Právě je 27.4.2021 18:49:14




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 90  Další
 D3 ve Středočeském kraji 

Na kterou stavbu (či její část) bude vydáno první pravomocné územní rozhodnutí?
0301 (nepočítá se krátký úsek k MÚK s R1 s již vydaným ÚR :-)) 17%  17%  [ 17 ]
0302 7%  7%  [ 7 ]
0303 4%  4%  [ 4 ]
0304 9%  9%  [ 9 ]
0305/I 63%  63%  [ 62 ]
Celkem hlasů : 99

 D3 ve Středočeském kraji 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 2499
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
Michal R píše:
AUTOsro píše:

to Michal R:
Jaká byla komunikace s ŘSD? Čas od času se někde dozvím, že nestojí za nic, ale osobně jsem ještě tu čest neměl.



Ono to není o ŘSD, ale o lidech. A u lidí je jasný, že co kus, to originál. Proto bych nerad psal o komunikaci s ŘSD, ale o komunikaci s konkrétními lidmi.
V našem případě to bylo tak, že poté, co jsme si to vyříkali na obci (viz. předchozí příspěvek), tak starosta obce se formálně ohlásil na českobudějovickou pobočku ŘSD a následně kompetentní úředník dorazil na jednání. Vlastních jednání jsem se neúčastnil, to si řešila ustavená komise ze zastupitelů, ale co vím, tak vše OK.

Ono se totiž obecně jedná lépe s lidmi, kteří vědí co chtějí než s těmi co jen vědí, co nechtějí. Není nad to, když při jednání zaznívá to, že tohle nechtějí a na otázku co chtějí je jen krčení ramen a prohlášení, že předložené návrhy jim nevyhovují.


12.1.2017 9:07:32
Profil
 

Příspěvky: 294
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
http://benesovsky.denik.cz/zpravy_regio ... 70122.html

Zajímavá posledni věta: Předpoklad zprovoznění dálnice D3 z Prahy na hranice Středočeského a Jihočeského kraje u Mezna je v roce 2050.

_________________
D3 nad zlato


23.1.2017 22:10:16
Profil
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
To zní skoro stejně optimisticky, jako kdyby napsali, že to nebude nikdy.


23.1.2017 22:41:47
Profil
 

Příspěvky: 1310
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
Mě spíš zaujala věta: "...výpočet hlukového zatížení je stanovený výhledově na dvacátý rok provozu dálnice D3 a investor by větší náklady nezdůvodnil."
To jsou opravdu nesmyslné předpokladu. Přece v případě, že provoz na dálnici pomalu roste a dosáhne kritického stavu až 20. rok, tak tam PHS 20 let nebudou vůbec? Kdo tyhle voloviny vymýšlí? Takhle si jenom budují odpůrce dálnice.


24.1.2017 0:06:28
Profil
VIP

Příspěvky: 15370
Bydliště: EU
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
Průměr výstavby za posledních 20-30 let a kolik se má ještě postavit?
Slovensko se pohybuje v rozmezí dostavby stávajících záměrů v letech 2080-2100. To je to nikdy. :D 2040 je termín pro R2, 2026 pro D3, 2025 pro D1, někdy 2025-2030 pak D4. Kde jsou R3, R4, R7, R8 atd.

Psát, že se povede vše postavit třeba v 2025 je nesmysl. A i to je hodně vzdálená představa, protože je to 8-9 let. U liniových staveb to moc rychleji nejde, protože dekádu trvá jen ta příprava. A v zemi typu SR pak dalších 20 shánění prostředků. A u některých novších R-ek je příprava i 20 let.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic


24.1.2017 0:08:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Autor

Příspěvky: 5076
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
Kuba píše:
Mě spíš zaujala věta: "...výpočet hlukového zatížení je stanovený výhledově na dvacátý rok provozu dálnice D3 a investor by větší náklady nezdůvodnil."
To jsou opravdu nesmyslné předpokladu. Přece v případě, že provoz na dálnici pomalu roste a dosáhne kritického stavu až 20. rok, tak tam PHS 20 let nebudou vůbec? Kdo tyhle voloviny vymýšlí? Takhle si jenom budují odpůrce dálnice.

Tahle věta znamená, že se PHS staví už od začátku tak, aby vyhovovaly intenzitám provozu i 20 let po zprovoznění. Nikdy by mě nenapadlo, že se to dá pochopit i jinak...

_________________
KlarArt


24.1.2017 7:33:01
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
Lynx píše:
To zní skoro stejně optimisticky, jako kdyby napsali, že to nebude nikdy.

to by aspoň nelhali... :?

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


24.1.2017 20:45:07
Profil
 

Příspěvky: 20
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
Předpoklad zprovoznění za 33 let to je teda vysoké nasazení. Kdybych pracoval takovým tempem v práci tak už jsem bez práce.

Zajímavé je: Výstavba dálnice byla plánována od roku 1987. V roce 1988 byla zahájena stavbou obchvatu Tábora, který však po zprovoznění nebyl označen jako dálnice. Vládním usnesením z února 1997 č. 86 byla dálnice vyjmuta z dálniční sítě, o dva roky později pak vládním usnesením č. 741 z července 1999 (za nesouhlasu MŽP) opět zařazena do dálniční sítě.
V říjnu 2004 byl předán do provozu první úsek v délce 8,3 km Chotoviny – Čekanice.

Takže od prvního otevřeného úseku do posledního předpoklad 46 let opravdu to vypadá optimisticky :-)
Od plánu do úplného otevření 63 let. Je vidět, že se pracuje velmi efektivně. No uvidíme jestli se toho dožijeme :-)


25.1.2017 23:16:20
Profil
 

Příspěvky: 683
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
Co těch 33 let hodlají dělat? Tedy ok, dejme tomu 25 let, uznávám, že se to tak 8 let bude stavět. To je celé čtvrtstoletí!


26.1.2017 8:04:01
Profil
 

Příspěvky: 294
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
Jako kdyby to řekli, ze to budou chtit zprovoznit a uz v tomhle roce by zacli s tim něco delat, tak by ten termin i dodrzeli. V tomhle úseku budou hrozny problémy, který se nevyřeší během chvíle. MD si nejspíše mysli, že se tyto problémy vyřeší samy časem, že každý člověk na jich od Prahy bude tento úsek chtit, ekoteroristé vezmou do ruky lopaty a začnou kopat základy na most přes Sázavu a tohle vsechno zaplatí z peněz EU.

Na dostavbu tohodle úseku padlo už několik termínů, ze me nepřekvapí, pokud vcera padlo 33 let, dneska padne 20 a zitra 50. Jediný co se špitá mezi starosty je, že s dostavbou tohoto úseku začnou uvažovat az v průběhu stavby D0 511

_________________
D3 nad zlato


26.1.2017 8:30:06
Profil
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
Mě to přijde jako rezignace. A to ve chvíli, kdy jsem naopak začal podléhat dojmu, že se začínají snažit toto rozhýbat. Protože čekání, že se to vyřeší samo, to už probíhá asi 20 let .... a jak vidno nevyřešilo se. Ale třeba není tak zle. Ono je taky možné, že někdo jen tak střelil termín na papír a ten rok 2050 znamená jinými slovy "nevíme kdy to bude, tak jsme tam pleskli nějáké kulaté číslo daleko v budoucnosti".


26.1.2017 16:33:28
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
Už v 70. letech se počítalo s výhledovou dálnicí D 3.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


26.1.2017 18:45:13
Profil
 

Příspěvky: 1977
Bydliště: vodňany
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
V trase budoucí dálnice D3 se objeví vrtací soupravy
Zdroj: http://benesovsky.denik.cz/zpravy_regio ... 70126.html

_________________
Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R


26.1.2017 18:58:18
Profil
Autor

Příspěvky: 6416
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
Lenny píše:
Už v 70. letech se počítalo s výhledovou dálnicí D 3.

To byla ta chyba, že se teprve vyhlížela, už se měla připravovat ne-li stavět.
Takhle ji budeme marně vyhlížet další desítky let.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


26.1.2017 19:18:57
Profil ICQ
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
To se stavěli důležitější tahy, D3 měla přijít na řadu po roce 1990.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


26.1.2017 19:49:18
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
především se vyráběly Otčka, tanky, houfnice atp.
k tomu se semtam občas postavil nějakej panelák

a na nějaký dálnice už nezbejvalo

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


26.1.2017 21:55:23
Profil
 

Příspěvky: 294
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
vondr píše:
V trase budoucí dálnice D3 se objeví vrtací soupravy
Zdroj: http://benesovsky.denik.cz/zpravy_regio ... 70126.html


Hydrogeologicke průzkumy jsou součástí UR? Ja mel za to, že se dělají kvůli EIA

_________________
D3 nad zlato


26.1.2017 22:01:50
Profil
 

Příspěvky: 30
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
ku8a píše:
Hydrogeologicke průzkumy jsou součástí UR? Ja mel za to, že se dělají kvůli EIA


HG průzkum může sloužit jako podklad pro EIA, ale zároveň je důležitým podkladem i pro samotnou dokumentaci, pro kterou zjišťuje mezi jinými například poměry u zářezů, tunelů nebo vymezuje místa a způsob vsakování srážkových vod atd. Ovlivnění hg poměrů stavbou pak využívá jak EIA tak i dokumentace, která musí stanovit způsob ochrany nebo náhradní vodní zdroje ap.


27.1.2017 19:11:32
Profil
 

Příspěvky: 294
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
Diky za vysvětlení! :)

_________________
D3 nad zlato


27.1.2017 21:36:07
Profil
 

Příspěvky: 852
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
31. srpna 2016 bylo na AltarnativaD3.cz v petici proti stabilizované západní variantě středočeských úseků cca 300 podpisů. K dnešku jich tam je 505....
Víc to asi komentovat netřeba.

_________________
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49


31.1.2017 13:07:11
Profil
 

Příspěvky: 1917
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
Na stránkách ŘSD jsou kompletní materiály k jednotlivým stavbám - mosty, tunely, atd.

http://www.stredoceskad3.cz/


4.2.2017 23:00:53
Profil
 

Příspěvky: 1310
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
Zajímalo by mě, proč byla ze strany SUDOP v dubnu 2015 vypuštěna původně uvažovaná MÚK Maršovice. Je tam úsek cca 12 km bez možnosti nájezdu/sjezdu.


4.2.2017 23:32:35
Profil
 

Příspěvky: 880
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
Jenomže v případě uzavírky mezi Voračicemi a Neštěticemi by stejně nebylo možné povolit sjíždět na MÚK Maršovice, protože ty úzké silničky by totálně zkolabovaly.


4.2.2017 23:58:07
Profil
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
ada031 píše:
Na stránkách ŘSD jsou kompletní materiály k jednotlivým stavbám - mosty, tunely, atd.

http://www.stredoceskad3.cz/


Moc hezké. Za tohle ŘSD chválím. To by mělo být v ideálním případě u všech staveb.


5.2.2017 3:03:05
Profil
 

Příspěvky: 1310
Příspěvek Re: D3 ve Středočeském kraji
A už se začínají profilovat odpůrci D3. Všimněte si jejich lživých argumentů:
- přetrasování do stopy I/3 má stále více příznivců
- D3 prochází CHKO

Je úsměvné, že jako odborník na dopravní infrastrukturu se profiluje absolvent Filosofické fakulty UK a literární teoretik, vyučující literatury a poetiky, pracující v ústav pro českou literaturu AV ČR.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Pavel-Sidak-Stav-a-moznosti-dopravni-situace-mezi-Prahou-a-Taborem-474592


7.2.2017 16:12:09
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 90  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz