| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| D3 ve Středočeském kraji http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=68&t=2059 |
Stránka 65 z 90 |
| Autor: | Lynx [ 20.3.2017 16:45:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
S tím já taky nepolemizuji, i když je to taky diskutabilní. Je ovšem pravda, že živočichům a rostlinám neublíží vysoký most skoro niják, že je to nepříjemnost hlavně pro lidi. Reagoval jsem, na to přirovnání Posázaví k totálně zdevastované krajině. |
|
| Autor: | jeni013 [ 21.3.2017 12:59:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
Ty letáky přímo srší optimismem. Rád si v roce 2028 připomenu tento svůj příspěvek, poté co se projedu po nové D3. Rozestavět 60km D27,5 za bratru 60mld a dodělat to za 4 roky, to bude stavba století a znamení, že české stavebnictví je opět na světové úrovni. Co se legislativy týče, máme 11 let na to, aby MPR v tunelech stoupla alespoň na 100km/h, páč tady bude 7km tunelů a jezdit brzda plyn 80/130 bude docela opruz. |
|
| Autor: | Majkl [ 21.3.2017 13:19:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
Tak D11 se taky stavěla najednou od Poděbrad až téměř po HK, tedy nějakých 45 km. Možná, že v méně náročném terénu ale pořád celkem dost km najednou ve výstavbě. |
|
| Autor: | Sosa [ 21.3.2017 13:25:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
Postavit to bude ten nejmenší problém. Povolit a zafinancovat najednou, to je oč tu běží. |
|
| Autor: | jeni013 [ 21.3.2017 13:52:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
Sosa píše: Postavit to bude ten nejmenší problém. Povolit a zafinancovat najednou, to je oč tu běží. Vystihl jste mnou zamýšlenou pointu. |
|
| Autor: | Greyfin [ 27.4.2017 6:33:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
Z dnešního Práva: Po dálnici D 3 se řidiči svezou nejdřív za deset let. Kdo by se těšil, že se brzy pohodlně a bez kolon sveze z Prahy kolem Benešova a Tábora na České Budějovice po dálnici, musí být zklamán. Dálnice D 3 se začne stavět nejdřív v roce 2026 a výstavba má trvat do roku 2030. Termíny oznámila středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) po setkání se zástupci obcí na plánované trase a zástupci ministerstva dopravy. Ve středních Čechách chybí postavit téměř šedesátikilometrový úsek, z toho by mělo být skoro sedm kilometrů v sedmi tunelech. Náklady se odhadují na 38 miliard bez DPH. Než stát postaví celý úsek dálnice, chce kraj připravit všechny propojky a navazující silnice. „Chceme, aby všechny přivaděče a související stavby byly hotové, než bude dokončena samotná dálnice, aby ji bylo možné po dokončení využívat co nejrychleji,“ řekla hejtmanka. Středočeský kraj bude podle radního pro dopravu Františka Petrtýla (ANO) zajišťovat například související obchvaty obcí Jesenice, Jílové, Mariánovice či Vesteckou spojku. Na Ředitelství silnic a dálnic budou obchvaty Olbramovic, Křešic, křižovatky u Benešova a Červených Vršků a další stavby navazující na dálnici. Trasa D 3 už byla posvěcena vládou. Stále ale existuje odpor proti ní. Spolku Alternativa středočeské D 3 se trasa nelíbí a upozorňuje na další souvislosti. Podle Ondřeje Paška z Alternativy mají na stavbě dálnice zájem různé skupiny lobbistů a spekulantů. To vedení kraje odmítá. „Tato iniciativa poškozuje všechno, co směřuje k výstavbě dálnice, a snaží se všechno vrátit na začátek. S tím nesouhlasíme,“ odmítla spekulace Jermanová. „Chápu obavy obcí, kde povede dálnice v blízkosti, ale pro kraj je to velmi důležitá komunikace,“ uvedla Jermanová. Podle ní je nepřijatelná varianta, aby se jen rozšířila stávají silnice I/3. Ta má podle ní jen lokální charakter, zatímco dálnice je součástí evropské sítě. |
|
| Autor: | ku8a [ 14.5.2017 13:38:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
https://www.finance.cz/491310-vlada-pro ... alnici-d3/ |
|
| Autor: | Medvěd [ 14.5.2017 13:57:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
ku8a píše: https://www.finance.cz/491310-vlada-projedna-financovani-doprovodnych-staveb-k-dalnici-d3/ Zhruba 1,8 miliardy přitom má připadnout na výstavbu takzvané Vestecké spojky a necelá miliarda na vybudování mimoúrovňového křížení s dálnicí D1. Vyplývá to z materiálu ministerstva dopravy. Vestecká spojka a mimoúrovňové křížení s dálnicí D1 ? Zbylé dvě stavby chápu (obchvat Jesenice a severní obchvat Jílového), ale Vestecká spojka snad stojí a D3 se s D1 nekříží a křížit nebude !? |
|
| Autor: | ku8a [ 14.5.2017 15:39:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
V tuto chvíli se plánuje propojení Vestecké spojky na 4. km D1. Všechny tyto stavby +D0 511 si vyžádali středočeští starostové, protože bez nich nechtějí nic stavit. Myslím, že ještě chybí ještě jihozápadní obchvat Jílového. |
|
| Autor: | jonáš [ 14.5.2017 18:05:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
Medvěd píše: Zbylé dvě stavby chápu (obchvat Jesenice a severní obchvat Jílového), ale Vestecká spojka snad stojí a D3 se s D1 nekříží a křížit nebude !? Vestecká spojka se ještě nekopla. A nevim jak byste ji chtěl napojit do pravýho pruhu D1 směrem ku Praze bez křížení? |
|
| Autor: | Medvěd [ 15.5.2017 7:51:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
Tak se přeci jen bude stavět propojení s D1. Já žiju v domnění že proti tomuto propojení je odpor z různých stran. V tom případě se tedy dále jedná o napojení Prodloužené Vestecké spojky (z níž část mezi Do a ulicí Vídeňská již stojí) na D1 a ne o přímé napojeni D3 na D1. |
|
| Autor: | Lynx [ 15.5.2017 15:20:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
Je proti tomu tuhý odpor, takže se asi jen tak stavět nezačne, pokud vůbec někdy. |
|
| Autor: | Medvěd [ 15.5.2017 15:40:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
V Benešovských Radničních novinách to pí. Hejtmanka bere jako hotovou věc. Tam je tedy napsáno II. etapa Vestecké spojky. |
|
| Autor: | chemer [ 21.6.2017 12:41:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
| Autor: | vodouch2000 [ 21.6.2017 14:23:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
Díky za odkaz. Vizualizace roku |
|
| Autor: | jeni013 [ 21.6.2017 16:32:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
Jsou tam vyloženě nádherné záběry na most Sázava, který velice důstojně nahradí most Žďákovský na pozici nejvyššího mostu ČR. Esteticky mi tam vadí jen ta lávka, ale chápu, že je nutná. |
|
| Autor: | mishak [ 21.6.2017 20:08:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
No krásná pohádka na dobrou noc. |
|
| Autor: | kot [ 21.6.2017 20:19:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
Je šance že se to opravdu začne do 10 let stavět ? |
|
| Autor: | neo [ 21.6.2017 21:19:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
Most přes Sázavu vypadá krásně, až na ty portály pro dopravní značení, ty tak nějak dojem kazí. Opravdu musí být zrovna tam nebo je to jen fantazie toho, kdo dělal vizualizaci? Z mostu těžko někam odbočíte a tak tam snad dálkové návěstí být nemusí... Ohledně postupné výstavby a zprovozňování - brání něco tomu stavět od Prahy a postupně zprovozňovat? Každý úsek končí nějakou MÚK, takže by to nekončilo v polích a stáhlo by to dopravu z okolí. Nebo by to vygenerovalo moc velkou dopravu z I/3 na přivaděče, což by nikdo nepovolil? |
|
| Autor: | chemer [ 21.6.2017 21:28:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
Mě se moc nelíbí, jak se ta středočeská část "kroutí", ale samozřejmě chápu, že udělat to rovně prostě nejde. |
|
| Autor: | matyyy [ 21.6.2017 22:12:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
neo píše: Ohledně postupné výstavby a zprovozňování - brání něco tomu stavět od Prahy a postupně zprovozňovat? Každý úsek končí nějakou MÚK, takže by to nekončilo v polích a stáhlo by to dopravu z okolí. Nebo by to vygenerovalo moc velkou dopravu z I/3 na přivaděče, což by nikdo nepovolil? Ono by nemuselo být špatné postavit i 2 úseky od Mezna k Václavicím a Václavickou spojku(bez 2 kruháčů, ty tam fakt nechápu) |
|
| Autor: | ku8a [ 21.6.2017 22:15:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
Kolik těchto vizualizací ještě vznikne než se konečně začne stavět |
|
| Autor: | Atos [ 21.6.2017 22:46:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
Modely mostů jsou pěkné, ale nejvíce oceňuji obrovskou snahu začlenit dálnici do krajiny. Už samo vedení trasy minimalizuje styk se stávající výstavbou a protihluková opatření, bych řekl, nemají u nás obdoby (snad jen ještě na D0 511). V boji s hlukem se mi líbí využití reliéfu členité krajiny při trasování a plynulé návaznosti na valy osázené bohatou zelení. Vtipné jsou i přeložky místních komunikací vedené na protihlukových valech. Nechápu, čím ještě může někdo proti této trase protestovat. Hezká práce na vizualizaci a snad to pomůže i k rychlejšímu postupu. |
|
| Autor: | JirkaS [ 22.6.2017 0:33:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
neo píše: Ohledně postupné výstavby a zprovozňování - brání něco tomu stavět od Prahy a postupně zprovozňovat? Každý úsek končí nějakou MÚK, takže by to nekončilo v polích a stáhlo by to dopravu z okolí. |
|
| Autor: | Kuba [ 22.6.2017 0:38:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 ve Středočeském kraji |
JirkaS píše: neo píše: Ohledně postupné výstavby a zprovozňování - brání něco tomu stavět od Prahy a postupně zprovozňovat? Každý úsek končí nějakou MÚK, takže by to nekončilo v polích a stáhlo by to dopravu z okolí. Nelze - podmínkou v EIA je zprovoznění 01-05 jako celku, řešilo se pár měsíců zpátky. Požadavek obce Václavice. Naopak byly v DÚR zrušeny některé MÚK, které byly původně v EIA (např. MÚK Maršovice jih), zřejmě aby auta nezatěžovala okolní silnice III. třídy. Očekávám v roce 2032 diskuzi typu: Dálnice Praha - Mezno je celá hotova, pouze chybí most přes potok Mastník kvůli soudnímu sporu u Evropského soudního dvora a Evropské ministerstvo výstavby rozhodlo, že ani část dálnice nelze zprovoznit ani ve zkušebním režimu... |
|
| Stránka 65 z 90 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|