| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovic) http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=68&t=140 |
Stránka 14 z 54 |
| Autor: | Sosa [ 22.4.2015 12:23:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
Sudr píše: A co třeba zrušení kolaudačního rozhodnutí nebo rozhodnutí o předčasnému užívání nebo zákaz užívání stavby? Na to, že by se třeba NSS bál zakázat užívání dálnice až do provedení "druhé etapy" bych se tedy nespoléhal..... Tak na to si zatím i NSS netroufl a nemá to oporu v zákoně. Tyto rozhodnutí není tak jednoduché zrušit. |
|
| Autor: | Sudr [ 22.4.2015 13:32:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
Sosa píše: Sudr píše: A co třeba zrušení kolaudačního rozhodnutí nebo rozhodnutí o předčasnému užívání nebo zákaz užívání stavby? Na to, že by se třeba NSS bál zakázat užívání dálnice až do provedení "druhé etapy" bych se tedy nespoléhal..... Tak na to si zatím i NSS netroufl a nemá to oporu v zákoně. Tyto rozhodnutí není tak jednoduché zrušit. No...uvidíme, snad to vyjde, ale nespoléhal bych se na to. .. |
|
| Autor: | martini [ 22.4.2015 15:12:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
Nystrom píše: kot: Dálnice v této schválené podobě není žádným městským obchvatem, takže bez obav. Konečná to je pro oba vyloučené sjezdy. Roudné do toho hodí vidle, pokud nebude vyloučen i jeho exit, následně se někdo odvolá kvůli nerespektování ÚR a odlišné situaci od EIA a je konec D3 u Budějc... Politické rozhodnutí se všemi bonusy. |
|
| Autor: | Sudr [ 22.4.2015 21:52:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
martini píše: Nystrom píše: kot: Dálnice v této schválené podobě není žádným městským obchvatem, takže bez obav. Konečná to je pro oba vyloučené sjezdy. Roudné do toho hodí vidle, pokud nebude vyloučen i jeho exit, následně se někdo odvolá kvůli nerespektování ÚR a odlišné situaci od EIA a je konec D3 u Budějc... Politické rozhodnutí se všemi bonusy. Díky za zasvěcené vysvětlení. |
|
| Autor: | Sudr [ 8.5.2015 18:33:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
Ten poslední odstavec jakoby naznačoval, že bude nová EIA, že? Jinak co se týká problému Dubičného připadá mi logická varianta nějaké spojky na rudolfovskou než "rozšířený podchod pro osobní vozidla". Svým způsobem to bude takový základ dalšího městského obchvatu..... http://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy ... 50507.html |
|
| Autor: | vondr [ 18.5.2015 8:57:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
Záznam z jednání o dálnici D3 u Českých Budějovic včetně plánovaných sjezdů 17. 4. 2015 v Českých Budějovicích http://www.dalnice-d3.cz/ostatni-zpravy ... dejovicich |
|
| Autor: | Sudr [ 18.5.2015 10:17:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
vondr píše: Záznam z jednání o dálnici D3 u Českých Budějovic včetně plánovaných sjezdů 17. 4. 2015 v Českých Budějovicích http://www.dalnice-d3.cz/ostatni-zpravy ... dejovicich No to vypadá jako úplná selanka....akorát se bude muset udělat ten ještě jeden ten východní miniobchvat a když se starostovi Roudné řekne, že se plete, tak nic nestojí v cestě.....(osobně si myslím, že se zas tak neplete, ale to je jedno. |
|
| Autor: | vondr [ 21.5.2015 14:03:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
Nad dálnicí se objevil další otazník Zdroj: http://ceskobudejovicky.denik.cz/z-regi ... 50521.html |
|
| Autor: | Sudr [ 21.5.2015 14:08:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
vondr: tak tenhle otazník naštěstí vlastní výstavbě dálnice nebrání. |
|
| Autor: | vondr [ 11.6.2015 12:36:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
Asfaltová cesta ke skladům musí zmizet, rozhodl soud Zdroj: http://budejovice.idnes.cz/michal-hrebi ... zpravy_khr |
|
| Autor: | Michal R [ 12.6.2015 13:54:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
vondr píše: Asfaltová cesta ke skladům musí zmizet, rozhodl soud Zdroj: http://budejovice.idnes.cz/michal-hrebi ... zpravy_khr Jenom škoda, že podobnou "odvahu" nenašel též soud v případě těch kolotočářů, co předstírají prodej motorek u Tábora... |
|
| Autor: | Jarda Š. [ 12.6.2015 22:43:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
Ono jde hlavně o to, že ke stavbě, která je kolaudovaná k bydlení nebo k podnikání, má být příjezdová komunikace. U toho motocentra u Tábora je problém, že se ŘSD nedohodlo s městem na vybudování příjezdové cesty z Měšic. K tomu skladovému areálu příjezdová cesta z Húr vede, ovšem není pro kamióny. |
|
| Autor: | Nystrom [ 16.6.2015 21:32:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
Nechápu, že když to je černá stavba, že k tomu vedou z obou stran čtyřpruhu I/34 ukazatele dopravního značení. To snad někdo musel povolit a stanovit - Policie a OD Jč.kraje... Kdo řekl že příjezd není pro kamiony? Kudy tam jezdili před tou černou stavbou? Ta je záležitostí tak posledních čtyřech let. |
|
| Autor: | Lenny [ 16.6.2015 21:33:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
Jak to dopadlo s vypuštěním křižovatek, bude nakonec nějaká vypuštěna? |
|
| Autor: | Sudr [ 17.6.2015 7:33:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
Lenny píše: Jak to dopadlo s vypuštěním křižovatek, bude nakonec nějaká vypuštěna? Tak poslední co k tomu bylo zatím zveřejněno je záznam z jednání viz zde 18.5.2015 9:57:52. Tak nějak ze všech vyjádření mám za to, že "dočasné a prozatímní" nevybudování MÚK Hlinsko a Hodějovice je definitivní..... Pokud jsem to správně pochopil tak se nyní zpracovávají studie (nevím jestli na to nebude potřeba i nová EIA). |
|
| Autor: | Nystrom [ 17.6.2015 20:41:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
Dle mého se upravuje DSP v intencích záznamu - bez Hlinského přivaděče a MÚK Hlinsko a bez ramen MÚK Hodějovice. Celé to bude jako v první etapě bez a někdy v budoucnu snad... Mám pocit, že jde o ticho před bouří, obce budou mít spoustu požadavků (Dubičné, Srubec, Roudné...). Ti co mají nechtěj propojení a ti co nemaj chtěj propojení. Otevírá se pandořina skříňka.... A nepřátelé nespí.....Nastolí-li někdo požadavek na EIA, případně nesoulad s DÚR, tak potěš. |
|
| Autor: | Michal R [ 17.6.2015 23:06:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
to Nystrom: Pane kolego velký respekt k vám a díky za info. Nicméně internet (a to i ten český) je plný návodů, jak obstrukcemi škodit zamýšlené stavbě. Jako naturalizovaný jihočech mohu říct, že dálnici násobně větší část lidí toužebně očekává, ale vždy se najde někdo, kdo je proti - a je zcela jedno, jestli to má rácio, jde o prachy, NIMBY nebo je za tím obsese. Stávající zákony mají k ideálu daleko, ale to všichni víme. Já se domnívám, že bez zásadní změny legislativy jsou stavby "s problémem" fakticky nerealizovatelné. Ostatně zůstaňme u tématu - pokud vím, tak jedním z argumentů zrychleného tepla výstavby D3 je skutečnost, že pokud se nevyužije příležitosti kofinancovat její výstavbu z evropských peněz (na což máme cca tak 6 let), tak se na hodně dlouhou dobu jinak nepostaví. Takže stačí krátká serie odvolání či požadavků na novou EIA a nebo správních soudů a je vymalováno. Já se domnívám, že to celé dopadne tak, že z obou stran Budějc bude dálnice. Plzeňští návětěvníci jihočeské metropole budou mít deja vu, a následně se podle již jednou použitého vzoru zařinčí zbraněmi, poslanci zvednou ruce a vejde v platnost "Zákon o dostavbě dálničního okruhu kolem ČB"..... |
|
| Autor: | Standa [ 18.6.2015 7:55:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
Michal R: Pozor, ten zákon nakonec Plzni nepomohl, kdyby se použil, zrušil by ho Ústavní soud, jako zákon o paralelní dráze na Ruzyni. Ale Budějovice jsou hezké město, je tam navíc šikovný Mc Donnald při cestě, proč si tam při cestě na jih nedávat přestávku dalších 20 let... |
|
| Autor: | Nystrom [ 18.6.2015 20:46:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
to Michal R: děkuji pane kolego. To srovnání s Plzní mne napadlo dávno před lety v souvislosti s tehdy nastoleným požadavkem na tunel. A je to tady. to Standa: přestávku si v ČB může udělat každý i při dostavbě dálnice. S tím rozdílem, že ten kdo ji nechce, dnes stráví průjezdem i půl hodiny, s D-3 okolo by to dal za pět minut. |
|
| Autor: | Standa [ 19.6.2015 7:30:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
Nystrom: To byla jen taková poněkud zoufalá snaha vyrovnat se s tím, že ani v posledním odstavci optimismem rozhodně příliš nehýřícího příspěvku Michala R není skryto řešení problému... Samozřejmě je mi jasné, že České Budějovice potřebují obchvat jako prase drbání a to plnohodnotnou dálnici, ne nějakou "okresku", jak o tom blábolil jakýsi zelený kandidát před posledními volbami do parlamentu. |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 19.6.2015 9:09:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
Po letech se zdá, že je nakročeno k realizaci obchvatu Budějovic a tady kráká několik havranů, jakože se to nikdy nepostaví. Přitom o něco výše je záznam s jednání s obcemi, kde s obchvatem všichni víceméně souhlasí. |
|
| Autor: | Sosa [ 19.6.2015 10:05:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
Pokud bude problém a tlačit na EIA a pod, tak bych to naprojektoval v podobě dle UR a prostě část stavby nepostavil. Po zprovoznění ať se někdo soudí... Nebo ať to postaví včetně sjezdů. Myslím, že na obchvatu ČB takové problémy jako kolem Plzně nebudou. Tady si spíše někdo přihřívá polívčičku. |
|
| Autor: | AUTOsro [ 24.6.2015 2:46:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
ŘSD zveřejnilo pár nových vizualizací, u ČB se to týká konkrétně D3 Borek - Úsilné a I/20 Pištín - České Vrbné, škoda že 4-pruhový úsek na I/20 je jen S 20,75/90, S 24,5/100 by tomu úseku slušelo víc. Myslím, že by bylo vhodné jasně specifikovat, co aktivní občané mohu a co ne. Povolil bych jim ovlivnit třeba vyšší PHS nebo PH valy, nová PH okna, třeba i klimatizaci s ventilační funkcí, most přes dálnici, mírný posun nivelity, případně v rané fázi i změnu trasy, která by ovšem musela být dopravně výhodnější (nebo stejně výhodná) a za +- stejné peníze. Neměli by mít možnost stavbu zrušit, požadovat snížení rychlosti (kvůli čemukoliv), požadovat nízkoemisní zónu, zpoplatnění, nebo tunel v místě, kde to nemá smysl a samozřejmě dopravně nevhodné přetrasování. Jinak by to dle mého názoru chtělo propojit MÚK Pohůrka s Okružní. Realizoval bych tedy Hlinský přivaděč bez sjezdu, s Rudolfovskou bych ho propojil na dvou místech - přes Hlinskou, kde by navazoval na Okružní, a u benzínky KM Prona (do této větve by se napojila i silnice na Dubičné). Tyto větve by se pak spojily do jedné (trubkovitou MÚK nebo kruháčem), a ta by vedla až k Pohůrce. Okolo bych udělal PHS nebo PH valy s vegetací, cyklostezku a chodník. To ostatně místním vadilo na Hlinském přivaděči - že by tam mohla být vilová čvrť, ale takhle tam bude silnice a sklady, tudíž požadovali zrušení Hlinského přivaděče, pak jsem se od jednoho z nich dozvěděl, že by jim stačilo kdyby tam udělali alespoň chodník, cyklostezka a na radnici změnili v ÚP oblast z průmyslové zóny na obytnou, o PHS se sice přímo nezmínili pokud si vzpomínám, ale jinak by byla ta obytná zóna (v ÚP, nikoliv způsob užívání komunikace) poněkud hůře použitelná. |
|
| Autor: | Nystrom [ 25.6.2015 20:14:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
Bohužel s vypuštěním MÚK Hlinsko se zcela nesmyslně vypouští i celý Hlinský přivaděč, který měl sloužit pro napojení průmyslové zóny na Vrbenské. Vilová čtvrť u sjezdu z dálnice je pěkná blbost, nemyslíte?Kudy byste chtěl vést propojení na MÚK Pohůrka, když tam bude zakopaná dálnice? A jak to do té křižovatky (už v dnešním návrhu dost pitomé) naroubovat? Z návrhu zmizela lávka mezi Novými a Starými Hodějovicemi u točny MHD - má být nahrazena chodníkem kolem kruháčem a přechody přes sjezdy od/k dálnici... |
|
| Autor: | AUTOsro [ 25.6.2015 22:50:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic) |
Důležité je, že v alespoň v ÚP zůstane (byť nevím, jestli tam přežije volby, protože NIMBYsté jsou zdrojem hlasů a politik se může chlubit, jak se zastal občanů a pomohl jimvv boji proti betonové, atomobilové a nevým jaké lobby + garnituře, která je (byla) u vesla). Ony na tom Hlinském přivaděči zase tak velké intenzity být nemají (tuším mezi 7 a 8 tisíci), kdyby se z obou stran udělaly PH valy s vegetací, tak by se to asi dalo. Byl to víceméně jen takový zoufalý návrh, jak ho prosadit u místních. K přivaděčům se lépe hodí sklady, kamiony pak nemusí zajíždět tolik do města, ale sklady vedle sebe nikdo nechce, byť jsou pro ně lokality u dálnic nejvhodnější, viz Suchdol a R1. Škoda, že prostě nelze říci "tady to bude a hotovo", aniž by se někdo odvolával a blokoval to. Propojení na Pohůrku bych chtěl vést formou místní komunikace (asi dvoupruhové) podél D3 a posléze nahoře na tunelu. Do Pohůrky by tato MK neústila přímo, ale patrně přes konec obchvatu Srubce. Ona se MÚK Hodějovice nakonec neruší (neodkládá na neurčito)? Pokud je to tak, jak píšete, pak je to krásná ukázka jak nešetřit Jinak mi přijde, že dopravní komise města příliš nezná jeho dopravní modely. Například ohledně MÚK za Dlouhým mostem, teď by se prý hodila, ale po dostavbě dálnice bude zbytečná a antiměstotvorná. Dle dopravních modelů tam ale i po dostavbě dálnice bude jezdit stále cca 40 000 aut/den (Na Dlouhé louce)... |
|
| Stránka 14 z 54 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|