Pár záběrů ze včerejší krátké cyklo projížďky od Kozíko hrádku po MÚK Planá nad Lužnicí. Upozornění: Jedná se o nekvalitní amatérské záběry.
20.5.2013 7:22:37
Jarda55
Příspěvky: 47
Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Ad Motocentrum" : včera jsem projížděl přes křižovatku " U Mašáta" a všiml jsem si jakési "odbočky" na úrovni Motocentra z rekonstruovaného úseku ve směru od Phy do již uzavřeného pruhu. Vše bylo označené kužely. Ale uvádím, vše jsem viděl z mostu D3 x I/19. Ví někdo něco bližšího?
20.5.2013 8:35:02
Jarda55
Příspěvky: 47
Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Z mostu to tedy vypadalo, že Motocentrum odříznuté není. Ale , jak říkám, viděl jsem to jen z mostu a na okamžik. Jinak díky za tu " Kozinu". vidím, že provoz "kolistů" je docela slušný.
20.5.2013 8:48:01
kot
Příspěvky: 5956
Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Takže někde to jde! Pastva pro oči... Začínám tomu otevření věřit.
20.5.2013 9:00:08
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Podle mě dostupných info by měl být v provozu levý pás (směr Praha) obousměrně, přičemž z tohoto pásu je na úrovni motocentra zřízena odbočka, označená značkou B24a (zákaz odbočení vpravo) s dodatkovou tabulkou Mimo vozidla stavby a příjezdu k nemovitostem - zachování přístupu a příjezdu k nemovitostem je podmínkou stavebního povolení na přestavbu pravé poloviny dálnice.
Já jsem jel od Tábora na Prahu, takže jsem žádnou značku a odbočku k motocentru nezaregistroval. Pro mne by to bylo odbočení doleva, což je nesmysl. Je logické, že by odbočka byla přístupná jen z opačného směru tj. od Prahy na Tábor, tj. odbočení doprava. Ale i pokud tam odbočka je, tak až se zahájí ta rekonstrukce, tak stejně nebude asi možné přes stavbu odbočovat. Nebo ano ?
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
20.5.2013 17:24:24
GiuseppeS
Příspěvky: 547
Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Užovka píše:
bohužel jí zažívám a nejvíc začátkem všech víkendů...proto se modlím za otevření D3 !!!
Já to zažil poprvé v životě teď v pátek, předtím jsem už x-krát jel Pha-ČB přes Písek. Teď jsem ale měl vyřizování přímo v Táboře. Po této zkušenosti jsem si potvrdil, že opravdu nechápu, pokud někdo dobrovolně volí pro cestu Pha-ČB variantu přes Tábor
20.5.2013 21:52:08
Michal R
Příspěvky: 1266 Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice
Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
GiuseppeS píše:
Užovka píše:
bohužel jí zažívám a nejvíc začátkem všech víkendů...proto se modlím za otevření D3 !!!
Já to zažil poprvé v životě teď v pátek, předtím jsem už x-krát jel Pha-ČB přes Písek. Teď jsem ale měl vyřizování přímo v Táboře. Po této zkušenosti jsem si potvrdil, že opravdu nechápu, pokud někdo dobrovolně volí pro cestu Pha-ČB variantu přes Tábor
Nemáte pravdu. Pokud vyjíždíte z Prahy - Jižního města ve všední den v úterý po 20-22 hodině, je cesta přes Tábor rychlejší. Ale běda, když to zkusíte dřív, to je pak peklo.
21.5.2013 7:52:34
Užovka
Příspěvky: 163
Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
njn, ale když jedu do VnL tak mi cesta po R4 naprd
21.5.2013 9:28:14
adamos
Příspěvky: 1615 Bydliště: D1, 2,78 km
Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
GiuseppeS píše:
Užovka píše:
bohužel jí zažívám a nejvíc začátkem všech víkendů...proto se modlím za otevření D3 !!!
Já to zažil poprvé v životě teď v pátek, předtím jsem už x-krát jel Pha-ČB přes Písek. Teď jsem ale měl vyřizování přímo v Táboře. Po této zkušenosti jsem si potvrdil, že opravdu nechápu, pokud někdo dobrovolně volí pro cestu Pha-ČB variantu přes Tábor
Alejo, já to chápu. Ten důvod se jmenuje Dubenec. Dovede přidat i třičtvrtě hoďky.
Videa z dnešní projížďky po zrekonstruované části 306 a po většině stavby. Je to točeno z ruky na foťák, takže omluvte roztřesenost a pokud si zesílíte zvuk tak i naše kecy
Část první - zrekonstruovaná část 306 a stavba D3 až po MÚK Planá, tam nás stoplo asfaltování obou pásů dálnice:
Část druhá - od MÚK Soběslav na jih k mostu přes Dírenský potok / Nadýmač (cca km 97), pak otočka a jízda až skoro k mostu přes Koberný.
Část třetí - od Doubí, po mostě přes Koberný až po MÚK Planá
22.5.2013 17:24:51
kot
Příspěvky: 5956
Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Toxy krásná práce!!! Díky tobě vsázím na "předprázdninové"otevření.
22.5.2013 18:57:35
ole
Příspěvky: 34
Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
SUPER
22.5.2013 20:36:03
Jeep
Příspěvky: 3
Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
adamos píše:
GiuseppeS píše:
Užovka píše:
bohužel jí zažívám a nejvíc začátkem všech víkendů...proto se modlím za otevření D3 !!!
Já to zažil poprvé v životě teď v pátek, předtím jsem už x-krát jel Pha-ČB přes Písek. Teď jsem ale měl vyřizování přímo v Táboře. Po této zkušenosti jsem si potvrdil, že opravdu nechápu, pokud někdo dobrovolně volí pro cestu Pha-ČB variantu přes Tábor
Alejo, já to chápu. Ten důvod se jmenuje Dubenec. Dovede přidat i třičtvrtě hoďky.
No, tuto neděli byla přes Písek "kolona" od křižovatky na Lety až po Dubenec. Takže člověk si opravdu nepomůže ani na Tábor ani na Písek.
Hele, tak teď jsem zvědav, jestli se to otevře 28. nebo 30. 6., ale radši bych byl za 30. 6.
_________________ Ať žijí Dálničáři!!! Kdo by mne chtěl kontaktovat po Skypu, tak můj Skype nick je mikikopas16.
25.5.2013 9:52:11
monin
Příspěvky: 1763
Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
A jaký v tom je rozdíl?? 28 nebo 30?? Hlavně ať už to je!! V poledne jsem jel okolo, překvapilo mě jaký byl neuvěřitelný stavební ruch u napojení u Tábora, zato na druhém konci u Veselí bylo skoro mrtvo. A to i přes to, že je sobota a přes to, že té práce je tam ještě dost. Pravý pás okolo Tábora směrem na Č.B. je prakticky netknutý,
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
25.5.2013 12:45:48
pp21
Autor
Příspěvky: 1632 Bydliště: Praha
Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
monin píše:
A jaký v tom je rozdíl?? 28 nebo 30??
Pohled do kalnedáře napoví ... 28.6. je pátek a rozdává se vysvědčení. O následujícím víkendu, tj sobota 29.6. vyrazí značná část lidí na dovolenou. Pro ty jaksi bude mezi otevřením pátek 28. nebo neděle 30. rozdíl značný. Osobně bych spíš neviděl rozdíl mezi otevřením 30.6 a třeba 15.7. Nicméně já nevěřím ani jednomu výše zmíněnému termínu ... nechme se překvapit.
25.5.2013 13:01:07
petrsida
Příspěvky: 204
Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Včera bylo hodně živo i na konci u Veselí, a to jsem tam jel o půl sedmé večer, asi je to dost nárazové
To petrsida:A co se dělo u Veselí, jestli se mohu optat?
_________________ Ať žijí Dálničáři!!! Kdo by mne chtěl kontaktovat po Skypu, tak můj Skype nick je mikikopas16.
25.5.2013 14:31:27
petrsida
Příspěvky: 204
Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Směr na Prahu byl protažený přes protisměr a most nad dálnicí a motalo se tam snad 20 lidí v vestách, kteří upravovali kužele značení (nevím, jestli ho zpovozňovali, či naopak rušili, spíš to první, na ten starý přímývýjezd zatím není sáhnuto)
v oblouku budoucí nájezdové/výjezdové rampy od mostu makal bagřík na úpravách
spousta aut byla i na vlastním tělese kolem mostu přes dálnici, ale tam jsem neměl moc času se rozhlížet
ta křižovatka mi přišla už v podstatě hotová, jediné co viditelně chybělo, byl asfalt na propojení obou těles dálnice těsně před mostem a svodidla, jinak to je ve stavu nalajnovat a jezdit (+ finální úpravy terénu)
ještě se asi bude upravovat ten starý výjezd ve směru Budějice Veselí
Příspěvky: 1266 Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice
Re: 0307 a 0308AB Tábor – Veselí n.L.
Tak potvrzuji výše uvedené příspěvky, vesele se pracuje, stavba se mění každým dnem.
Protože jsem měl tu "možnost" několikrát v posledních dnech zde jet a to v různou denní dobu, tak jsem udělal malá měření, kdy jsem stopoval průjezd od MÚK Veselí sever k MÚK Čekanice (samozřejmě po "staré" I/3) 10.5. v 11hod - 52 min 14.5. v 17hod - 46 min 21.5. ve 23hod - 25 min 26.5. v 19 hod - 31 min
Po zprovoznění D3 očekávám průjezdní dobu cca 11 min. Už aby to bylo!
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru