Právě je 27.4.2021 10:08:47




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 911 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 37  Další
 D3 0306/II Rekonstrukce 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Ale odškodnit je bez výkupu nemovitosti včetně pozemků může a asi to udělá, až založí do spisu rozhodnutí o zamítnutí ÚR na přístupovou cestu. Peníze by dostali a zůstal by jim i pozemek. Pozemek pod bývalou pumppu také nepatří ŘSD. Je to smutné, ale takto jsou státní firmy svázané. Když to přeženu tak je možná řešení na dohled :)
řsd v Deníku píše:
„V případě jeho nevydání, bude ŘSD řešit další postup, kdy jednou ze základních variant dle rozhodnutí Městského soudu v Praze je majitele Motocentra odškodnit na základě znaleckého posudku. Avšak bez výkupu nemovitostí či pozemků, neboť ty ŘSD nepotřebuje ke své činnosti, a proto je v souladu s platnou legislativou nemůže nabýt do vlastnictví," zmiňuje Jan Studecký posudek
Zdroj: http://taborsky.denik.cz/zpravy_region/ ... 60118.html

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


19.1.2016 12:06:07
Profil
 

Příspěvky: 1888
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Tohle je doklad právního formalismu, kdy si řada lidí nesmyslně vykládá zákony slovo od slova namísto aby dbali na ideu zákona, tedy co je zákonem myšleno. Tohle dusí naší zemi v mnoha oborech.

Samozřejmě že ty pozemky ŘSD potřebuje. Potřebuje je vykoupit, aby mohlo provozovat dálnici. Stačí používat selský rozum namísto otrockých úřednických výkladů.


19.1.2016 12:40:16
Profil
 

Příspěvky: 633
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Dr.Fe1: Tady si s Vámi dovolím nesouhlasit.... jednak v obecné rovině si myslím, že jakkoliv zni výklad zákonů podle jejich idei (jde o ony pověstné "duchy zákonů") lákavě, je to právě toto cesta k libovůli a v konečném důsledku do pekel.....ostatně i tu ideu zákona vidí každý v něčem jiném.....někdo může vidět jako hlavní ideu třeba utratit co nejméně peněz někdo může vidět tu hlavní ideu v to postavit co nejvěší množství dálnic...apod.

Svým způsobem i in concreto v tomto případě platí to, že se ŘSD drží jedné z ideí, že je třeba prověřit všechny možné alternativní varianty (tedy i tu, která je zjevně nepovede k řešení) než je možné přistoupit řešení.....

Jinak z hlediska vlastníků motocentra je IMHO celkem jedno jestli dostanou odškodnění nebo to bude řešeno výkupem.....


19.1.2016 14:00:00
Profil
 

Příspěvky: 1888
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Sudr: To co vy uvádíte jako odstrašující se zase blíží k opačnému extrému, tedy aby si každý vykládal zákon jak chce. Já si myslím, že je to jako v mnoha jiných případech, že řešením je rozumný kompromis. Tedy nevykládat zákon otrocky jako cvičená opice naučená na strojový výklad , ale ani anarchisticky jakože si tam vymyslím cokoliv. Chce to jen používat zdravý rozum a nebát se udělat rozhodnutí. Ve většině západních zemí to takhle funguje.
Tady to vidím celkem jednoznačně. Cílem je postavit fungující dálnici v reálném čase. A k tomu vede nejlépe výkup bez vymýšlení dalších kravin a dělání si nesmyslného alibi prověřováním slepých uliček o jejichž neprůchodnosti je předem jasno. Vede to mimo jiné jen k vyhazování dalších peněz zcela nesmyslně (na projekt té cesty , kterou nikdo nechce).


19.1.2016 15:11:23
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
bejkovec se měl vzít na toho úředníka ze stavebního odboru, který tam to motocentrum schválil
resp. na toho úředníka z ŘSD, který to stavební povolení také musel dostat a jaksi nekonal

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


19.1.2016 18:25:14
Profil
 

Příspěvky: 2499
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Dr.Fe1 píše:
Sudr: To co vy uvádíte jako odstrašující se zase blíží k opačnému extrému, tedy aby si každý vykládal zákon jak chce. Já si myslím, že je to jako v mnoha jiných případech, že řešením je rozumný kompromis. Tedy nevykládat zákon otrocky jako cvičená opice naučená na strojový výklad , ale ani anarchisticky jakože si tam vymyslím cokoliv. Chce to jen používat zdravý rozum a nebát se udělat rozhodnutí. Ve většině západních zemí to takhle funguje.
Tady to vidím celkem jednoznačně. Cílem je postavit fungující dálnici v reálném čase. A k tomu vede nejlépe výkup bez vymýšlení dalších kravin a dělání si nesmyslného alibi prověřováním slepých uliček o jejichž neprůchodnosti je předem jasno. Vede to mimo jiné jen k vyhazování dalších peněz zcela nesmyslně (na projekt té cesty , kterou nikdo nechce).

No nevím, jestli byst takto mluvil, pokud by byla na Vás rozhodovací pravomoc a za rozumné rozhodnutí byste si mohl tak jít sednout. Navíc dle našeho práva jediný kdo může vykládat zákon je soud. Nějaký duch zákona náš právní řád prostě nezná.


20.1.2016 10:22:34
Profil
 

Příspěvky: 880
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Dr.Fe1 píše:
Tohle je doklad právního formalismu, kdy si řada lidí nesmyslně vykládá zákony slovo od slova namísto aby dbali na ideu zákona, tedy co je zákonem myšleno. Tohle dusí naší zemi v mnoha oborech.

Samozřejmě že ty pozemky ŘSD potřebuje. Potřebuje je vykoupit, aby mohlo provozovat dálnici. Stačí používat selský rozum namísto otrockých úřednických výkladů.


Aby ŘSD mohlo ty pozemky a stavby vykoupit, muselo by je nějak rozumně využít, jinak se toho chytne NKÚ a bude průšvih.


20.1.2016 13:34:10
Profil
 

Příspěvky: 1888
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Sosa, Jarda Š:

A jaktože ŘSD vykoupilo např.benzinovou pumpu tamtéž a tu na druhé straně dálnice další pumpu, když ani jednu podle tohoto zvráceného výkladu práva přece k ničemu nepotřebuje ? ! Provozuje některou z těch pump snad ? Nebo si tam něco postavilo ? Nikoliv ! Bylo to potřeba vykoupit prostě proto, aby se dala dálnice provozovat v souladu s normami. S Motocentrem je to naprosto stejné !!!

Snažím se vysvětlit, že je právní výklad o nemožnosti vykoupení Mortocentra nesmyslný, proti zdravému rozumu. A v desítkách jiných případů také ŘSD logicky vykupovalo i pozemky na kterých přímo nic nestaví, ale kvůli provozu dálnice to bylo nutné. Jenom u Motocentra si bůh ví proč vymysleli, že to najednou nejde.


20.1.2016 15:47:00
Profil
 

Příspěvky: 2499
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Dr.Fe1 píše:
Sosa, Jarda Š:

A jaktože ŘSD vykoupilo např.benzinovou pumpu tamtéž a tu na druhé straně dálnice další pumpu, když ani jednu podle tohoto zvráceného výkladu práva přece k ničemu nepotřebuje ? ! Provozuje některou z těch pump snad ? Nebo si tam něco postavilo ? Nikoliv ! Bylo to potřeba vykoupit prostě proto, aby se dala dálnice provozovat v souladu s normami. S Motocentrem je to naprosto stejné !!!

A opravdu je vykoupila, nebo jen majitele odškodnila za ztrátu a původní benzinka zůstala majiteli, ten ji jen zboural? Dnes se snaží zajistit nový příjezd do motocentra, aby ho majitel mohl provozovat a dále podnikat.


21.1.2016 15:09:49
Profil
 

Příspěvky: 1888
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Sosa píše:
Dr.Fe1 píše:
No a to právě kritizuji. Že ŘSD vymýšlí kraviny, samo vytváří neexistující problémy a oddaluje už tak zoufale zpožděnou stavbu. Dnes se snaží zajistit nový příjezd do motocentra, aby ho majitel mohl provozovat a dále podnikat.


No a to právě kritizuji. Že ŘSD vymýšlí kraviny, samo vytváří neexistující problémy a oddaluje už tak zoufale zpožděnou stavbu. Přitom výkup už byl dohodnutý, vše bylo připraveno .....


21.1.2016 17:17:07
Profil
 

Příspěvky: 327
Bydliště: České Budějovice - Praha
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Majitele benzínek, pokud vím, nikdo odškodňovat nemusel, protože benzínky byly povoleny jako dočasné stavby. Pozemky, na kterých byly, jsou stále vlastněny společností Benzina a na druhé straně Armex Oil.

_________________
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.


21.1.2016 19:04:32
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Asi víte špatně. Už dříve v diskusi se tu píše: "V odůvodnění rozsudku městského soudu v Praze ze 14.8.2013 je zmíněn i nerovný přístup k odškodnění, když čerpací stanice CONOCo a Benzina, obě odškodněny byly".
Příspěvěk zde: viewtopic.php?p=85927#p85927

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


21.1.2016 19:21:30
Profil
 

Příspěvky: 327
Bydliště: České Budějovice - Praha
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Děkuji za informaci :ok:

_________________
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.


21.1.2016 20:35:09
Profil
 

Příspěvky: 325
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Asi to tu nezaznělo, od 1. února je na úseku Čekanice-Tábor(Měšice) zavedeno mýto, a to v sazbě, jako by to byla dálnice. Dojde i k formálnímu přeznačení tohoto úseku?


26.1.2016 13:16:43
Profil
 

Příspěvky: 476
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Tohle je taky drasavej pribeh. Pokud si to uvědomuju, tak mezi MUK Chotoviny (km 70) and MUK Mesice (km 76) ještě nikdy nebyla D3 v provozu v plnem profilu. Vzdycky se část dostavovala nebo prestavovala. U toho „motocentra“: nebylo by nejschudnejsim resenim v jizdnim smeru Pha-CB vozovku rekonstruovat, prohlásit ji formalne zatím za silnici 1. Tridy (vcetne znacek a omezeni na 90 km/h) a takto provozovat do momentu vyreseni celého problemu? Zmizelo by tim to hloupe prejizdeni do protismeru na par set metrech a halt by tam kazdej ubral na par sekund plyn. Az se to prosoudi, cedule se vymeni a jedeme dal.


27.1.2016 15:09:38
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Brání něco tomu, aby se tam na té jedničce dle nápadu kolegy mts umístila IZ2, případně doplněná o B20 "130" ?


27.1.2016 15:51:53
Profil
 

Příspěvky: 183
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Soud zamítl žalobu majitelů táborského motocentra na ŘSD
Tábor - Soud zamítl žalobu dvou majitelů motocentra v Táboře, kteří chtěli, aby od nich Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) odkoupilo areál za 40 milionů korun. Motocentrum nemá stálou příjezdovou cestu, jelikož jediná komunikace vedoucí na dálnici D3 má status dočasného sjezdu. Dva z majitelů motocentra bratři Bratránkové v částce 40 milionů korun zohlednili i finanční kompenzaci za ušlý zisk. Rozsudek není pravomocný. Žalobci ani jejich právní zástupce se dnes k soudu nedostavili.

http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/ ... sd/1308082


27.1.2016 16:12:31
Profil
 

Příspěvky: 246
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Jestli to tam i s ušlým ziskem má hodnotu 5 mil Kč, tak je to moc.


27.1.2016 16:19:27
Profil
 

Příspěvky: 1888
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
chemer píše:
Jestli to tam i s ušlým ziskem má hodnotu 5 mil Kč, tak je to moc.


Na 40 mio to ohodnotil znalec najmutý ŘSD. Tedy někdo, kdo rozhodně nebyl tlačen něco nadhodnocovat. Nejsem znalec cen, ale 40 mio mi u zařízení s přístupem přímo z dálnice či jiné frekventované víceproudé silnice, připadá jako přiměřené.

Pokud si pamatuji (nejsem si zcela jist), tak pumpě co byla vedle dali 28 milionů a to byla přitom narozdíl od tohoto jen dočasná !!! Kolik dali pumpě naproti, nechť doplní kdo ví .....


27.1.2016 16:33:24
Profil
 

Příspěvky: 1973
Bydliště: vodňany
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Soud zamítl žalobu majitelů Motocentra u D3. Dálnice u Tábora se nedostaví
Zdroj: http://budejovice.idnes.cz/motocentrum- ... ravy_epkub

_________________
Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R


27.1.2016 17:15:46
Profil
 

Příspěvky: 590
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Dle návrhu mts se to mělo ponechat až do úplného vyřešením, a ne se bezhlavě vrhnout do rekonstrukce. V současné situaci není cesty zpět. Tam se po čtyřpruhu jezdilo od devadesátých let a celou dobu 90, což je o 10 až 30 víc, než se tam jezdí dnes. Snaha za každou cenu z toho mít D-3 vedla k dnešnímu stavu.


27.1.2016 22:03:14
Profil
 

Příspěvky: 880
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Omezení by v blízké budoucnosti mělo být jen kolem Motocentra ve směru na ČB, zbytek obchvatu Tábora by měl být regulérní dálnicí.


28.1.2016 11:14:32
Profil
 

Příspěvky: 15
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
http://taborsky.denik.cz/zlociny-a-soud ... 60127.html


28.1.2016 11:54:32
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Prodloužení lhůty pro odstranění nedostatků do 31. 1. 2017.
http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/045748F ... 10IPK2.pdf
Čeká se na nabytí právní moci územního rozhodnutí na přístupovou komunikaci k motocentru.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


29.1.2016 15:36:06
Profil
 

Příspěvky: 1888
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
A to územní rozhodnutí někdo vydá, když jsou proti Měšice i Tábor ? Asi těžko, ne ?

Takže se spíš čeká na záporné stanovisko, kvůli čemuž se vyhodily další peníze a uběhl další čas, aby si úředníci na ŘSD udělali extra alibi, a měli jistotu jistot. :ko:


29.1.2016 17:01:42
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 911 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 37  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz