| Autor |
Zpráva |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Nystrom píše: Bohužel s vypuštěním MÚK Hlinsko se zcela nesmyslně vypouští i celý Hlinský přivaděč, který měl sloužit pro napojení průmyslové zóny na Vrbenské. Vilová čtvrť u sjezdu z dálnice je pěkná blbost, nemyslíte?Kudy byste chtěl vést propojení na MÚK Pohůrka, když tam bude zakopaná dálnice? A jak to do té křižovatky (už v dnešním návrhu dost pitomé) naroubovat? Z návrhu zmizela lávka mezi Novými a Starými Hodějovicemi u točny MHD - má být nahrazena chodníkem kolem kruháčem a přechody přes sjezdy od/k dálnici... On je ten postup pokud vím opačný, MÚK Hlinsko se vypouští kvůli odporu proti Hlinskému přivaděči a nemožnosti ho rychle projednat, její vypuštění ale na dálnici pomůže odstranit výjimku z normy. Jen MÚK Hodějovice se vypouští přímo z popudu ŘSD, MV a MD, kvůli kumulaci výjimek z normy.
_________________ KlarArt
|
| 26.6.2015 10:16:01 |
|
 |
|
Jarda Š.
Příspěvky: 880
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Vypustit MÚK Hlinsko a Hodějovice mi přijde rozumné. I bez nich budou Budějovice na D3 dostatečně napojeny.
|
| 26.6.2015 10:45:51 |
|
 |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Jarda Š. píše: Vypustit MÚK Hlinsko a Hodějovice mi přijde rozumné. I bez nich budou Budějovice na D3 dostatečně napojeny. Jenže když si tak budějovice chtěli řešit svoje problémy....
|
| 26.6.2015 11:34:25 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
(Možná trochu předčasný) dotaz na znalce poměrů v ČB: nebude mít změna primátora a náměstků vliv i na dojednaný kompromis ?
|
| 1.7.2015 12:34:29 |
|
 |
|
Sudr
Příspěvky: 633
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
IMHO to vliv mit nebude, protože: a) změna se neděje proto, že by to jiní chtěli dělat jinak, ale proto, že to chtějí dělat sami, b) veškerý kompromis je o tom, že město prostě akceptuje stanovisko MD (ŘSD), protože stejně nemá moc na výběr, c) nové vedení se rozhodně nebude chtít babrat s něčím, s čím nic nezmůže, maximálně alibisticky řekne, že to pokazili ti co tu byli před nimi a teď s tím už nelze nic dělat.
|
| 1.7.2015 14:00:49 |
|
 |
|
Nystrom
Příspěvky: 590 Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Těžká otázka. Sudr má možná pravdu, ale jisté je, že bylo lepší spojení ANO na MD a ANO ve vedení města. Bude-li (a to teď tady nikdo neví) jiné vedení, polovina toho spojení na straně ČB bude zeslabena. Možná zesílí opět volání po Lišovském prahu..., ale město moc vliv na vlastní přípravu nemělo ani dosud, takže neočekávám nějakou zásadní změnu.
|
| 1.7.2015 21:26:57 |
|
 |
|
MickeyMouse
Příspěvky: 852
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Volani po Lisovskem prahu je ulet pana Rataje, ktery to mel v programu pred komunalnimi volbami a nedostal se do zastupitelstva. Podle me si da kazde vedeni mesta pozor, aby dostavbu neoddalilo, protoze v CB se obchvatu nemohou dockat. Kazdy si spocita, ze ne/zrusenim nekterych privadecu si proti sobe postvou mensi cast volicu, nez kdyby se jim podarilo dat obchvat k ledu.
_________________ Budu rád, až z toho něco smažu: 0136 0301-0305/I a 3011-3012/II 0511 D35 Ostrov-Mohelnice 5501-5502 D49
|
| 1.7.2015 21:39:56 |
|
 |
|
Dr.Fe1
Příspěvky: 1888
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Pokud jsem situaci v ČB pochopil správně, tak ta koalice s nějákou částečnou obměnou asi pojede dál. Tam šlo asi hlavně o to, že se vzbouřilo pár jedinců, co chtěli honem rychle ke korytům a protože nedostali co chtěli, tak jako pomstu shodili koalici. Takže snad nejde o nějákou systémovou změnu, ale pouze o truc podnik pár nenasytných vyžírků.
|
| 1.7.2015 22:03:06 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Díky všem za informace. Ačkoli situaci moc podrobně neznám, mám z toho podobný pocit, jako Dr.Fe1. Zřejmě to teď bude patřit ke koloritu magistrátů - něco podobného se děje třeba i v Ústí nad Labem. Tak hlavně, aby z toho nebyly moc velké škody a zdržení na infrastruktuře  !
|
| 2.7.2015 7:41:44 |
|
 |
|
Michal R
Příspěvky: 1266 Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
to Standa a Dr.Fe1: Není to tak úplně jednoduché, byť staré přísloví říká, že vždy jsou za tím peníze... V Ústí to byla i neposlušnost velkému Burešovi, takže musel jít.... v ČB je blíže pravdě Dr.Fe1 - tam šlo o moc velké chtění mít vliv na správný tok peněz. Ostatně, jak české že...
|
| 3.7.2015 9:51:33 |
|
 |
|
AUTOsro
Příspěvky: 327 Bydliště: České Budějovice - Praha
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
_________________ Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
|
| 10.7.2015 21:31:44 |
|
 |
|
vondr
Příspěvky: 1973 Bydliště: vodňany
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
koukal jsem na stav vykoupených pozemků. Musím říct, že se směle vykupuje. Je spousty pozemků, u kterých je zahájeno řízení o změně vlastníka na ŘSD. I včera bylo zahájeno několik řízeních.Doufám, že to tak půjde dále
_________________ Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R
|
| 28.7.2015 16:10:12 |
|
 |
|
MickeyMouse
Příspěvky: 852
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
To je dobre. A to straseni vcera v Udalostech, ze by pristi rok nemusely byt v rozpoctu penize na stavbu obchvatu CB, melo byt co? Bures ty penize nakonec slavne najde? Puvodne jsem si myslel, ze nezvladaji vykupy, a proto jako nebudou penize, aby se vyvlikli z toho, ze to proste postavime. Pokud se vesele vykupuje, asi nas ceka vystup ministra financi, ktery slavne zachrani CB pred tranzitem....
_________________ Budu rád, až z toho něco smažu: 0136 0301-0305/I a 3011-3012/II 0511 D35 Ostrov-Mohelnice 5501-5502 D49
|
| 28.7.2015 19:10:55 |
|
 |
|
Sudr
Příspěvky: 633
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
MickeyMouse píše: To je dobre. A to straseni vcera v Udalostech, ze by pristi rok nemusely byt v rozpoctu penize na stavbu obchvatu CB, melo byt co? Bures ty penize nakonec slavne najde? Puvodne jsem si myslel, ze nezvladaji vykupy, a proto jako nebudou penize, aby se vyvlikli z toho, ze to proste postavime. Pokud se vesele vykupuje, asi nas ceka vystup ministra financi, ktery slavne zachrani CB pred tranzitem.... To strašení v událostech byla jen mediální součást vyjednávací taktiky v rámci sestavování rozpočtu - MD prostě vybralo pár staveb, na jejichž výstavbě je obecná, regionální nebo lokální poptávka, vyhlásilo že je má v podstatě připravené ale jejich včasné zahájení ohrožuje jen to, že potřebují o 3 mld. (nebo kolik navýšit rozpočet). Za chvilku přijde jiné ministerstvo, že když se mu nenavýší rozpočet, tak se zase zhroutí něco jiného....celkově bych si s tím hlavu nelámal.
|
| 28.7.2015 20:34:16 |
|
 |
|
vondr
Příspěvky: 1973 Bydliště: vodňany
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
_________________ Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R
|
| 12.9.2015 22:32:43 |
|
 |
|
MickeyMouse
Příspěvky: 852
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Jsou tam porad vsechny 4 MUK a je vykoupeno 30 %. Jinak samozrejme tenr podzim 16 vypada skvele... 
_________________ Budu rád, až z toho něco smažu: 0136 0301-0305/I a 3011-3012/II 0511 D35 Ostrov-Mohelnice 5501-5502 D49
|
| 13.9.2015 16:24:50 |
|
 |
|
vondr
Příspěvky: 1973 Bydliště: vodňany
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
MickeyMouse píše: Jsou tam porad vsechny 4 MUK a je vykoupeno 30 %. Jinak samozrejme tenr podzim 16 vypada skvele...  no jak počítám, tak jsou tam pouze 3 MÚK i na konci jsou vedeny jen 3
_________________ Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R
|
| 13.9.2015 16:31:34 |
|
 |
|
MickeyMouse
Příspěvky: 852
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Jsou tam vsechny 4. Tri na Usilne-Hodejovice, jedna na Hodejovice-Trebonin.
_________________ Budu rád, až z toho něco smažu: 0136 0301-0305/I a 3011-3012/II 0511 D35 Ostrov-Mohelnice 5501-5502 D49
|
| 13.9.2015 16:44:39 |
|
 |
|
vondr
Příspěvky: 1973 Bydliště: vodňany
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
MickeyMouse píše: Jsou tam vsechny 4. Tri na Usilne-Hodejovice, jedna na Hodejovice-Trebonin. já počítal pouze Úsilné - Hodějovice
_________________ Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R
|
| 13.9.2015 17:03:12 |
|
 |
|
MickeyMouse
Příspěvky: 852
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Tak to bylo i driv. Obchvat CB ma vlastne tri stavby (Borek-Usilne, Usilne-Hodejovice, Hodejovice-Trebonin). Na useku Borek-Usilne je MUK Usilne s I/34. Na useku Usilne-Hodejovice jsou MUK Hlinsko, Pohurka a Hodejovice. A na useku Hodejovice-Trebonin je MUK Roudne. MUK Usilne nikdo neresi. Resi se ty zbyvajici tri MUK na useku Usilne-Hodejovice a ta jedna na useku Hodejovice-Trebonin. Tzn., ze se resi ctyri MUK, ktere jsou na dvou stavbach. Vtipne na tom je, ze CB tedy maji 5 MUK, kterymi se do nich bude dat primo sjet. Ale CB se tyka i MUK Trebonin na useku Hodejovice-Trebonin. Tou pujde sjet na I/3, aniz by se vjelo do CB. Bez useku Hodejovice-Trebonin tedy obchvat CB nema smysl. Co se tech MUK tyka, tak nejmene potrebna je podle me MUK Hlinsko, ktera obsluhuje jen mesto. Ty ostatni obsluhuji i dvojky, ktere pokracuji do mesta, takze umoznuji tranzitu se mestu vyhnout. MUK Roudne ma ale smysl jen s jizni tangentou, ktera je v letaku naznacena. Jinak obslouzi jen rezidencni okrajove casti CB. Pokud by ale jizni tangenta byla od D3 protazena i na vychod k Nove Vsi, pak by asi nebyla potreba MUK Hodejovice.
_________________ Budu rád, až z toho něco smažu: 0136 0301-0305/I a 3011-3012/II 0511 D35 Ostrov-Mohelnice 5501-5502 D49
|
| 13.9.2015 20:08:17 |
|
 |
|
Cajkowski
Příspěvky: 307
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
TO MickeyMouse: plne souhlasim s MUK Roudne. Pokud by byla tangenta protazena k Nove Vsi, tak MUK Hodejovice asi nema smysl.
Jinak nyni obce kolem MUK Roudne dost resi tento sjezd. Jsem z jedne z techto obci. Musim rici, ze jsme pro rychle budovani dalnice a s MUK souhlasime, ovsem nektera technicka reseni jsou spatne. Nekdy si rikam, zda ty projektanti vubec navstivi zminovane misto a projdou se tam ci se nekoho zeptaji. Nebo treba proleti nad trasou planovane dalnice.
Podminka obce Roudne je, ze dalnice OK, pokud bude hotovy privadec pod Vcelnou. Tj. kraj ji musi postavit a otevrit spolu s MUK Roudne. Podminka obce Plav - technicky vyresit privadec ve smeru od Nove Vsi. Je totiz veden v naspu pres udoli reky Malse a privadec by tvoril hraz pod obci. tj. pri povodni by se hladina zvedla smerem k obci a zaplavila ji vice nez obvykle. Rekl bych ze fakt vsechny obce ktere s k dalnici vyjadruji jsou pro.
|
| 14.9.2015 9:19:15 |
|
 |
|
MickeyMouse
Příspěvky: 852
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Takze jde vlastne "jen" o tu tangentu... Bohuzel, ta je veci kraje, MUK Roudne se vic tyka obci kolem CB, ale do MUK nejvic keca magistrat CB, takze bych cekal paskvil nejhrubsiho zrna, protoze kraj a magistrat se nedohodnou na nicem...
_________________ Budu rád, až z toho něco smažu: 0136 0301-0305/I a 3011-3012/II 0511 D35 Ostrov-Mohelnice 5501-5502 D49
|
| 14.9.2015 15:15:39 |
|
 |
|
benygod
Příspěvky: 18
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
O tomto víkendu jsem viděl u točny MHD v Nových Hodějovicích vrtnou soupravu http://mapy.cz/s/liEA. Je to přesně lokalita budoucí MÚK Nové Hodějovice.
Přílohy:
vrtací souprava_nové hodějovice.jpg [ 178.29 KiB | Zobrazeno 4089 krát ]
|
| 14.9.2015 18:34:29 |
|
 |
|
Cajkowski
Příspěvky: 307
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
TO MickeyMouse: Jak bych to napsal. Ono obcím je jedno kdo to staví a co se staví. Povolení (neblokování) dálnice podmiňují vyřešením veškeré dopravy s dálnicí související. Tj. Buď přepracujete tangentu podle podnětů (v řadě bych řekl že věcných), nebo si něco vymyslíme k dálnici. Asi tak bych to napsal.
|
| 14.9.2015 20:01:06 |
|
 |
|
Sudr
Příspěvky: 633
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Cajkowski: Muzes se prosim nejak rozepsat v cem spočívají vznesene pripominky k tangente? Psal jsi o pozadavku obce Plav ....a dalsi?
|
| 14.9.2015 22:47:37 |
|
|