Právě je 27.4.2021 10:10:59




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 991 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 40  Další
 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L. 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 246
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Super, ale jsou to jen fotky z mobilu.


18.9.2012 19:57:16
Profil
 

Příspěvky: 246
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Už je to déle co byla zavřená odbočka ze Sloupu na Kardašku, ale až nyní jsem si to tam projel. Již se jezdí po té mimoúrovňové křižovatce. Rozhodně to stojí za projetí.


29.9.2012 16:52:13
Profil
 

Příspěvky: 246
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
"Dostavba dálnice D3 je pro ministerstvo jednoznačnou prioritou. V září 2013 budou předány do užívání oba dva úseky dálnice D3 — tj. Tábor — Soběslav a Soběslav — Veselí nad Lužnicí."

Trochu mě děsí to září. Myslíte, že tím je míněno zprovoznění, které se doteď avizovalo na červen?


4.10.2012 9:30:20
Profil
 

Příspěvky: 1266
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Tak já doufám, že je tím míněno dokončení a předání hotového díla, a nikoliv uvdení do provozu. Prázdninové měsíce by si "zasloužili" novou trasu.....


4.10.2012 10:31:46
Profil
 

Příspěvky: 246
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Přijde mi škoda, že v Plané nad Lužnicí nebyl nájezd na dálnici vybudován takto:

Obrázek

Dneska mě to jen tak napadlo. :-)


16.10.2012 14:35:33
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Toto pokračování je v plánu, jen je to v kompetenci kraje.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


16.10.2012 14:41:21
Profil
Administrátor

Příspěvky: 2202
Bydliště: SV Čechy
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Jen doplním, že mosty přes vlečkové koleje se kraji zdály drahé, takže budou přejezdy.

_________________
wazer.cz
Pište česky, prosím!


16.10.2012 14:54:56
Profil
 

Příspěvky: 246
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Tak to jsem netušil. Díky za info.
Provoz na vlečkách asi nebude silný, takže přejezdy mi přijdou v pohodě.
A nevíte, nějaký rermín realizace známý není?


16.10.2012 15:00:43
Profil
 

Příspěvky: 419
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
K realizaci by mělo dojít v roce 2013.


16.10.2012 15:10:19
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Pokud je pro vás "v pohodě" že tam pojedete třicítkou (a město tam bude podnikat s radarem, jako na Mělníku ..) ;-)


16.10.2012 16:03:47
Profil
 

Příspěvky: 246
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Neviděl bych to tak černě.


16.10.2012 18:33:11
Profil
 

Příspěvky: 819
Bydliště: D1
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Mimoúrovňové křížení s vlečkou = zbytečně drahý luxus. Stačí přejezd s bílým světlem a 50 km/h.


16.10.2012 19:14:48
Profil
 

Příspěvky: 91
Bydliště: České Budějovice
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Už v letech 2003-2004 vznikla z popudu Kraje (respektive tehdy asi SÚSky) studie proveditelnosti. V roce 2005 bylo podepsáno memorandum mezi Krajem, ŘSD a SŽDC. Následně se začalo projektovat. Pokud si vzpomínám, to mimoúrovňové křížení byl požadavek majitele vleček a nebylo úplně snadné jednání s lidmi z toho paneláku u masny. Jak se věc vyvíjela dál přesně nevím. Jen jsem už asi v roce 2010 slyšel, že celá přeložka se přeprojektovává na úrovňové křížení. Co se v Silonu stalo že změnili názor netuším.
Proč se i přes zmiňované memorandum dělá sjezd podél Prefy a ne rovnou ten bypass mi také není jasné. Přitom na koordinaci bylo času viditelně dost.
Možná bych ještě dohledal nějaké materiály k té původní, mimoúrovňové, variantě. Pokud by měl někdo zájem, poskytnu. ;)


17.10.2012 13:37:24
Profil
Autor

Příspěvky: 1632
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
jonáš píše:
Pokud je pro vás "v pohodě" že tam pojedete třicítkou (a město tam bude podnikat s radarem, jako na Mělníku ..) ;-)

Když to dokážou rakušáci postavit na zbrusu nové silnici ... a s vlečkou to rohzohdně není ... a nikdo se nediví...
http://goo.gl/maps/5Wb5W
http://austrianaviationart.org/landscap ... elsdrf.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... C3%BCd.JPG
(to auto je u přejezdu)


17.10.2012 21:41:29
Profil
 

Příspěvky: 1223
Bydliště: R43
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Takze dneska uz jsem jel (nevim, jak dlouho uz to funguje) po novem moste pres dalnicni teleso na I/23.
http://www.mapy.cz/#x=14.725908&y=49.223303&z=14&l=16
Byl jsem po tme docela prekvapenej, ale tak snad to bude fungovat dobre..Jen je skoda, ze se nezrealizuje i to premosteni zel. trati..Ale zase po zprovozneni dalnice to uz beztak potrebovat nebudu ;)


22.10.2012 21:14:37
Profil
 

Příspěvky: 246
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Nějakou dobu už se tam jezdí. viewtopic.php?p=71910#p71910


22.10.2012 21:18:45
Profil
 

Příspěvky: 1223
Bydliště: R43
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
chemer píše:
Nějakou dobu už se tam jezdí. viewtopic.php?p=71910#p71910

Jeje..omlouvam se za zaplevelovani...Tahle zprava mi unikla... :?


23.10.2012 6:40:58
Profil
 

Příspěvky: 246
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Jaképak zaplevelování? ;)


23.10.2012 7:00:10
Profil
VIP

Příspěvky: 3926
Bydliště: ano
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
chemer: no ono kdyby to bylo napsané pořádně, aby se to dalo hned pochopit... :) :)

třeba "most přes hlavní trasu na MÚK Dráchov" nebo "přeložka I/23"

tak by se to "lépe hledalo" :)

asi se tam budu muset taky někdy podívat... ale to počasí... :crazy:

_________________
Obrázek kasme.rajce.net

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice


23.10.2012 7:52:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 246
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
OK, příště to napíšu pořádně. :-)


23.10.2012 8:18:51
Profil
 

Příspěvky: 1310
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Rozhobor s ředitelem závodu ČB firmy Strabag
http://tvstav.cz/clanek/2306-dostavba-dalnice-d3-a-stabilizace-rsd
uvedení do provozu opět zmiňuje až 3Q 2013.


24.10.2012 16:09:58
Profil
 

Příspěvky: 246
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
V červnu se musí jezdit. Nic jiného neberu.


29.10.2012 15:28:08
Profil
VIP

Příspěvky: 3926
Bydliště: ano
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Stavba dalšího úseku dálniční sítě se uzavírá
Jen něco málo přes půl roku zbývá do dokončení významné komunikace, která motoristům urychlí cestu mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí a řadě jihočeských měst odlehčí od dopravního zatížení. Další, 25 km dlouhý úsek dálnice D3 by totiž měl být hotový ještě před příštími letními prázdninami.
Celý úsek pod vedením společnosti STRABAG staví sdružení čtyř firem – mimo Metrostavu, který má na zakázce 40% podíl, ještě EUROVIA CS a košické Inžinierske stavby. Tým divize 4 Metrostavu pod vedením Ing. Bohumila Rohna odpovídá za vybudování 11,5 km dlouhé části komunikace mezi Planou n/L a Soběslaví se dvěma velkými a třemi menšími dálničními mosty (foto č. 1), řadou nadjezdů a dvěma přesypanými mosty pro přechod zvěře.
Největším dílem je zde bezesporu most přes rybník Koberný. Měří 560 metrů, je téměř hotový a ještě letos jej divize 4 předá investorovi. Do konce roku by měla dokončit i most přes Černovický potok. Práce na ostatních mostech i nadjezdech skončily už letos v létě (foto č. 2). „V současnosti na stavbě pokládáme konstrukční vrstvy. Bez poslední obrusné budou hotové ještě do konce klimaticky příhodného období. Provádíme také zemní práce na vedlejších obslužných komunikacích a zakládání protihlukových stěn,“ popisuje současné dění Ing. Rohn a přibližuje postup dokončovacích prací: „V říjnu byly zahájeny i práce na monolitických žlabech, které provedou finišery firmy DSH, nové dceřiné společnosti Metrostavu.Musíme ještě dokončit střední dělicí pás a krajnice a ještě letos začít ukládat kabely informačních a SOS systémů. Na jaře položíme obrusné vrstvy, namontujeme svodidla, značení a provedeme sadové úpravy i oplocení dálnice.“
Během čtyř let prací se pracovníci Metrostavu museli na stavbě D3 vypořádat s celou řadou změn. Kromě změny její trasy, již vyvolaly majetkoprávní spory, došlo mimo jiné i k poměrně velké změně v typu mostu přes rybník Koberný. Místo původně navržené vysouvané ocelové konstrukce tu divize 4 postavila letmou betonáží předpjatý betonový komorový nosník. Snížila tím počet pilířů v rybníce, což ušetřilo peníze jak při stavbě, tak při následné údržbě a zároveň znamenalo i menší dopad do rázu krajiny.
Další změny vyvolaly sesuvy skalních svahů v blízkosti hotových nadjezdů. I když šlo o poměrně velký rozsah dodatečných prací, divizi 4 se je podařilo dokončit včas.
Jaroslav Růžek, foto Josef Husák

http://www.metrostav.cz/pdf/noviny/192012.pdf

_________________
Obrázek kasme.rajce.net

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice


3.11.2012 1:00:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 91
Bydliště: České Budějovice
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Kuba píše:
Rozhobor s ředitelem závodu ČB firmy Strabag
http://tvstav.cz/clanek/2306-dostavba-dalnice-d3-a-stabilizace-rsd
uvedení do provozu opět zmiňuje až 3Q 2013.


http://ekonomika.idnes.cz/rok-2013-40-kilometru-novych-dalnic-dad-/ekonomika.aspx?c=A121106_192101_ekonomika_neh
Zde se tvrdí, že D3 "by se ještě před letními prázdninami měla prodloužit..."
Ono uvedení do provozu 1.7.2013 je již 3Q 2013 a přitom o prázdninách už by se (byť třeba jen po jedné polovině profilu) dalo vyhnout Plané a Soběslavi. :)


7.11.2012 17:16:36
Profil
 

Příspěvky: 1973
Bydliště: vodňany
Příspěvek Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Otevření dálnice do Veselí má v moci také počasí

http://taborsky.denik.cz/zpravy_region/ ... 21130.html

_________________
Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R


1.12.2012 19:25:02
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 991 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 40  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz