| Autor |
Zpráva |
|
vondr
Příspěvky: 1973 Bydliště: vodňany
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
_________________ Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R
|
| 16.12.2015 13:11:00 |
|
 |
|
MickeyMouse
Příspěvky: 852
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Je oblibenym "sportem" Deniku i jihoceske iDnes psat o D3 jen v katastrofalnich superlativech.
_________________ Budu rád, až z toho něco smažu: 0136 0301-0305/I a 3011-3012/II 0511 D35 Ostrov-Mohelnice 5501-5502 D49
|
| 17.12.2015 20:08:54 |
|
 |
|
vondr
Příspěvky: 1973 Bydliště: vodňany
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
koukal jsem na stal výkupů. Musím říct, že stav mě docela potěšil, hodně pozemků už je vykoupených a u několika dalších probíhá řízení o přepsání vlastníka.
_________________ Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R
|
| 14.1.2016 12:39:11 |
|
 |
|
papadeloco
Příspěvky: 75 Bydliště: Vražné a Odolena Voda
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
vondr píše: koukal jsem na stal výkupů. Musím říct, že stav mě docela potěšil, hodně pozemků už je vykoupených a u několika dalších probíhá řízení o přepsání vlastníka. Kde se dá podívat na výkupy pozemků? pro mě pro laika? Je na to nějaká stránka? nebo jen v katastru nemovitostí? děkuji 
|
| 15.1.2016 9:24:46 |
|
 |
|
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 1449
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
na zjišťování stavu výkupů je nejlepší http://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberKatastrMapa.aspxpro začátek, když ještě nevíte číslo listu vlastnictví, můžete buď zadat název katastrálního území (k.ú.), které chcete na mapě zobrazit nebo dát "zobrazit přehledovou mapu ČR" a najít místo, které vás zajímá. Když se na mapě dostatečně přiblížíte a máte zobrazené pozemky, vlastníka zjistíte tlačítekm "KN" a kliknutím do pozemku (nejlépe do blízkosti čísla). Když se vám povede kliknout na pozemek ŘSD, v informacích o pozemku je číslo listu vlastnictví (LV) a když na to číslo kliknete, zobrazí se seznam parcel vlastníka v daném k.ú., pak dáte "zobrazení v mapě" a máte všechny tyto pozemky zobrazené. Větší oblast jednoho vlastníka, než jedno k.ú., zobrazit nelze. Ideální je, kdy víte číslo LV, to pak rovnou zadáte spolu s k.ú. sem http://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberLV.aspx (obec se vyplňovat nemusí). Zkuste si zobrazit např. k.ú. Prostřední Svince, číslo LV 360. LV je pro každé k.ú. jiné.
|
| 15.1.2016 10:02:14 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Díky za radu. Tento server používám často, ale jsem byl zvědavý, jestli už nějaký pozemek vlastní ŘSD, klikal jsem zbytečně ručně pozemek po pozemku. Podle LV jsem nikdy nic nevyhledával a proto se chci zeptat, když zadám číslo LV třeba zase za půl roku, ukáže mi to už i další vykoupené pozemky anebo se LV mění ?
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 15.1.2016 12:33:49 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
LV je stále stejný, váže se ke konkrétnímu vlastníku na konkrétním katastru.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 15.1.2016 12:46:23 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Díky. Pak mi to došlo, když jsem se podíval na LV ke svému baráku  Tak to je pěkné. Je na webu u stavebních úseků, kde se provádí výkupy, číslo LV uvedeno ? Samozřejmě se dá asi nalézt, pokud kliknu na nějaký pozemek už vykoupený kvůli dálnici. Je hezké to pak porovnávat a archivovat, jak šly výkupy rychle. Anebo spíš pomalu.
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 15.1.2016 15:29:30 |
|
 |
|
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 1449
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Honey72 píše: Je na webu u stavebních úseků, kde se provádí výkupy, číslo LV uvedeno ? Mám za to, že není, ale můžu poslat v soukromé zprávě, když mi napíšete, jaké stavby vás zajímají Honey72 píše: Je hezké to pak porovnávat a archivovat, jak šly výkupy rychle. Anebo spíš pomalu. Něco takového sem občas přidávám - viz viewtopic.php?p=119260#p119260
|
| 15.1.2016 20:25:41 |
|
 |
|
AUTOsro
Příspěvky: 327 Bydliště: České Budějovice - Praha
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Nevíte někdo, jak budou překategorizovány úseky I/3 vedoucí Českými Budějovicemi? Půjde současná I/3 do II/603, nebo se část převede na I/20, I/34 či I/39 (ta bude nově končit u Svinců, nebo tam bude končit jen její větev, něco jako I/39A?)?
_________________ Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
|
| 1.2.2016 22:48:19 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
I/39 bude končit na MÚK Třebonín. I/20 by měla pokračovat severní spojkou a viděl bych to na Okružní ulici na I/34. Možná se dočkáme posunu I/20xI/34 na MÚK Úsilné. Ale jak se daří předávat krajům bývalé silnice I. tříd bych to neviděl moc reálně.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 1.2.2016 23:26:15 |
|
 |
|
Sudr
Příspěvky: 633
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
No I/34 dneska končí až na Nádražní, ne? takže pokud by se měla I/20 protáhnout až k MÚK Úsilné, tak by vedly mezi MÚK Úsilné a Okružní v souběhu? Nevím, zda by to nějak přispělo k přehlednosti....
|
| 2.2.2016 8:53:00 |
|
 |
|
AUTOsro
Příspěvky: 327 Bydliště: České Budějovice - Praha
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
V jednom dopravním modelu měly jednu silnici I. třídy přeloženou na Severní spojku, Okružní a Hlinský přivaděč adruhou jako Severní tangentu. Osobně bych byl radši, kdyby Levobřežka zůstala nějakou silnicí I. třídy, přijde mi, že pak by bylo jednodušší sehnání finančních prostředků třeba na MÚK za Dlouhým mostem apod.
_________________ Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
|
| 2.2.2016 20:29:59 |
|
 |
|
vondr
Příspěvky: 1973 Bydliště: vodňany
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
vypsány předběžné oznámení na zakázky na stavební dozor úseků Úsilné-Hodějovice a Hodějovice-Třebotín
_________________ Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R
|
| 4.2.2016 11:30:41 |
|
 |
|
Nystrom
Příspěvky: 590 Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Není předčasný vypisovat zakázku na stavební dozor, když nemám platnou dokumentaci EIA? A už vůbec ne SP... AUTOsro: I/20 přes Hlinský přivaděč bylo přání kraje a města, který nikdy ŘSD neschválilo. Navíc si teď město vyhodilo Hlinský přivaděč spolu s MÚK z plánů. Takže I/20 po severní spojce a Okružní k Hůrám. Co bude "propojení okruhů" - Generála Píky nevím asi II/157 co pokračuje po Zanádražní. MÚK za Dlouhým mostem technicky nelze!
|
| 6.2.2016 22:38:13 |
|
 |
|
papadeloco
Příspěvky: 75 Bydliště: Vražné a Odolena Voda
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
A myslíte, že se letos opravdu zahájí? Myslím si, že i kdyby byla v pořádku EIA, stejně nestihnou výkupy pozemků :/ a o druhém úseku ani nemluvě. Nebo máte někdo nějaké pozitivnější zprávy?
|
| 7.2.2016 10:03:12 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Nezahájí, i příští rok tomu věří jen Ti největší optimisti.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 7.2.2016 17:51:15 |
|
 |
|
AUTOsro
Příspěvky: 327 Bydliště: České Budějovice - Praha
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Nystrom: Proč MÚK za Dlouhým mostem technicky nelze? Podjezd by měl problém s odvodněním, ale nadjezd by ten problém neměl. Předpokládám mimoúrovňový přímý směr sever - jih.
_________________ Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
|
| 7.2.2016 21:15:22 |
|
 |
|
vondr
Příspěvky: 1973 Bydliště: vodňany
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
na úřední desce Jihočeského kraje je vyvěšeno oznámení o vyhlášení stavební uzávěry v trase dálnice D3 pro úsek Hodějovice -Třebonín
_________________ Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R
|
| 16.2.2016 11:52:37 |
|
 |
|
ada031
Příspěvky: 1917
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Oznámení předběžných informací: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice https://www.vestnikverejnychzakazek.cz/ ... lay/645802Předmětem zakázky je výstavba dálnice D3 úseku Úsilné - Hodějovice, který začíná v km 131,250 za MÚK Úsilné (ta je součástí úseku 0309/III Bošilec - Úsilné). Konec předmětného úseku je za MÚK Hodějovice, kde bezprostředně navazuje úsek 0310/II Hodějovice - Třebonín. Délka úseku je 7,210 km; stavba zahrnuje 13 mostních objektů, 1 hloubený tunel v délce 999,50 m a mimoúrovňové křížení. D3 0310/II Hodějovice - Třebonín https://www.vestnikverejnychzakazek.cz/ ... lay/645792Stavba 0310/II v úseku Hodějovice - Třebonín společně se stavbou 0310/I v úseku Úlisné - Hodějovice vytvoří východní dálniční obchvat Českých Budějovic, který odkloní intenzivní tranzitní dopravu směrem do Rakouska. Stavba 0310/II zahrnuje úsek čtyřpruhové, směrově rozdělené dálnice D3 v délce 12,536 km, tři dálniční mimoúrovňové křižovatky, 21 dálničních a silničních mostů, několik přeložek silnic I., II. a III. třídy a přeložku železniční trati (České Velenice - Plzeň) se třemi železničními mosty.
|
| 22.2.2016 7:16:28 |
|
 |
|
Tomáš Němec
Příspěvky: 280
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Zdá se mi docela rozumné, že ŘSD po zkušenostech se soutěžemi na úseky Veselí - Bošilec a Borek - Úsilné chce soutěžit stavební práce s takovým předstihem. Ale není to přeci jen ještě dost předčasné? Momentálně se neví, jak to dopadne s EIA, nejsou vykoupeny všechny pozemky, není ještě u všech částí definitivně stanovena podoba tech. řešení... Jak to chtějí tedy soutěžit?
|
| 22.2.2016 16:31:23 |
|
 |
|
ada031
Příspěvky: 1917
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Předčasné to není, u nemalého počtu staveb předčasné oznámení trvá i více něž dva roky ...... Ale zase je splněna jedna z podmínek.
|
| 22.2.2016 21:46:52 |
|
 |
|
ada031
Příspěvky: 1917
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
|
| 23.2.2016 18:54:27 |
|
 |
|
papadeloco
Příspěvky: 75 Bydliště: Vražné a Odolena Voda
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Hmmm  to se dalo čekat, spíš nevěřím ani tomu roku 2017 :/ (roky plynou a plynou a kde nic tu nic) Štve mě, jak ŘSD pracuje pomalu. A nerozumím tomu, když to je taková priorita, proč nepřijmou nové lidi. I když je pravda, že na pracáku by sice lidí našli plno, ale ta kvalita. Takových by tam mohlo být o 100 více a stejně by se ledy nepohnuly. :/
|
| 23.2.2016 19:24:44 |
|
 |
|
žehož
Příspěvky: 77 Bydliště: Praha
|
 Re: 0310 Úsilné - Třebonín (obchvat Českých Budějovic)
Lidí je dost -blbě rozložených v rámci organizace, někteří na to kašlou a dělaj do vejšky svýho platu kterej není nijak závratný viz. inzeráty ŘSD. Stát prostě v tomto funguje neefektivně neumí zaplatit lidi, neumí je motivovat a pak to tak vypadá.
|
| 23.2.2016 19:50:28 |
|
|