| Autor |
Zpráva |
|
chemer
Příspěvky: 246
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Super, ale jsou to jen fotky z mobilu.
|
| 18.9.2012 19:57:16 |
|
 |
|
chemer
Příspěvky: 246
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Už je to déle co byla zavřená odbočka ze Sloupu na Kardašku, ale až nyní jsem si to tam projel. Již se jezdí po té mimoúrovňové křižovatce. Rozhodně to stojí za projetí.
|
| 29.9.2012 16:52:13 |
|
 |
|
chemer
Příspěvky: 246
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
|
| 4.10.2012 9:30:20 |
|
 |
|
Michal R
Příspěvky: 1266 Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Tak já doufám, že je tím míněno dokončení a předání hotového díla, a nikoliv uvdení do provozu. Prázdninové měsíce by si "zasloužili" novou trasu.....
|
| 4.10.2012 10:31:46 |
|
 |
|
chemer
Příspěvky: 246
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Přijde mi škoda, že v Plané nad Lužnicí nebyl nájezd na dálnici vybudován takto:  Dneska mě to jen tak napadlo. 
|
| 16.10.2012 14:35:33 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Toto pokračování je v plánu, jen je to v kompetenci kraje.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 16.10.2012 14:41:21 |
|
 |
|
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2202 Bydliště: SV Čechy
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Jen doplním, že mosty přes vlečkové koleje se kraji zdály drahé, takže budou přejezdy.
_________________ wazer.cz Pište česky, prosím!
|
| 16.10.2012 14:54:56 |
|
 |
|
chemer
Příspěvky: 246
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Tak to jsem netušil. Díky za info. Provoz na vlečkách asi nebude silný, takže přejezdy mi přijdou v pohodě. A nevíte, nějaký rermín realizace známý není?
|
| 16.10.2012 15:00:43 |
|
 |
|
-xdas-
Příspěvky: 419
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
K realizaci by mělo dojít v roce 2013.
|
| 16.10.2012 15:10:19 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Pokud je pro vás "v pohodě" že tam pojedete třicítkou (a město tam bude podnikat s radarem, jako na Mělníku ..) 
|
| 16.10.2012 16:03:47 |
|
 |
|
chemer
Příspěvky: 246
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Neviděl bych to tak černě.
|
| 16.10.2012 18:33:11 |
|
 |
|
_jan91
Příspěvky: 819 Bydliště: D1
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Mimoúrovňové křížení s vlečkou = zbytečně drahý luxus. Stačí přejezd s bílým světlem a 50 km/h.
|
| 16.10.2012 19:14:48 |
|
 |
|
KIV
Příspěvky: 91 Bydliště: České Budějovice
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Už v letech 2003-2004 vznikla z popudu Kraje (respektive tehdy asi SÚSky) studie proveditelnosti. V roce 2005 bylo podepsáno memorandum mezi Krajem, ŘSD a SŽDC. Následně se začalo projektovat. Pokud si vzpomínám, to mimoúrovňové křížení byl požadavek majitele vleček a nebylo úplně snadné jednání s lidmi z toho paneláku u masny. Jak se věc vyvíjela dál přesně nevím. Jen jsem už asi v roce 2010 slyšel, že celá přeložka se přeprojektovává na úrovňové křížení. Co se v Silonu stalo že změnili názor netuším. Proč se i přes zmiňované memorandum dělá sjezd podél Prefy a ne rovnou ten bypass mi také není jasné. Přitom na koordinaci bylo času viditelně dost. Možná bych ještě dohledal nějaké materiály k té původní, mimoúrovňové, variantě. Pokud by měl někdo zájem, poskytnu. 
|
| 17.10.2012 13:37:24 |
|
 |
|
pp21
Autor
Příspěvky: 1632 Bydliště: Praha
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
jonáš píše: Pokud je pro vás "v pohodě" že tam pojedete třicítkou (a město tam bude podnikat s radarem, jako na Mělníku ..)  Když to dokážou rakušáci postavit na zbrusu nové silnici ... a s vlečkou to rohzohdně není ... a nikdo se nediví... http://goo.gl/maps/5Wb5Whttp://austrianaviationart.org/landscap ... elsdrf.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... C3%BCd.JPG(to auto je u přejezdu)
|
| 17.10.2012 21:41:29 |
|
 |
|
siesa
Příspěvky: 1223 Bydliště: R43
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Takze dneska uz jsem jel (nevim, jak dlouho uz to funguje) po novem moste pres dalnicni teleso na I/23. http://www.mapy.cz/#x=14.725908&y=49.223303&z=14&l=16Byl jsem po tme docela prekvapenej, ale tak snad to bude fungovat dobre..Jen je skoda, ze se nezrealizuje i to premosteni zel. trati..Ale zase po zprovozneni dalnice to uz beztak potrebovat nebudu 
|
| 22.10.2012 21:14:37 |
|
 |
|
chemer
Příspěvky: 246
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Nějakou dobu už se tam jezdí. viewtopic.php?p=71910#p71910
|
| 22.10.2012 21:18:45 |
|
 |
|
siesa
Příspěvky: 1223 Bydliště: R43
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Jeje..omlouvam se za zaplevelovani...Tahle zprava mi unikla... 
|
| 23.10.2012 6:40:58 |
|
 |
|
chemer
Příspěvky: 246
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Jaképak zaplevelování? 
|
| 23.10.2012 7:00:10 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
chemer: no ono kdyby to bylo napsané pořádně, aby se to dalo hned pochopit...  třeba "most přes hlavní trasu na MÚK Dráchov" nebo "přeložka I/23" tak by se to "lépe hledalo"  asi se tam budu muset taky někdy podívat... ale to počasí... 
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 23.10.2012 7:52:58 |
|
 |
|
chemer
Příspěvky: 246
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
OK, příště to napíšu pořádně. 
|
| 23.10.2012 8:18:51 |
|
 |
|
Kuba
Příspěvky: 1310
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Rozhobor s ředitelem závodu ČB firmy Strabag http://tvstav.cz/clanek/2306-dostavba-dalnice-d3-a-stabilizace-rsduvedení do provozu opět zmiňuje až 3Q 2013.
|
| 24.10.2012 16:09:58 |
|
 |
|
chemer
Příspěvky: 246
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
V červnu se musí jezdit. Nic jiného neberu.
|
| 29.10.2012 15:28:08 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Stavba dalšího úseku dálniční sítě se uzavíráJen něco málo přes půl roku zbývá do dokončení významné komunikace, která motoristům urychlí cestu mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí a řadě jihočeských měst odlehčí od dopravního zatížení. Další, 25 km dlouhý úsek dálnice D3 by totiž měl být hotový ještě před příštími letními prázdninami. Celý úsek pod vedením společnosti STRABAG staví sdružení čtyř firem – mimo Metrostavu, který má na zakázce 40% podíl, ještě EUROVIA CS a košické Inžinierske stavby. Tým divize 4 Metrostavu pod vedením Ing. Bohumila Rohna odpovídá za vybudování 11,5 km dlouhé části komunikace mezi Planou n/L a Soběslaví se dvěma velkými a třemi menšími dálničními mosty (foto č. 1), řadou nadjezdů a dvěma přesypanými mosty pro přechod zvěře. Největším dílem je zde bezesporu most přes rybník Koberný. Měří 560 metrů, je téměř hotový a ještě letos jej divize 4 předá investorovi. Do konce roku by měla dokončit i most přes Černovický potok. Práce na ostatních mostech i nadjezdech skončily už letos v létě (foto č. 2). „V současnosti na stavbě pokládáme konstrukční vrstvy. Bez poslední obrusné budou hotové ještě do konce klimaticky příhodného období. Provádíme také zemní práce na vedlejších obslužných komunikacích a zakládání protihlukových stěn,“ popisuje současné dění Ing. Rohn a přibližuje postup dokončovacích prací: „V říjnu byly zahájeny i práce na monolitických žlabech, které provedou finišery firmy DSH, nové dceřiné společnosti Metrostavu.Musíme ještě dokončit střední dělicí pás a krajnice a ještě letos začít ukládat kabely informačních a SOS systémů. Na jaře položíme obrusné vrstvy, namontujeme svodidla, značení a provedeme sadové úpravy i oplocení dálnice.“ Během čtyř let prací se pracovníci Metrostavu museli na stavbě D3 vypořádat s celou řadou změn. Kromě změny její trasy, již vyvolaly majetkoprávní spory, došlo mimo jiné i k poměrně velké změně v typu mostu přes rybník Koberný. Místo původně navržené vysouvané ocelové konstrukce tu divize 4 postavila letmou betonáží předpjatý betonový komorový nosník. Snížila tím počet pilířů v rybníce, což ušetřilo peníze jak při stavbě, tak při následné údržbě a zároveň znamenalo i menší dopad do rázu krajiny. Další změny vyvolaly sesuvy skalních svahů v blízkosti hotových nadjezdů. I když šlo o poměrně velký rozsah dodatečných prací, divizi 4 se je podařilo dokončit včas. Jaroslav Růžek, foto Josef Husák http://www.metrostav.cz/pdf/noviny/192012.pdf
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 3.11.2012 1:00:52 |
|
 |
|
KIV
Příspěvky: 91 Bydliště: České Budějovice
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
http://ekonomika.idnes.cz/rok-2013-40-kilometru-novych-dalnic-dad-/ekonomika.aspx?c=A121106_192101_ekonomika_nehZde se tvrdí, že D3 "by se ještě před letními prázdninami měla prodloužit..." Ono uvedení do provozu 1.7.2013 je již 3Q 2013 a přitom o prázdninách už by se (byť třeba jen po jedné polovině profilu) dalo vyhnout Plané a Soběslavi. 
|
| 7.11.2012 17:16:36 |
|
 |
|
vondr
Příspěvky: 1973 Bydliště: vodňany
|
 Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
_________________ Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R
|
| 1.12.2012 19:25:02 |
|
|