D3 0306/II Rekonstrukce

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Lynx »

Michal R píše:TUž Lynxy chápete, proč konec stavební sezóny 2020? .
Když jsem se pokusil číst ten právní rozbor, tak si říkám že i 2030 bude úspěch :-) Někdy si říkám, jestli by nebylo lepší zrušit právní řád a začít znova, něják "po lidsku"
Michal R píše:Sice si myslím, že ten váš právní text dopodrobna pochopí max. 20% čtenářů tohoto fóra, ale podstata zůstává - nejde o meritum věci, ale o formalistní výklad.
Ve volných chvílích si ten rozbor přečtu celý, ale asi mezi těch 20 procent patřit stejně nebudu :-) Leda bych si odskočil vystudovat práva. V Plzni se to sice dá stihnout za víkend, ale tahle forma studia by na tohle zjevně nestačila :-)
PetrSp
Příspěvky: 12
Registrován: 19.10.2018 0:10:12

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od PetrSp »

Sudr - Nepochopil jste mě. Říkám, že o žádosti v rámci ochrany před nečinností mělo být rozhodnuto samostatně, nikoliv pak tím, že "byla vzata na vědomí". K tomu, zda před vydáním rozhodnutí ve věci samé či nikoliv se vůbec nevyjadřuji, protože to není namístě, když současně tvrdím, že se o této žádosti má vést samostatné řízení (což ostatně plyne i z toho, že řízení o této žádosti nevede orgán, který vede řízení, v němž ke vzniku průtahů dochází, ale orgán nadřízený).Tím, že je rozhodnuto ve věci samé (byť nepravomocně), lze pak řízení vedené v rámci ochrany před nečinností zastavit, zjevně dle § 66 odst. 1 písm. g) správního řádu.
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Sudr »

PetrSp:
No psal jste, o "vadách rozhodnutí ministra dopravy". To jakým způsobem byla vyřízena žádost o opatření proti nečinnosti se vlastního správnosti nebo vadnosti vlastního rozhodnutí nedotýká. A to platí tím spíš, pokud přijmu Vaši tezi (samu o sobě polemickou), že se jedná o dvě samostatná řízení, pak by naopak bylo správně v řízení o věci vzít žádost prostě na vědomí a po rozhodnutí ve věci jí dále nezabývat a její osud a vyřízení ponechat na ono samostatně běžící řízení, kde platí, že nebude-li tato žádost procesně nijak vyřízena, může se žadatel hypoteticky domáhat rozhodnutí o této žádosti žalobou, která bude jako nedůvodná zamítnuta.

Všechny výše uvedené (moje a zřejmě i Vaše) úvahy navazují ale na to, že žadatelé se domáhali rozhodnutí ve věci o rozkladu proti rozhodnutí o přerušení řízení. Poté, co jsem si to rozhodnutí nakonec přečetl si tím nejsem úplně jistý, protože taková žádost by z hlediska jejich postojů neměla logiku. Předpokládám (a zdůrazňuji, že pouze na základě vlastních spekulativních úvah, bez bližší znalosti spisu) [/i ]totiž, že se domáhali meritorního rozhodnutí ve věci žádosti o vydání stavebního povolení. Za této situace jim pak zůstává nejenom formální, ale i řekněme materiální prostor proto, aby se rozhodnutí nadále domáhali (a ona úvaha ministra v závěru odůvodnění je pak skutečně chybná).
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Jarda Š. »

Vyvlastňovací řízení je samostatné řízení, nikoli součást stavebního řízení. Správně by mělo stavebnímu řízení předcházet, proběhnout mezí řízením územním a řízením stavebním. Pokud nepředcházelo a na jeho výsledku závisí vydání stavebního povolení, stavební úřad musí řízení přerušit, případně zastavit.
Mám za to, že na žádost účastníka o opatření proti nečinnosti by měl nadřízený správní orgán vydat usnesení o nevyhovění podle § 80 odst. 6 Správního řádu, kde by měl v odůvodnění uvést, proč jí nepovažuje za důvodnou (usnesení se oznamuje pouze účastníkovi, který o opatření žádal a není proti němu přípustné odvolání). To, že správní orgán ve věci koná, ale řízení neskončil ve lhůtě kvůli jeho složitosti, případně to, že řízení důvodně přerušil, jsou legitimní důvody pro odmítnutí žádosti o opatření proti nečinnosti. Bylo by zcela proti smyslu opatření proti nečinnosti, pokud by podání žádosti správnímu orgánu bránilo ve věci provádět úkony do rozhodnutí o žádosti.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od 1975 »

..podle infa z ŘSD Bratránkům odešla nová nabídka. Buď ji přijmou, nebo bude použit institut mezitímního rozhodnutí... tak snad úspěšná vlna pozitivních zpráv bude pokračovat a odblokuje se i tohle.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od 1975 »

Bratránci měli mít termín "do poloviny října". Nemá někdo info, zda nabídku přijali, nebo je čeká mezitímní rozhodnutí/vyvlastnění?
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od 1975 »

Termín byl nakonec do konce října, nicméně ani tak nabídku nepřijali a bude následovat vyvlastnění podle zákona 416/2019 a ŘSD požádá o mezitímní rozhodnutí.
Čili zpráva ne tak dobrá jako u Richtárovců, nicméně je to přeci jen další krok v procesu a jestliže odmítli opakovaně nabídku, nevidím důvod proč by úřad neměl vyvlastnit a přiznat mezitímní rozhodnutí.
Nicméně chápu dobře, že v současném legislativní stavu nemá ten úřad na rozhodnutí žádnou lhůtu, a že se změna tohoto nedokonalého stavu připravuje v té další novele, kterou má ministr Kremlík na vládu přinést "již brzy"? Nemohl by s tím návrhem taky "předběhnout"?
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od 1975 »

https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/2 ... itli-vyssi

podle částečných informací, které zazněly na ČT, odmítli zhruba 30 milionů Kč.
Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Michal R »

No, počítám - li správně, tak je stavební sezóna 2020 stejně ohrožena, tedy můj tip (podotýkám, že nepodložený a zcela subjektivní) je, že v plném profilu to otevřou na podzim 2021...
Jinak samozřejmě to mělo stát už roky, ale to je prostě dědictví devadesátých let. Taky očekávám v brzké době nějaký ten požár, že... Nyní nezbývá nic jiného, než onen boj zákonným způsobem dobojovat...
Maniac
Příspěvky: 181
Registrován: 9.6.2009 9:59:50

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Maniac »

Michal R píše:No, počítám - li správně, tak je stavební sezóna 2020 stejně ohrožena, tedy můj tip (podotýkám, že nepodložený a zcela subjektivní) je, že v plném profilu to otevřou na podzim 2021...
Jinak samozřejmě to mělo stát už roky, ale to je prostě dědictví devadesátých let. Taky očekávám v brzké době nějaký ten požár, že... Nyní nezbývá nic jiného, než onen boj zákonným způsobem dobojovat...
Nechapu, a to jiz od Roku 2013, proc se neprovede rekonstrukce tak, aby se vratil stav pred rekonstrukci a to jsou 2 pruhy v kazdem smeru. Zrusit Motocentrum se da expost, 6 let tohodle paskvilu je proste neomluvitelne a nemelo by se cekat uz ani jediny den. Muze to fungovat jako silnice prvni tridy do zruseni sjezdu. Porad lepsi 90 km/h a 2 pruhy nez 80 km/h a jeden pruh.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od 1975 »

Michal R píše:No, počítám - li správně, tak je stavební sezóna 2020 stejně ohrožena, tedy můj tip (podotýkám, že nepodložený a zcela subjektivní) je, že v plném profilu to otevřou na podzim 2021...
Jinak samozřejmě to mělo stát už roky, ale to je prostě dědictví devadesátých let. Taky očekávám v brzké době nějaký ten požár, že... Nyní nezbývá nic jiného, než onen boj zákonným způsobem dobojovat...
Michale, proč by měla být sezona 2020 ohrožena? Sepíšou žádost o mezitímní rozhodnutí, padne, vlítnou tam jak na Zevlovu zatáčku a v létě se jezdí, ne? A soud o vyrovnání se pak může táhnout dál:o)
Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Michal R »

To all:
No jasně, že se to dá stihnout ještě před začátkem prázdnin... Ale já prostě nějak v kostech cítím, že tak jednoduše to nepůjde. Netuším, jak je to s odkladnými účinky, nevím jak to bude se zhotovitelem....

Jinak já jsem ten poslední, kdo by nechtěl, aby to bylo už hotové...
MickeyMouse
Příspěvky: 847
Registrován: 13.8.2014 22:52:52

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od MickeyMouse »

Maniac píše:
Michal R píše:No, počítám - li správně, tak je stavební sezóna 2020 stejně ohrožena, tedy můj tip (podotýkám, že nepodložený a zcela subjektivní) je, že v plném profilu to otevřou na podzim 2021...
Jinak samozřejmě to mělo stát už roky, ale to je prostě dědictví devadesátých let. Taky očekávám v brzké době nějaký ten požár, že... Nyní nezbývá nic jiného, než onen boj zákonným způsobem dobojovat...
Nechapu, a to jiz od Roku 2013, proc se neprovede rekonstrukce tak, aby se vratil stav pred rekonstrukci a to jsou 2 pruhy v kazdem smeru. Zrusit Motocentrum se da expost, 6 let tohodle paskvilu je proste neomluvitelne a nemelo by se cekat uz ani jediny den. Muze to fungovat jako silnice prvni tridy do zruseni sjezdu. Porad lepsi 90 km/h a 2 pruhy nez 80 km/h a jeden pruh.
Ja bych volil slovensky model z D1 Bratislava-Trnava. Tzn. puvodni stav v rezimu stavby na dalnici. Smer Praha 130, smer CB nejake omezeni (110/100/90/80) kvuli prujezdu stavbou.
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od 1975 »

Michal R píše:To all:
No jasně, že se to dá stihnout ještě před začátkem prázdnin... Ale já prostě nějak v kostech cítím, že tak jednoduše to nepůjde. Netuším, jak je to s odkladnými účinky, nevím jak to bude se zhotovitelem....

Jinak já jsem ten poslední, kdo by nechtěl, aby to bylo už hotové...
K tématu na twitteru RM:

Snadná cesta to nebude, ale roky by proces trvat neměl. Postupuje se dle par. 4a zák. č. 416/2009 Sb. - odvolání není přípustné, soud musí rozhodnout do 60 dnů a i odvolací. Takže do 6 měsíců od vydání by mělo být jasno, teda když soudy nebudou rozhodnutí rušit.
Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Michal R »

1975 píše:
Michal R píše:To all:
No jasně, že se to dá stihnout ještě před začátkem prázdnin... Ale já prostě nějak v kostech cítím, že tak jednoduše to nepůjde. Netuším, jak je to s odkladnými účinky, nevím jak to bude se zhotovitelem....

Jinak já jsem ten poslední, kdo by nechtěl, aby to bylo už hotové...
K tématu na twitteru RM:

Snadná cesta to nebude, ale roky by proces trvat neměl. Postupuje se dle par. 4a zák. č. 416/2009 Sb. - odvolání není přípustné, soud musí rozhodnout do 60 dnů a i odvolací. Takže do 6 měsíců od vydání by mělo být jasno, teda když soudy nebudou rozhodnutí rušit.
S příspěvkem výše souhlas, nemělo by to být na roky. Když to všechno dobře půjde, otevírat se bude v říjnu 2020, když budu blíže pravdě já (a stále si myslím, že bohužel to tak bude), sklouzne to do roku 2021...
kot
Příspěvky: 10504
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od kot »

Míchale, pro příští rok hrají první housle volby. Vsázel bych na 2020. Kremlík se bude chtít ukázat a koblihář ještě více... :P
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od 1975 »

...volby budou asi až 2021, takže spíš očekávám právě explozi dokončení a zahajování v létě na podzim 2021...paměť voliče je krátká:o)
Greyfin
Příspěvky: 161
Registrován: 3.5.2009 15:50:49

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Greyfin »

Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Michal R »

Tak jsem se opět pobavil, ten článek je dobrá snůška nesmyslů... I jsem se podíval, který že z redaktorů JungeFront Heute nám tento novinářský počin dodal...
A ejhle, slečna redaktorka Dominika Hromková, věku 26 let, vzděláním Bc. v oboru Mediálních studií. Jediná praxe u Sorošovo politické neziskovky. A toto stačí na to dělat 4 roky redaktora idnes.
Že to ještě čtete...
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od 1975 »

...na HLP (Hluboký Lidský Příběh) to stačí. Co si to kazit fakty.o)
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Mike »

měl by bratránkům někdo říct, něco o božích mlýnech, případně "lehce nabyl......"
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kot
Příspěvky: 10504
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od kot »

Vypadá to, že jen pár jedinců na tomto foru kope za bratránky... :D
jozka
Příspěvky: 2782
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od jozka »

OT: Tohle neni jen otazka idnes a uz vubec ne jen nasi kotlinky. Kdyz delali nekdy predloni pruzkum politickych prefrenci mezi nemeckymi novinari, zelene preferovalo pres ctyricet procent. Podle toho taky ta media vypadaji.
Greyfin
Příspěvky: 161
Registrován: 3.5.2009 15:50:49

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Greyfin »

Spíš mě zaujal fakt o přístupové cestě z Měšic. Takže nešlo jen o pár aut směrem k Bratránkům, ale i o kamiony, které by zřejmě jezdily k eventuálnímu servisu mercedesů Milana Krále. Nevane vítr tedy hlavně od něj a Bratránci jsou jako kompars ?
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od 1975 »

jozka píše:OT: Tohle neni jen otazka idnes a uz vubec ne jen nasi kotlinky. Kdyz delali nekdy predloni pruzkum politickych prefrenci mezi nemeckymi novinari, zelene preferovalo pres ctyricet procent. Podle toho taky ta media vypadaji.
...tak tady by to nedopadlo jinak. Média jsou holt z podstaty věci většinově spíše levicová. To, co jsme tu měli pár let po revoluci, byl jen krátkodobý mimořádný výkyv...
Odpovědět

Zpět na „D3“