0311 - 0312 Krasejovka - státní hranice

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
ku8a
Příspěvky: 316
Registrován: 7.10.2016 22:29:38

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od ku8a »

Kuba píše:Další článek:
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/do ... 47ab5f122/

A mapka s daty od ŘSD:
Obrázek

Ze sousedního vlakna:
1975 píše:...a nebuďte smutný, pan předseda vlády osobně slíbil, že v 2023 budeme až v Linci:o)

Přijetí předsedy rakouské Národní rady Wolfganga Sobotky. Jak už jsem psal na Twitteru, řešili jsme hlavně dálnici směr Rakousko, kde máme 20 let zpoždění. Ujistil jsem ho, že na D3 teď budeme makat s maximálním úsilím. Rozestavěných tam bude 40 kilometrů najednou. Trasa Tábor-Linec bude celá hotová v roce 2023. Z Tábora do Prahy si ještě počkáme, ale mohl by to být velký PPP projekt, jaký chystáme u Strakonic.

Čert se v tom má vyznat, kdo ty random čísla generuje?
D3 nad zlato
Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: 0311 - 0312 Krasejovka - státní hranice

Příspěvek od Michal R »

... A to si, milý kote, zapomněl na něco jako třeba sesuv, kdy i všechny více uvedené ingredience nestačí... ;)
Ale žádnou paniku, tady u nás na jihu nemá vcelku co ujet...
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: 0311 - 0312 Krasejovka - státní hranice

Příspěvek od jozka »

Premyslim, kdeze se to vali v zarezu u dalnice ten sutr jak auto, je to na D3 za Taborem :-)
KIV
Příspěvky: 173
Registrován: 12.3.2012 23:35:51
Bydliště: České Budějovice

Re: 0311 - 0312 Krasejovka - státní hranice

Příspěvek od KIV »

Michal R píše:... A to si, milý kote, zapomněl na něco jako třeba sesuv, kdy i všechny více uvedené ingredience nestačí... ;)
Ale žádnou paniku, tady u nás na jihu nemá vcelku co ujet...
Jen třeba ten svah U Krouhárny. :crazy:
Ve vláknu k 0310 v září 2018 potvrdilo několik diskutujících, např. Bergo, že tam: "Probíhá doplňující průzkum u budoucího hlubokého zářezu v potenciálně svahově nestabilním území."
JAnD
Příspěvky: 419
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: 0311 - 0312 Krasejovka - státní hranice

Příspěvek od JAnD »

Spíš než zářez je tam velký odřez
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Gejza
Příspěvky: 267
Registrován: 13.9.2016 21:56:11

Re: 0311 - 0312 Krasejovka - státní hranice

Příspěvek od Gejza »

Martin z Ostravy píše:
Cajkowski píše:Kdyz se tu nakousla ta EIA (chtel jsem puvodne psat k useku kolem CB, kde je to aktualni), tak proc je kolem ni vzdy takove halooo, kdyz jsem se nyni na useku kolem CB presvedcil, ze je to hodne papiru na nic? EIA neco napise co a jak se ma delat no a pri vystavbe se udela jen to co se da a kdyz se neda, tak se to neudala a hotovo. ;o) Viz ten usek kolem CB - EIA - ornice do 15.3. a kdyz se to nestihne, tak zase az na podzim. No a kdy se to dela? Ted v dubnu. EIA - kaceni stromu v dobe vegetativniho klidu. Vykacelo se co se dalo no a co se nestihlo a nedalo, tak se kaci ted. atd. atd. atd. Ceka se na to vzdy tak dlouho, bez toho nejde delat rizeni a nakonec si stavitel ty podminky nastrka vite kam. ;o)
Protože těm ochráncům o tu přírodu vůbec nejde, jen si na papírech honit ego je jejich.
To je stejné, jako mě irituje příprava staveniště rekonstrukcí - nikdo nevysbírá bordel z keřů a krajnice a skrývka se udělá včetně toho nepořádku a veze se to kdovíkam. O to by se měli "ochránci přírody" zajímat, v tom bych viděl přínos.
To bude asi tím, jaký orgán státní správy na to dohlíží. Věřím, že na AOPK ČR (Národní parky, CHKO) by něco takového hlídali svědomitěji. V území jejich působnosti se ale jaksi takové stavby téměř neumísťují. Ale ouřadové z úřadů ORP, případně krajských úřadů už mohou být mentálně někde jinde. To z AOPK jsou často nadšenci, co se tomu věnují i dobrovolně. Ti z běžných úřadů jsou prostě jenom.... úředníci. To už se skutečnou ochranou přírody nemá tolik společného. Navíc má takový úředník v gesci spousty staveb a při objemu papírování se do terénu moc nedostane. To je třeba krásně vidět na naplňování Zákona o ochraně ovzduší... kde se nějaká smršť kontrol nekoná...
Jixm
Příspěvky: 271
Registrován: 19.4.2018 21:37:50

Re: 0311 - 0312 Krasejovka - státní hranice

Příspěvek od Jixm »

Je venku dokumentace EIA pro stavbu 0312 Kaplice-nádraží – Nažidla – Dolní Dvořiště, st. hranice - https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_MZP481
Odpovědět

Zpět na „D3“