| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=68&t=134 |
Stránka 14 z 40 |
| Autor: | MCB [ 18.1.2012 19:41:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
pp21: nevím jestli se to netýká této stavby 0308C , ale stavba VI. TŽK Horusice - Ševětín je výstavba 2013-2015.... Takže by se to stejně stíhat mělo..... |
|
| Autor: | MCB [ 18.1.2012 19:44:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
A hlavně ten oblouk na železnici se taky posouvá hlavně kvůli dálnici, protože u tý křižovatky je vodojem a ten má ochrané pásmo a musí se tam vejít jak D3, II/603 a železnice, což za současného stavu nelze ani náhodou... |
|
| Autor: | Užovka [ 18.1.2012 20:48:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
teď jsem koukal do mapy a ten úsek 308/C končí na té rovince u Horusického rybníka, takže oblouk bude součástí až 309...to je dobře, protože tyhle stavby koordinovat to zavání pěkným průserem, víme jak dopadla termínově rekonstrukce trati u Votic |
|
| Autor: | adamos [ 18.1.2012 21:48:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
MCB píše: A hlavně ten oblouk na železnici se taky posouvá hlavně kvůli dálnici, protože u tý křižovatky je vodojem a ten má ochrané pásmo a musí se tam vejít jak D3, II/603 a železnice, což za současného stavu nelze ani náhodou... Konečně mi ten posun trati dává smysl. Podle mapy tam je na 4pruh místa dost. Dlouho se mluvilo o tom, že poloměr oblouk je na dálnici příliš malý, když jsem tudy jel, měl jsem potíž jej bvůbec identifikovat |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 18.1.2012 22:10:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
Ještě otázka, ten most v MÚK Horusice(?) bude zachován, respektive budou se tam provádět nějaké změny, nebo se na to jen napojí novostavba? |
|
| Autor: | martini [ 21.1.2012 11:09:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
pp21 píše: Koukám že tady vesele melu pátý přes devátý ... přeložka oblouku železniční trati je potřeba až pro stavbu 0309/I Bošilec - Ševětín, takže letos zahajované stavby 0308C Veselí - Bošilec se to vůbec netýká. Přestavba trati je skutečně nutná až pro 0309/I, nicméně tento úsek IV. TŽK se již v 2012 bude tendrovat a tak přestavba současné trati na IV. TŽK nakonec předběhla dálnici. Když se tenkrát řešilo PPP, hrozně se na SŽDC tlačilo, aby s tím úsekem pohli, pak zase Bárta, že se od Tábora na jih nebude stavět nic, zrušil i práce na PPP D3, no a s železnicí se to teď pohlo rychleji dopředu. V mezidobí byla promýšlena i varianta, že by se 0309/I upravila a vtlačila se tam i bez přeložky trati (a.k.a. Bezeckého zatáčka II), snad to nakonec nebude muset být vyžito. Martin z Ostravy píše: Ještě otázka, ten most v MÚK Horusice(?) bude zachován, respektive budou se tam provádět nějaké změny, nebo se na to jen napojí novostavba? |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 21.1.2012 11:26:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
Vím, že je to na plný profil, je to vidět v mapě. Šlo mi jen o to, jestli nevadí kategorie D26,5, neb se řešilo, že to má být nově v D27,5. Takže předpokládám, že se zůstalo u D26,5, respektive, že to bude proměnné. |
|
| Autor: | martini [ 21.1.2012 11:31:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
Martin z Ostravy píše: Vím, že je to na plný profil, je to vidět v mapě. Šlo mi jen o to, jestli nevadí kategorie D26,5, neb se řešilo, že to má být nově v D27,5. Takže předpokládám, že se zůstalo u D26,5, respektive, že to bude proměnné. A ještě jsem zapomněl na zásadní argument na obhajobu pana Baštýře, totiž to že projekt je vhodný jako náhradní pro zajištění vyšší míry jistoty vyčerpání OPD, čili jeho zařazení do rozpočtu je žádoucí s ohledem na to, jak je stavba připravena. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 21.1.2012 11:39:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
Ok, s tím souhlasím, sice je D27,5 fajn pro vedení 2+2 v jednom pásu v případě uzavírky, ale není to nezbytnost - je to luxus, navíc si nemyslím, že D3 bude mít takové intenzity aby 1+1 či 1+2 byl problém. Bourat hotové v dnešní mizerné době, jen pro "metr navíc" by bylo vskutku plýtváním. |
|
| Autor: | Užovka [ 21.1.2012 13:05:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
jenže když jsou projektanti placení procentem toho co vyprojektují tak nevím nevím |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 21.1.2012 13:41:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
To sice můžou, ale jen v rámci zadání a předpokládám, že zadání bude: využít co nejvíce stávající 1/2 profil. |
|
| Autor: | MCB [ 21.1.2012 16:43:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
CHtělo by to aby sebou projektanti mrskli..... Protože jestli vypadne z OPD stavba III: TŽK Rokycany - Plžeň, tak by se ten úsek 0309 dal min. postavit celý v plným profilu, protože ta železnice je za 8 miliard.... |
|
| Autor: | martini [ 21.1.2012 17:47:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
MCB píše: CHtělo by to aby sebou projektanti mrskli..... Protože jestli vypadne z OPD stavba III: TŽK Rokycany - Plžeň, tak by se ten úsek 0309 dal min. postavit celý v plným profilu, protože ta železnice je za 8 miliard.... |
|
| Autor: | _jan91 [ 21.1.2012 17:54:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
To se u nadjezdů pro D26,5 nevejde D27,5? Dyť to dělá jen 0,5m na každé straně? Přece nejsou ty pilíře mostu hned u hrany konce budoucího asfaltu v odstavném pruhu? D27,5 se tam přeci musí vejít - minimálně i kdyby jen zpevněná část na úkor nezpevněné krajnice... |
|
| Autor: | martini [ 22.1.2012 9:47:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
Je to individuálně most od mostu, problém není samotná šířka asfaltu dole, ale průjezdný profil pro možnost vést po takto široké vozovce provoz v režimu 2+2 jízdní pruhy při uzavírce prostisměrného jízdního pásu... |
|
| Autor: | Jaroslav [ 22.1.2012 10:41:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
martini píše: Je to individuálně most od mostu, problém není samotná šířka asfaltu dole, ale průjezdný profil pro možnost vést po takto široké vozovce provoz v režimu 2+2 jízdní pruhy při uzavírce prostisměrného jízdního pásu... Takže zcela nedůležitý detail, který neopodstatňuje miliardové navýšení ceny při kompletní přestavbě na 27,5... |
|
| Autor: | Kuba [ 22.1.2012 13:01:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
Podle mě to celkem důležité je. Tady je ale vidět, že se tam 2+2 asi nevejde. ![]() http://www.mapy.cz/#q=HOrusice&t=s&x=14.677713&y=49.173712&z=17&d=ward_3040_0_2&l=15&c=h |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 22.1.2012 14:02:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
2+2 je luxus, který je reálně potřeba v našich podmínkách akorát na D1 a na ostatních dálnicích v blízkosti Prahy a možná Brna. Doplnění: Ostatně teď koukám, že už to přesně napsal Martin z Ostravy výše .... |
|
| Autor: | dd [ 22.1.2012 14:51:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
Tak zrovna u foceného mostu se zdá být podjezdová výška všude stejná. Když už je i položený asfalt, tak je opravdu nesmysl to kvůli 0,5m předělávat. Podle mapy.cz mi to ukazuje šířku asfaltu 12m, možná je to tam širší kvůli připojovacím pruhům. |
|
| Autor: | _jan91 [ 22.1.2012 16:34:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
Koukám na to, vypadá to, že je to tam skutečně širší kvůli té MÚK - pokud tam je rezerva na připojovací pruh tak by se tam 2+2 na jedné polovině mělo vejít, pilíře mostu jsou kolmé takže s podjezdnou výškou by taky neměl být problém. D27,5 a možnost vést 2+2 na jedné polovině je luxus, to ano, ale je to dálnice a pokud to jde tak by se tato kategorie měla u novostaveb preferovat před D26,5 (škoda, že to není a nebude na nové D1 mezi Vyškovem a Lipníkem, snad se to časem během generálních rekonstrukcí udělá na všech dálnicích). Tady bych samozřejmě pokud by to nevyšlo udělal vyjímku a zrovna na tomhle místě most kvůli takové prkotině nepřestavoval (na D1 u Prahy jsou taky nadjezdy nerozšířené a je zde zúžený odstavný pruh). |
|
| Autor: | -xdas- [ 22.3.2012 16:01:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
Pešl doplnil, že alespoň největší dálniční mosty od Tábora do Veselí budou v letošním roce hotové. Jde o mosty přes rybník Koberný, Lužnici a Černovický potok. ... Každé zdržení a prodlužování realizace s sebou nese i vyšší výdaje. To u D3 potvrdila i zpráva Nejvyššího kontrolního úřadu. Například stavba most přes Koberný měla dle původních projektů skončit v roce 2008 a stát 501 milionů. Nyní už jeho hodnota vychází na 1,2 miliardy. Jinak termín pořád červen 2013, hlavním důvodem je změna projektu u Kozího hrádku, kde se dlouho nedařila dohoda s majitelem pozemků panem Bezecným. viewtopic.php?f=188&t=3420 |
|
| Autor: | Jarda Š. [ 22.3.2012 19:22:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
Spíš bych řekl, že hlavním důvodem zdržení je nedostatek peněz v SFDI, který nutí náklady rozložit na více let. Pochopitelně je to velká chyba. Ta malá změna trasování kvůli p. Bezecnému by sama o sobě takový dopad neměla, protože jde o úsek bez velkých umělých objektů v nepříliš složitém terénu. |
|
| Autor: | -xdas- [ 26.3.2012 16:26:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
Pár fotek z úseku mezi Táborem a Kozím Hrádkem http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... eli/120324 |
|
| Autor: | -xdas- [ 20.4.2012 18:11:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
Košičtí odmítají péči o most viewtopic.php?f=188&t=3485 |
|
| Autor: | mbmat [ 20.4.2012 18:57:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. |
Akorát "košičtí" viděli příklad v "pravčických". Začíná éra vzpour proti ŘSD. |
|
| Stránka 14 z 40 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|