České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovic)
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=68&t=140
Stránka 41 z 54

Autor:  Cajkowski [ 27.8.2018 11:46:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Zdravim ve spolek. Nefotil nekdo z vas vcera tento usek dalnice? Vinova fabia II. Jel jsem do CB a zpet a dotycny popojizdel podel a vzdy vylezl a delal fotky zatim jen pruseku, ....

Autor:  bumbik [ 28.8.2018 7:56:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Aktuální stav výkupu pozemků pro stavbu 0310/II Hodějovice - Třebonín
k.ú. Roudné: 487/11 (vyvlastňuje se), 565/25 (podíl 1/4 - vyvlastňuje se), 565/47 (podíl 1/4 - vyvlastňuje se),
k.ú. Krasejovka: 25/10, 88/14, 995/57

Parcely 565/86 a 565/87 v k.ú. Roudné už se přepisují na ŘSD :ok:

Autor:  vondr [ 1.9.2018 23:07:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

0310/I Úsilné - Hodějovice - posun termínu č. 22 - nově 13.09.2018

Autor:  Tom od Budějc [ 2.9.2018 17:29:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Propána, jaký to má zase význam o 3 dny?

Autor:  1975 [ 2.9.2018 19:44:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

A jsou ty dotazy, kvůli kterým se to posouvá, někde veřejné? Celkem by mě zajímalo, jestli jsou k věci, nebo jen záminky k získání více času na dokončení nabídky... A to se nedá říct - tady je zadání. Přečtěte si ho a máte jedno kolo na všechny dotazy? Nebo je to tak, že oni se pak ptají na upřesnění těch odpovědí a tak pořád dokola?

Autor:  Lenny [ 2.9.2018 20:02:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

https://www.egordion.cz/nabidkaGORDION/ ... lList.seam zde můžeš zkoumat.

Autor:  martini [ 3.9.2018 8:41:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Tom od Budějc píše:
Propána, jaký to má zase význam o 3 dny?
Význam spočívá v potřebě dodržet zákon č. 137/2006 Sb.

Autor:  Sudr [ 3.9.2018 9:29:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Tak ono je to vlastně takové neformální PPP. Stát (prostřednictví ŘSD) předloží nějakou zadávací dokumentaci a potencionální zhotovitelé, mu ji pomohou doladit. To mi přijde v zásadě OK. Trochu mě zaráží to postupné přibývání dotazů, ale nemám čas ani energii zkoumat, jestli jsou další dotazy vždy podmíněny odpovědí na předchozí dotazy. Pokud to někdo ví nebo zjistí, tak se tu o odpověď podělí :-)

Autor:  Sosa [ 3.9.2018 9:36:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Dotazy vznikají, jak jednotlivé firmy studují dokumentaci. Dřív by se spousta z nich řešila v průběhu stavby, to dnes nejde.

Autor:  Gawain84 [ 3.9.2018 14:25:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

martini píše:
Tom od Budějc píše:
Propána, jaký to má zase význam o 3 dny?
Význam spočívá v potřebě dodržet zákon č. 137/2006 Sb.


Řekl bych spíše č. 134/2016 Sb.

Autor:  Sudr [ 3.9.2018 15:15:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Gawain84: já myslím, že tahle VZ byla vypsána a běží ještě v režimu "starého zákona"

Sosa: no to je právě to, co mi vrtá s hlavou - původně přece potencionální zhotovitelé nemohli počítat s tím, že ještě teď budou mít možnost klást dotazy. takže je to buď tak, že ty nové a nové dotazy jsou vyvolány předešlými odpověďmi nebo se firmy do té zadávací dokumentace noří čím dál tím hlouběji a hlouběji

Autor:  Jarda Š. [ 3.9.2018 19:22:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

To je po změně zákona o VZ, že neúspěšný uchazeč se později nemůže odvolat kvůli nejasnosti zadání, pokud měl možnost nejasnost vyřešit dotazem. I proto je teď tolik dotazů a s tím souvisejících prodlužování lhůt. Ale zas by to mělo výrazně snížit počty odvolání.

Autor:  Sosa [ 4.9.2018 7:56:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Sudr píše:
Sosa: no to je právě to, co mi vrtá s hlavou - původně přece potencionální zhotovitelé nemohli počítat s tím, že ještě teď budou mít možnost klást dotazy. takže je to buď tak, že ty nové a nové dotazy jsou vyvolány předešlými odpověďmi nebo se firmy do té zadávací dokumentace noří čím dál tím hlouběji a hlouběji

Obojím. Jsou věci, které ta firma vidí na první pohled, pak po prostudování a dost toho přijde od subdodavatelů, kteří se podílejí na nabídce. Jde o chyby a nejasnosti v PD, nesoulad PD s rozpočtem a třeba i nejasnosti v zadání. A po tom, co předvedl UHOS bude to prodloužení ještě delší a vše se bude vypichovat.

Autor:  vodouch2000 [ 5.9.2018 12:45:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Nový leták k 0310/I Úsilné-Hodějovice (08/2018):
https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/39/ ... jovice.pdf

Změny od minula (05/2018):
Stav přípravy:
Předpoklad dokončení výběrového řízení je v září 2018.

Data beze změny.

Autor:  vondr [ 7.9.2018 9:23:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

A máme tu další posun termínu, nyní posun termínu č. 23 - nově 17.09.2018

Autor:  Sudr [ 7.9.2018 12:12:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Sosa: díky.

Autor:  kot [ 7.9.2018 13:22:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Posun termínu zkrácen a otvírá se za 10 dní. Tak blízko otevření obálek jsme zatím nebyli.

Autor:  vondr [ 13.9.2018 6:56:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Dálnice u Budějovic už očekává další nabídky
Zdroj: https://ceskobudejovicky.denik.cz/zprav ... 80912.html

Autor:  vaclav [ 13.9.2018 20:41:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

http://www.astaldi.com/sites/astaldi16c ... elease.pdf

Autor:  ada031 [ 13.9.2018 22:03:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Posun termínu č. 24 - nově 20.09.2018

Autor:  Tom od Budějc [ 14.9.2018 7:37:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Hm, tak jsem se včera radoval, že zbývají pouhé 4 dny a teď je to zase týden... :-(

Autor:  Lynx [ 14.9.2018 7:44:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Zeus Sisyfovi neprominul a za prozrazení tajemství bohů ho navěky potrestal.. Sisyfos byl přiveden a příkladně a krutě potrestán. Soudci mrtvých mu přikázali, aby tlačil obrovský kámen na kopec a na druhé straně ho skutálel dolů. Jenže to se Sisyfovi nepodařilo, kámen mu vždy těsně pod vrcholem vyklouzl a valil se zpátky dolů. Sisyfos musí začínat stále znovu. A tak je navěky k smrti unaven, trpí marností svého počínání a bezvýchodností situace, na niž je i jeho příslovečná chytrost krátká.

Symbolem nesmyslné, otupující a bezvýchodné činnosti, ze které nikdy nemůže být užitek, se stal pojem „sisyfovská práce“. Rčení „sisyfovská práce“ znamená marnou práci, marnou snahu


Já jenom nevím, čím jsme se my uživatelé dálnic provinili, že jsme trestáni podobně.

Autor:  Sudr [ 14.9.2018 8:22:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Už mi to nedalo a překonal jsem svojí lenost i nedostatek času a podíval se, jak takové upřesňující dotazy vypadají. Tady je tedy ten poslední + odpověď, kdyby to zajímalo i někoho jiného:

https://ctrlv.cz/GCLa

Autor:  Lynx [ 14.9.2018 9:21:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

A stejně to mají zase špatně. Vrátka šířky 0,9 m násobí 1,0, zatímco u vrat š. 4 m žádné navýšení šířky nemají. Takže posun č. 25 je na spadnutí, pokud na to někdo upozorní.

Autor:  hovi [ 14.9.2018 9:27:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Lynx píše:
A stejně to mají zase špatně. Vrátka šířky 0,9 m násobí 1,0, zatímco u vrat š. 4 m žádné navýšení šířky nemají. Takže posun č. 25 je na spadnutí, pokud na to někdo upozorní.

No, všiml jsem si toho tak...
V té miliardové zakázce fakt asi "veliký" problém ta vrátka. Pak dodavateli např. při nacenění kameniva nakonec dodá lom za trochu jinou cenu (stačí haléře) a to už nebudou 100koruny. :o)

Stránka 41 z 54 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/