0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovic)

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Likas »

Úplně to koresponduje s vyjádřením mého kamaráda, který vedl záchranný archeologický výzkum u Postřelmova. Věděli jsme, že tam nějaké sídliště bylo, ale nikdy by jsme se do něj nepodívali. Takhle máme nálezy, odpadové jámy, pece, předměty, představu o půdorysu skladbě budov. Vtipné bylo, že na kopání sond měl dvě party lidí - profíky (cigoše) od zhotovitele a nadšence z řad důchodců a studentů historie. Jedna parta měla vynikající výkonnost, ale žádné nálezy a druhá byla odhodlaná se do těch dvou metrů proštětečkovat.
Cajkowski
Příspěvky: 466
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Cajkowski »

nevim jak moc velke detaily zde mam psat. ;o)
Vcera se kacelo po obou stranach silnice v miste MUK Roudne. Dle DIO tam ma byt kyvadlova doprava. ;o) realita: zavrou pri pokladani stromu celou silnici. Jinak harvestor postupuje od Plavnice smerem k MUK Roudne. V patek se jim rozbil a neco svarovali a ladili rozbrusem v lese na rameni. Co me zarazilo, ze souprava na vyvazeni dreva jezdila v jiz vykacenem lese pres cely den az do pulnoci. Nevim zda to nebyla druha smena, ktera si vozila drevo domu, ;o) ale jel jsem kolem v cca 21:00 a pak pred pulnoci, svitil si jak na lesy a odvazel drevo. Kam nevim. ;o)
kot
Příspěvky: 10494
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od kot »

Klidně ať ho vozí třeba do pekla, hlavně že bude trasa volná k dalším činnostem...
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Sudr »

Cajkowski: piš podrobně, klidně na úrovni sportovní on-line reportáže. Myslím, že nejen já tu čekáme na každý další razítko, které stavbu přihlíží, oslavujeme každý padlý strom, odvalený kámen, navezenou zeminu, každý kubík betonu, všechno...
mishak
Příspěvky: 137
Registrován: 15.2.2016 19:55:22
Bydliště: České Budějovice

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od mishak »

Tak jsem tam tudy dneska jel z Plavu na Roudné se kácí jak o závod. Už je viditelný koridor dálnice. Už je i vykáceno v budoucím místě MÚK Roudné.
Z Roudného na Hodějovice v okolí Vidova také kácení to jsem v rychlosti zachytil na video. Neměl sem po ruce držák tak z ruky.

https://www.youtube.com/watch?v=izxtpLcKxJo

Až se vyjasní tak vylétnu s dronem udělám pár snímků.
michal
Příspěvky: 4575
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od michal »

Prochazel jsem si trasu v turisticke mape a kousek od Plavnic stoji v trase dalnice nejaky pamatny dub. Da to, nebo pujde/sel k zemi?
Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Michal R »

michal píše:Prochazel jsem si trasu v turisticke mape a kousek od Plavnic stoji v trase dalnice nejaky pamatny dub. Da to, nebo pujde/sel k zemi?
Zkuste prosím hodit kolečko do mapy, kdepak že ten dub stojí. Pokud mslíte barokní dubovou alej okolo Plavnického potoka z Plavnice do Plava, tak nad nimi se bude klenout estakáda, a tedy budou ušetřeni. Násleně se trasa blíží k rybníčku po Otmankou, ale pouhým okem je vidět, že trasa je míjí... netuším, který máte na mysli. Ale třeba je někde další schovaný ;)
michal
Příspěvky: 4575
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od michal »

Tak podle tehle mapy s vetsim meritkem by to mel dat. https://mapy.cz/s/2d3PS
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2060
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Jirka L »

Stav vykoupených pozemků:

plné rozlišení:
stav k 17.11.2017
stav k 28.12.2016
stav k 15.11.2015
stav k 16.4.2015
stav k 23.1.2015

náhled:
Obrázek
Cajkowski
Příspěvky: 466
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Cajkowski »

TO Sudr: takze opet on-line. Harvestoru (ci jeho obsluze) asi fakt neco bylo, protoze par dni stal zapichnuty na miste. Od dnesniho rana opet pokracuje v pruchodu lesem od jiz vykaceneho lesa k MUK Roudne. Trosku vazne odvoz dreva z lesa na sloziste. Vykaceny les je plny hromadek kulatiny a vyvazeci soupravy jsem jsem cca tyden jiz nevidel. Jezdi tedy pres cele pole a maji tam jiz dost koleje. Mozna jak je to promacene, tak uz tam ani nalozeny nevjedou.
Svodidlo2016
Příspěvky: 194
Registrován: 15.2.2016 19:52:16

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Svodidlo2016 »

Cajkowski : Skvělá reportáž. Dej vědět až budou ve fázi barevně označené pařezy a kameny :-) Pak nastoupí konečně bagry. Odhaduji to někdy na jaře doufám
KIV
Příspěvky: 173
Registrován: 12.3.2012 23:35:51
Bydliště: České Budějovice

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od KIV »

Dnes, po procházce z Kameňáku do Budějc, hlásím:
- od místní komunikace Plav - Plavnice směrem na jih se nic, v trase dálnice, nekácí. Ale je radostný pohled na kolíky na louce. Asi se toho dálničního obchvatu Budějk fakt dožiju. :-)
- od této komunikace na sever se dá jít, náročnější procházkou, v trase budoucí dálnice (nebo těsně vedle ní).
- od mohyl už je les celkem vyčištěný, zhruba ke křížení s VVN. Odtud dál ne, ale dnes (ano, v neděli) se odtud pomalu sváží (jeden stroj) klády na louku v zatáčce u Zadních luk (tak je to označeno na mapách.cz :-) ). V trase ještě stojí pár starých stromů, ale celkově vypadá trasa již daleko zřetelněji, než na mishakově fotografii z dronu, na které zvýrazňuje budoucí trasu červeně. (Díky za zprávy a fotky mishaku!)
- dál je stále les. Jen na kraji lesa od MÚK u krouhárny je již na lesní cestě zákaz vstupu a vykácené jehličnany, asi na ploše 2000m2. Ale kvůli listnáčům, pokud ale nejste na místě, ze silnice nic neuvidíte.
Pak už jsem šli z Roudného podél Malše a z trasy budoucí dálnice jsme nic neviděli. Udělal jsem pár fotek, ale pokud se podíváte na fotky Michala R z 5.11. tak uvidíte +/- to samé co je na těch mých. ;-)
Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Michal R »

... a aktuální info od místních, protože střednědobá i dlouhodobá předpověď počasí hlásí nekompromisní příchod zimy, tak je pro letošek podle všeho s pracemi konec.
JAnD
Příspěvky: 419
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od JAnD »

Pohled z okraje Vidova na vykácenou silnici III/15532
https://photos.app.goo.gl/3l7ATWwaNPj6Kjk33
porovnejte s https://mapy.cz/s/2e1vA
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Sudr »

Díky všem za mapy, fotky videa a reportáže. Skoro si říkám, že kdybychom se se stejným zápalem chopili krumpáčů a lopat, tak tu D3 vybudujeme v akci Z :-)
Bert
Příspěvky: 117
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Bert »

Jojo, také se s díky připojuji. Tenhle stav je hrozný - je to tak blízko, přitom tak daleko... Jako v létě při pohledu na dámské plavky. Jenom podobný pocit jsem zažíval při překopávání obchvatu Veselí: vykácené stromy - odvolání - pomalé dorůstání stromů (práce ÚOHS) - znovuvykácení - budování. Kéž by to tady dopadlo jinak:)
Cajkowski
Příspěvky: 466
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Cajkowski »

TO KIV: Ano. Ten harvestor pracuje v mnou nepochopitelnych casech. ;o) Asi to bude vedlejsak. Jedu v 19:30 do CB a on sviti v lese a vyvazi k silnici vetve. Jedu v 1:00 zpet a ona tam sviti porad a hromada u silnice je o poznani vyssi ;o) Jedu s v nedeli do lesa na vetve na vanocni vyzdobu a on me vyhazuje z polni cesty, ze se tam potrebuje otacet. V klasickou pracovni dobu tam dost casto stoji harvestor zapichnuty jen tak v lese, jak by si obsluha odskocila na obed, ale on tam takto stoji treba tri dny. ;o)
Jinak se mi zda, ze ted maji za ukol trasu mezi MUK Hodejovice po ten most u Plavnice. V jinych mistech jsem kaceni nevidel. u MUK hodejovice je od minuleho tydne vice koliku. Prijde mi, ze vyznacuji prelozku silnice a prelozku zeleznice.
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Nystrom »

Delší dobu jsem tu nebyl, a tak se zkusím zeptat: obávám se jaký bude mít dopad Jč krajem zrušená změna územního plánu města ČB z r. 2015. Ta změna totiž fixovala změny na trase D3 na katastru města. Potvrdí-li se, že tato změna neplatí, vracíme se do stavu před změnou a jak se bude postupovat ve vztahu k vydaným ÚR a k žádosti o SP na 0310/I a II.?
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Sudr »

Tak krajský úřad prozatím o zrušení onoho OOP nerozhodl, i když je pravděpodobné, že tak učiní, neboť takový postup avizoval. Vzhledem k tomu, že ÚR byla vydána dávno před vydáním zrušeného rozhodnutím, předpokládám (a zároveň věřím a doufám :-)), že případné zrušení nebude na ně mít dopad. Totéž platí obdobně na řízení o stavebních povoleních, když předpokládám, že rušené rozhodnutí ani nijak neovlivnilo podmínky pro jejich vydání.
JAnD
Příspěvky: 419
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od JAnD »

Podle katastrofického scénáře bude silnice III/15523 v úseku Vidov-Staré Hodějovice po celou dobu výstavby u přejezdu uzavřena. Jediný příjezd z této oblasti do ČB tak bude po Plavské a Lidické. Jestli to bude pravda, je se na co těšit... :-(
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Cajkowski
Příspěvky: 466
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Cajkowski »

TO JAnD: Dost tuto silnici vyuzivam a jsem jenom zvedav, co to udela s Plavskou, kdyz budou muset vsichni tudy. Ono jde o to, ze prejezd bude kompletne zruseny a bude se narovnavat zeleznice. btw mezi nama, je tu jeste jedna varianta pro mistni (i kdyz to bude asi pres znacku zakaz vjezdu mimo ....). Teoreticky zrusi prejezd a odbagrujou starou silnici. Na poli ale jsou jiz koliky na tresunuti silnice. Pokud by doslo i k vystavbe teto prelozky, tak se tento prejezd da objet pres tu novou zastavbu " u spacku" (porad rovne kolem koleji az do ulice Za Trati). Vyjede se pak u toho kosteliku v Hodejovicich nebo jeste dal do Mladeho. Kouknete do mapy. Ale pšt. ;o)
Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Michal R »

To Cajkowski: pane kolego, jednak máte pravdu, ta cesta okolo Špačků až do Mladého, to už mě taky napadlo, na podzim jsem to projel na kole a asi to je cajk. Obecně je pak problém tyhle info dávat takhle na web, neb mám na beton ověřeno, že když se (i na tomto webu) presentuje řešení v podobě "lidové tvořivosti", dopadne ruka státu a objeví se tam značka a za ní příslušník s bločkem... potvrzuji, tohle mám z vlastní zkušenosti...
JAnD
Příspěvky: 419
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od JAnD »

Ta spojka je v současnosti zahražená betonovým blokem, ale kvůli místním jej snad oddělají. JInak asi pro cestu do Suchého Vrbného budu používat polňačku Vidov-Nedabyle
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Cajkowski
Příspěvky: 466
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Cajkowski »

TO JAnD: No vidite. Clovek se cely zivot uci. Ac bych rekl, ze kolem CB znam skoro vsechny zkratky, tak tuto ne. Koukal jsem do mapy a budu muset projet za svetla, aby me pak neco neprekvapilo. Je to opravdu polnacka. ;o) V zime to bude asi zabavna offroad vlozka. Je to ta kolem vyklenkove kaplicky co ji maji zakreslene mapy.cz? Dekuji za rozsireni znalosti.
JAnD
Příspěvky: 419
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od JAnD »

Cajkowski píše:TO JAnD: No vidite. Clovek se cely zivot uci. Ac bych rekl, ze kolem CB znam skoro vsechny zkratky, tak tuto ne. Koukal jsem do mapy a budu muset projet za svetla, aby me pak neco neprekvapilo. Je to opravdu polnacka. ;o) V zime to bude asi zabavna offroad vlozka. Je to ta kolem vyklenkove kaplicky co ji maji zakreslene mapy.cz? Dekuji za rozsireni znalosti.
Jo, kolem kapličky. Cesta je z recyklátu a v dobrém stavu bez výmolů, na katastru Vidova asfalt. Ale zatím jsem tudy jezdil jen na kole a s kočárkem.
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Odpovědět

Zpět na „D3“