České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

D3 0306/II Rekonstrukce
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=68&t=1858
Stránka 23 z 37

Autor:  Greyfin [ 20.3.2019 9:41:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Další článek na věčné téma ŘSD x Bratránkovi
https://zdopravy.cz/dokonceni-d3-u-tabo ... eni-25526/

Autor:  MickeyMouse [ 20.3.2019 12:26:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Sice nad tím tady kde kdo hořekuje, ale v zásadě je to posun, že MD ČR rozhodlo, že to má ŘSD vyvlastnit. Předchozí pokusy, aby to řešil někdo jiný, by nikdy nikam nevedly.
Samozřejmě se tam otevírá řada otazníků - podle jakého zákona, za kolik a hlavně, atd. Ale ten největší problém, který Zdopravy uvádí, totiž zda vyvlastňovat pozemky, které ke stavbě nejsou potřeba, se teď zdá vyřešený.
Navíc, když ty pozemky ŘSD nepotřebuje, může je pak zase/po rekultivaci prodat.

Autor:  cestovatel [ 20.3.2019 16:56:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

MickeyMouse píše:
Sice nad tím tady kde kdo hořekuje, ale v zásadě je to posun, že MD ČR rozhodlo, že to má ŘSD vyvlastnit. Předchozí pokusy, aby to řešil někdo jiný, by nikdy nikam nevedly.
Samozřejmě se tam otevírá řada otazníků - podle jakého zákona, za kolik a hlavně, atd. Ale ten největší problém, který Zdopravy uvádí, totiž zda vyvlastňovat pozemky, které ke stavbě nejsou potřeba, se teď zdá vyřešený.
Navíc, když ty pozemky ŘSD nepotřebuje, může je pak zase/po rekultivaci prodat.


No nejsem si úplně jistý, jestli je to posun. Mě to spíš připadá jako krok zpátky nebo další zdržování. Pokud to dobře chápu, vyvlastnění není odškodnění, takže mi to připadá opět jako slepá ulička. Ale necháme se překvapit, jakou budou mít majitelé chuť se dál soudit.

Autor:  Tom od Budějc [ 21.3.2019 8:22:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Greyfin píše:
Další článek na věčné téma ŘSD x Bratránkovi
https://zdopravy.cz/dokonceni-d3-u-tabo ... eni-25526/


Pěkně a stručně shrnuto vše to, co je tady na fóru diskutováno. Ještě tam mohli uvést pro porovnání ty částky, za kterou odškodnili benzínku a kterou nabídli majitelům ostatních pozemků (Motocentra). To by pak ten článek získal opravdu velký palec nahoru...

Autor:  Moucha [ 25.3.2019 13:22:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Další článek, tentokrát z Budějcké drbny
https://www.budejckadrbna.cz/zpravy/dop ... emuze.html

Autor:  Tom od Budějc [ 25.3.2019 13:43:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

No vida. Tady píšou, že bratránkům nabídli 20 mil. CZK. To je jiná cifra, než kdosi v tomto fóru uváděl. Tak jak to tedy je?

Autor:  cestovatel [ 25.3.2019 14:15:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Tom od Budějc píše:
No vida. Tady píšou, že bratránkům nabídli 20 mil. CZK. To je jiná cifra, než kdosi v tomto fóru uváděl. Tak jak to tedy je?


No čísel už tady proběhlo dost, ale vzhledem k tomu, že se dohromady jedná o cca 14000m2,
tak i kdyby to bylo 20 mil., nepokryje to ani cenu pozemku, kde pak jsou budovy a komunikace okolo. Pak tu máme ještě inž. sítě, ušlý zisk apod.
Tohle všechno kdybych našel někde v nabídce, hned bych to koupil, protože na tom se určitě nedá prodělat :-)
Nevíte někdo, jestli něco podobného není někde na prodej? Hlavně aby to bylo u nějakého hlavního tahu - dám provizi. :lol: :lol:

Autor:  Japao Joe [ 25.3.2019 15:11:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

A tohle číslo jste vzal kde? Jen když to tak zběžně sečtu tak to je 4006m2. A ještě tak třetina je trvalý travní porost.

Autor:  mishak [ 25.3.2019 18:40:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Ono jde o pana Krále, ale nerozumím tomu a nějak se mi to nezdá proč zrovna on má nárok také na odškodnění. Dle katastru má ornou půdu a v pohodě jí může pronajmout, jako Dvořákovi vedle jeho parcely. Takže příjezdovou cestu by nepotřeboval. Takhle to tam nechal zarůst a leží to tam ladem.
Jako takhle by si pak kde kdo mohl nárokovat příjezdovou cestu, kdo kde má kus pole.

Autor:  Lenny [ 25.3.2019 20:45:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Ony traktory jezdí na pole po dálnici?

Autor:  cestovatel [ 26.3.2019 8:19:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Japao Joe píše:
A tohle číslo jste vzal kde? Jen když to tak zběžně sečtu tak to je 4006m2. A ještě tak třetina je trvalý travní porost.


No tohle číslo (14000m2) je součet plochy motocentra cca 4000m2 a pozemků pana Krále cca 10000m2. A když tohle sečtu, tak mi to vychází na 14000m2, alespoň to tak bývalo, když jsem ještě chodil do školy ( pravda, už je to nějaký ten pátek)
A těch téměř 20 mil. je ve skutečnosti cca 17,5 mil.
Takže stačí vzít tužku a papír, případně kalkulačku, pak se mrknout na ceny pozemků, staveb atd. a máme výsledek. Není to zas tak složité :lol:

Autor:  cestovatel [ 26.3.2019 8:29:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

mishak píše:
Ono jde o pana Krále, ale nerozumím tomu a nějak se mi to nezdá proč zrovna on má nárok také na odškodnění. Dle katastru má ornou půdu a v pohodě jí může pronajmout, jako Dvořákovi vedle jeho parcely. Takže příjezdovou cestu by nepotřeboval. Takhle to tam nechal zarůst a leží to tam ladem.
Jako takhle by si pak kde kdo mohl nárokovat příjezdovou cestu, kdo kde má kus pole.


No ono to není tak úplně pravda. Pan Král má stavební povolení a zahájenou stavbu (přivedené sítě, skrývku apod.) A narozdíl od ŘSD mu nikdo stavební povolení neodebral, takže nemá černou stavbu jako má ŘSD.
A to, že město Tábor, nejspíš z iviciativy ŘSD změnilo územní plám, to není zas ta závažná věc. To se nechá zase změnit.
Takže jestli pan Král nechal vypracovat projekty, na základě nichž získal st. pov. a zahájil stavbu, určitě měl na celou stavbu i fin. zdroje, minimálně vyjednaný úvěr atd. a to vše stojí dost úsilí a peněz. Takže když to vše nakonec nedopadne, logicky mu vzniká škoda, kterou chce uhradit.
Nebo se snad pletu?

Autor:  Japao Joe [ 26.3.2019 8:33:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Pozemek není vyjmutý ze zemědělského půdního fondu, takže pan Král má kulový a ne zahájenou stavbu.

Autor:  Jixm [ 26.3.2019 8:34:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

To jako dostal stavební povolení na pozemku, který není vyjmutý ze zemědělského půdního fondu?

Autor:  cestovatel [ 26.3.2019 8:36:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Japao Joe píše:
Pozemek není vyjmutý ze zemědělského půdního fondu, takže pan Král má kulový a ne zahájenou stavbu.


No hádat se nebudu, ale tak to prostě je - vycházím pouze z ověřených informací.

Autor:  Japao Joe [ 26.3.2019 8:51:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

A co je to ověřená informace? Aktuální výpis v katastru nemovitostí říká, že typ pozemku je orná půda a bez vyjmutí pozemku ze zemědělského půdního fondu nelze začít stavět. To že na pozemku majitel udělal rumiště na tom nic nemění. Ono vyjmutí něco stojí (u takového pozemku to může být klidně i 1,5mega) a pak se pochopitelně i navyšuje cena za odkoupení či vyvlastnění. Pokud budu brát plochu zahrnutou do ZPF jedná se o 11060m2 při ceně odhadem 25,-Kč/m2 a 8× výkupovému bonusu jsme na ceně 2 212 000,-Kč a pak nám zbývá 15mega na servis - to mi nepřijde mimo mísu.

Autor:  cestovatel [ 26.3.2019 9:05:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Japao Joe píše:
A co je to ověřená informace? Aktuální výpis v katastru nemovitostí říká, že typ pozemku je orná půda a bez vyjmutí pozemku ze zemědělského půdního fondu nelze začít stavět. To že na pozemku majitel udělal rumiště na tom nic nemění. Ono vyjmutí něco stojí (u takového pozemku to může být klidně i 1,5mega) a pak se pochopitelně i navyšuje cena za odkoupení či vyvlastnění. Pokud budu brát plochu zahrnutou do ZPF jedná se o 11060m2 při ceně odhadem 25,-Kč/m2 a 8× výkupovému bonusu jsme na ceně 2 212 000,-Kč a pak nám zbývá 15mega na servis - to mi nepřijde mimo mísu.


Pan Král má pozemek se sjezdem z dálnice, resp. silnice I.třídy. Nejedná se o pole bez přístupu, takže je potřeba vzít v úvahu srovnatelné druhy pozemků. A tam asi nebude cena 25,- Kč za metr. Podle hrubého odhadu bych asi dvě nuly přidal a další podstatná věc, nejedná se o odkup, ale o odškodnění, to je v úplně jiném režimu. ŘSD nic kupovat nemůže, už to sami x let takhle prezentují. Navíc jsou vázáni rozkladem bývalého ministra Žáka, kde se jasně hovoří o odškodnění, nikoliv o odkupu.

Autor:  Japao Joe [ 26.3.2019 9:38:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

S tím bohužel nemohu souhlasit, ten velký pozemek je z komunikace přístupný pouze přes pozemek jiného vlastníka. A pokud chcete za pozemek cenu v řádu tisíců za m2 musíte mít jiný typ pozemku a v jiném místě.

Další věc - pokud by cena za odškodnění měla být stejná nebo vyšší něž je cena pozemku samotného tak Vám ji nikdo z veřejných peněz nezaplatí. Proběhne vyvlastnění a jeho cenu následně určí soud na základě znaleckých posudků. A věřte tomu, že dneska k soudu už žádný soudní znalec nepůjde se zjevně chybným posudkem (už jich pár vyhodili a některé i s pokutou).

Autor:  Greyfin [ 26.3.2019 10:39:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Bude se vyvlastňovat ?
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/27 ... vlastnenim

Autor:  Benedikt [ 26.3.2019 10:39:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

cestovatel píše:
Pan Král má pozemek se sjezdem z dálnice, resp. silnice I.třídy. Nejedná se o pole bez přístupu, takže je potřeba vzít v úvahu srovnatelné druhy pozemků. A tam asi nebude cena 25,- Kč za metr. Podle hrubého odhadu bych asi dvě nuly přidal a další podstatná věc, nejedná se o odkup, ale o odškodnění, to je v úplně jiném režimu. ŘSD nic kupovat nemůže, už to sami x let takhle prezentují. Navíc jsou vázáni rozkladem bývalého ministra Žáka, kde se jasně hovoří o odškodnění, nikoliv o odkupu.


společnost Milan Král a.s. na svůj pozemek u motocentra přístup z dálnice, resp. z I. třídy, nemá. Nebo ho tam nikde alespoň nevidím. Docela by mě zajímalo, jak byl řešen přístup před výstavbou dálnice na tento pozemek, ten přístup tam nějak musel být a pokud se přístup přerušil výstavbou dálnice, měly být zbudovány nějaké souběžné komunikace, které by přístup na pozemky nahradily. Odškodnění je myslím mířeno na onu provozovnu, je myslím úplná blbost, aby bylo odškodnění i na pole.

Dle katastru je to orná půda, tedy cca 25 kč za metr je podle mě reálnější, než 2500 (jak píše cestovatel), za který se kupují parcely kolem Prahy na bydlení.
Neznám přesně zákon o ochraně půdního fondu, ale věřím že budou také nějaké pokuty, pokud není pozemek využíván ke svému účelu (což očividně není).

Nicméně v aktuální 416 je i krásná věta "Postup podle odstavců 1 až 5 lze rozšířit i na právo k pozemku nebo stavbě, které není nezbytné pro uskutečnění stavby dopravní infrastruktury, pokud by v důsledku převodu práv podle § 3a tento pozemek nebo stavbu nebylo možné užívat vůbec nebo jen s nepřiměřenými obtížemi." ... týká se to myslím hlavně zbytkových parcel, které se rozdělí, ale klidně by to myslím šlo použít i zde.

Autor:  cestovatel [ 26.3.2019 14:01:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Benedikt píše:
cestovatel píše:
Pan Král má pozemek se sjezdem z dálnice, resp. silnice I.třídy. Nejedná se o pole bez přístupu, takže je potřeba vzít v úvahu srovnatelné druhy pozemků. A tam asi nebude cena 25,- Kč za metr. Podle hrubého odhadu bych asi dvě nuly přidal a další podstatná věc, nejedná se o odkup, ale o odškodnění, to je v úplně jiném režimu. ŘSD nic kupovat nemůže, už to sami x let takhle prezentují. Navíc jsou vázáni rozkladem bývalého ministra Žáka, kde se jasně hovoří o odškodnění, nikoliv o odkupu.


společnost Milan Král a.s. na svůj pozemek u motocentra přístup z dálnice, resp. z I. třídy, nemá. Nebo ho tam nikde alespoň nevidím. Docela by mě zajímalo, jak byl řešen přístup před výstavbou dálnice na tento pozemek, ten přístup tam nějak musel být a pokud se přístup přerušil výstavbou dálnice, měly být zbudovány nějaké souběžné komunikace, které by přístup na pozemky nahradily. Odškodnění je myslím mířeno na onu provozovnu, je myslím úplná blbost, aby bylo odškodnění i na pole.

Dle katastru je to orná půda, tedy cca 25 kč za metr je podle mě reálnější, než 2500 (jak píše cestovatel), za který se kupují parcely kolem Prahy na bydlení.
Neznám přesně zákon o ochraně půdního fondu, ale věřím že budou také nějaké pokuty, pokud není pozemek využíván ke svému účelu (což očividně není).

Nicméně v aktuální 416 je i krásná věta "Postup podle odstavců 1 až 5 lze rozšířit i na právo k pozemku nebo stavbě, které není nezbytné pro uskutečnění stavby dopravní infrastruktury, pokud by v důsledku převodu práv podle § 3a tento pozemek nebo stavbu nebylo možné užívat vůbec nebo jen s nepřiměřenými obtížemi." ... týká se to myslím hlavně zbytkových parcel, které se rozdělí, ale klidně by to myslím šlo použít i zde.



Podle mě je tam vycházeno ze skutečnosti, že k Motocentru jako stavbě trvalé je přístup jasně daný a Milan Král a.s. tam má zřízeno věcné břemeno.
A co se týče zákonů, tak co třeba tohle:

Čl. II
Přechodná ustanovení

1. Řízení zahájená přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona se dokončí a práva a povinnosti se posoudí podle zákona č. 416/2009 Sb., ve znění účinném přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona.

2. Postupy, které nejsou správním řízením, zahájené přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona, se dokončí podle dosavadních právních předpisů.

Tuším, že v tomhle případě bylo řízení zahájeno někdy kolem roku 2012.

Autor:  mishak [ 26.3.2019 19:52:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Oba pozemky Bratránků a pana Krále jsou dotčeny věcným břemenem chůze a jízdy. Přesně nevím co to znamená.
Ale jak to souvisí s motocentrem, kde se stala administrativní chyba s příjezdovou cestou?

Autor:  1975 [ 26.3.2019 20:16:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

Podle mě je tam vycházeno ze skutečnosti, že k Motocentru jako stavbě trvalé je přístup jasně daný a Milan Král a.s. tam má zřízeno věcné břemeno.
A co se týče zákonů, tak co třeba tohle:

Citace:
Čl. II
Přechodná ustanovení

1. Řízení zahájená přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona se dokončí a práva a povinnosti se posoudí podle zákona č. 416/2009 Sb., ve znění účinném přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona.

2. Postupy, které nejsou správním řízením, zahájené přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona, se dokončí podle dosavadních právních předpisů.

Tuším, že v tomhle případě bylo řízení zahájeno někdy kolem roku 2012.


No a právě proto to MD nyní ukončí, a začne znovu a podle 416. A o to tu běží, ne?

Autor:  Mike [ 26.3.2019 20:47:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

jak tak vidím ta čísla, tak by se ŘSD vyplatilo kontaktovat vykonavatele od p. Mrázka 8-)

Autor:  cestovatel [ 26.3.2019 20:53:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 0306/II Rekonstrukce

1975 píše:
Podle mě je tam vycházeno ze skutečnosti, že k Motocentru jako stavbě trvalé je přístup jasně daný a Milan Král a.s. tam má zřízeno věcné břemeno.
A co se týče zákonů, tak co třeba tohle:

Citace:
Čl. II
Přechodná ustanovení

1. Řízení zahájená přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona se dokončí a práva a povinnosti se posoudí podle zákona č. 416/2009 Sb., ve znění účinném přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona.

2. Postupy, které nejsou správním řízením, zahájené přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona, se dokončí podle dosavadních právních předpisů.

Tuším, že v tomhle případě bylo řízení zahájeno někdy kolem roku 2012.


No a právě proto to MD nyní ukončí, a začne znovu a podle 416. A o to tu běží, ne?


Jenomže stavební řízení, pokud je stavba již započatá, lze ukončit buď kolaudací nebo odstraněním stavby. Takže tady ten prostor pro tohle obcházení moc nevidím.
Ale třeba se pletu, jestli máte lepší informace, sem s nimi.

Stránka 23 z 37 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/