D3 0306/II Rekonstrukce

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
Cajkowski
Příspěvky: 466
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Cajkowski »

Nevim kde, ale cetl jsem nejaky clanek ohledne jineho useku D3, kde se ptali Rydla i na to esicko kvuli Motocentru. Nevim jestli to budu presne citovat, ale odpovedel neco v tom stylu, ze se ceka na odskodneni majitelu motocentra. Myslim, ze to bylo u nejakeho clanku k otevreni toho pulprofilu od Borku, nebo ze pristi rok chteji otevrit Bosilec.
Bert
Příspěvky: 117
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Bert »

jj, v současné době je ze strany ŘSD podána nabídka a Bratránci ji (zatím) neakceptovali. By mě zajímalo kolik, když benzinu naproti - a to tuším byla stavba dočasná - smázli tuším 69 milionama :crazy:
Co mi hlava nebere je, že kdysi se někdo z ŘSD holedbal, že samostatně poběží otázka finančního vyrovnání (a že je vyrovnat musí, neb všechny snahy a příjezdovku selhaly) a samostatně poběží rovina dostavby. Což se očividně neděje. Nu, uvidíme...
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Tom od Budějc »

Cajkowski píše:Nevim kde, ale cetl jsem nejaky clanek ohledne jineho useku D3, kde se ptali Rydla i na to esicko kvuli Motocentru. Nevim jestli to budu presne citovat, ale odpovedel neco v tom stylu, ze se ceka na odskodneni majitelu motocentra. Myslim, ze to bylo u nejakeho clanku k otevreni toho pulprofilu od Borku, nebo ze pristi rok chteji otevrit Bosilec.
Tuším, že to bylo zde: https://strakonicky.denik.cz/zpravy_reg ... kiw9LF6mJg
Greyfin
Příspěvky: 161
Registrován: 3.5.2009 15:50:49

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Greyfin »

ŘSD navrhlo Bratránkovým odškodnění téměř 20 milionů.
Viz: https://www.novinky.cz/ekonomika/491218 ... ce-d3.html
cestovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 22.2.2019 0:25:00

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od cestovatel »

Tak mám takový pocit, že nás už dost dlouho pánové z ŘSD a min. dopravy tahají za fusekli. To je pořád nějaké vyjádření od Rýdla, samé kecy, kecy a skutek utek. Cca před týdnem se stala v místě zúžení bouračka 4 auta a následně další 2 do nich. Po pár dnech další asi 3 auta opět ve stejném místě. Zřejmě to pány úředníky moc netrápí, že ten úsek je dost nebezpečně "vyřešen". Rád bych se jednou dožil toho, že dálnici kolem Tábora směrem k hranicím projedu bez omezení, ale vzhledem k situaci ..... bude úspěch, když se toho dožijou moje nezletilé děti.
Bert
Příspěvky: 117
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Bert »

Jo, obchvat Tábora, to je legenda...Když jsem se tak zamýšlel nad těma 20 milionama, tak jsem si vzpoměl, že benzínku naproti jako stavbu dočasnou vyplatili tuším tehdy 69(?) milionama. Bratránky mám rád asi jako kolonoskopii, ale tady si myslím, že už je to ze strany ŘSD (i/a MD) docela slušná nabubřelost. Nevím, ale stačila by trocha objektivity a rovnosti vůči všem a mohli jsme dávno jezdit. Jak někde slyším "podle zákona" a "s péčí řádného hospodáře", tak vím, že to je přesně naopak. Můj tip: podzim 2021.
Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Michal R »

Jenomže původ onoho nesouladu je skutečně na straně pánů Bratránků.
Nejprve "cinkli" úředníka Stavebního úřadu, pak se jim záhadně ztratila část dokumentace, pak náhodně tak trochu vyhořeli... A k tomu feeling pražských taxikářů.

Ale jinak souhlas. Už aby to bylo vyřešeno, skoro by se mi chtělo napsat, jakýmkoliv způsobem včetně proplacení výkupného...
cestovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 22.2.2019 0:25:00

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od cestovatel »

Pro Michcla R. : To by mě docela zajímalo proč je původ onoho nesouladu na straně pánů Bratránků, tyhle informace nemám a rád se nechám poučit. A kterého že to "cinkli" úředníka? A o jakou ztracenou dokumentaci jde? Když to tak čtu, to už je asi i na trestňák, ne? A že náhodně vyhořeli, toho jsem si všiml a taky jsem si všiml, že to docela rychle opravili a asi to stálo dost peněz a úsilí. Nechtěl bych být na jejich místě, denně jezdit do práce přes zplácanou odbočku a čekat kdy mě někdo zezadu napálí a to nehovořím o té nejistotě. Nevědět co bude a kam mám své podnikání směřovat, to asi nebude úplně sranda, co?
jozka
Příspěvky: 2785
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od jozka »

Pokud sve zivobyti napojim na neco s cedulkou "spotrebujte do:", tak mne asi nejistota moc netrapi.
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Lynx »

cestovatel píše:Tak mám takový pocit, že nás už dost dlouho pánové z ŘSD a min. dopravy tahají za fusekli. To je pořád nějaké vyjádření od Rýdla, samé kecy, kecy a skutek utek.
Bohužel to tak je. Cca před rokem Rýdl sliboval, že to bude do konce roku 2018 hotové, zprovozněné. Že už je stavební povolení na spadnutí a nic nebude bránit dostavbě. A ve skutečnosti se přitom dodnes nedějě VŮBEC NIC.

Ten člověk už lže s takovou samozřejmostí a tak často, že snad už ani sám neví co je pravda a co je jenom výmysl pro uchlácholení veřejnosti. Takhle si důvěru veřejnost soudruzi nevybudujete ! ;) Pak ať se nediví, že má ŘSD co se týče důvěryhodnosti asi takové renomé, jako pražští taxikáři ......
Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Michal R »

cestovatel píše:Pro Michcla R. : To by mě docela zajímalo proč je původ onoho nesouladu na straně pánů Bratránků, tyhle informace nemám a rád se nechám poučit. A kterého že to "cinkli" úředníka? A o jakou ztracenou dokumentaci jde? Když to tak čtu, to už je asi i na trestňák, ne? A že náhodně vyhořeli, toho jsem si všiml a taky jsem si všiml, že to docela rychle opravili a asi to stálo dost peněz a úsilí. Nechtěl bych být na jejich místě, denně jezdit do práce přes zplácanou odbočku a čekat kdy mě někdo zezadu napálí a to nehovořím o té nejistotě. Nevědět co bude a kam mám své podnikání směřovat, to asi nebude úplně sranda, co?
Trocha studia tohoto vlákna by vám zodpověděla většinu vašich otázek, vše už tu bylo napsáno.

A prosím, nekreslete nám tady srdcervoucí příběh o tom, jak díky úředníkům chudáci nemohou podnikat... Ten příběh má úplně jiné pozadí a historii.

To Lynx: Co se týče neschopnosti ŘSD vyřešit tenhle problém, tak zde máte plnou pravdu. Neschopnost či neochota to vyřešit se zde táhne jak smrad...
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Lynx »

Mě docela mrzí, a to zdaleka nejen v tomto případě, že se mluvčímu ŘSD nedá vůbec věřit. On klidně lže a to opakovaně, a nikdy se nic nestane, když se ukáže, že lhal. Je to pro něj naprosto běžná metoda komunikace. Například když potřebují uchlácholit veřejnost a udělat se hezčí, tak klidně naslibují něco, co nemají vůbec zajištěné (jako v tomto případě) a když to nevyjde, tak se nic neděje .....

Nejen, že je to samozřejmě morálně pochybné, ale je to nepříjemné i z čistě praktických důvodů. Když Rýdl dává prohlášení k čemukoliv, tak nikdy nevíte jestli je to pravda a nebo jestli zase kecá. Resp. do jaké míry situaci zkresluje ve prospěch ŘSD.
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Petanecek »

Asi má stejné marketingové poradce, jako šéfik Agrofertíku. Ten také opakované lže a je to všem jedno ...
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
cestovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 22.2.2019 0:25:00

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od cestovatel »

Lynx píše:Mě docela mrzí, a to zdaleka nejen v tomto případě, že se mluvčímu ŘSD nedá vůbec věřit. On klidně lže a to opakovaně, a nikdy se nic nestane, když se ukáže, že lhal. Je to pro něj naprosto běžná metoda komunikace. Například když potřebují uchlácholit veřejnost a udělat se hezčí, tak klidně naslibují něco, co nemají vůbec zajištěné (jako v tomto případě) a když to nevyjde, tak se nic neděje .....

Nejen, že je to samozřejmě morálně pochybné, ale je to nepříjemné i z čistě praktických důvodů. Když Rýdl dává prohlášení k čemukoliv, tak nikdy nevíte jestli je to pravda a nebo jestli zase kecá. Resp. do jaké míry situaci zkresluje ve prospěch ŘSD.
..............................
Je potřeba se nad tím trochu zamyslet, ne že se nedá věřit Rýdlovi, to je jen kašpárek, který říká nahlas věci, které má v popisu práce. Je třeba si uvědomit, že je to zaměstnanec, který pouze plní pokyny svých nadřízených a za to bere výplatu. Prostě se nedá věřit ŘSD, potažmo státu a jeho představitelům. Pokaždé, když se objeví v médiích vyjádření k nějaké podobné kauze, většinou jsou to lži, které se dřív nebo později prokáží. To už je ale bohužel pozdě, zodpovědní lidé už jsou na jiných postech a veřejnost je zahlcena dalšími kauzami. Prostě z nás dělají blbce a my si to necháme líbit, dobře nám tak.
cestovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 22.2.2019 0:25:00

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od cestovatel »

Michal R píše:
cestovatel píše:Pro Michcla R. : To by mě docela zajímalo proč je původ onoho nesouladu na straně pánů Bratránků, tyhle informace nemám a rád se nechám poučit. A kterého že to "cinkli" úředníka? A o jakou ztracenou dokumentaci jde? Když to tak čtu, to už je asi i na trestňák, ne? A že náhodně vyhořeli, toho jsem si všiml a taky jsem si všiml, že to docela rychle opravili a asi to stálo dost peněz a úsilí. Nechtěl bych být na jejich místě, denně jezdit do práce přes zplácanou odbočku a čekat kdy mě někdo zezadu napálí a to nehovořím o té nejistotě. Nevědět co bude a kam mám své podnikání směřovat, to asi nebude úplně sranda, co?
Trocha studia tohoto vlákna by vám zodpověděla většinu vašich otázek, vše už tu bylo napsáno.

A prosím, nekreslete nám tady srdcervoucí příběh o tom, jak díky úředníkům chudáci nemohou podnikat... Ten příběh má úplně jiné pozadí a historii.

To Lynx: Co se týče neschopnosti ŘSD vyřešit tenhle problém, tak zde máte plnou pravdu. Neschopnost či neochota to vyřešit se zde táhne jak smrad...
....................
Nekreslím žádný srdcervoucí příběh. Nakonec je mi úplně fuk, jak Bratránci podnikají nebo nepodnikají, jde mi hlavně o podstatu a o skutečnost, že dneska se něco děje Bratránkům a zítra se to může stát každému z nás.
Nebudu tady číst 20 stránek nic neříkajících diskuzí, trochu jsem se dané věci pověnoval a zjistil fakta. Podstata je v tom, že tu existuje zkolaudovaná budova, k ní příjezd a ten někdo bez stavebního povolení zprznil. A ten někdo je stát, který by měl jít příkladem a respektovat zákony, které si sám vytvořil. Navíc tady vyhazuje finance za dopravní značení, riskuje zdraví, životy a peníze řidičů, kteří tudy jezdí, ignoruje nehody, které v daném úseku vznikají atd. Dokonce jsem nedávno četl, že za období šesti let vznikly v daném úseku škody za více než 300 milionů korun. Toto tvrzení jsem samozřejmě schopen doložit, uvedený dokument mám k dispozici, jinak bych to neuváděl. A tak se ptám: Jak je možné, že za tenhle stav ještě nikdo nesedí?
Teď už věřím tomu, že tohle je jen kapka v moři, a že podobných excesů bude v našem státě asi požehnaně.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od JirkaS »

cestovatel píše:Podstata je v tom, že tu existuje zkolaudovaná budova, k ní příjezd a ten někdo bez stavebního povolení zprznil.
To, že povolení na příjezd k budově z dálnice vůbec nemělo být vydáno, vás ovšem netrápí...
Škody za 300 milionů - s tím můžete operovat jako advokát, ten může lhát libovolně. Ale to by tam museli prodávat zlaté cihly, aby dosahovali takového zisku...
cestovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 22.2.2019 0:25:00

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od cestovatel »

JirkaS píše:
cestovatel píše:Podstata je v tom, že tu existuje zkolaudovaná budova, k ní příjezd a ten někdo bez stavebního povolení zprznil.
To, že povolení na příjezd k budově z dálnice vůbec nemělo být vydáno, vás ovšem netrápí...
Škody za 300 milionů - s tím můžete operovat jako advokát, ten může lhát libovolně. Ale to by tam museli prodávat zlaté cihly, aby dosahovali takového zisku...
Vážený pane JirkoS, jestli mělo být vydané povolení nebo nemělo je mi vcelku jedno, samozřejmě měly zodpovědné osoby a dotčené orgány dělat svoji práci a k danému povolení se mohly vyjádřit.
A pokud by znělo vyjádření zamítavě, asi by tam stavba nevznikla.
A další věc, ke škodě 300 milionů - pokuste se číst články tak, jak jsou napsané. Nikdo nepíše o tom, že škoda vznikla majitelům budovy. Zkuste si to přečíst ještě jednou, popř. dvakrát, třeba to pochopíte.
Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od Michal R »

To cestovatel:
Pokud je to pro vás 20 stránek nicneříkajících diskuzí, nerozumím tomu proč jste registrován na tomto fóru a proč maříte svůj jistě drahocenný čas psaním příspěvků v této, jak sám píšete, nicneříkající diskuzi...

A vy jste si těch 20 stránek přečetl, že si je troufáte hodnotit?
cestovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 22.2.2019 0:25:00

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od cestovatel »

Michal R píše:To cestovatel:
Pokud je to pro vás 20 stránek nicneříkajících diskuzí, nerozumím tomu proč jste registrován na tomto fóru a proč maříte svůj jistě drahocenný čas psaním příspěvků v této, jak sám píšete, nicneříkající diskuzi...

A vy jste si těch 20 stránek přečetl, že si je troufáte hodnotit?
Dobrá pane Michale R, pokusím se Vám to vysvětlit.
Všech 20 stránek jsem skutečně nečetl a pokud jsem se někoho neprávem dotknul, tak se moc omlouvám, jistě každý diskutující ví, jaké informace zde uvádí. Co je pravda a co jen výplod jeho fantazie.
Bohužel je tady napsáno spoustu blábolů, které někdo vypustil jen z pouhé neznalosti, zloby,popř. závisti, samozřejmě důvody můžou být různé.... (Teď nenarážím na žádnou konkrétní osobu)
A protože tuhle kauzu (nejen tuhle jednu) již nějaký čas sleduji, troufám si tvrdit, že mám poměrně dobré znalosti.
A teď k důvodu mé registrace na tomto fóru: Pokud se kouknete na mé příspěvky, před nedávnem jsem psal, že to co se dějě majitelům předmětné nemovitosti, se může klidně stát komukoliv z nás. A to mi prostě vadí, nerad bych se jednou domáhal svých práv vůči státu a strávil s tím 15 a více let A to nezmiňuji jistě nemalé náklady, které jsou s tím spojeny (sice je neznám, ale předpokládám, že budou značné)
Takže klidně občas obětuji svůj drahocenný čas, možná to má smysl, možná že ne. Ale alespoň nebudu mít pocit, že jen tupě přijímám věci, které se kolem mě dějí a já jen lhostejně přihlížím.
Kdyby to tak totiž dělal každý, možná už tady dneska mluvíme rusky.
kyk
Příspěvky: 957
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od kyk »

Pokud necháte zkolaudovat stavbu napojenou na dočasnou komunikaci, věrte, že se časem božích mlýnů pracujících na vašich "tzv. právech" dočkáte.
Doufám, že zpracování této informace vám nevezme mnoho vašeho jistě drahocenného času...
kot
Příspěvky: 10526
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od kot »

No, na tomto fóru jsou i lidé, kteří umějí číst dokonce natolik dlouho, že si čtou i knížky. Takže nějakých 20 stránek je pro ně legrace. Na straně druhé, pro někoho je 20 stránek taková rána, že to zkrátka "nedá"... Každý jsme zkrátka jiný !
cestovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 22.2.2019 0:25:00

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od cestovatel »

kyk píše:Pokud necháte zkolaudovat stavbu napojenou na dočasnou komunikaci, věrte, že se časem božích mlýnů pracujících na vašich "tzv. právech" dočkáte.
Doufám, že zpracování této informace vám nevezme mnoho vašeho jistě drahocenného času...
Trochu času ještě obětuji, i když si nejsem jistý jestli to má ve Vašem případě smysl.
Jen taková drobná rada, zkuste se mrknout do stavebního zákona, případně se s někým znalým poraďte a třeba zjistíte, co všechno obnáší to Vaše "nechat zkolaudovat stavbu".
To pak totiž nebudete psát takové bláboly.
cestovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 22.2.2019 0:25:00

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od cestovatel »

kot píše:No, na tomto fóru jsou i lidé, kteří umějí číst dokonce natolik dlouho, že si čtou i knížky. Takže nějakých 20 stránek je pro ně legrace. Na straně druhé, pro někoho je 20 stránek taková rána, že to zkrátka "nedá"... Každý jsme zkrátka jiný !
No a pak jsou i takoví lidé, kteří nečtou jen tak z legrace nějakých 20 stránek diskuzí lidí, kteří toho o daném problému moc nevědí a raději ten čas věnují tomu, že si vše nejdříve zjistí a teprve pak to někde prezentují. ...... Každý jsme zkrátka jiný :-)
KIV
Příspěvky: 173
Registrován: 12.3.2012 23:35:51
Bydliště: České Budějovice

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od KIV »

Cestovateli, už jsem ve věku kdy Porsche 911 a osmnáctiletou milenku rád přenechám jiným. :D
Celý život se pohybuji ve stavebnictví, troufám si říct že na obou stranách "barikády". Neprojektoval jsem a v duchu stále smekám před pracovníky stavebních úřadů. Zato jsem se brodil bahnem ve filcákách, dohadoval se subdodavatelema, chlácholil investora a také připravoval zadání projektové dokumentace, stavby, veřejné zakázky, vykupoval pozemky (a poslouchal slova o tom že teď mi ty tři metry neprodají, protože "až vstoupíme do Unie, to budou jiné ceny", případně kvůli tomu jednal se starostou, protože aby mi dotyčný prodal 14m2, požadoval aby mu starosta prodal ten obecní pozemek na druhém konci obce, kde dotyčný majitel pozemku postavil načerno kůlnu a dokud...), vystupoval jako TDS,... takže si neskromně myslím že jsem již hodně zažil a snažím se být, nejen ve zdejší diskuzi, nad věcí.

Tímto bych Vás chtěl požádat abyste (nechci mluvit za ostatní diskutující), když jste ten čas věnoval tomu, že jste si vše nejdříve zjistil a teprve pak to někde prezentoval, mi to tedy odprezentoval. Nezlobte se, působíte na mě jako někdo, kdo je v případu osobně zainteresovaný a třeba si opravím svůj názor na celý zamotaný případ, až si Vás přečtu. Děkuji
cestovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 22.2.2019 0:25:00

Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Příspěvek od cestovatel »

Vážený pane KIV, děkuji za příspěvek. V té první větě se s Vámi bezvýhradně ztotožňuji, obojí má velké provozní náklady a k životu to není potřeba :-)
Věřím tomu, že máte své zkušenosti, tady není potřeba polemizovat. Snad jen dodám, že nejen ve stavebnictví se musí řešit spoustu zdánlivě neřešitelných problémů. Kdo něco dělá a chce to dělat pořádně prostě na problémy naráží poměrně často.
Moje zainteresovanost spočívá v tom, že v okolí žiju a jezdím oním úsekem poměrně často. Viděl jsem jak vypadala ona vyhořelá budova a viděl jsem ty slzy na krajíčku, když jsem si byl vyzvedávat svoji ohořelou sadu uskladněných kol. A pak jsem i slyšel ty reakce okolí ( že si to stejně zapálili sami apod.)
Ale rád bych se dostal k věci, takže fakta:
1.Soud pravomocně zrušil stavební povolení na stavbu tohoto úseku před cca šesti lety - toto lze dohledat v judikátech
2.ŘSD zcela zbytečně vynakládalo fin. prostředky na nové připojení přes Měšice, aby pak předložili žádost na stavební úřad a ta byla nekompletní, přitom z rozsudku jasně vyplývá, buď odškodnit nebo zachovat stávající sjezd.
3.V tomto úseku vznikají náklady na dopravní značení 100000,- Kč měsíčně ( dle vyjádření Pragoprojektu)
4.V tomto úseku byly spočítány škody za 6 let ve výši 337 mil.korun( opět dle vyjádření Pragoprojektu) Jedná se o všeobecné škody, ne o škody majitelům nemovitosti (aby mě zase někdo nenapadal) Jaké škody vznikají majitelům nemovitostí nevím, ale i já se řadím už mezi ty bývalé zákazníky.
5. V minulosti byla odškodněna čerpací stanice, která stála před motocentrem, částkou 49 mil. Kč. Tato čerpací stanice měla stav. povolení na dobu určitou, tudíž ji nikdo odškodňovat nemusel.
Podle mého názoru, kdyby zodpovědné úřady jednaly s péčí řádného hospodáře, stačilo tuhle částku vyplatit majitelům motocentra a věřím, že už jsme dneska jezdili v plném profilu dálnice.( Uvedená částka je součástí rozsudku)
6.Dle vyjádření pana Rýdla, mluvčího ŘSD, bylo majitelům nabídnuto 20 mil.Kč jako odškodné.To je lež. Ve skutečnosti to bylo pro každého pouze cca 2,5 mil. za to, že se vzdají přístupové cesty, což si myslím, že nelze. ( Tuhle nabídku jsem osobně neviděl, ale pochází ze zdroje, kterému důvěřuji.)
7.Dle dalšího vyjádření pana Rýdla už měl být tento úsek dostavěn koncem loňského roku a majitelé nemovitosti se měli odškodného domáhat následně. Ale skutečnost je taková, že zatím ještě neexistuje to tolik potřebné stavební povolení.
7. Další problém bude zřejmě ještě jinde, o tom se takřka nemluví. Za motocentrem existuje pozemek, kde již bylo v minulosti vydáno stavební povolení a zahájena stavba - skrývka, sítě apod.
Mělo se jednat o poměrně velikou investici -Truckcentrum Mercedes ( doufám, že se nepletu). K tomu ještě úplné informace nemám, ale snažím se je získat. Jen vím,že tam byla nabídka ze strany ŘSD někde kolem 10 mil. a to tam nic nestojí. Tomu jsem ještě na kloub nepřišel.

Myslím, že by to zatím mohlo stačit, netvrdím, že je to vše, ale už tak je toho dost.

A jestli někdy v minulosti někdo "cinknul" úředníka při stavebním řízení nebo kolaudaci, jak tady bylo napsáno, to asi nemá smysl řešit. Osobně si nedokážu představit, že by někdo investoval peníze do nákupu pozemku, dále do stavby, všeho kolem a pak čekal, jestli to dobře dopadne. A jestli tohle někdo dělá, určitě ne lidi, kteří se živí rukama.
Pokud budete mít v téhle věci nějaké dotazy a budu je umět zodpovědět, rád to udělám. Obecně si myslím, že je potřeba diskutovat o věcech, které nám všem znepříjemňují život, když je navíc zřejmé, jak nám zodpovědné úřady prostřednictvím mluvčích, mírně řečeno,zkreslují informace.
Odpovědět

Zpět na „D3“