Právě je 27.4.2021 10:07:49




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 911 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 37  Další
 D3 0306/II Rekonstrukce 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Já napíšu zkráceně - nechápu proč ŘSD tolik let bojuje s Motocentrem, když sousední benzinku i benzinku na druhé straně vyplatilo jakoby se nechumelilo ? !

U Motocentra je všechno neřešitelný problém, ale jaktože to ve velmi podobných případech řešit šlo a navíc na poměry ŘSD velmi rychle ?

Kdybych byl podezíravý, jako někteří viz výše s podmáznutým úředníkem (což může a nemusí být pravda), Tak tady by se taky dalo spekulovat o podobných příbězích. Jeden majitel dostane peníze hned a bez řečí, navíc docela tučné peníze, u druhého ŘSD vymyslí tisíc důvodů proč to nejde a proč mu nemůže dát slušnou cenu. A to i přesto, že to celé blokuje dlouhá léta dostavbu dálnice. Velice zvláštní.


25.2.2019 0:27:26
Profil
 

Příspěvky: 246
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
https://www.jcted.cz/sliby-chyby-kdy-se ... otocentra/


6.3.2019 19:07:58
Profil
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Podle článku ŘSD nesmí vykoupit nic co s dálnicí nesouvisí, to už i tady na fóru bylo mnohokrát zmíněno.

1) Podle mě tedy toto Motocentrum s dálnicí jednoznačně souvisí, když blokuje její existenci. To dá zdravý rozum. Takže vymlouvat se tímto způsobem je jen pustý formalismus a hledání důvodů, proč něco nejde. Nikdo nechce převzít odpovědnost a sebemenší riziko.

2) Další věc je, jak to že tedy stát mohl vykoupit benzinku ? ! Pokud nesouvisí s dálnicí provozovna Motocentra, tak jak to že benzinka souvisí ? Obojí je připojeno na tutéž silnici a obojí stejným způsobem brání existenci normové dálnice - principiálně tedy úplně stejný případ. Tak proč jedno vykoupili a druhé prý nemůžou ? !

3) Benzinka údajně byla vykoupena za 49 mio. Proč je Motocentru nabízena ve srovnání s tím jen almužna 2,6 mio ?

To jsou všechno věci, které jsou pro mě naprostou záhadou a pořádně to celé smrdí. Jediné co z toho vyplývá jasně a nezpochybnitelně je, že na nás ŘSD naprosto se.e a vůbec je nezajímá, zda mají dálnici dostavěnou nebo ne. To je až to poslední co je zajímá. A to seje zase mě :ko:


6.3.2019 21:46:50
Profil
 

Příspěvky: 798
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Benzina byla kolaudována jako dočasná stavba na dočasném sjezdu.
Motocentrum nepochopitelně jako trvalá stavba.
Opravte mne jestli se pletu, ale tady je celý kámen úrazu.


6.3.2019 22:00:48
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 4336
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
I kdyby, tak žaloval by někdo ŘSD, že vykoupilo něco, co se stavbou "nesouvisí" ?? Protože když to blokuje stavbu, tak to podle mě souvisí ... Prostě hlídá to někdo tak dopodrobna, že by je žaloval ? NKÚ ? Myslím, že by byli radši, že se staví, ale možná jsem naivní :D


7.3.2019 0:20:37
Profil
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
kyk píše:
Benzina byla kolaudována jako dočasná stavba na dočasném sjezdu.
Motocentrum nepochopitelně jako trvalá stavba.
Opravte mne jestli se pletu, ale tady je celý kámen úrazu.


No ale to je přece naopak argument ve prospěch výkupu Motocentra. Logicky je spíš oprávněné vyplatit někoho, kdo tam má trvalou stavbu než někoho kdo má stavbu dočasnou. Celé je to padlé na hlavu.

Aram96 píše:
I kdyby, tak žaloval by někdo ŘSD, že vykoupilo něco, co se stavbou "nesouvisí" ?? Protože když to blokuje stavbu, tak to podle mě souvisí ... Prostě hlídá to někdo tak dopodrobna, že by je žaloval ? NKÚ ? Myslím, že by byli radši, že se staví, ale možná jsem naivní :D


Hlavně by se měl při výkladu zákona používat zdravý rozum. Tady je to přesně naopak. ŘSD si vymyslí tu nejabsurdnější verzi výkladu zákona a vezme si jí jako záminku pro svojí nečinnost. Nejbezpečnější je totiž samozřejmě nedělat nic. Blbé je, že jim za tu nečinnost nic nehrozí. Nejsou ochotni převzít byť jen minimální odpovědnost a riziko a nikdo je k tomu bohužel nenutí. Ministerstvo dopravy jim to klidně toleruje nebo se na tom alibismu samo také přímo podílí. Občan, který chce jezdit autem po kvalitních dálnicích, je až na posledním místě.


7.3.2019 1:16:01
Profil
 

Příspěvky: 2499
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Aram96 píše:
I kdyby, tak žaloval by někdo ŘSD, že vykoupilo něco, co se stavbou "nesouvisí" ?? Protože když to blokuje stavbu, tak to podle mě souvisí ... Prostě hlídá to někdo tak dopodrobna, že by je žaloval ? NKÚ ? Myslím, že by byli radši, že se staví, ale možná jsem naivní :D

No, ŘSD pravděpodobně ne, ale co toho člověka, který by o tom rozhodl? Opravdu by se nenašel chytrák, který by podal trestní oznámení?


7.3.2019 8:02:19
Profil
 

Příspěvky: 969
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Aram96 píše:
I kdyby, tak žaloval by někdo ŘSD, že vykoupilo něco, co se stavbou "nesouvisí" ?? Protože když to blokuje stavbu, tak to podle mě souvisí ... Prostě hlídá to někdo tak dopodrobna, že by je žaloval ? NKÚ ? Myslím, že by byli radši, že se staví, ale možná jsem naivní :D

Tak já nevím, ale myslím, že třeba Princ Patrik by velmi rád podal trestní oznámení, o tom snad nikdo nepochybuje. :D


7.3.2019 8:50:45
Profil
 

Příspěvky: 422
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Vite co nechapu? , proc tam RSD nenechalo ten puvodni sjezd( s omezeni rychlosti) v tom miste , do te doby, nez se to nevyresi a pak by to jenom zavrelo. Na nasich dalnicich jsou mnohem horsi paskvily, nez by bylo toto. Rozhodne lepsi, nez soucasny stav, sice v tom miste je minimalni provoz a nicemu to nevadi, muze to tam byt takhle jeste minimalne dalších 20 let, nez se dostavi cela D3, ale jde o ten princip, ktery je opravdu hrozny, tu silenou neschopnost RSD (muzeme byt radi ze se vubec něco stavi s takovym statnim aparátem).


7.3.2019 8:57:09
Profil
 

Příspěvky: 1123
Bydliště: D11 - exit 62
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Kauza motocentra se mi zdá poměrně jednoduchá, aneb za vším hledej peníze. Zatímco benzinky se vykupovali v divokých dobách, kdy se za odškodňovanými "prostě někdo poslal s igelitkou peněz", motocentrum se řeší v relativně transparentní době, kde už podobný praktiky nejdou (tak jednoduše). Bratránkovi velice dobře vědí, za kolik se tenkrát benzinka prodala a chtějí podobnou částku, na což ŘSD nechce a nemůže přistoupit. Legální cestou mohou dostat zlomek oné ceny, na což zas nechtějí přistoupit Bratránkovi. O podnikání tam už myslím fakt dávno nejde.


7.3.2019 9:39:59
Profil
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Trestní oznámení může podat kdo chce na koho chce a v jakémkoliv množství, někteří lidé to mají jako sport. Ale to přece nemůže znamenat, že to paralyzuje dostavbu dálnice. Pokud se někdo bojí teoretické možnosti, že na něj někdo může podat trestní oznámení, tak nemá na takovém místě co pohledávat. Manažerská pozice s sebou nese nejen výhody, ale i tyto nepříjemnosti.


7.3.2019 9:59:24
Profil
Autor

Příspěvky: 5076
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Svatosp: ŘSD to tam nenechalo proto, že mu to znemožnilo negativní závazné stanovisko Ministerstva vnitra jako dotčeného orgánu, někteří diskutující by si opravdu měli konenčně uvědomit, že ŘSD si nemůže "dělat co chce" a dělá pouze to co mu úřady nebo zákony umožní. Sice osobně taky nechápu tyhle šílené prostoje u téhle stavby, ale současný stav je daný rozhodnutími úřadů - ŘSD v tomhle figuruje spíš jen jako vykonavatel jejich vůle...

_________________
KlarArt


7.3.2019 10:02:22
Profil
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
A co přesně tedy brání ŘSD vykoupit Motocentrum, stejně tak jakou vykoupilo benzinku ? Proč jedno šlo a druhé ne ?


7.3.2019 10:28:47
Profil
 

Příspěvky: 422
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Podle me primarne měli ty urednici na Ministerstvu dopravy povolit vyjimku nebo zkusebni provoz s tim sjezdem, snizena rychlost na 80km/h a mohl byt klid. Ty sjezdy jsou od sebe cca 500m, to je uplne v pohode! A pak se mohly roky soudit a premejslet, co s tim. Ted to stalo miliony navíc se zakonzervovanim stavby a všech tech saskaren kolem. Je to vazne velky Kocourkov. Hlavne velke memento toho, co je dneska mozne.


7.3.2019 11:00:52
Profil
 

Příspěvky: 59
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Nechápu proč se tady pořád dokola řeší vykoupení Motocentra. Pokud vím, nikdo nic neprodává, takže kde není prodávající, nemůže být ani kupující. Majitelé chtěli od samého začátku nechat provozovnu připojenou k dálnici a nešlo tady o žádný výkup.
Jestli měla být stavba povolená nebo ne, to asi nemá smysl v současné situaci už řešit. Zřejmě být povolená neměla, ale podle stavebního zákona se ŘSD jako vlastník sousedního pozemku ke stvavbě vyjadřovalo ( viz. i pořad Reportéři ČT) a souhlasilo. Takže jestli chce někdo podávat trestní oznámení, může si v archivech dohledat podpis onoho úředníka a může ho podat.
Nechápu ale, proč by měl někdo podávat tr.ozn. v případě vyplacení odškodného. Je to přece strašně jednoduché, v rozsudku je jasně napsáno - ponechat sjezd nebo odškodnit. Pokud sjezd ponechat nelze, je potřeba přistoupit k odškodnění, které je posvěceno pravomocným soudním rozhodnutím. Tzn. přizvat 2-3 soudní znalce, stejně jako v případě vyplacených benzinek, spočítat částku zaplatit a jede se dál.
Takové základní znalosti by asi mohl mít i mluvčí ŘSD, aby veřejně nepodával zkreslené informace.


7.3.2019 11:44:44
Profil
 

Příspěvky: 59
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
vodouch2000 píše:
Kauza motocentra se mi zdá poměrně jednoduchá, aneb za vším hledej peníze. Zatímco benzinky se vykupovali v divokých dobách, kdy se za odškodňovanými "prostě někdo poslal s igelitkou peněz", motocentrum se řeší v relativně transparentní době, kde už podobný praktiky nejdou (tak jednoduše). Bratránkovi velice dobře vědí, za kolik se tenkrát benzinka prodala a chtějí podobnou částku, na což ŘSD nechce a nemůže přistoupit. Legální cestou mohou dostat zlomek oné ceny, na což zas nechtějí přistoupit Bratránkovi. O podnikání tam už myslím fakt dávno nejde.


No jestli zrovna hovořit o transparentní době, o tom by se dalo polemizovat. Rozhodně stejný názor nesdílím, ale to patří jinam.
Co ale stojí za úvahu je fakt, že legální cestou, tzn. soudní znalec-odhad- odškodnění, by právě naopak dostali majitelé takový ranec, že zřejmě nebude zájem celou věc vyřešit, aniž by někomu zůstalo něco za nehtama. Takže se vše uměle protahuje a vymýšlí způsoby, proč to neukončit.
Ona totiž ta v článku zmiňovaná sumička 2,6 mil., kterou ŘSD nabízí, je fakt výsměch. Za to se nedá pořídit ani pozemek ve srovnatelné lokalitě, natož na něm něco vybudovat.
Možná, kdyby se majitelé dohodli na provizi s někým kdo tahá za nitky, to by pak byla rychlost
a možná by se dalo v létě na dovolenou už frčet po hotové dálnici :lol: :lol:


7.3.2019 20:40:58
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
on ale pozemek bez přístupu na jakoukoli komunikaci tu hodnotu patrně má
otázkou je, nebylo by-li řešením vyvlastnění

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


8.3.2019 17:04:34
Profil
 

Příspěvky: 59
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Mike píše:
on ale pozemek bez přístupu na jakoukoli komunikaci tu hodnotu patrně má
otázkou je, nebylo by-li řešením vyvlastnění


Omyl pane, pozemek bez přístupu nemá hodnotu ani desetinovou. Ale jak již bylo řečeno, tady se bavíme o pozemku s přístupem, dokonce s přístupem, který potvrdil Nejvyšší správní soud a ten má zase naopak hodnotu mnohokrát vyšší. ( Troufám si tvrdit, že podobných pozemků, které mají přístup tak nezpochybnitelný, je u nás asi hodně málo)
A co se týče vyvlastnění, to by samozřejmě bylo řešení, ale v tomhle případě by musel zákon o vyvlastnění vypadat úplně jinak. Ale to by nám všem pak mohli vyvlastnit i poslední trenky a to by se nám asi nelíbilo, že?


8.3.2019 22:20:58
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Usnesení o přerušení řízení (kauza Motocentra)
http://mdcr.cz/Ministerstvo/Uredni-deska/Dalnice-D3-Tabor-Veseli-nad-Luznici,-stavba-030

MDČR vyzývá ŘSD, aby uplatnilo dle novely 416 mezitimní rozhodnutí k urychlenému vyvlastnění majitelů Bratránkových, aby bylo možné pokračovat ve stav. řízení, do té doby je řízení přerušeno ...

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


12.3.2019 14:54:13
Profil
 

Příspěvky: 1310
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Zde je k tomu článek na ČT24:

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2760047-dalsi-zdrzeni-na-d3-u-tabora-ministerstvo-dopravy-prerusilo-stavebni-rizeni


15.3.2019 11:22:28
Profil
 

Příspěvky: 59
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
bumbik píše:
Usnesení o přerušení řízení (kauza Motocentra)
http://mdcr.cz/Ministerstvo/Uredni-deska/Dalnice-D3-Tabor-Veseli-nad-Luznici,-stavba-030

MDČR vyzývá ŘSD, aby uplatnilo dle novely 416 mezitimní rozhodnutí k urychlenému vyvlastnění majitelů Bratránkových, aby bylo možné pokračovat ve stav. řízení, do té doby je řízení přerušeno ...


Tohle vnímám spíš jako další pokus, jak celou věc opět oddálit a nic neřešit. Zase se podařilo zdůvodnit, proč přerušit stavební řízení a zase budeme jezdit další rok tím paskvilem. Nevěřím, že by se někdo podepsal pod mezitímní rozhodnutí. Vždyť by tím zůstala v katastru Tábora nemovitost bez přístupu, plynová čerpačka atd. Co když to zase někdo zapálí? Vždyť nikdo neví, kolik je plynu v těch nádržích. To by tam pak mohli hasiči jen koukat před zrušeným příjezdem a až by to všechno bouchlo, můžeme jezdit centrem Tábora... :-(
No necháme se překvapit, kdo bude mít koule na ten podpis.......


16.3.2019 23:39:35
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
To je zase strašení...

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


17.3.2019 9:43:03
Profil
 

Příspěvky: 1266
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
hele Cestovateli, nejste vy nakonec jeden z Bratránků??? To už je několikátá indicie a insider informace... Hele, i kdybych byl vedle jak ta jedle, tak nic ve zlým.... Ale už to nezapalujte podruhý :-)


17.3.2019 21:25:12
Profil
 

Příspěvky: 59
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Michal R píše:
hele Cestovateli, nejste vy nakonec jeden z Bratránků??? To už je několikátá indicie a insider informace... Hele, i kdybych byl vedle jak ta jedle, tak nic ve zlým.... Ale už to nezapalujte podruhý :-)


Jj Michale R to je teda postřeh, proto tady teď skoro ve 3 ráno sedím u compu a v sedm budu makat v dílně :lol: A někdy se tam svítí i dřív.
Prostě mám informace a to Vás to tak žere? Stačí jen trochu číst a zamyslet se, nic víc.
A nakonec .... i kdybych byl, není to fuk? Ale můžu Vás uklidnit, na jejich místě bych tak dlouho nevydržel si nechat s..t na hlavu.


18.3.2019 2:37:59
Profil
 

Příspěvky: 135
Bydliště: České Budějovice
Příspěvek Re: D3 0306/II Rekonstrukce
Ona tahle kauza smrdí už od začátku.
Bratánkovi se hájí tím, že v době kolaudace se o D3 neuvažovalo. Nechali si dělat studie atd. A jsou si jistí prý, že mít sjezd z dálnice budou. To je totiž jediné co jsou schopní akceptovat a nebo opravdu nějaké tučné odškodné. Taky to nahrává tomu, že Tábor byl proti příjezdu směrem od Měšic, takže tohle je jediná možnost a nebo tučné odškodné.
Co mě nejde do hlavy proč se nedodělal pravý jízdní pás a nedalo se tam v tomto místě omezení rychlosti a levý jízdní pás by pak byl bez omezení. To jsou léta pak rukojnými řidiči.


18.3.2019 6:44:10
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 911 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 37  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz