0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovic)

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Michal R »

_jan91 píše:Marně při pohledu do letáku přemýšlím, k čemu bude dobrá MÚK Krasejovka. Okolní obce obslouží skrz II/155 a přeloženou I/39 MÚK Dolní Třebonín. Spíše bych to viděl na něco poblíž Kamenného újezda ale těm asi bude stačit odlehčená a luxusní II/603. Akorát ji do budoucna zabijou tím (zase!!!) kruháčem pro jižní tangentu.
Netuším, nakolik to tam znáte, ale profil neumožňuje bližší přiblížení ke Kamennému újezdu. Stoupání z údolí Malše přes Plavnici a JV od Bukovce je jediná smysluplná trasa, navíc není asi cílem přibližovat dálniční těleso k obci.

Z jižní části KÚ lze snadno vyjet přes novou komunikaci na Bukovec a dále po I/3 k MUK Krasejovka (posléze zřejmě II/603), pro připojení na D3 směrem na Prahu pak přes Včelnou a jižní tangentu k MUK Roudné.
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Cajkowski »

TO Michal R: Nekoukal jsem na sirsi vztahy, ale MUK Krasejovka mi take neprijde moc uzitecna. Pro koho bude? Moc nerozumim tomu vasemu popisu co ze to ma stahnout za dopravu. Prosim o podrobnejsi popis. Pro Kamenak nebo Bukovec to snad neni. ;o) Asi bych ji osobne take vypustil.
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Jarda Š. »

Cajkowski píše:TO Michal R: Nekoukal jsem na sirsi vztahy, ale MUK Krasejovka mi take neprijde moc uzitecna. Pro koho bude? Moc nerozumim tomu vasemu popisu co ze to ma stahnout za dopravu. Prosim o podrobnejsi popis. Pro Kamenak nebo Bukovec to snad neni. ;o) Asi bych ji osobne take vypustil.
Jste si jist, že bude v dohledné době opravdu realizována Budějovická jižní spojka? Pokud ne, tak MÚK Krasejovka bude sloužit k napojení jihozápadu Budějovic ve směru na jih, význam tedy bude mít značný. V případě, že by postavena byla, pak by se dalo o vypuštění MÚK Krasejovka uvažovat.
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Nystrom »

Přestaňte už s tím vypouštěním křižovatek... Za poslední roky se různým lidem a sdružením povedlo prosadit vypuštění MÚK Hlinsko, MÚK N.Hodějovice (a zrušit tím napojení II/156), teď je na řadě MÚK Krasejovka? A další zpochybňují MÚK Pohůrka kvůli blízkosti tunelu... Tak ať je nájezd u Prahy a pak něco u Linze. A jezdí tam jenom mezinárodní tranzit a zbytek ať se plouží po starých dvojkách. Tyhle nápady jsou vzdálený dopravnímu plánování. Přes Krasejovku dokážeme odvést dopravu na stávající I/3 na levý břeh do Budějovic, k letišti. Bude tudy vedena i objížďka při uzavírce tunelu. Jižní tangenta (nikoliv spojka) musí být budována a spuštěna v souběhu s D3, jinak nelze D3 zkolaudovat a uvést do provozu - údajně podmínka obce Roudné. Tahle soutěž má naději na brzkého vítěze a zahájení stavby snad na jaře 19, na rozdíl od té předchozí. Tam bude problém s Italama a Turkama asi dlouhodobý.
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Tom od Budějc »

Nechápu ty špekulace, že by měla být MÚK Krasejovka zbytečná. Když se dívám na mapu, tak je to nejbližší sjezd z D3, který pohodlně obslouží Kameňák a okolní vesnice. Nehledě na důvod, který uvedl výše kolega Nystrom. Směrem do ČB je pak až nejbližší MÚK na jižní tangentu, která zase obslouží Roudné, Vidov, Boršov, Planou (letiště), Včelnou... Jediné, nad čím se lze pozastavovat je krátká vzdálenost mezi MÚK jižní tangenta a sjezdem na zanádražku, ale ten sjezd zase bude důležitý pro ČB (další je kvůli zrušení sjezdu Hlinsko až na 4-proudovku od Lišova), které kvůli tomu chtějí stavět tunel pod nádražím...
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Jarda Š. »

Tom od Budějc: Z Kameňáku a okolních vesnic je zdaleka nejzatíženější směr do Budějic a D3 jim pomůže tím, že odvede dopravu ze stávající I/3. Je hloupost, aby každá vesnice měla vlastní MÚK, 10 km po doprovodce k nájezdu na dálnici není něco, co by mělo zásadně vadit.
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Cajkowski »

Osobne jsem za vraceni vsech MUK kolem CB (udajne se s tim porad pocita). Jinak souhlasim s Tomem, ze otevreni jizni tangenty je podminkou Roudneho, jinak nepovoli otevrit MUK Roudne a je to akce kraje, ktery chce mit spojku otevrenou spolu s dalnici.
TO Nystrom: bavim se o dostavene D3. Jasne, ze pokud dalnice bude koncit nyni na Krasejovce, tak to asi bude chtit najezd z I/3, ale ten muze byt bez MUK (staci provizorni krizovatka). D3 u Milicina take neni napojena na I/3 pres MUK.
TO Tom od Budejc: Takze MUK Krasejovka kvuli Kamenaku? Jako ze se budou vracet, kdyz chteji do CB?

Nejsem zastancem ruseni MUK, ale kdyz to tu nekdo nadhodil, tak opravdu nevidim pro koho tato MUK je. Nevidim zadnou, ale opravdu zadnou dopravu, kterou to pohlti. Mluvim o konecne verzi D3. MUK se preci kresli na finalni verzi dalnice a ne, ze ji nakreslim, protoze tam bude treba 10let dalnice koncit. Misto MUK Krasejovka je podle mne MUK Svince (asi se tak nejmenuje), kde se pocita s dobudovanim obchvatu obci, pripojeni od Krumlova, atd atd. Ta pohlti okolni obce z ruznych smeru.

Prosim nekoho o nazornou mapku, jakou dopravu tam chcete svest. Osobne vidim jine cesty nez na MUK Krasejovka.
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Sudr »

Tak viděl bych to pro dopravu z Kamennýho Újezdu směrem na jih. Pak možná ještě z Boršova, ale tam záleží o kolik bude cesta po jižní tangentě objektivně rychlejší a subjektivně příjemnější než cesta po současné I/3, ale někomu může být intuitivně příjemnější se při cestě na jih vydat rovnou na jih. Uznávám, ale že jsem těch argumentů nesnesl mnoho :-)

Jinak celkem mě překvapuje, že JČ kraj, ač má pravomocné územko zatím nevykupuje pozemky na jižní tangentu. Musím přiznat, že ŘSD tady má v poslední době u staveb, které tak nějak sleduju toto lépe zvládnuté.
Moucha
Příspěvky: 71
Registrován: 13.9.2016 21:44:01

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Moucha »

Jsem spíše dopravní pesimista a jako Boršovák k tomu hodím svůj pohled.
Pokud pojedu směr Jih, vyrazím po I/3 na Krasejovku, od Boršova po Kameňák je to velmi pěkná silnice a myslím si, že přes jižní tangentu na MUK Roudné to bude menší zajížďka.
A co se týče směru na sever, no.. Pokud bude postavená jižní tangenta, je to jasné a pojedu na MUK Roudné. Pokud postavená nebude, stále si myslím, že se mi vyplatí kousek zajet na jih než projíždět Budějcemi na nějaký sjezd D3. I k tomu Roudnému je to trochu komplikované, vzhledem k tomu, jak "široká" cesta je ta od Včelné k Roudnému..
Osobně si myslím, že se D3 postaví dříve než ta tangenta.
Ad obyvatelé Kameňáku.. asi záleží obyvatel od obyvatele.. někdo stále bude jezdit přes Včelnou, Rožnovem do ČB a druzí využijou dálnici a dostanou se rychleji na druhý konec města a v tom případě MUK Krasejovka využijí.
_jan91
Příspěvky: 973
Registrován: 4.9.2011 16:14:35
Bydliště: D1

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od _jan91 »

Jako člověk, co zde rozpoutal diskuzi kolem MÚK Krasejovka, určitě nejsem proti rušení MÚK obecně, jak jsem zde byl nařčen. Znalý místních poměrů také nejsem, proto mě zajímal i názor jiných.
Prostě jen nechápu, proč se na 0310/I zrušilo spousta MÚK, které mohly sloužit i pro přesun v rámci města vzhledem k husté zástavbě na východě, a zde na 0310/II se nechala MÚK Krasejovka. Když bude do MÚK Třebonín napojena přeložka I/39 od Krumlova i přeložka II/155, obsluha území bude vyřešena. Možná fakt jenom pro ten Boršov a Kamenný újezd směrem na jih bude tato MÚK dobrá, ale vzdálenost po budoucí II/603 a II/155 by se prodloužila jen o cca 4 - 5 km (vzdušná vzdálenost MÚK je 3 km).
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Michal R »

Nemám to nijak podložené, ale myslím, že jedním ze zásadních důvodů a vlastně potřeby MÚK Krasejovka je napojení na I/3 a možnost převedení dopravy na objízdnou trasu v případě uzavření obchvatu Českých Budějovic.
Houdini
Příspěvky: 277
Registrován: 10.2.2011 9:42:32

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Houdini »

Cajkowski píše: Prosim nekoho o nazornou mapku, jakou dopravu tam chcete svest. Osobne vidim jine cesty nez na MUK Krasejovka.
Jeden nápad bych měl: https://mapy.cz/s/37r90 dopravu z D4 a od Plzně
"Při plánování dálnic se nedívám na mapu Čech, ale na mapu Evropy."
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Cajkowski »

;o) Staci jedna MUK a kolik je kolem toho povidani.

TO Houdini: Myslite stazeni dopravy nebo novou silnici dle vasi mapky? Jestli stazeni dopravy, tak zde je v planu obchvat Cesnovic, Dasneho a pak je myslenka stahnout tuto dopravu severni tangentou rovnou na dalnici.

TO Michal R.: Pokud by byl obchvat ve forme D3 uzavreny, tak to celkem logiku dava, ale kdyz se nekde neco stavi, tak bych to odklonil MUK Trebonin - po nove silnici z Krumlova co je pri akci v planu a pak do CB pres Kosov. Kdyz jsem jel o prazdninach po S10 a neco delali kolem Freistadu, tak tu objizdku si neprejte videt. ;o) Zlata ta, co navrhuji u CB. To bylo pres vesnice, ze se me i navigace ptala kde jsme. ;o)

TO Moucha: Ano. Pro Borsovaky to bude jako pro Kamenaky komfort, ale vadilo by vam jet o kousicek dale a po nove silnicni sjet na MUK Trebonin? Bude z I/3 a bude to obchvat Svincu. Zpet na jizni tangentu a MUK Roudne bych se asi nevracel.

TO Sudr: ;o) Stejne jako ten Borsov.

Fakt mi zatim unika vyuziti tento MUK. Kdyz tak o tom tady mluvime, tak mam jeden konspiracni. Nema v okoli nekdo ...... nejake pozemky? Ze by se MUK hodila. Toto berte ale opravdu jako vtip.
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Nystrom »

Tak já zkusím přidat ještě jeden pádný důvod k tomu, co jsem již uvedl (objízdná trasa při uzavírce tunelu Pohůrka) - a to nutné napojení doprovodné silnice II/603 (doposud I/3) a to směrem na sever i na jih. Je to jediné místo, kde se doprovodka potkává s dálnicí.
Moucha: Jižní tangenta je nutnou podmínkou k otevření D3, takže buď se postaví současně, nebo se nebude jezdit....
Tom od Budějc: naprostý souhlas.
Houdini: doprava od I/20 bude vedena po severní spojce k D3 na MÚK Hůry.
Obecně: hlavní otázka je, zda se bude stavět a kdo to bude stavět (Ital? Turek? Čech nebo nikdo?). Diskuze o potřebnosti MÚK jsou teď úplně mimo mísu, ty se vedly před deseti roky...
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Tom od Budějc »

To Jarda Š: Nějak jsem nepochopil Vaši poznámku. Nikde nepíši, že má mít každá vesnice svůj sjezd na D3. jen jsem poznamenal, že nechápu tu diskusi, protože po MÚK Krasejovka je nejbližší sjezd směr do ČB až na jižní tangentu. Kudy budou lidi z Kameňáku a okolí najíždět na D3? Myslíte u Třebonína, když MÚK Třebonín je trochu stranou?

To ostatní: vezmeme-li v potaz, že dle plánu se bude obchvat ČB stavět 4 roky (podzim 2018 - podzim 2022) a zbytek D3 k hranicím 2 roky (2020 - 2022), pak bude celá dálnice otevřena současně. Samozřejmě je to plán a může se někde něco zadrhnout. Nicméně se zde nepočítá s možností, ža bude hotový jen obchvat ČB, který vyústí pod Krasejovkou na D3. Proto návrh, aby byl zakončen něčím, co je u Mezna na druhém konci D3, je irelevantní. Stejně tak jižní tangenta (a tunel pod nádražím), která se má též stavět 2 roky a do dokončení obchvatu by měla být hotová...

Přikládám mapku, kde je vidět, jaké spádové oblasti budou teoreticky MÚK Krasejovka (a ostatní) využívat...
Přílohy
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (66.74 KiB) Zobrazeno 3980 x
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Jarda Š. »

Tom od Budějc: Myslel jsem to tak, že z Kameňáku ve směru Praha by najeli na MÚK Roudné a ve směru Linec na MÚK Třebonín. Když pojedou do Budějic, Písku ap., je zbytečné aby vůbec najížděli na D3.
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Sudr »

Nystrom: Já myslím, že reálně nikdo z diskutujících nebrojí za rušení jakékoliv MÚK, je to IMHO jen takové plkání, abychom si nějak zkrátili těch pár let do zprovoznění dálnice.
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Cajkowski »

Sudr to trefil presne. Kdyz neni o cem psat, tak alespon nejake tema. ;o)

Chvilku to jeste nepustim, ale porad nejsem zastancem zruseni. ;o) Vzdalenost MUK Trebonin od I/3 je 450m. Od MUK Krasejovka ani ne 4,5km. Kolem CB se vypusti dve MUK a to bych rekl, ze spadovych oblasti je tam hafo a vyuzivalo by se to pro posunovani kolem CB a zde, kde fakt ty spadove oblasti nevidim jsou dve MUK od sebe ani ne 4,5km. Stejne to vidim i s tou pripadnou uzavirkou viz ta S10. Take pracovali asi na tunelu a objizdka pres takove kotehulky co svet nevidel. Ani to nebylo svedeno na starou puvodni trasu. Preste bokem. Udelal bych obchvat Hornich Svincu a stahul to z MUK Trebonin na 39tku od Krumlova - presne 3km (z toho vice jak 1km je stara silnice). To zakonceni ala Mezno byl jen navrh na prime napojeni I/3. Jinak zakonceni na MUK Trebonin a 450m na hlavni pres novy obchvat mi neprijde jakova tragedie. Mezi nama. Zakonceni MUK Kaplice-nadrazi bude cca 700m zpet na hlavni.
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od bumbik »

Aktuální stav výkupu pozemků pro stavbu 0310/II Hodějovice - Třebonín
k.ú. Roudné: 487/11 (vyvlastňuje se)

Parcely v k.ú. Krasejovka: 25/10, 88/14, 995/57 vyřešeny nájemní smlouvou!
Parcely v k.ú. Roudné: 565/25 a 565/47 vyřešeny rozhodnutím majoritního vlastníka o využití parcely, zbývající podíl I/4 bude vyvlastněn, ale nebrání nabytí právní moci SP

chybí tedy vyřešit poslední parcelu, viz. výše a jsou výkupy pozemků komplet! :ok:

(zdroj ŘSD)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od jozka »

Najemni smlouva? Nemuze tam byt vydiraci potencial do budoucna?
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od bumbik »

jozka, určitě ne, v daném místě bude nový mostní propustek s úpravou drobné vodoteče, takže ŘSD si pronajalo příslušné parcely, aby to tam mohlo vybudovat pak nájem ukončí a území rekultivuje, takže zemědělci budou moci dále pole obdělávat a meliorace by měla být obnovena ... :-)
teď je klíčové, dokončit vyvlastnění příslušné parcely v k.ú. Roudné, poslední chybějící střípek mozaiky ... doufám, že majitelka není z rodiny s farmářkou Ludmilou Havránkovou :D :D :D
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od jozka »

Vzhledem k tomu, ze 25/10 saha az do pulky sire zaboru (tzn. bude na nem minimalne smer Praha) bych si dovolil o jeho budoucim obdelavani silne pochybovat.
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Tom od Budějc »

To Cajkowski: Myslíte tuto vzdálenost? To moc na 450 m nevypadá...
Přílohy
Capture.JPG
Capture.JPG (74.07 KiB) Zobrazeno 3729 x
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od bumbik »

jozka, ano pravda, tam to skutečně šahá do půlky záboru, ale je tam údajně nějaká dohoda ohledně těch meliorací a smlouva o smlouvě budoucí o zřízení VB, ve které je část té parcely zahrnuta dle GP :-) tak mi to bylo vysvětleno ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Cajkowski »

TO Tom z Budejc: ;o) pardon. Pocital jsem to pres mereni vzdalenosti v mapy.cz a asi jsem si tam tuknul nejaky dilci bod a nevsilm si ho. Mate pravdu, cca 1,9km. Na to, ze po dalnici pak jedu desitky ale spise stovky km mi to neprijde tak daleko.
Odpovědět

Zpět na „D3“