| Autor |
Zpráva |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
Michal R píše: AUTOsro píše: to Michal R: Jaká byla komunikace s ŘSD? Čas od času se někde dozvím, že nestojí za nic, ale osobně jsem ještě tu čest neměl.
Ono to není o ŘSD, ale o lidech. A u lidí je jasný, že co kus, to originál. Proto bych nerad psal o komunikaci s ŘSD, ale o komunikaci s konkrétními lidmi. V našem případě to bylo tak, že poté, co jsme si to vyříkali na obci (viz. předchozí příspěvek), tak starosta obce se formálně ohlásil na českobudějovickou pobočku ŘSD a následně kompetentní úředník dorazil na jednání. Vlastních jednání jsem se neúčastnil, to si řešila ustavená komise ze zastupitelů, ale co vím, tak vše OK. Ono se totiž obecně jedná lépe s lidmi, kteří vědí co chtějí než s těmi co jen vědí, co nechtějí. Není nad to, když při jednání zaznívá to, že tohle nechtějí a na otázku co chtějí je jen krčení ramen a prohlášení, že předložené návrhy jim nevyhovují.
|
| 12.1.2017 9:07:32 |
|
 |
|
ku8a
Příspěvky: 294
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
http://benesovsky.denik.cz/zpravy_regio ... 70122.htmlZajímavá posledni věta: Předpoklad zprovoznění dálnice D3 z Prahy na hranice Středočeského a Jihočeského kraje u Mezna je v roce 2050.
_________________ D3 nad zlato
|
| 23.1.2017 22:10:16 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
To zní skoro stejně optimisticky, jako kdyby napsali, že to nebude nikdy.
|
| 23.1.2017 22:41:47 |
|
 |
|
Kuba
Příspěvky: 1310
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
Mě spíš zaujala věta: "...výpočet hlukového zatížení je stanovený výhledově na dvacátý rok provozu dálnice D3 a investor by větší náklady nezdůvodnil." To jsou opravdu nesmyslné předpokladu. Přece v případě, že provoz na dálnici pomalu roste a dosáhne kritického stavu až 20. rok, tak tam PHS 20 let nebudou vůbec? Kdo tyhle voloviny vymýšlí? Takhle si jenom budují odpůrce dálnice.
|
| 24.1.2017 0:06:28 |
|
 |
|
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 15370 Bydliště: EU
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
Průměr výstavby za posledních 20-30 let a kolik se má ještě postavit? Slovensko se pohybuje v rozmezí dostavby stávajících záměrů v letech 2080-2100. To je to nikdy.  2040 je termín pro R2, 2026 pro D3, 2025 pro D1, někdy 2025-2030 pak D4. Kde jsou R3, R4, R7, R8 atd. Psát, že se povede vše postavit třeba v 2025 je nesmysl. A i to je hodně vzdálená představa, protože je to 8-9 let. U liniových staveb to moc rychleji nejde, protože dekádu trvá jen ta příprava. A v zemi typu SR pak dalších 20 shánění prostředků. A u některých novších R-ek je příprava i 20 let.
_________________ v zájmu lepších silnic a dálnic
|
| 24.1.2017 0:08:09 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
Kuba píše: Mě spíš zaujala věta: "...výpočet hlukového zatížení je stanovený výhledově na dvacátý rok provozu dálnice D3 a investor by větší náklady nezdůvodnil." To jsou opravdu nesmyslné předpokladu. Přece v případě, že provoz na dálnici pomalu roste a dosáhne kritického stavu až 20. rok, tak tam PHS 20 let nebudou vůbec? Kdo tyhle voloviny vymýšlí? Takhle si jenom budují odpůrce dálnice. Tahle věta znamená, že se PHS staví už od začátku tak, aby vyhovovaly intenzitám provozu i 20 let po zprovoznění. Nikdy by mě nenapadlo, že se to dá pochopit i jinak...
_________________ KlarArt
|
| 24.1.2017 7:33:01 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
Lynx píše: To zní skoro stejně optimisticky, jako kdyby napsali, že to nebude nikdy. to by aspoň nelhali... 
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 24.1.2017 20:45:07 |
|
 |
|
martincern
Příspěvky: 20
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
Předpoklad zprovoznění za 33 let to je teda vysoké nasazení. Kdybych pracoval takovým tempem v práci tak už jsem bez práce. Zajímavé je: Výstavba dálnice byla plánována od roku 1987. V roce 1988 byla zahájena stavbou obchvatu Tábora, který však po zprovoznění nebyl označen jako dálnice. Vládním usnesením z února 1997 č. 86 byla dálnice vyjmuta z dálniční sítě, o dva roky později pak vládním usnesením č. 741 z července 1999 (za nesouhlasu MŽP) opět zařazena do dálniční sítě. V říjnu 2004 byl předán do provozu první úsek v délce 8,3 km Chotoviny – Čekanice. Takže od prvního otevřeného úseku do posledního předpoklad 46 let opravdu to vypadá optimisticky  Od plánu do úplného otevření 63 let. Je vidět, že se pracuje velmi efektivně. No uvidíme jestli se toho dožijeme 
|
| 25.1.2017 23:16:20 |
|
 |
|
Dusanh
Příspěvky: 683
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
Co těch 33 let hodlají dělat? Tedy ok, dejme tomu 25 let, uznávám, že se to tak 8 let bude stavět. To je celé čtvrtstoletí!
|
| 26.1.2017 8:04:01 |
|
 |
|
ku8a
Příspěvky: 294
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
Jako kdyby to řekli, ze to budou chtit zprovoznit a uz v tomhle roce by zacli s tim něco delat, tak by ten termin i dodrzeli. V tomhle úseku budou hrozny problémy, který se nevyřeší během chvíle. MD si nejspíše mysli, že se tyto problémy vyřeší samy časem, že každý člověk na jich od Prahy bude tento úsek chtit, ekoteroristé vezmou do ruky lopaty a začnou kopat základy na most přes Sázavu a tohle vsechno zaplatí z peněz EU.
Na dostavbu tohodle úseku padlo už několik termínů, ze me nepřekvapí, pokud vcera padlo 33 let, dneska padne 20 a zitra 50. Jediný co se špitá mezi starosty je, že s dostavbou tohoto úseku začnou uvažovat az v průběhu stavby D0 511
_________________ D3 nad zlato
|
| 26.1.2017 8:30:06 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
Mě to přijde jako rezignace. A to ve chvíli, kdy jsem naopak začal podléhat dojmu, že se začínají snažit toto rozhýbat. Protože čekání, že se to vyřeší samo, to už probíhá asi 20 let .... a jak vidno nevyřešilo se. Ale třeba není tak zle. Ono je taky možné, že někdo jen tak střelil termín na papír a ten rok 2050 znamená jinými slovy "nevíme kdy to bude, tak jsme tam pleskli nějáké kulaté číslo daleko v budoucnosti".
|
| 26.1.2017 16:33:28 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
Už v 70. letech se počítalo s výhledovou dálnicí D 3.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 26.1.2017 18:45:13 |
|
 |
|
vondr
Příspěvky: 1977 Bydliště: vodňany
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
V trase budoucí dálnice D3 se objeví vrtací soupravy Zdroj: http://benesovsky.denik.cz/zpravy_regio ... 70126.html
_________________ Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R
|
| 26.1.2017 18:58:18 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6416 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
Lenny píše: Už v 70. letech se počítalo s výhledovou dálnicí D 3. To byla ta chyba, že se teprve vyhlížela, už se měla připravovat ne-li stavět. Takhle ji budeme marně vyhlížet další desítky let.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 26.1.2017 19:18:57 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
To se stavěli důležitější tahy, D3 měla přijít na řadu po roce 1990.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 26.1.2017 19:49:18 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
především se vyráběly Otčka, tanky, houfnice atp. k tomu se semtam občas postavil nějakej panelák
a na nějaký dálnice už nezbejvalo
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 26.1.2017 21:55:23 |
|
 |
|
ku8a
Příspěvky: 294
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
Hydrogeologicke průzkumy jsou součástí UR? Ja mel za to, že se dělají kvůli EIA
_________________ D3 nad zlato
|
| 26.1.2017 22:01:50 |
|
 |
|
Bergo
Příspěvky: 30
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
ku8a píše: Hydrogeologicke průzkumy jsou součástí UR? Ja mel za to, že se dělají kvůli EIA HG průzkum může sloužit jako podklad pro EIA, ale zároveň je důležitým podkladem i pro samotnou dokumentaci, pro kterou zjišťuje mezi jinými například poměry u zářezů, tunelů nebo vymezuje místa a způsob vsakování srážkových vod atd. Ovlivnění hg poměrů stavbou pak využívá jak EIA tak i dokumentace, která musí stanovit způsob ochrany nebo náhradní vodní zdroje ap.
|
| 27.1.2017 19:11:32 |
|
 |
|
ku8a
Příspěvky: 294
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
Diky za vysvětlení! 
_________________ D3 nad zlato
|
| 27.1.2017 21:36:07 |
|
 |
|
MickeyMouse
Příspěvky: 852
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
31. srpna 2016 bylo na AltarnativaD3.cz v petici proti stabilizované západní variantě středočeských úseků cca 300 podpisů. K dnešku jich tam je 505.... Víc to asi komentovat netřeba.
_________________ Budu rád, až z toho něco smažu: 0136 0301-0305/I a 3011-3012/II 0511 D35 Ostrov-Mohelnice 5501-5502 D49
|
| 31.1.2017 13:07:11 |
|
 |
|
ada031
Příspěvky: 1917
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
Na stránkách ŘSD jsou kompletní materiály k jednotlivým stavbám - mosty, tunely, atd. http://www.stredoceskad3.cz/
|
| 4.2.2017 23:00:53 |
|
 |
|
Kuba
Příspěvky: 1310
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
Zajímalo by mě, proč byla ze strany SUDOP v dubnu 2015 vypuštěna původně uvažovaná MÚK Maršovice. Je tam úsek cca 12 km bez možnosti nájezdu/sjezdu.
|
| 4.2.2017 23:32:35 |
|
 |
|
Jarda Š.
Příspěvky: 880
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
Jenomže v případě uzavírky mezi Voračicemi a Neštěticemi by stejně nebylo možné povolit sjíždět na MÚK Maršovice, protože ty úzké silničky by totálně zkolabovaly.
|
| 4.2.2017 23:58:07 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
Moc hezké. Za tohle ŘSD chválím. To by mělo být v ideálním případě u všech staveb.
|
| 5.2.2017 3:03:05 |
|
 |
|
Kuba
Příspěvky: 1310
|
 Re: D3 ve Středočeském kraji
A už se začínají profilovat odpůrci D3. Všimněte si jejich lživých argumentů: - přetrasování do stopy I/3 má stále více příznivců - D3 prochází CHKO Je úsměvné, že jako odborník na dopravní infrastrukturu se profiluje absolvent Filosofické fakulty UK a literární teoretik, vyučující literatury a poetiky, pracující v ústav pro českou literaturu AV ČR. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Pavel-Sidak-Stav-a-moznosti-dopravni-situace-mezi-Prahou-a-Taborem-474592
|
| 7.2.2017 16:12:09 |
|
|