj ještě hůř, protože tam bude 100% PHS a na ty jeho traktory už neuvidí vůbec nikdo...co se týče toho oblouku, tak to ten úsek 308/C určitě nebude hotový do konce 2014/5 :-(

Autor:  Jarda Š. [ 18.1.2012 16:32:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

Ta přestavba je v rámci IV. TŽK plánovaná a obě stavby by měly být vzájemné zkoordinované.

Autor:  pp21 [ 18.1.2012 17:56:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

Jarda Š. píše:
Ta přestavba je v rámci IV. TŽK plánovaná a obě stavby by měly být vzájemné zkoordinované.

No jo ... ale "by měly být" ještě nutně neznamená, že budou :). Teda oni nakonec budou muset. Když koukám na oficiální stránky IV TŽK, tak se jedná o stavbu "4204/I - Ševětín - Horusice" s termínem realizace 2012-2014. Ale je to oficiální termín ... v železnicích se neorientuju, ale pokud je to jako u dálnic, tak to nemusí nic znamenat. Dá se z rozpočtu SFDI vyčíst, jestli na tuto železniční stavbu jsou v roce 2012 nějaké prostředky?
To upozornění na nutnost přeložky železnice jsem myslel tak, že se bude svět divit (zejména pak zmíněný pan politik), že je třeba ještě přestavět koleje a rozpočet na to není schován pod kolonkou D3.

Dusanh píše:
...protože ten oblouk nestačí...

Já vím ... ale na silnici taky máme směrové oblouky a říkáme jim zatáčka ... tak jsem si dovolil to aplikovat i na koleje no :)

Autor:  kot [ 18.1.2012 18:07:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

Jarda Š. píše:
Ta přestavba je v rámci IV. TŽK plánovaná a obě stavby by měly být vzájemné zkoordinované.

Jenže jak tu všichni víme, u nás většinou levá ruka neví co dělá pravá, takže se můžeme těšit jak koordinace obou staveb bude probíhat.... :kladivo: :kladivo:

Autor:  pp21 [ 18.1.2012 18:22:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.

Koukám že tady vesele melu pátý přes devátý ... přeložka oblouku železniční trati je potřeba až pro stavbu 0309/I Bošilec - Ševětín, takže letos zahajované stavby 0308C Veselí - Bošilec se to vůbec netýká.

Stránka 13 z 40 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/