| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| D3 0306/II Rekonstrukce http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=68&t=1858 |
Stránka 25 z 37 |
| Autor: | Houdini [ 29.3.2019 10:32:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
Sosa píše: No ona je v této kauze i zajímavá role města Tábor, které aktivně kope za podnikatele. Jednak zvláštním způsobem kolaudace a pak bráněním vybudování jakékoliv jiné příjezdové cesty. Přesně tak. Bránění ve vybudování alternativní přístupové trasy je největší lumpárna v tomto příběhu. A přitom existují minimálně dvě možnosti (obě jsou zcela v majetku Jihočeského kraje). A) vyasfaltovat 200 m polní cesty https://mapy.cz/s/3qf0H B) nová cesta podél dálnice https://mapy.cz/s/3qf13 Rozhodně efektivnější vynaložení peněz než platit odstupné. |
|
| Autor: | kot [ 29.3.2019 11:23:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
A navíc Bratránci by mohli podnikat až do skonání světa ! |
|
| Autor: | mts [ 29.3.2019 11:29:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
to lynx: to ze je něco (chybně) zkolaudováno jako trvala stavba je jedna věc. To ze Bratranci využívali , skoro by se chtělo říct parazitne, cizi příjezdovou cestu je věc druhá. Pumpa s cestou zmizely a Bratranci nemají příjezd. Jejich problém. |
|
| Autor: | cestovatel [ 29.3.2019 12:53:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
Sosa píše: cestovatel píše: Když netušíte, stačí se podívat na nedávnou historii vlákna. Ale pokud vás to nebaví číst, napíšu to. Jsem z okolí Tábora a jezdím tudy dost často a jak už jsem psal dříve, jsem bývalý(spokojený) zákazník Motocentra a zajímá mě vývoj celé kauzy. Nebudu tady přispívat do diskuzí k jiným tématům, o kterých nic nevím. A když o něčem diskutuju, musím znát souvislosti. Nemám rád plkání o ničem, to přenechám jiným. No a teď můžete zase vyvíjet další teorie ..... Ano, téhle vaší pohádce máme věřit, že se spokojený zákazník Motocentra, které už pár let nefunguje, tu náhle objeví s informacemi a bije se tu do roztrhání těla za skvělé podnikatele, kteří nic neprovedli. Pár takových už tu bylo a pak se ukázalo něco jiného. No bitva do roztrhání těla vypadá úplně jinak. Ale samozřejmě věřte čemu chcete. Každý má totiž právo vyjádřit svůj názor, i když to tady nemá vliv vůbec na nic. Možná jen, že se někdo vytočí a někoho to nechá v klidu. A co se týče cesty z Měšic, nemyslím si, že by měli hošíci takový vliv, aby dokázali ovlivnit její stavbu. Spíš mě zaráží, že ŘSD vyhazuje peníze za její projekt a nakonec předloží na SÚ nekompletní žádost. A kdyby náhodou někoho napadlo, že jsem zaměstnanec SÚ, tak raději odpovím předem - to taky nejsem. |
|
| Autor: | Lynx [ 30.3.2019 22:05:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
mts píše: to lynx: to ze je něco (chybně) zkolaudováno jako trvala stavba je jedna věc. To ze Bratranci využívali , skoro by se chtělo říct parazitne, cizi příjezdovou cestu je věc druhá. Pumpa s cestou zmizely a Bratranci nemají příjezd. Jejich problém. Nevím jak tohle právně je, takže nemá cenu spekulovat. Co ale nikdy nepochopím, je proč ŘSD nevykoupilo spolu s pumpou i Bratránky ? ! A to vše hned na začátku. To zde nikdo nedokázal říct. Dávno mohlo být vyřešeno. To si jako ŘSD myslelo, že pumpě dají bezmála 50 mio a sousedům nic a ti odejdou sami dobrovolně a bez náhrady popř. se zlomkem náhrady kterou dali pumpě ? Tohle smrdí na sto honů. Je to totiž naprosto iracionální a vysvětlitelné jen nějákou špinavostí - ve stylu jakože se pumpaři podělili o odškodnění s někým kdo o tom rozhodoval, zatímco Bratránci odmítli. Jiné racionální vysvětlení mě nenapadá. |
|
| Autor: | Michal R [ 30.3.2019 22:14:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
Lynx píše: mts píše: to lynx: to ze je něco (chybně) zkolaudováno jako trvala stavba je jedna věc. To ze Bratranci využívali , skoro by se chtělo říct parazitne, cizi příjezdovou cestu je věc druhá. Pumpa s cestou zmizely a Bratranci nemají příjezd. Jejich problém. Nevím jak tohle právně je, takže nemá cenu spekulovat. Co ale nikdy nepochopím, je proč ŘSD nevykoupilo spolu s pumpou i Bratránky ? ! A to vše hned na začátku. To zde nikdo nedokázal říct. Dávno mohlo být vyřešeno. To si jako ŘSD myslelo, že pumpě dají bezmála 50 mio a sousedům nic a ti odejdou sami dobrovolně a bez náhrady popř. se zlomkem náhrady kterou dali pumpě ? Tohle smrdí na sto honů. Je to totiž naprosto iracionální a vysvětlitelné jen nějákjou špinavostí. Lynxy, co vím, tak i kdyby na krásně chtěli, tak nemohli vykoupit Bratránkovic majetky, neboť k tomu neměli zákonný důvod. A úředník samozřejmě nechce návštěvu státního zástupce... Jinak v obecné rovině souhlas, pokud by to řešil soukromý kapitál, dopadlo by to tak, jak píšete vy. Než dlouhé problémy, raději to vykoupit, a mít klid. Pochopitelně za předpokladu, že by to nechtěli prodat za nesmysl... |
|
| Autor: | Lynx [ 30.3.2019 22:35:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
K vykoupení Motocentra měli úplně stejný zákonný důvod, jako k vykoupení vedle stojící pumpy. Přesto pumpu vykoupili, Motocentrum nikoliv. Nedává to smysl. |
|
| Autor: | Svatosp [ 31.3.2019 0:21:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
Lynx píše: K vykoupení Motocentra měli úplně stejný zákonný důvod, jako k vykoupení vedle stojící pumpy. Přesto pumpu vykoupili, Motocentrum nikoliv. Nedává to smysl. Nemohli vykoupit, kdyz nesouvisela s dalnici jako stavba docasna ...pak se ale ukazal ten podfuk na svavebnim urade a uz to jelo ve velkym stylu. Ja bych tem bratrankum nedal ani korunu, pripojili se nelegalne , tak maji proste smulu.... misto toho aby stahli krovky a uznali to. Mohli dostat aspon neco. Ale ted je vyvlastni a nedostanou skoro nic. |
|
| Autor: | Lynx [ 31.3.2019 0:26:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
Tohle je ale stavba TRVALÁ , nikoliv dočasná. Můžete si o tom myslet co chcete, ale právně to tak je. Dočasná byla domnívám se ta pumpa, přesto za ní dali peníze a za tuhle TRVALOU stavbu ne. Tím spíš to nedává smysl. Kromě toho tvrzení, že nesouvisí s dálnicí je postavené na hlavu a je to neskutečně pitomá výmluva lidí co se bojí i vlastního stínu a hledají si jakékoliv alibi, proč nedělat nic. Ta stavba asi souviset s dálnicí bude, když kvůli ní dodnes dálnice není. Když podle nich Motocentrum nesouvisí s dálnicí, tak proč už tu dálnici dávno nepostavili, kašpaři ? ! |
|
| Autor: | vodouch2000 [ 31.3.2019 0:39:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
Lynx: K první části příspěvku snad jen doplním tvoje slova o "extrémním právním formalismu". Mno, takže když vidím(e) do pozadí celý týhle kašparády, nevidím jedinej důvod, proč postup státu neobhajovat. |
|
| Autor: | Lynx [ 31.3.2019 0:45:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
A ještě jedna zajímavost, pozemky po pumpách, jsou stále ve vlastnictví pumpařů a to na obou stranách dálnice. Takže od nich ŘSD patrně vykoupilo pouze ty budovy resp. jim zaplatilo za to, že už tam nebudou provozovat tuto živnost. Opět se nabízí otázka, proč to s Motocentrem nemohli udělat stejně ? ! Žádné výmluvy na nesouvislost s dálnicí tady neplatí, jedná se o totožné případy. |
|
| Autor: | Michal R [ 31.3.2019 9:29:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
Lynxy, drtivá většina zdejších diskutujících by si přála D3 dokončenou v plném provozu. A taky nikdo netvrdí, že ŘSD je svaté a nikdy nic nezkazilo. Ale také není pravda, že jsou to, jak píšete "kašpaři"... Právo občas nemá selskou logiku, a ani spravedlivé nasrání není argument... |
|
| Autor: | Lynx [ 31.3.2019 11:29:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
Já jsem argumenty napsal. Proč Motocentrum nebylo vykoupeno stejným způsobem jako benzinové pumpy, když jde přitom o stejný případ - tedy provozovna připojená na dálnici, v případě jedné z pump dokonce připojená týmž napojením jako Motocentrum ? Na tuhle jednoduchou základní otázku nedokáže nikdo dát odpověď. Motocentrum vykoupit nešlo prý kvůli tomu že nesouvisí s dálnici a úplně stejným způsobem nesouvisející pumpy vykoupit šlo ? Vy nevidíte absurdnost těch výmluv ? Už se mohlo 10 let jezdit. |
|
| Autor: | Mike [ 31.3.2019 21:02:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
Michal R píše: ... Jinak v obecné rovině souhlas, pokud by to řešil soukromý kapitál, dopadlo by to tak, jak píšete vy. ... nemyslím, spíš jak jsem nedávno napsal já je-li Lynxovi něco nesrozumitelného tak subjekt A má zajištěno připojení ke komunikaci vlastník komunikace to ví subjekt B tvrdí, že má zajištěno připojení ke komunikaci přes subjekt A vlastník komunikace to neví |
|
| Autor: | kot [ 31.3.2019 21:23:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
Miku dovolím si např. pro cestovatele či někoho, kdo nechce relativně moc číst toto vlákno ještě doplnit : subjekt A má zajištěno připojení ke komunikaci a stavbu povolenou jako DOČASNOU vlastník komunikace to ví subjekt B tvrdí, že má zajištěno připojení ke komunikaci přes subjekt A a ( nějak se mu ) podaří svou stavbu zkolaudovat jako TRVALOU vlastník komunikace to neví |
|
| Autor: | MPMP [ 1.4.2019 9:44:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
Lynx píše: Já jsem argumenty napsal. Proč Motocentrum nebylo vykoupeno stejným způsobem jako benzinové pumpy, když jde přitom o stejný případ - tedy provozovna připojená na dálnici, v případě jedné z pump dokonce připojená týmž napojením jako Motocentrum ? Na tuhle jednoduchou základní otázku nedokáže nikdo dát odpověď. Motocentrum bylo vybudováno bez vazby na silnici I/3 (míněnou přímou) a že tam vznikla vazba (pokoutní / chybná / podplacená - vyberte si sám) je jaksi nad rámec připojení ČSPH a uzavřených dohod. Právně to prostě není to samé. Na závěr mi dovolte parafrázovat slavnou větu: "To, co tady Lynxi prezentujete zní naprosto logicky, ale zákony této země říkají něco jiného." |
|
| Autor: | Svatosp [ 1.4.2019 13:48:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
Podle me to rozhodnuti soudu odporuje zdravému rozumu, ale tomu se nelze divit , to v tomhle state tak je... To muzeme byt ještě radi, ze ty brantranci na svoje motocentrum (stavbu polo-trvalou |
|
| Autor: | kot [ 1.4.2019 17:00:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
Podle spokojeného zákazníka cestovatele - rozhodně... |
|
| Autor: | Lynx [ 1.4.2019 23:08:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
Svatosp píše: To muzeme byt ještě radi, ze ty brantranci na svoje motocentrum (stavbu polo-trvalou Pokud by to měli úředně schváleno, tak asi ano. |
|
| Autor: | Sosa [ 2.4.2019 7:17:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
Lynx píše: Svatosp píše: To muzeme byt ještě radi, ze ty brantranci na svoje motocentrum (stavbu polo-trvalou Pokud by to měli úředně schváleno, tak asi ano. A odškodnit by je měl kdo, město Tábor, které to povolilo/zavinilo (já vím, SÚ je státní správa, ne samospráva, ale víte jak to chodí), nebo ŘSD, které za to nemůže? |
|
| Autor: | Svatosp [ 2.4.2019 8:20:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
Presne tak, ale proc by mělo odškodňovat RSD, ty pripojili benzinku jako stavbu dočasnou RSD nikde nepochybilo, ze to urednici jinde podelali, at si to zaplati v Tabore!. V tomto musim s RSD pouze souhlasit, ze nemohli hned odškodnit bratranky, protože to fakt neodpovida zdravému rozumu. Ale bohužel nezijeme v právním state a logiku hledat nemůžeme, hlavne ve vyrokach soudu. Staci si precist noviny..... Spis mi porad nedava logiku, proc tam neudelali najezd/sjezd docasny, dat tam znacku třeba na 80km/h a bylo by to OK. Udajne to nepovolilo MD ale když vidim jinde ty prasarny, co jsou i vyprojektovane, tak tohle by bylo uplne v pohode a mohli by se vesele 20 let soudit. |
|
| Autor: | Lynx [ 2.4.2019 8:31:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
Sosa píše: A odškodnit by je měl kdo, město Tábor, které to povolilo/zavinilo (já vím, SÚ je státní správa, ne samospráva, ale víte jak to chodí), nebo ŘSD, které za to nemůže? Odškodňuje stát, a je lhostejné z jaké kapsy to bere. ŘSD si nemusí ty peníze vytvořit a odpracovat, ale dostává je ze státního rozpočtu. Proto mi tohle přijde úplně irelevantní. Svatosp píše: Presne tak, ale proc by mělo odškodňovat RSD, ty pripojili benzinku jako stavbu dočasnou RSD nikde nepochybilo, ze to urednici jinde podelali, at si to zaplati v Tabore!. V tomto musim s RSD pouze souhlasit, ze nemohli hned odškodnit bratranky, protože to fakt neodpovida zdravému rozumu. A odškodňovat pumpu, která je stavbou DOČASNOU zdravému rozumu odpovídá ? Podle mě tedy ještě daleko méně, než odškodňovat Motocentrum co by stavbu TRVALOU. ŘSD dalo pumpařům bezmála 50 mio, za stavbu DOČASNOU !!! Proto všechny výmluvy , že nemůžou odškodnit Motocentrum znějí jako výsměch. |
|
| Autor: | Greyfin [ 2.4.2019 10:15:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
Pocházím z Měšic, místní části Tábora. Před mnoha lety, než postavili dálnici, vedla ze Smyslovské ulice prašná cesta k rybníku, ke kterému jsme se chodili koupat. Stavba dálnice pak odřízla rybník od cesty, ale cesta zůstala zachována a končí nyní na parcele Bratránků. Nyní je cesta ve vlastnictví Jihočeského kraje. Pročpak je takový problém, pochopitelně po domluvě s krajem, cestu vyasfaltovat a zřídit tím náhradní přístup k parcele Bratránků ? Nebo se to někomu nehodí ? |
|
| Autor: | Svatosp [ 2.4.2019 13:21:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
Greyfin píše: Stavba dálnice pak odřízla rybník od cesty, ale cesta zůstala zachována a končí nyní na parcele Bratránků. Nyní je cesta ve vlastnictví Jihočeského kraje. Pročpak je takový problém, pochopitelně po domluvě s krajem, cestu vyasfaltovat a zřídit tím náhradní přístup k parcele Bratránků ? Nebo se to někomu nehodí ? To uz je uplne jina story, ze tam ta cesta normalne je v mapach i vyznacena, takze by ji nemuseli ani asfaltovat. Muzou jezdit po hline a pristup maji. To ze se bratranci vychytrale pripojili na benziku a ještě chteji odskodneni, to je prave ta věc toho problemu a soud jim to ještě uznal. Opravdu dobry kocourkov. |
|
| Autor: | mts [ 3.4.2019 8:00:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 0306/II Rekonstrukce |
to lynx: opravte me pokud se mylim ale pumpa mela prijezdovou cestu a s RSD dohodu a kompenzaci po dobudovani dalnice. Bratranci nemeli ani cestu ani dohodu. Maji jen drzost a vetsina z nas tady doufa ze taky smulu... |
|
| Stránka 25 z 37 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|